PDA

Pogčedajte punu verziju : osam cuda socijalizma


noviKorisnik
31. 03. 2006., 10:54
Svako je bio zaposlen.
Iako je svako bio zaposlen, niko nista nije radio.
Iako niko nista nije radio, svi su planovi ispunjavani barem 100%.
Iako su svi planovi ispunjavani preko 100%, ducani su bili prazni.
Iako su ducani bili prazni, svi su imali sve.
Iako su svi imali sve, svi su krali.
Iako su svi krali, nikad nista nije falilo.
Iako nista nije falilo, svi su se pobunili i srusili socijalizam.

mungos
31. 03. 2006., 11:20
Politički OT: Socijalistička neradnička stoka koja danas najviše žali za tim vremenima je kako tako imala bezbrižnu mladost u zlatnom dobu socijalizma, mojoj generacija koja je imala 5 godina kada je sve to puklo ostavili su jedno veliko ništa.

Meni se život smuči kad vidim onu omladinu što ulicom nosi SFRJ majice i fura se Titin lik i djelo i sve prateće propagadne žvake tog vremena...

dinke
31. 03. 2006., 11:37
Ima i tacka 9. koja objasnjava sve :)

9. desetak milijardi dolara kredita

dinke
31. 03. 2006., 11:41
Inace da dodam, da je osnovna ideja komunizma (svako radi koliko moze i trosi koliko mu treba) odlicno zamisljena, ali ne odgovara stanju ljudske svesti. Problem je sto vecina ljudi vise voli da radi manje nego sto moze, a uzme vise nego sto zasluzuje :)

Mozda ideja komunizma tamo neke 20000-te godine bude ostvariva. :1064:

noviKorisnik
31. 03. 2006., 12:00
Nego nisam ja baš video nešto tih SFRJ majci, izgleda da se ne primaju baš najbolje. Izgleda da je to zato što je srušen socijalizam, tako da sada ...

Niko nije zaposlen
Iako niko nije zaposlen, svi sve rade
Iako svi sve rade, planovi nikako da se ispune
Iako se ne ispunjavaju planovi, dućani su krcati robom
Iako su dućani krcati, niko nema ništa
Iako niko nema ništa, niko ni ne krade
Iako niko ne krade, uvek sve fali
Iako sve fali, niko se ne buni i ne ruši socijalizam

Goran Aničić
31. 03. 2006., 14:33
Poprilično banalizovan prikaz, stvari su ipak bile znatno kompleksnije.

slonce
31. 03. 2006., 15:46
Trebalo bi da stoji:

8. Iako sve fali, niko se ne buni i ne trazi povratak socijalizma. :1074:

noviKorisnik
31. 03. 2006., 15:59
Poslednja tačka je uvek najkompleksnija i sadrži neku skrivenu kvakicu koja je čini teškom za skontavanje. Bez poslednje tačke džaba štrebanje svih prethodnih :-)

Miloje Sekulic
02. 04. 2006., 23:13
Inace da dodam, da je osnovna ideja komunizma (svako radi koliko moze i trosi koliko mu treba) odlicno zamisljena, ali ne odgovara stanju ljudske svesti.

Obzirom da je ova ideja praktično ostvarna u jevrejskim kibucima a pretpostavljam da je bilo i drugih zajednica zasnovanih na jakoj veri u kojima je kompletno ili u delovima ostvarena eto nama i odegovora na pitanje zašto je generalno propala.

Miloje

P.S dobar si mungose, Titino doba :)

[nq]
02. 04. 2006., 23:23
Mozda ideja komunizma tamo neke 20000-te godine bude ostvariva. :1064:

Apsolutno se slazem.

Ideja na jedan slucan nacin moze uspeti. Naravno kad se nesto promeni kod ljudi, i obezbedi minimum za sve. A sa napretkom tehnologije ovo je moguce.

A onda prema doprinosu drustvu da se naprave neki nivoi nazovimo ih "privilegija".

Sad cu da prestanem da se ne zanesem, mada imam neke ideje o svetu bez novca, nego samo respect :)

EDIT: I upravo krenula pesma Dancing galaxy od Astral projection-a, i ja sam vec u svom mambo dzambo dzetu, i letim ka udaljenoj kometi. :)

sirNemanjapro
03. 04. 2006., 16:41
Mislim da je to sto si ([nq]) rekao nije moguce.
Iako sam postovalac takve ideje. Kao sto vidite StarTrek je moja 22 ljubav, na prvom mestu je Danica pa onda 20 mesta prazno pa StarTrek. :)

Cinjenicno stanje je da nas ISTORIJA NIJE NAUCILA PAMETI. Zalosno ali istinito. Iste greske idu over and over again. Jednostavno ljudska narav je da zeli biti alfa nad svim i svacim. Zato postoje ratovi, istrebljenja odredjenih zivotinjskih vrsta (sto kaze Mile sa Cubure:"Suri medvedi!").

Tolerancija je mit, koji zagovaraju Ameri i ostali. Ako neko zeli uploadovacu govor vladike Atanasija na moj server pa da Vam dam link za download. Da cujete koliko covek lepo i pametno govori o tome.

[nq] odmah cim kazes privilegije to dovodi do problema. Jer onda ce se radjati grupe, kaste, slojevi... Znaci prakticno, neki ce ziveti uz sve privilegije a neki bez njih i to stvara zavist... Mislim da ne moram da krecem nekim Orvelovskim sistemom objasnjavanja. Ali u totalu, nastao bi haos. Once again.

Ljude moze ujediniti jedino zajednicki neprijatelj. Jer se ljudi jedino i udruzuju zbog toga. Nama su to spameri, drzava koja nas qara, poslodavci koji zakidaju... Dok svi jednoga dana ne budemo imali common enemy ljudi nece ni poceti da razmiljaju o jednakosti i ujedinjavanju.

Izvinjavam se ako sam malo :1075: ali morao sam. :) Hvala.

blogowski
03. 04. 2006., 19:07
Sir-e izgleda ti pogresi forum. Evo ti jedan link da te castim
http://www.rts.co.yu/forum/

[nq]
03. 04. 2006., 22:37
Ono sto je za nekog privilegija za drugog nije. Mogu da trvrdim da bi tako nesto funkcionisalo.
Kad kazem privilegija ne mislim na mercedese i ostale gluposti, no da ne tupimo dalje :)

sirNemanjapro
03. 04. 2006., 23:01
Sir-e izgleda ti pogresi forum. Evo ti jedan link da te castim
http://www.rts.co.yu/forum/
????????
Ti si kao neki zajebant? :mad:

Inace [nq] nisam mislio na mercedese, itd. vec uopste.

mungos
04. 04. 2006., 00:12
Mozda ideja komunizma tamo neke 20000-te godine bude ostvariva.


Pa realno, moguće je i ostvariti i u narednih 200 godina ukoliko se pojavi neka vrsta gudre na koju bi bila navučena sva ovozemaljska populacije i na osnovu koje bi se mogla hemijski promjeniti svijest čovjeka o onom što je Niče nazvao "Volja za moć". Uglavnom, nas ovdje u narednih 50 čeka hard kapitalizam... tako da :)

Omiljena knjiga iz djetinjstva mi je Ostrovski -- "Kako se kalio čelik Part One", drugi dio ni pod ove malo starije dane nemam srca da pročitam...

sirNemanjapro
04. 04. 2006., 02:01
Moja poenta takodje. :) Jer jednostavno thats us. Ako je neko gledao StarTrek Enterprise shvatice koliko su ljudi i u pocetku svega toga, tj. koliko ce biti krhi.

jasmanac
04. 04. 2006., 10:34
@sirNemanjapro: Jel mozes da uploadujes govor vladike Atanasija? Tnx ;)

sirNemanjapro
04. 04. 2006., 15:09
Uveren sam da sam ovde ostavio post. Hm...
Ok.

Mogu, uploadovacu na svoj server. Postavicu link ovde za sve, a poslacu ti i na MSN. ;)

zextra
04. 04. 2006., 18:24
Ideja komunizma je, koliko je meni poznato, savrseno primenjiva u Kini, zar ne? Sam komunizam nije bio problematican zbog te krilatice "radi koliko mozes, uzimaj koliko ti treba", jer je ljudska priroda takva da su ljudi spremni da rade ako znaju da ce se taj rad isplatiti. Posle 15+ godina neizvesnosti, lazi, etc... Komunizam je imao jedan grdan nedostatak - samoregulativa - nacin da sistem sam sebe odrzava - zato je u sustini i propao.

sirNemanjapro
05. 04. 2006., 01:14
offtopic: Svima onima koji zele da downloaduju govore vladike atanasija moram da vas razalostim jer je svaki govor iz dva dela. Pa cu kaciti jedan po jedan.
Prvi fajl je "O Isihazmu 1" fajl je na adresi www.cakucica.6te.net/magacin/i1.zip
Pozdrav!

@zextra:
Kina je... Kina.
Nepoznat mi je taj termin samoregulativa i nejgova primena odnosno ne primena u SFRJ. Da li bi mogao malo vise o tome. Za nas mladje. :)
Generacija koja je u Trnavi poslednja bila pionir i koja je nosila maramu bila je generacija 80te ili 79 ili 78 nisam skroz siguran. :D

Ali secam se da sam kao klinac, baka me vodila, video tu pionirsku maramu na nekoliko televizora (jer je to tada bio pojam), jer je TV bio mesto na kome stoje najvrednije stvari, emotivno. :)
Cudan osecaj videti tu maramu zaista.

oliver78
05. 04. 2006., 02:09
Mozda je bug u ovom algoritmu bas u poslednjem koraku.
Ne bih rekao da su se SVI digli i srusili SOCIJALIZAM.
Tu ima dosta mesta za polemiku. Ako padne ova "LEMA", pada cela "TEOREMA".

Neki, kojima je to odgovaralo, nasuskalo druge da se dignu i ruse socijalizam. A za to vreme umesto socijalom, oni se bave kapitalom. To im odmah omogucuje da u novom drustvenom uredjenju krenu za 5 koraka ispred ostalih. Znaci da ne moze da se kaze da su se SVI digli, a verovatno nisu ni svi bili stoga zadovoljni, pa sve unazad.

Ako neko moze da dokaze poslednju "LEMU", onda je ustvari dokazao celu teoremu.

A Kina. Koliko je njima dobro govori to koliko Kineza odlazi u svet. Aj svraticu do buvljaka (Pancevo) bas da ih pitam :).

borstale
05. 04. 2006., 07:58
A Kina. Koliko je njima dobro govori to koliko Kineza odlazi u svet.
Jedan moj ortak kupio neku igračkicu na baterije od Kineza. Došao kući, probao da pusti detetu da se igra, a ono - ne radi. Pogleda uputsvo - uputstvo na Kineskom, kako bi i bilo? Vrati se on kod Kineza da mu ga ovaj pročita, a Kinez, znate šta mu kaže: Da ja umem ovo da pročitam ne bih ni odlazio iz Kine!!!

sirNemanjapro
05. 04. 2006., 10:59
Da places! :D
xaxaxaxaxaxaxaxa!
Inace fajl je okacen na server.