PDA

Pogčedajte punu verziju : Wordpress theme za ThemeForest


Mladjo
15. 11. 2009., 20:39
Pravim premium wordpress temu koju zelim da prodajem na themforest i tako ostvarim izvesnu materijalnu dobit. Uplodovao sam je tri puta i prva dva bio glatko odbijen. Glavni razlozi su bili estetski. Naravno iz toga sam dosta naucio tako da je treci put tema bila ostavljena na dodatno misljenje i ipak odbijena. Onda sam kotaktirao themeforest jer sam vec zeleo da odustanem od tog dizajna i da dodam temu u wp direktorijum. Medjutim oni mi salju sledeceu poruku:
This theme definitely has a chance if you can improve a few things:
The color, is quite dull and boring. I understand this is quite personal. However, my experience tell me, this won't sell well.
The use of typography, line height, headings, padding/spacing of content and some details of elements and design also need some adjustments. Especially the menu, content and footer.
Tema je inace puno funkcionalna pa cu ovde navesti njene funkcije:
<strong>Features</strong>
<ul>
<li>Custom theme options page.</li>
<li>6 widget-ready areas.</li>
<li>Tabbed interface widgetized area.</li>
<li>SuperFish for dropdown menu (Both pages and Categories).</li>
<li>3 additional widgets: Recent Comments, Most Popular Posts and Social Networks.</li>
<li>Installation guide</li>
<li>Adsense, banners ready</li>
<li>Gravatars Support (comments section)</li>
<li>Auto thumbnail resizing generator and content limit.</li>
<li>PSD files included.</li>
<li>Developed for Localization.</li>
<li>Built-In wp-pagenavi plugin.</li>
<li>Tested in IE6 , IE7, IE8 , FireFox, Opera and Google Chrome.<li>
<li>Optimized for search engines<li>
<li>Lots of features, you need to download and try it to see everything!</li>
</ul>
<strong>Admin Options Features</strong>
<ul>
<li>2 alternate styles ready.</li>
<li>Add your own logo image in header</li>
<li>Add your own favicon</li>
<li>A customizable footer text</li>
<li>Banner Ad Management System</li>
<li>Add Google Analytics or other tracking code</li>
</ul>
Ulozio sam izvestan trud i vreme na kreiranje pre svega funkcionalnosti ali sam jos vise vremena ostavio na sam dizajn. Inace nisam dizajener pa bi mi pomoc ljudi koji se tim profesionalno bave bila od velike vaznosti.
Svim dobronamernim ljudima koji mi daju konkretne savete u vezi izgleda teme unapred hvala. Nepravedni i nicim izazvani komentari koji bi se ticali svega sto nije vezano za sam izgled mislim da nisu potrebni.
I naravno da ostavim link za live preview:
http://www.hemsida.ws/

ivanhoe
16. 11. 2009., 00:53
pa mislim da ti je taj lik vec rekao sustinu: moras da poradis na izgledu detalja, narocito tipografije, i njihovom polozaju i odnosu na strani.

konkretno (bar po mom osecaju za estetiku):
- meni na vrhu: text (odnosno highlight) nije vertikalno centriran (text je blizi donjoj ivici)
- banner je velik i dosadan
- LOGO ti je interesantan, ali necitak
- glavni horiz. meni je previsok, a ima premalo horiz. paddinga
- naslovi su preveliki, ja nemam "Helvetica Neue" (kao ni vecina ljudi na netu) tako da vidim samo dosadni, ogromni Arial
- nadnaslov i galvninaslov nisu poravnati
- About i text ispod nisu poravnati
- ova traka ispod abstracta je dosadna, dodaj neki hover, ikonicu i stavi horiz. paddinga vise
- ja bi ovoj celoj levoj kolumni stavio belu pozadinu, da se malo doda kontrasta, jer je ceo dizajn previse "mrtav"
- probaj da dodas malo gradijenata ili senke na pozadinu (recimo na meni), da malo izdvojis delove strane jedne od drugih
- searchbox spusten dole je IMHO losa ideja
- cemu 2 horizontalna menija?

eto toliko, ovako na brzaka, ali ja iskreno sumnjam u dizajniranje gde ti ljudi govore ispravi ovo, ispravi ono.. ti treba da imas neku sliku u glavi sta zelis da napravis estetski i da ides ka tome... a ulozeni trud ce ti se svakako isplatiti, pre ili kasnije, nek ti ne bude zao da uradis i sve iz pocetka ako treba, bitan je kranji rezultat, a usput ucis nove stvari...

Mladjo
16. 11. 2009., 08:34
Hvala ivanhoe ovo ce meni bas da znaci. Hvala i na ulozenom vremenu.
eto toliko, ovako na brzaka, ali ja iskreno sumnjam u dizajniranje gde ti ljudi govore ispravi ovo, ispravi ono.. ti treba da imas neku sliku u glavi sta zelis da napravis estetski i da ides ka tome... a ulozeni trud ce ti se svakako isplatiti, pre ili kasnije, nek ti ne bude zao da uradis i sve iz pocetka ako treba, bitan je kranji rezultat, a usput ucis nove stvari...

Glavni razlog zbog kojeg sam zatrazio pomoc u vezi theme je taj sto je ovo treci potpuno drugaciji izgled koji radim a i izvesne koncepcijske promene sam radio. Tako da sam bio nekako zasicen od svega, cak sam hteo potpuno i da odustanem od ove theme. I vec radim drugu temu manje dizajnerski zahtevnu. Ovaj tvoj post je vrlo konkretan i vec i ja vidm neke stvari malo bolje.

Krsto
21. 11. 2009., 14:19
Po meni, pogrešna boja pozadine i prilično mrtav sidebar, makar u ovom live preview... možda u sidebar da dodaš tag cloud (onaj što se vrti, što ga svi imaju), ili neki featured video section ... i svakako druga tipografija... inače header sekcija mi deluje savršeno, ali deo gde počinje sadržaj mora malo življe :D

Mladjo
21. 11. 2009., 14:41
Drugi meni i bottom su ocajni. Typografija i padding na puno mesta mora da se menja skroz i boje da se umije malo sajt. Samo ja definitvno to ne mogu sam da zavrsim. Verovatno cu da platim nekom da mi tu pomogne.

Mladjo
21. 11. 2009., 15:24
E da i koliko je realno da platim za to. Znaci da se na ovom postojecem sajtu popravi dizajn da zadovolji kriterijume za themeforest.