PDA

Pogčedajte punu verziju : Crni Globus pripao IT medijima


torbica
04. 12. 2009., 01:53
Fenomenalno :)

http://bit.ly/6jnG1B

:1060:
"CRNI GLOBUS
Najveći IT propust
IT meidji
Crni Glous je odlukom žirija pripao IT medijima zato što su, kako piše u obrazloženju za koje je glasalo najviše IT novinara u žiriju, degradirali svoju profesiju, devalvirali svoju važnost i uticaj i time ugrozili svoje postojanje."

primedba: copy&paste sa typo greskama

Mladjo
04. 12. 2009., 10:01
Jel zna neko gde moze o ovome da se vise procita. Bas me zanima detaljnije obrazlozenje.
primedba: copy&paste sa typo greskama

AG.RS
04. 12. 2009., 10:30
Svašta.
---------------------------------------------------
Razvoj Interneta
Registar nacionalnog Internet domena Srbije (RNIDS)
Zbog uvođenje RS domena.

--------------------------------------------------

Interesantno.. Bolje da je Centar za razvoj interneta dobio nagradu, a ne ovi iz RNIDS-a. Skupljanje papira ako neko zatraži. Upleli se ko pile u kučine.

A IT mediji su još uvek slobodni i nezavisni. Verovatno su dobili crni globus, jer država nije uspela instalirati pendrek na web, da ih obradi, kao pisane medije i tv.
------------------------------------------
Upotreba Interneta u poslovanju
Veran Matić, B92
-----------------------------------------
On i treba da dobije. Pre neki dan je baš govorio početcima B92 na webu, i kako je probijao medijsku blokadu. Svaka čast.

----------------------------------------------------------
ZLATNI GLOBUS
Najveci IT doprinos

Kompanija SBB (Serbia Broadband – Srpske kablovske mreže) za uvođenje širokopojasnog Interneta velikih brzina (30 i 60 megabita) po pristupačnoj ceni.
-----------------------------------------------------------------------------------
Dobro internet im je dobar, za to zaslužuju nagradu. A kao operater kablovske televizije bruka i sramota.

artur_dent
04. 12. 2009., 12:46
Da li neko moze da mi objasni sta su IT mediji?
Da li su to mediji koji pisu o ITu?
Ili internet mediji?

Realno bi i jednima i drugima dodelio po jedan crni globus.

IT medijima - zato sto su postali prosti oglasnici u sluzbi svojih oglasivaca, a ne citalaca. Nema negativnih reviewa nema losih ocena - ma sve cega se dotaknu je fenomenalno sjajno i bajno.

Internet mediji - copypasteri - prosti prevodioci. Potpisati autora i izvor - RETKO, ako i potpisu izvor, postaviti link na izvor NEMA SANSE. Sve prepisano od jednih ili drugih preuzeto prekrojeno - i na kraju UKRADENO.

srdjan
04. 12. 2009., 12:54
Od kad POLAROTOR nije na nacionalnoj frekvenciji, to više nije to...

bNasty
04. 12. 2009., 23:22
Jel' im "AB Soft" nekakav sponzor? Ili se kod nas proizvode desetine "ERP sistema" godisnje pa to mora u zasebnu grupu kao strateski vaznan proizvod?
Mora da je neka shala... Doduse, ni ostatak ne zvuci mnogo bolje.

Mladjo
05. 12. 2009., 07:34
primedba: copy&paste sa typo greskama

Ja i dalje ne mogu da skapiram sta ovo znaci.

Goran Aničić
05. 12. 2009., 11:58
Jel' im "AB Soft" nekakav sponzor? Ili se kod nas proizvode desetine "ERP sistema" godisnje pa to mora u zasebnu grupu kao strateski vaznan proizvod?
Mora da je neka shala... Doduse, ni ostatak ne zvuci mnogo bolje.

Postoji gomila domaćeg računovodstveno-knjigovodstvenog softvera, ali se ni za jedan ne može reći da je ERP. Radio sam na AB softu i malo je reći da je rudimentaran u svojim funkcijama (još od DOS verzije ;) )

ivanhoe
06. 12. 2009., 03:43
Ja i dalje ne mogu da skapiram sta ovo znaci.

pa znaci da postoje typos u textu, ali da nisu napravljene kod prekucavanja, nego su takve i u originalu, sta je tu to toliko misteriozno ? :D

Mladjo
06. 12. 2009., 17:35
pa znaci da postoje typos u textu, ali da nisu napravljene kod prekucavanja, nego su takve i u originalu, sta je tu to toliko misteriozno ?

Ja tek sad nista ne razumem. Molim te objasni mi malo bolje ili da zapocnem temu u podforumu pocetnicka pitanja. Koja je definicaja typos uopste?

ivanhoe
06. 12. 2009., 18:23
typo = greska u kucanju (misprint; A spelling or typographical error; To make a typographical error)

Pise u textu: "IT meidji" i "Crni Glous" i ne znam jel ima jos koja greska...

znaci, skroz nebitan detalj, ne znam sto te toliko zbunilo :D