PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako nas stranci gledaju


Dejan Bizinger
28. 03. 2006., 11:03
Hteo sam da se prijavim na Commision Junction da bih mogao da koristim affiliate programe nekih kompanija koji koriste taj servis. Vidim nema nase zemlje u polju za prijavu na servis. Nazovem ih, a tip posle nekog vremena kada vidi da nema nase zemlje kaze da nema nase zemlje iz razloga sto neke zemlje nisu na listi zbog fraud-a. Sto je najsmesnije, u ponudjenoj listi za prijavu su sve druge ex-yu zemlje.

noviKorisnik
28. 03. 2006., 11:54
Šta znaju, ima iljade zemalja na sve strane, ali makar imaju svoje ime. Šta hoćeš - da bude izlistano Srbija i Crna Gora? A nakon referenduma da opet moraju da šteluju servis ... to mu već dođe kao neki fraud. Eto, zezaju me što mi na bloggeru izlistano da sam iz Jugoslavije ... ali samo biram najbolje što mogu. Dosta mi je što ne znam kako se zove jezik kojim govorim nit kako se zove država u kojoj je Novi Sad.

dinke
28. 03. 2006., 12:19
Sami smo za to krivi. Niko nas od politicara i ne pita da li zelimo da Srbija bude nezavisna drzava, vec samo tralala "Srbija treba da ostane u zajednici sa CG ..." a mi cutimo, umesto da se glasno zalazemo da se referendum odrzi i u Srbiji. Ovako mi ostaje da navijam da se "braca" odcepe da bih ja konacno mogao da dobijem svoju drzavu. Bruka.

Sto se frauda tice ista prica. Ako se ne varam u prosloj godini smo bili na top listi fraud zemalja, a vlast umesto da pohapsi kardere i slicne, ili bar pocne ad resava neka druga vazna pitanja, vlast daje 2 minuta cutanja SM -u.

Izvinjavam se zbog politike, necu vise majke mi ;)

Milos Vukotic
28. 03. 2006., 12:55
Dinke, dodji kod nas ovih par mjeseci... Sredicemo ti drzavljanstvo, nema problema, moci ces da glasas :D
Salim se, vaistinu, samo ne mogu iscekat da se ovo nje-sra zavrsi...

Necu ni ja vise dja'olju o politici :)

bojan_bozovic
28. 03. 2006., 12:59
Sto je rekao dinke, drzava mora da se pozabavi internet kriminalom, ne samo kad FBI nazove. Ja sam siguran da mozemo van crnih listi uskoro, ali policija i sudstvo trebaju da rade svoj posao, inace ce ovo uvek biti oaza za e-kriminal. To kako se drzava zove nije najvaznije pitanje, i, verujte mi, da ovde nema e-kriminala ne bi bilo problema da se koristi CJ ili bilo koji affiliate program bez obzira sta pise na dropdown listi sajta.

ivanhoe
28. 03. 2006., 13:07
ma treba i malo politike, nerealno je pokusavati da se "o tome ne prica", jer nas sve to pogadja stalno....narod (bar onaj normalni deo) se mnogo ucutao, a politicari razmahali...

a to je sve vrlo i direktno lose za nash posao, znaci nije bas skroz offtopic...

bluesman
28. 03. 2006., 13:14
Ne znam zasto se čudiš Dejane, ovo nije od juče, a čini mi se da se situacija ni malo ne poboljšava. Čak je i amerima, kojima je novac važniji čak i od Boga kojeg toliko spominju u svakoj prilici, lakše da nas isključe nego da se zezaju za sitnu lovu.

Po svakoj uplati na 2CO koja mi stiže iz Srbije dolazi automatsko obaveštenje "possible fraud" pa tek posle dan-dva dolazi "cleared" notice.

Dinke, nemam šta da dodam na tvoje, slažem se u potpunosti, čak nemam ništa ni protiv da otvorimo jednu političku temu... samo je pitanje šta sa tim? Ako će da nam služi samo kao ventil za nagomilane frustracije - onda je to dovoljno dobar razlog.

Meni je ono 2 x minut ćutanja odmah zazvučalo kao "Ko to tamo peva". Znaš kada se deda folira za kartu pa ljudi iz busa kao "nemoj ga vidiš da je siromah", on skoči kao oparen i kaže "Ko siromah? Daj 5 karata". Paja Vujisić kaže "ama ne može čoveče - drži jednu kartu" ... ovaj odgovara "ili 5 ili nijedna".

Tako je i ono u skupštini bilo: šta ne može? More, dva puta ćemo da mu držimo minut ćutanja.

"Serbia is suburbia" i ništa se nije promenilo u poslednjih 100 godina u mentalitetu (za ranije ne znam, ali me ne bi čudilo da je ovako od 6. veka). Na žalost, vlast može i da se promeni ali mentalitet nikako.

dinke
28. 03. 2006., 13:20
Dinke, dodji kod nas ovih par mjeseci...
Vrlo rado, nabavi mi negde u Boki kucicu sa ADSL-om (po mogustvu sto blize obali) i o'ma uzimam drzavljanstvo. Jes da nemam CG krvi ni u tragovima, ali nesto cemo vec smisliti. :D

Salu na stranu, nadam se da ce dole sve proci kako treba, pa da lepo (sa pasosem ili bez) provedem jos jedno nezaboravno leto dole :)

bluesman
28. 03. 2006., 13:20
ma treba i malo politike, nerealno je pokusavati da se "o tome ne prica", jer nas sve to pogadja stalno....narod (bar onaj normalni deo) se mnogo ucutao, a politicari razmahali...

a to je sve vrlo i direktno lose za nash posao, znaci nije bas skroz offtopic...

Izgleda da smo pisali istovremeno. Slažem se dakle, samo da dodam da tome ko misli da je politika offtopic krajnje vreme da se probudi.

Kome je muka da gleda vesti na TV, neka bar kupi novine svaki dan, ja još od neke 16-17. godine redovno kupujem novine i retko mi počne dan bez novina. Naravno, u početku sam čitao samo sport pa zato imam naviko da čitam od nazad, ali osim čitulja retko kada preskočim neku stranu.

Ne znam da li sam nacionalista, verovatno nisam jer mi je skoro nebitno kako će se zvati država, bitno mi je da napokon saznam u kojoj državi živim, ko vlada, koje su joj granice, koja nam je zastava, grb, himna... Totalni je apsurd trenutna situacija i na žalost i ja sam spreman da agitujem da se Crna Gora odcepi što pre na referendumu. Ne zato što ne volim Crnu Goru nego zato što volim Srbiju.

oliver78
28. 03. 2006., 13:34
Sto je rekao dinke, drzava mora da se pozabavi internet kriminalom, ne samo kad FBI nazove. Ja sam siguran da mozemo van crnih listi uskoro, ali policija i sudstvo trebaju da rade svoj posao, inace ce ovo uvek biti oaza za e-kriminal.

Samo treba sudijama i policajcima objasniti sta je to Internet (nadam se da su bar culi za to).

Milos Vukotic
28. 03. 2006., 13:45
Dinke, samo mi posalji licnu kartu, zavrseno ti je to :D

Slazem se da politika ne moze biti offtopic, makar zbog dvije stvari:
Prva je to sto (mislim da je to rekla Latinka Perovic, nisam siguran) "Kad pametniji popustaju, budale vladaju" a druga je da se makar pokaze kako se o politici moze razgovarati i bez pljuvacine i lazi...

Znamo da politicari svuda u svijetu obecavaju kule i gradove da bi dosli na vlast i nije poenta u tome da su "svi oni isti" vec da se treba teziti nekom drustvu u kojem ce politicari za neispunjena obecanja placati na izborima, a za kradje, ratove, malverzacije i zloupotrebe vlasti odgovarati upravo nezavisnim sudovima i da ce nam to biti normalno i pozeljno, bez obzira jesmo li nekad glasali za njih ili nismo... Je li mnogo? :)

borstale
28. 03. 2006., 13:47
Samo treba sudijama i policajcima objasniti sta je to Internet (nadam se da su bar culi za to).
Meni su u jednoj advokatskoj kancelariji u Boru rekli: "Dobro, napraviš ti nama sajt i... gde će to posle da bude? Koliko još treba da platimo televiziji da ga puste?"

Petar Marić
28. 03. 2006., 17:36
@borstale: Ovo je jedan od najvećih bisera koji sam video :D

Djuki
29. 03. 2006., 00:25
Hteo sam da se prijavim na Commision Junction da bih mogao da koristim affiliate programe nekih kompanija koji koriste taj servis. Vidim nema nase zemlje u polju za prijavu na servis. Nazovem ih, a tip posle nekog vremena kada vidi da nema nase zemlje kaze da nema nase zemlje iz razloga sto neke zemlje nisu na listi zbog fraud-a. Sto je najsmesnije, u ponudjenoj listi za prijavu su sve druge ex-yu zemlje.

Imao sam isrti slučaj, meni su rekli da im ipak pošaljem koji je sajt u pitanju i da opišem o čemu se radi, pa će oni razmotriti da li će da prihvate da radim sa njima.

Currently, Commission Junction is not accepting applications from publishers operating in Serbia or Montenegro, due to the large volume of compliance issues that have been associated with web sites in that region.

Ovo su mi odgovorili .... videćemo

phoenix
29. 03. 2006., 00:33
Dosta mi je što ne znam kako se zove jezik kojim govorim nit kako se zove država u kojoj je Novi Sad.

Vojvodina, razume se :1091:

Šaaaaliim seeee

[nq]
29. 03. 2006., 00:47
Vojvodina, razume se :1091:

:1095: I ja se salim ;)