PDA

Pogčedajte punu verziju : Dropped ili new domain?


Maramax
01. 06. 2010., 17:41
Da li je neko primetio ikakve razlike kod podizanja sajta na novom-nikad registrovanom domenu i nekom koji je vec bio registrovan? :1050:

HexTex
01. 06. 2010., 18:41
Razlika ima... Na primer podignes sajt na nekom domenu koji je ranije bio registrovan, gugl te skenira i normalno svi oni backlinkovi od tog proslog sajta postaju ponovo aktivni... Znaci dobro je za SEO

Ivalex
01. 06. 2010., 21:09
Za ovo nisam zano, hvala!

Maramax
01. 06. 2010., 21:14
Razlika ima... Na primer podignes sajt na nekom domenu koji je ranije bio registrovan, gugl te skenira i normalno svi oni backlinkovi od tog proslog sajta postaju ponovo aktivni... Znaci dobro je za SEO

ako backlinkovi ne vode na index stranu onda dobijas dead linkove?

mileusna
01. 06. 2010., 21:16
Mislim da sam negde kod Mat Cuttsa ili na Google webmasters blogu video neki tekst o tome kako Google tretira backlinkove kada sajt promeni namenu, vlasnika i sl...

Maramax
01. 06. 2010., 21:29
Evo sad sam se informisala kod ljudi koji su testirali ovo na nekoliko sajtova i backlinkovi se za domene koji su dropovali RESETUJU tako da ih google vise ne racuna za domen sa novim sadrzajem (i vlasnikom).
Sakriveni whois ne pomaze, jer google ima drugu taktiku kojom provera promenu vlasnika.

A sto se tice Mat Cuttsa mislim da i on tvrdi isto http://searchengineland.com/do-links-from-expired-domains-count-with-google-17811

HexTex
02. 06. 2010., 08:20
Mislim da sam negde kod Mat Cuttsa ili na Google webmasters blogu video neki tekst o tome kako Google tretira backlinkove kada sajt promeni namenu, vlasnika i sl...

nisam bas siguran u ovo jer imam 5 istih domena .com net org info biz i kad sam regno .net na kom je davno postojao sajt i postoji podosta backlinkova, gugl je taj .net vrlo brzo indeksovao i sad ukucam na primer sajt.com, on izbacuje u pretrazi i sajt.net a ove ostale jok. Tako da i dalje mislim da znace kolko tolko ti stari backlinkovi