PDA

Pogčedajte punu verziju : Telenor Mobile Broadband blokira twitter, msn messenger...


Mladjo
20. 06. 2010., 21:19
Imam mobile broadband kod telenora. To je jedini paket ovde u Svedskoj koji je potpuno flat i zato sam ga uzeo. Medjutim od danas ne mogu da otvorim twitter, wordpress.org, imdb a sad ne mogu ni da se ulogujem na msn messenger. Da li neko ima bilo kakvu ideju?

nixa
20. 06. 2010., 21:19
Jel si siguran da nisi u Iranu ?

Mladjo
20. 06. 2010., 22:08
Da sam u Iranu ili Kini ne bih se cudio sta se desava. Mada imam komsije i Irance i Kineze :))) E da i microsoftovi sajtovi se ne otvaraju vise.

3banchi
20. 06. 2010., 22:54
Imam mobile broadband kod telenora. To je jedini paket ovde u Svedskoj koji je potpuno flat i zato sam ga uzeo. Jel to jedini mobile flat paket ili jedini flat broadband paket uopste?

Croll
21. 06. 2010., 06:29
A da probas da koristis neki drugi DNS kao npr. OpenDNS, mozda im je problem u DNS.
http://www.opendns.com

Mladjo
21. 06. 2010., 06:56
^^ To je jedini mobile flat broadband paket ovde. Sve internet konekcije koje idu preko kabla su flat i brze od od mobilnih.
Uglavnom od jutros radi kako treba a da nisam bas nista radio. Pretpostavljam da je do njih onda nesto bilo. Ja sam juce jedino nebicno radio to sto sam skinuo dva filma preko uttorenta.

ivanhoe
21. 06. 2010., 09:01
hehe, skandinavske zemlje gde je skidanje filmova neobicna stvar :)

3banchi
21. 06. 2010., 09:14
@ Mladjo...malo sam se strecnuo u vezi paketa, jer u poslednje vreme mi se prijatelji sirom sveta zale kako je sve manje flat paketa ili postaju neobicno skupi. Kontam da ce i Internet uskoro postati kao TV...ako hoces da gledas ista sto valja moras da platis posebne pakete.

@ ivanhoe...dobro zapazanje :)

Gruja
21. 06. 2010., 09:34
Da nije limitiran taj flat? Često piše sitnim slovima da je flat do npr. 5gb mesečno, a posle toga je ograničena brzina ili još po neko ograničenje. Sumnjivo je što se desilo posle ta dva veća downloada.

3banchi
21. 06. 2010., 09:45
I ja sam slicno primecivao kod mog provajdera...gotovo uvek neka pucanja i sranja posle skidanja velikih fajlova posebno torenti. Naravno, ja ne mogu da dokazem a oni se prave blesavi.

Mladjo
21. 06. 2010., 20:41
Ja sam ovde uvek imao internet preko kabla i nisam imao nikakvih problema ni oko skidanja ni oko brzine interneta. Znao sam da skidam i po desetine gigabajta za noc a brzina koju su mi rekli za download a bila je 24 mbita u sekundi je stvarno bila ta. Kad sam prvi put na torentu video kako broji po 3 megabajta u sekundi nisam mogao da verujem. Moj komsija Jens je za to vreme imao 60 mbita. Meni bilo dosta 24, to me kostalo 20 eura njega njegovih 60 25 eura.
@Gruja Za mobilni internet ovde postoje dve varijante pored ove moje. Prva je da kad prebacis odredjeni mesecni limit koji pocinje od 5 GB pa ide do 25 smanje ti download na 200 d0 500 Kb. Druga varijanta je da kad prebacis limit naplacuju svaki MB extra. E sad ja sam apsolutno siguran da je moj mobilni internet bez ikakvih limita. Njegov idealni download je 7.1 Mb a upload 5.9 Mb medjutim realni je malo nizi i merim ga cesto i on bude download 4 do 5 Mb a upload za trecinu od toga.
Sta se ovo desilo pa da nisam mogao da pristupim twitteru, wordpressu, hotmailu, msn messengeru i telenorovom suportu nemam pojma.

Dusan Krstic
23. 06. 2010., 13:40
Po mom skromnom mišljenju mislim da si upao u grupu "Victims of a malicious software"

gaganed
23. 06. 2010., 14:55
Ja sam poceo pre par dana da imam probleme sa telenorovim internetom kod nas. Odredjene sajtove jednostavno nece da otvori cele, koliko god puta da probas pukne veza, dok na ostilima sve radi ok.