PDA

Pogčedajte punu verziju : Server housing u Srbiji


lurker
02. 11. 2009., 15:15
Kad smo vec kod hostinga, imam ja nekoliko pitanja vezano za server housing u Srbiji.
Ima li neko iskustva sa nekim nasim provajderima, recimo postom i kakva. Prosle nedelje sam zvao neobee jer imaju tu ponudu, medjutim njihovi su uslovi vise nego losi i ocajni, tako recimo vas server kod njih dobija jednu IP adresu (a za recimo NS server je potrebno 2), protok je 25GB (toliko neki moji sajtovi trose na shared hostingu) a cena je 18.000... ne znam sta vise da kazem o neobee...

E sad, ja bi kupio rack i odneo to na postu :), ima li takva mogucnost kod nas i koliko to kosta? Server cu sam instalisati i odrzavati treba mi jedino mesto i prikljucak na stuju i LAN. Nisam nasao na telekomovom sajtu nista o tome.

Peca
02. 11. 2009., 15:28
ja bih domaci housing u sirokom luku zaobisao.
ukratko - daju manje za skuplju cenu.
druga stvar - kada recimo krene ddos na tebe - telekom na ulaznom linku blokira sav saobracaj ka tebi - ne moram da pricam da skinu blokadu tek sutra, a ako ddos opet krene - cekas sledeci dan... i tako dan za danom... dok se taj koji te ddos-uje ne sazali na tebe [pricam iz sopstvenog iskustva]
ja sam sa domacim housingom raskrstio pre 3 god.

lurker
02. 11. 2009., 15:36
Nisi imao nikakvu zastitu od ddosa? Meni je takodje dosadilo da se vijam sa serverima po svetu, ovaj mesec mi padaju sajtovi kao kruske (ili se hosting provajder vise ne javlja na suport a mysql server mu je down vec 15 dana, nemam bekap.... ili kad ukljucim sajt suport me suspenduje jer koristim previse resursa, koje su naravno prevaratni garantovali...), nista ne radim samo kupujem nove i selim ih kao sirocice.

Ali da se vratimo na temu. Gde si imao server? Kakvi su bili uslovi, cene "smestaja", cene protoka, imaju li na raspolaganju dodatne IP adrese i posto i takve pojedinosti.

agvozden
02. 11. 2009., 16:29
Telekom radi server housing u Krnjaci i to im je jedno od bitnih cvorista, mislim da je najbolje mesto za housing. O cenama i detaljima moracete da se informisete preko njihovih sluzbi... ja sam ponudu dobio na mejl i ovih dana trebam da instaliram jedan server tamo. Cena je mozda malo veca, ali je protok i stabilnost ono sto je pravagnulo.

Vec par meseci imamo server koji se hostuje u Nisu kod Nineta. Za sada nije bilo problema, link je stabilan, napajanje je obezbedjeno iz vise izvora. Odziv je odlican. Nazalost, ni na njihovom sajtu nema nista o tome, pa cete morati isto kao i u slucaju telekoma - telefonom. Cena je povoljnija od telekoma.

Peca
02. 11. 2009., 16:33
imao sam housing kod neobee-ja.
uz malu ogradu - nisam imao ja vec moj prijatelj koji me je tada besplatno 'ugostio' na svom serveru.

nije bilo tu mogucnosti za nikakvu zastitu.
jednostavno - terabiti krenu ka severu - ceo neobee link bude zagusen - i jedini koji moze da reaguje je Telekom, i to na glavnom ulaznom linku.
dakle - cak ni Neobee nije mogao taj napad da zaustavi... vec su cimali Telekom.

a kazem ti - telekom se od ddos-a brani tako sto IP tvog servera iskljuci na 24h... pa te sledeceg dana oko 12 odblokiraju, pa ddos opet krene i vec oko 13h te opet blokiraju... i tako 5 dana dok mi nije puko film i uzeo dedicated na EV1.

i jos jednom - to je bilo marta 2006, cisto da se ogradim, mozda je sada tehnika zaustavljanja ddos-a bolja - ali iskreno - cisto sumnjam.

mileusna
03. 11. 2009., 01:45
Najveći problem sa domaćim provajderima jeste veoma skup bandwidth. Ostalo se još i može naći nekako a da bude i pristojna cena, ali bandwidth je svuda dosta skup.