PDA

Pogčedajte punu verziju : Visa Business kartica za placanje preko interneta u ime firme


Mister Twister
02. 04. 2006., 21:59
Da li neko zna koja banka nudi Visa Business ili mozda neku drugu od debitnih kartica za placanje servisa preko interneta u ime firme?

nesh
02. 04. 2006., 22:32
Da li neko zna koja banka nudi Visa Business ili mozda neku drugu od debitnih kartica za placanje servisa preko interneta u ime firme?
Ako se ništa u zadnjih par meseci nije promenilo, onda ne. I ja sam tražio to isto, svi imaju kartice za firme - ali ne i za plaćanje preko net-a :mad:.

Na kraju sam otvorio za fizičko lice, pa .... ;) #$&%$&$% naš zakon & banke ;)

dinke
02. 04. 2006., 22:46
Hmm, ja sam placao sa Master Card Business (delta banka) karticom za potrebe svoje bivse firme. Ne vidim u cemu bi tu bio problem.

Mister Twister
03. 04. 2006., 00:06
Dinke,

a sta si placao preko te Mastercard Business kartice? Koliki promet je dozvoljen?

Nesh,

Kako sa tim karticama (koje imam i ja:)) za fizicko lice mogu da se pravdaju racuni u firmi ?

Koliko ja znam business kartice koje mogu da se koriste za internet na ime firme su Visa Business kartice: Panonske Banke, Continental Banke i Jubanke (koja ima limit od 10 000 eura mesecno)...

Za mastercard .. ne znam...

Video sam par nasih firmi koje imaju reklame na adwordsu na srpskom jeziku, zanima me da li placaju preko firme i kako?

nesh
03. 04. 2006., 11:38
Kako sa tim karticama (koje imam i ja:)) za fizicko lice mogu da se pravdaju racuni u firmi ?
Nikako - bar ne na "belo" ;)

Mister Twister
03. 04. 2006., 13:28
Zasto nikako?

nesh
03. 04. 2006., 14:13
Zasto nikako? Jedini način je da dobiješ fakturu na ime firme za ono što platiš, a to spada pod (skoro) nikako. Pitaj knjigovođu (možda on ima neku ideju).

Dragan Varagić
03. 04. 2006., 14:23
Vise banaka daje ovu uslugu, ali treba da se raspitate podrobnije. Ceo stos je u tome da mozete placati samo ono sto inace mozete da placate preko firme sto nije direktno vezano za posao koji obavljate. Celu pricu veoma dobro znaju knjigovodje i oni ce vam tacno reci sta moze sta ne moze. Npr. Reprezentacija u restoranima i kaficima do 3% mesecnog prometa, uzimanje benzina ako su vam kola na ime firme ili ako imate ugovor izmedju vlasnika kola i firme, placanje troskova hotela i sl., ako ste otvorili putni nalog...

Veoma je jednostavno, sve sto nije direktno vezano za posao i nije dokumentovano dodje vam kontrola i naplati vam dodatni porez i doprinose od 75% na cenu onoga sto ste platili, jer se to smatra kao da ste isplatili dodatni deo plate.

Placanje preko interneta knjiga, domena, hostinga, i sl. sto se moze podvesti pod potrebe firme, nije problem.

Ponovo - konsultujte vaseg knjigovodju.

Mister Twister
03. 04. 2006., 16:04
A zasto mislite da nema sanse da firma posluje preko Visa Business kartice?

Da li treba konsultovati deviznu inspekciju?


Upravo sam dobio informaciju da je sve tehnicki moguce sa Visa Business karticom Vojvodjanske Banke... Bez problema mogu da poslujem sa njom preko interneta, samo kazu da proverim kako cu da pravdam troskove i poslovanje:)

Valjda je to moguce srediti...