PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako da znate da ste poznati na Internetu?


Dejan Bizinger
30. 03. 2006., 11:14
Ima vise pokazatelja kao broj rezultata za "ime prezime" na Google-u, broj citiranja, ali bih naveo samo dva pokazatelja.

1) Kada vam neko registruje domen sa vasim prezimenom ili imenom i prezimenom a recimo taj neko se ne zove tako. Imam svoj licni domen a nemam dejanbizinger.com pa ako neko misli da moze na taj moze da zaradi pare neka ga registruje pa mi ponudi na prodaju :)

Kod mene je drugi slucaj.

2) Ne mogu da verujem da je neko registrovao dejan.bizinger@gmail.com :)!? Sasvim sam slucajno to otkrio posto sam danas hteo ponovo da se prijavim na Google Adsense posto sa proslom prijavom nece da me uloguje. Ne znam da li je to zbog toga sto Google trazi da adresa za Adsense bude sa Gmail adresa.

Nebitno, uglavnom, neko je registrovao dejan.bizinger@gmail.com i pored toga sto mu ne trebe s obzirom da nema dve osobe sa imenom Dejan Bizinger :).

Poslao sam mu email da kupim taj email :).

Ovo je email squatting.

noviKorisnik
30. 03. 2006., 12:02
Izgleda da si trebao da misliš na vreme. No, trgovina je majka svega pa se možda izvučeš. DejanBizinger.com registruj oma, bez dvojbe :-) ... Ja tih problema nemam, nisam poznat :-) - a i registrovao sam odgovarajući gmail nalog na vreme, da ne zaboli glava. Dodatno, pošto je izgleda dobra fora da se email adresa zadaje u formi ime.prezime - imam i taj nalog na gmailu :-D

oliver
30. 03. 2006., 13:54
heh... podsjeti me na vrijeme one manije sa gmail pozivnicama... prije nego sto je Ilija dobio nekoliko, redovno sam slao mail na oliver@gmail.com i radovao se sto dobijam odgovor daemon-a da ne postoji taj user. konacno, kad sam dobio pozivnicu - ne moze, already in use. opet posaljem mail, unknown user... :(

Ilija Studen
30. 03. 2006., 13:56
Dodatno, pošto je izgleda dobra fora da se email adresa zadaje u formi ime.prezime - imam i taj nalog na gmailu :-D

To je postalo klasika od kad je GMail počeo da nudi taj oblik adrese po defaultu (kad dođeš sa inviteom GMail već zna tvoje ime i prezime pa ponudi takvu adresu). Pre toga sam jako retko naletao na takve email adrese... Uglavnom su bile ili bez ičega između imena i prezimena ili sa _.

ivanhoe
30. 03. 2006., 14:10
emailovi po vecim firmama su vec jako dugo u formi ime.prezime, jer je administratoru tako najlakse...narvno ako se neko zove npr. Goran Markovic, onda postoji problem (ja znam jedno 5 Gorana Markovica najmanje :) )

jasmanac
30. 03. 2006., 14:23
Ili recimo Marko Petrovic :)

noviKorisnik
30. 03. 2006., 22:21
Samo je jedan mail ime.prezime@gmail.com, zar ne?

Dejan Bizinger
31. 03. 2006., 09:45
Takav email je registrovao, ja imam email bez tacke samo treba da se setim sifre posto koristim yahoo web mail :).

marinowski
31. 03. 2006., 19:06
Hehe, interesantno je kako je ova ista tema krenula razlicitim tokovima na [es]-u i ovde.

Blago tebi kada si jedini Dejan Bizinger, ja izgleda imam dosta imenjaka, neke sam i upoznao. Bedak, nisam ni prvi na Googleu kada se trazi moje ime i prezime ...

Trazeci tako sta rade moji imenjaci po svetu, nasao sam da je jedan od imenjaka ucestvovao sa svojim fotografijama u prezentaciji Hrvatske u Milanu (http://fotozine.org/index.php?stranica=akcije&snimanje=milano). Kada sam malo bolje pogledao, skontao sam da sam to zapravo bio ja, samo sam na to potpuno zaboravio ... :1054:

Nisam pregledao rezultate sa ostalih stranica, ko zna na koje bih jos stvari naleteo koje sam potisnuo u zaborav :1074:

sirNemanjapro
03. 04. 2006., 14:10
Necete verovati ali evo!!!
Pogledajte ovaj link.
http://www.yu4you.com/miss/prijave/novalica003.htm

Ja sam zaprepascen i dalje!!!
Inace to nisam ja tamo! Ni u kom slucaju!

MorenoArdohain
03. 04. 2006., 14:32
Pogledajte ovaj link.
http://www.yu4you.com/miss/prijave/novalica003.htm


Ah, eno i mene tamo..

mungos
03. 04. 2006., 15:00
Dejane, interesatno je to da imaš unikatnu kombinaciju imena i prezimena. Jel vas Bizingera (u tom obliku pisanja prezimena) ima jako malo i međusobno se svi poznajete, ili ima neka druga kvaka ;)

Ovako isto ime i prezime kao ja ima sin Dragane Mirković, zatim u Hrvatskoj ima neki cvjećar što se zove isto kao i ja, takođe isto sam nekad na Netu naišao na još jednog lika...

Što se tiče originalnog pitnja kako da znate da li ste poznti na Internetu, sigurno je da ukoliko ste bili u grupi Đoleta Đoganija, da ste sigurno poznati.

MorenoArdohain
03. 04. 2006., 16:36
Što se tiče originalnog pitnja kako da znate da li ste poznti na Internetu, sigurno je da ukoliko ste bili u grupi Đoleta Đoganija, da ste sigurno poznati.

:1060: Djoleta Poganija

sirNemanjapro
03. 04. 2006., 16:43
Mislim da mu je pravo prezime Husani ili tako nesto.