PDA

Pogčedajte punu verziju : iframe i linkovanje piratskih sadrzaja?


trazimcuruzabrak
10. 07. 2010., 23:23
Pitanje br. 1. Ako neku stranicu sa piratskim sadrzajem nekog sajta stavim u iframe u moju stranicu da li je to kaznjivo po nasem zakonu, i ako jeste koji je to clan zakona, i naravno koja je kazna?

Pitanje br.2 Ako linkujem neki piratsku stranicu nekog drugog sajta, ili linkujem neki piratski fajl sa nekog tudjeg hostinga da li je to kaznjivo po nasem zakonu, i ako jeste koji je to clan zakona, i naravno koja je kazna???

Pitam jer sam listao nas krivicni zakonik i nikako da nadjem odgovor na moja gornja pitanja. Zapravo sve je nesto opste i uvijeno, zamumuljeno dvosmisleno, trosmisleno tako da se malte ne sve u zivotu moze kazniti.

Takodje nije lose ako neko zna da napise i neke primere sajtova ili ljudi koji su pali zbog takvis stvari koje sam pitao.

acca
10. 07. 2010., 23:29
[B]Pitanje br.2 Ako linkujem neki piratsku stranicu nekog drugog sajta, ili linkujem neki piratski fajl sa nekog tudjeg hostinga da li je to kaznjivo po nasem zakonu, i ako jeste koji je to clan zakona, i naravno koja je kazna???

Pitam jer sam listao nas krivicni zakonik i nikako da nadjem odgovor na moja gornja pitanja. Zapravo sve je nesto opste i uvijeno, zamumuljeno dvosmisleno, trosmisleno tako da se malte ne sve u zivotu moze kazniti.

Takodje nije lose ako neko zna da napise i neke primere sajtova ili ljudi koji su pali zbog takvis stvari koje sam pitao.


Zbog ovog drugog su Rapid Srbija imali problem. Koliko se sećam, film Turneja je bio povod, ali moglo je da bude bila šta drugo. Mislim da delo spada u navođenje lica na izvršenje dela, ili tako nekako.

3banchi
10. 07. 2010., 23:35
Krivicni zakon je opsti zakon koji regulise materiju k.dela...postoje mnogi drugi zakoni iz raznih oblasti - zdravstvo, privreda, saobracaj, autorska prava, igre na srecu, finansije...koji imaju posebne odredbe koje regulisu i propisuju posebna krivicna dela iz tih uzih oblasti .
Postoji takodje i prekrsajna odgovornost i mnogi propisi koji to regulisu.
Tako da odgovor treba potraziti malo sire.

Hocu reci...nije samo Krivicni zakon taj koji regulise krivicna i kaznjiva dela.

trazimcuruzabrak
10. 07. 2010., 23:43
Zbog ovog drugog su Rapid Srbija imali problem.

Pa kako se sve zavrsilo? Jel su osudjeni i koja je kazna? Znaci samo zbog linkovanja?

Mislim da delo spada u navođenje lica na izvršenje dela, ili tako nekako.

A koja je kazna za podstrekivanje na izvrsenje krivicnog dela za pirateriju?

zira
11. 07. 2010., 00:21
Pa po praksi iz nekih slucajeva kod nas, obicno ide tako da te uhapse, objave ti sliku, stave u pritvor do sudjenja jedno godinu-dvije, tako da ti i nije previse vazno kolika je kasnije kazna. Ionako se ti zakoni stalno doradjuju :)

trazimcuruzabrak
11. 07. 2010., 11:53
Pa ako je linkovanje ka piratskim sadrzajima kaznjivo onda treba kazniti i google i ostale pretrazivace jer se i na njihovim pretragama linkuju piratski sadrzaji svih mogucih vrsta !!!!!!!!!!!!

ivanhoe
11. 07. 2010., 12:10
ajd uzmi lekic i smiri se

noviKorisnik
11. 07. 2010., 12:18
!!!!!!!!!!!!
Hah, zaista skromno sas naglašavanjem, postoje i slovca veličine 7. Evo i jedne lijepe slikice, verovatno ima veze sas temu:
http://www.methodshop.com/picts/geekytattoos/html-head-body.jpg

trazimcuruzabrak
11. 07. 2010., 12:29
ajd uzmi lekic i smiri se

Pa brate na forumu je postavljena opcija i za toliki font. Mislim ako su tvorci foruma predvideli toliki font onda zasto da ga ne koristim????

zira
11. 07. 2010., 12:31
Huh, nisi citao poslednje podzakonske akte DPT. Kazna za ovaj prekrsaj je misterovanje.

acca
11. 07. 2010., 12:34
Jesi li prijavio Google odeljenju za visokotehnološki kriminal? Ako nisi, prijavi ih u ponedeljak.

ivanhoe
11. 07. 2010., 12:59
Pa brate na forumu je postavljena opcija i za toliki font. Mislim ako su tvorci foruma predvideli toliki font onda zasto da ga ne koristim????

pa postoji puno razloga, ali pre svega zato sto je besmisleno i smara druge ljude.. ocemo li sad svi da pisemo ovako zato sto postoje te opcije u toolbaru?

trazimcuruzabrak
11. 07. 2010., 13:10
pa postoji puno razloga, ali pre svega zato sto je besmisleno i smara druge ljude.. ocemo sad svi da pisemo ovako zato sto postoje te opcije u toolbaru?


Bez ljutnje ali nije lose. Vidi, ne verujem da ce neko bas uvek tako pisati jer je zamorno stalno podesavati boju za svaku rec ali moze na primer u nekim slucajevima biti pozeljno. Na primer kad se zeli nesto podvuci onda pises drugom bojom, i slicno. A ako smeta to vlasniku foruma neka jednostavno ukine te opcije u forumu. Najlakse je tako zar ne, nego praviti pravilnik i slicno? Stvarno, ne verujem sad da svaki clan foruma cita pravilnik. Ako nesto ne zeli vlasnik bilo kog sajta (sto je naravno legitimno) neka jednostavno programski onemoguci takvu akciju a ne da pravi pravilnike o tome sta se sme koristiti prilikom pisanja a sta ne iz toolbara. Mislim stvarno je nebulozno dati neku mogucnost programski a kasnije je pravilnikom zabranjivati.

nixa
11. 07. 2010., 13:26
Poruka je editovana.

trazimcuruzabrak
11. 07. 2010., 13:31
Poruka je editovana.

Ok a zasto vam sluze ti veliki fontovi onda???

nixa
11. 07. 2010., 14:20
Kada udjes u neciju kucu imas glas kojim mozes da pricas i mozes da se deres.

Sta je pristojno od ta dva ?

trazimcuruzabrak
11. 07. 2010., 14:29
Kada udjes u neciju kucu imas glas kojim mozes da pricas i mozes da se deres.

Sta je pristojno od ta dva ?

Bez ljutnje ali poredjenje nije adekvatno. Pravilno poredjenje je ovakvo: Na primer odes na slavu i domacin ti kaze "nemoj da jedes iz tanjira vec jedi samo direktno viljuskom", a tanjir je ispred tebe serviran. U tom smislu je moje pitanje na mestu, zasto ste onda dali opciju pisanja velikim fontom ako nije dozvoljeno?

nixa
11. 07. 2010., 14:31
Moracemo da se slozimo da se ne slazemo oko ovog pitanja.

kickloop
11. 07. 2010., 19:05
Ljudi, dajte da ga nekako oženimo. Možda iskulira malo

bluesman
12. 07. 2010., 00:11
Mister, baš smo tebe čekali 5 godina da nam objasniš sve to :) Aj', ne zezaj ... ovde su u našoj ekipi, ako hoćeš da ostaneš ponašaj se timski, vrlo jednostavno.

Postoji i opcia da obrišem profil, zašto je ne koristim? Zato što se to koristi isključivo u ekstremnim situacijama a ne samo zato što postoji. Tako i ti koristi to u ekstremnim situacijama, a ne zato što misliš da će te ozbiljnije shvatiti ako galamiš. Naprotiv, postižeš kontra efekat.

HexTex
12. 07. 2010., 06:36
Bez ljutnje ali poredjenje nije adekvatno. Pravilno poredjenje je ovakvo: Na primer odes na slavu i domacin ti kaze "nemoj da jedes iz tanjira vec jedi samo direktno viljuskom", a tanjir je ispred tebe serviran. U tom smislu je moje pitanje na mestu, zasto ste onda dali opciju pisanja velikim fontom ako nije dozvoljeno?

"Međutim, kod internet korisnika, na raznim reklama, grafitima itd. vidjet ćete odstupanja od ovih pravila, što svakako ne znači mijenjanje istih. Veoma je bitno ispravno pisati ako želite da čitalac ima visoko mišljenje o vama. Pravila pisanja velikih slova

Na internetu, u mailovima, forumima, chatovima, pisanje cijelog teksta velikim slovima se smatra kao vikanje."

Izvices se na domacina slave, domacin uzme pusku.... a ti imas samo viljusku :D no hepiend

torbica
25. 07. 2010., 16:26
Mister, baš smo tebe čekali 5 godina da nam objasniš sve to :) Aj', ne zezaj ... ovde su u našoj ekipi, ako hoćeš da ostaneš ponašaj se timski, vrlo jednostavno.

Postoji i opcia da obrišem profil, zašto je ne koristim? Zato što se to koristi isključivo u ekstremnim situacijama a ne samo zato što postoji. Tako i ti koristi to u ekstremnim situacijama, a ne zato što misliš da će te ozbiljnije shvatiti ako galamiš. Naprotiv, postižeš kontra efekat.

Misterovanje axaxaxa :1088:

trazimcuruzabrak
02. 09. 2010., 11:11
......... a ne zato što misliš da će te ozbiljnije shvatiti ako galamiš..........

Ja nisam galamio. Moje shvatanje (a i shvatanje svakog inteligentnog coveka) povecanja fonta odredjenom delu teksta je da se zeli NAGLASITI znacaj tom tekstu a NIKAKO galama!!!

Povezivanje povecanja fonta nekom delu teksta sa "galamom" je po meni kolektivno ludilo jednog dela NE inteligentnih ljudi na internetu!! Svi koji razmisljaju svojom glavom prvo i poslednje sto im pada na pamet u takvom slucaju je da se na taj nacin zeli naglasiti vaznost nekog teksta. KRAJ

nixa
02. 09. 2010., 11:28
Postoje pravila, da ako je CAPS znaci da vičeš a što su veća slova veća je galama.

Naglašavanje teksta se rešava ovako, ili možda ovako