PDA

Pogčedajte punu verziju : Stampa sa web-a


Pedja
04. 04. 2006., 17:03
Pravim web aplikaciju koja se uglavnom sastoji od izvestaja. Potrebno je da obezbedim stampu izvestaja ali kvalitetnu, tako da File / Print ne dolazi u obzir.
Zahtev je i da se razliciti izvestaji stampaju na papirima razlicitog formata.

Jedno od resenja koje mi je palo na pamet je da izvestaje generisem kao PDF (pokrenuo sam vec diskusiju na tu temu)

Drugo resenje je da napravim narocitog web klijenta koji bi radio kao web citac samo bi stampu vrsio na poseban nacin. Problem je sto potencijalno ima mnogo isvestaja pa bih u klijentu morao da radim mnogo stampi, pa ako dodje do neke izmene u izvestaju, mroam sve klijente da zamenim... tako da mi to bas i ne pase.

Ima li kakvih ideja?

nixa
04. 04. 2006., 17:12
a zasto ne generises swf ?

Pedja
05. 04. 2006., 12:22
Interesantna ideja. Pgoledah malo an netu kako to ide i deluje zanimljivo, samo sto nigde nisam nasao na neki lep primer a sve mi se nesto cini da i to ima ogranicenja.

Ono sto meni treba je stampa klasicnog dokumenta koji moze da sadrzi i tabelarno prikazane podatke, na vise strana, sa paginacijom i slicno.

Da li ti umes da uradis tako nesto?

zidoo
05. 04. 2006., 13:36
A da napravis PDF?

Pedja
05. 04. 2006., 13:42
Procitaj prvu poruku. PDF se namece kao resenje ali je problem sto mi je neophodna mogucnost vizuelnog dizajniranja izvestaja.

bojan_bozovic
05. 04. 2006., 15:00
Server side generises i HTML (za prikaz na ekranu) i PDF (za offline koriscenje i stampu). Jeste vise posla, ali mislim da drugacije nece ici kako si zamislio. Sto se vizuelnog dizajniranja izvestaja tice, pravis CMS koji ce dati HTML i PDF output.

nixa
05. 04. 2006., 15:47
Interesantna ideja. Pgoledah malo an netu kako to ide i deluje zanimljivo, samo sto nigde nisam nasao na neki lep primer a sve mi se nesto cini da i to ima ogranicenja.

Ono sto meni treba je stampa klasicnog dokumenta koji moze da sadrzi i tabelarno prikazane podatke, na vise strana, sa paginacijom i slicno.

Da li ti umes da uradis tako nesto?

apsolutno je sve moguce :)

phoenix
05. 04. 2006., 19:34
A sta mislis o rtf-u?

ivanhoe
05. 04. 2006., 22:54
cenim da imas neki uniformni izgled tih papira, to mozes da napravis kao PDF templejt, i onda da dodajes text u to na zeljenu poziciju (iz npr. php-a..)

Druga opcija ti je da uhvatis celu html stranu u bafer i onda to das nekom komand line pdf konverteru (toga na linuxu za pdf ima prilicno, a ima i par dobrih za windows mada su shareware), a output ponudis za download...

Pedja
06. 04. 2006., 08:31
Razmisljate previse webolicno :)

Radi se o tome da treba da izgenerisem dokumente koji sa web-om imaju vezu samo utoliko sto treba da budu dostupni preko web-a. Dokumenti su razliciti po strukturi i takvi su da bih se bas ubio da ih pravim u HTML-u. Ogranicen sam programskom platformom na kojoj nemam prirodnu podrsku za PDF (FoxPro).

bojan_bozovic
06. 04. 2006., 12:46
@Pedja

Dobro, i kako mislis PDF na napravis u FoxPro? Imas Borland, Visual Basic, stogod, sto nema to ogranicenje, bar uz neki DLL, a mozes i HTML output da napravis, nema problema sto ne koristis web skripting jezik, prakticno client-server aplikaciju koja ce da da i HTML i PDF output mozes da pises u kom god zelis programskom jeziku. Nisam koristio FoxPro i ne znam da li ima ogranicenja u koriscenju C/C++ DLL-ova, ali sam za paskal i bejzik 100% siguran da nema nikakvih.

BraMom
06. 04. 2006., 13:56
Pa zašto si naslovio temu ovako ako radiš iz FoxPro-a?
Iskoristi Word kao com server i možeš da napraviš izveštaje kakve god hoćeš.

zextra
09. 04. 2006., 19:53
@bojan_bozovic: Covek je verovatno dobio bazu as-is, radjenu u foxu.

@Pedja: ako ce ti biti lakse, nadji ODBC drajvere za FoxPro (nisam siguran da li vec postoje ODBC drajveri u WinXP), linkuj potrebne tabele sa Access-om, a dalje radi sto ti padne na pamet. Ili eventualno, importuj podatke u MySQL ako ce ti tako biti lakse da manipulises njima :)

Pedja
09. 04. 2006., 22:23
Ne, stvar je jos komplikovanija, napravio sam skript jezik koji je u stvari FoxPro... radi isto kao i PHP samo nema gomile biblioteka, vec samo ono sto sam mu ja napravio.