PDA

Pogčedajte punu verziju : DevProTalk je forum koji .........


trazimcuruzabrak
02. 09. 2010., 11:28
Mislim da sam poceo da provaljujem kakav je ovo forum. U pocetku sam mislio da je ovo forum namenjen svima bez obzira na stepen znanja poseilaca vezano za bilo sta. Mislio sam da su moderatori i admisnistratori Ok ljudi koji ne maltretiraju clanove foruma, koji su uvek dobronamerni i u tom slislu uvek izlaze u susret dobronamernim clanovima. I sto je najvaznije mislio sam da na ovom forumu su apsolutno svi ravnopravni bez obzira koje ko i ko koji sajt drzi, koji mu je stepen znanja, kojoj web sekti, klanu itd pripada, itd.

Medjutim imam sve vise utisak da je ovo forum okrenut pojedincima koji pripadaju odredjenim web klanovima a da se ostali maltretiraju i sikaniraju tako da, neznam, videcu da li cu ostati i dalje na ovom forumu.

Evo zadnju temu sam postavio u delu foruma vezano za PHP i tema je bila bas vezano za PHP a neki administrator ili moderator je tu moju temu premestio u delu foruma pod nazivom "pocetnicka pitanja". Kao ja sam "pocetnik". U principu, da me pogresno ne shvatite, meni nije problem da me neko nazove "pocetnikom" ali mi je problem u tome sto verovatno necu dibiti odgovor na moje pitanje jer ne verujem da profesionalci posecuju taj deo foruma. Da je moja tema, koja jeste direktno vezana za PHP tehnologiju, ostala u delu foruma u kome sam je i postavio verovatno bih dobio odgovor koji mi je potreban, ovako sad moram potraziti na internetu drugi forum na kome cu normalno postaviti moje pitanje.

nixa
02. 09. 2010., 11:34
Pogledaj gornji levi ugao

Devprotalk - "Forumi IT profesionalaca".

Jako mi je žao što misliš da tvoje pitanje ne pripada forumu "Sva početnička pitanja", ali takva su interna pravila.

Ekvador
02. 09. 2010., 12:10
Forum nije:
http://answers.yahoo.com/

A drugo, niko tebe ne smatra pocetnikom, vec je moguce da je pitanje takvo.

noviKorisnik
02. 09. 2010., 12:39
verovatno necu dibiti odgovor na moje pitanje jer ne verujem da profesionalci posecuju taj deo foruma.
I...? Stigao li je odgovor?

Možda su profesionalci nešto više no što zamišljaš, možda im je ipak stalo da pomognu početniku, ili makar da ponekad odgovore na početničko pitanje.

mangia
02. 09. 2010., 15:11
Postavio si pitanje

Procenat manji od 100 jel smanjuje samo kvalitet prikaza slike ili smanjuje "fizicki" velicinu uplodovane slike u smislu bajta/kilobajta/megabajta???

Kakav profesionalac ti treba za ovaj odgovor ?

bluesman
02. 09. 2010., 20:31
Msiter, znaš šta je maltretiranje ljudi? To je kada neko ovako ofarba auto:

http://www.theautoabc.com/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/1947d_3600235404_db94072788.jpg

To je pravo maltretiranje a ne kada ti neko premesti temu u drugi forum, tamo gde misli da pripada.

Takođe pod maltetiranje može da se svede i nečije "farbanje" poruka, pisanje velikih slova, prekomerno "naglašavanje" kao da pišeš na forumu gerijatrije a ne zdravih i sposobnih ljudi koji gledaju u monitor svaki dan.

Koliko god neko mislio da je profesionalac, uvek se nađe neko ko zna više od njega, ovde pokušavamo da povučemo crtu šta je početničko pitanje a šta nešto više od toga. To nije lako, a još dodatno otežava kada se pojavi neko ko se nađe uvređen time što mu je neko premestio temu.

Dakle, forum je takav kakav jeste, možda može da bude bolji, ali sigurno nećemo da dozvolimo da bude lošiji. Ako misliš da te neko maltretira onda mi pošalji poruku i pokaži mi čime te maltretira a ja ću preduzeti mere protiv takve osobe.

Dzordz
02. 09. 2010., 21:04
Boja je do jaja!

blackshtef
02. 09. 2010., 21:15
Hm, ja se stvarno ne mogu požaliti na forum "početnička pitanja"
Ne postam nešto često (jer nemam zapravo šta pametnog za reći, pa šutim) - ali kad god sam imao bilo kakakv problem (uglavnom wordpress i php u zadnje vrijeme), dobio sam odgovor.

Kontam da ću u pravi PHP forum otvarati topic tek kad nekome budem znao odgovorit na njegovo pitanje, a do tad - sva početnička pitanja su moja i niti me sram toga niti me dira :)

McKracken
02. 09. 2010., 23:06
ali mi je problem u tome sto verovatno necu dibiti odgovor na moje pitanje jer ne verujem da profesionalci posecuju taj deo foruma

Presumption is mother of all fsckups.

@mister: kako ocekivati normalnu komunikaciju kad su reci kao *****, *****, ***** i ******** cenzurisane? :)

Gruja
03. 09. 2010., 09:47
Profesionalci ne gledaju po podforumima, profesionalci koriste isključivo opciju "Nove poruke" ;)

robi-bobi
03. 09. 2010., 14:47
^
ahah, znaci sad znam kako da ljudima objasnim da sam PRO
znaci, hvala :D

HexTex
05. 09. 2010., 16:12
^
ahah, znaci sad znam kako da ljudima objasnim da sam PRO
znaci, hvala :D


nema potrebe da objasnjavas kad je tehnologija toliko uznapredovala da na primer ovaj forumski softver ima plugin za prepoznavanje profesionalaca
i svako ko je pro pise mu ispod nadimka, a vidi cuda, pise i meni ;)

dee
05. 09. 2010., 17:53
O jebote.

PS.
Ja bi i ovu temu prebacio na podforum za pocetnike :D