PDA

Pogčedajte punu verziju : Cena.rs


stOrm
13. 09. 2010., 09:44
Sta mislite o ideji, dizajnu i funkcionalsnosti ?

Cena.rs (http://www.cena.rs)

zverko
13. 09. 2010., 16:36
Ideja je odlična. Pošto planiram da kupim još jedan tv, uveliko analiziram šta i kako... Dizajn je takođe dobar, jednostravno, minimalistički... ja barem tako volim... Možda da su malo veća slova, ali malo... a funkcionalnost uvek može da se poboljša, ali sve ok, po meni...

stOrm
13. 09. 2010., 16:42
Ideja je odlična. Pošto planiram da kupim još jedan tv, uveliko analiziram šta i kako... Dizajn je takođe dobar, jednostravno, minimalistički... ja barem tako volim... Možda da su malo veća slova, ali malo... a funkcionalnost uvek može da se poboljša, ali sve ok, po meni...

Zverko, hvala na pozitivnim kritikama. Sto se tice ove jedne negativne, pokusacemo da je resimo sto pre to bolje !

SSpin
13. 09. 2010., 17:36
Ja bih da dam komentar, ali čini mi se da sajt trenutno neradi? Eto, mogao si da u prvom postu staviš neki koncept, ideju koja prati sajt itd :)

zverko
13. 09. 2010., 19:33
Ja bih da dam komentar, ali čini mi se da sajt trenutno neradi? Eto, mogao si da u prvom postu staviš neki koncept, ideju koja prati sajt itd :)

Meni site radi fenomenalno, cak mi se cini da je na nekom VPS serveru !?

stOrm
14. 09. 2010., 00:45
Ja bih da dam komentar, ali čini mi se da sajt trenutno neradi? Eto, mogao si da u prvom postu staviš neki koncept, ideju koja prati sajt itd :)


Ajde pokusaj ponovo :) ... Ipak zelim da cujem komentar ! Ne vidim da je server bio offline ni 1 sec, ali ko zna... SERVER JE TO :)

Vladimir Nikolic
14. 09. 2010., 11:54
Lepo osmišljeno.
Dobra je ideja sa imenikom svih firmi.

Svaki projekat koji razvija etrgovinu je jedan korak napred.
Samo ostani uporan kako bi stvorio što veću bazu predmeta.

stOrm
14. 09. 2010., 12:25
Lepo osmišljeno.
Dobra je ideja sa imenikom svih firmi.

Svaki projekat koji razvija etrgovinu je jedan korak napred.
Samo ostani uporan kako bi stvorio što veću bazu predmeta.

Hvala Vlado !

bluesman
14. 09. 2010., 12:52
Mister, lepo si zasejao linkove ovde, ali samo da ti kažem da nismo ni mi baš sisali vesla, teško da će ti se primiti ova setva.

stOrm
14. 09. 2010., 13:01
Mister, lepo si zasejao linkove ovde, ali samo da ti kažem da nismo ni mi baš sisali vesla, teško da će ti se primiti ova setva.


Bluesman, stranica cena.rs je relativno nova na trzistu, mislim da je dobra ideja i trudimo se da postane jos bolja. Znajuci da je DPT forum IT profesionalaca trazim strucno misljenje u nadi da cemo neke stvari poboljsati, a sto se tice linkova zamolio bih admine da obrisu sve linkove za koje smatraju da su suvisni a sve IT profesionalce da predloze ili iskritikuju ovu stranciu.

bluesman
14. 09. 2010., 13:09
Gde su sad ovi što kukaju na slobu "ni kod babe nema džabe"? :)

Mi to ne radimo tako, verovatno ti nije jasno od početka? A da bi ovde dobio stručno mišljenje, da se ljudi "polome" da ti pomognu, moraš da imaš neku "istoriju" da ljudi bar znaju ko si, a ne da ti je prvih 10 poruka na forumu lame marketing.

Ja iskreno ne mislim da tebe interesuje stručno mišljenje.

stOrm
14. 09. 2010., 13:24
Gde su sad ovi što kukaju na slobu "ni kod babe nema džabe"? :)

Mi to ne radimo tako, verovatno ti nije jasno od početka? A da bi ovde dobio stručno mišljenje, da se ljudi "polome" da ti pomognu, moraš da imaš neku "istoriju" da ljudi bar znaju ko si, a ne da ti je prvih 10 poruka na forumu lame marketing.

Ja iskreno ne mislim da tebe interesuje stručno mišljenje.


Pazi sredstva za marketing su veoma mala trenutno, odvajam sve sto mogu ne bi li se posvetio ovom projektu maksimalno. Moja pitanja kada je ovaj projekat u pitanu su sledeca:

1. Kako vam se cini ideja
2. Funckionalnost sajta
3. Sta poboljsati
4. Sta fali
5. Sta je konfuzno
6. Kakav je dizajn..?

Razumem te sta mi kazes, ali moja greska je sto sam tip coveka koji hoce sve preko noci. Ali to ne vredi tako ! Znam !

SSpin
14. 09. 2010., 21:23
@stOrm

Ja ti verujem da hoćeš iskreno mišljenje.

Kapiram da želiš kritike a ne hvalospeve, pa da krenem:

- Kad posetim neki sajt, želim odma da znam zašto sam tu, šta on nudi. Nekako hoću da mi bude jasno u prvih nekoliko sekundi zašto mi i u čemu on pomaže. E, tu je tvoj dizajn malo konfuzan (po mom mišljenju). Tipa ovaj samsung baner mi previše upada u oči, a kapiram da nije bitan. Onaj slogan "Cena.rs :: Uporedi cene i proizvode" bi trebalo da bude uočljiviji.

- Istakao si "Auto opremu (24)" i to baš bode oči, kad kliknem dobijem "Najpopularniji proizvodi Nema podataka" a očekivao sam nešto, pa plus to nešto da i uporedim.

- I kada konačno uđem u neku kategoriju, gde imam opciju da štikliram i kliknem na uporedi, opet mi treba "previše sekundi" da to odlučim, da to uočim - napravi ga uočljivijim (stičem utisak kao da se te boje utapaju)

Ideja je dobra, nadam se da će zaživeti. Želim uspeh ;)

jablan
14. 09. 2010., 22:52
Uzmimo da je svrha tvog sajta to što tamo i piše - upoređivanje cena i proizvoda. Da bi sve to imalo smisla moraš da pokriješ dve stvari:

1) Da skupljaš podatke iz što više izvora
2) Da uspešno "čistiš" podatke koje dobiješ tako da tvoj sistem zna da je npr. proizvod koji se na jednom sajtu zove "Auto navigacija Garmin XYZ-200", a na drugom "GPS za kola Garmin xyz200-kp4" ustvari isti proizvod

Nema smisla da uopšte oglašavaš sajt dok navedene stvari barem donekle pokriješ, inače dolaziš u situaciju da ljudi dođu na sajt, vide da nema ništa, i čak i ako za 6 meseci ti i napraviš nešto kako treba, njima je ostalo u sećanju da "tamo nema ništa".

stOrm
15. 09. 2010., 10:21
@stOrm

Ja ti verujem da hoćeš iskreno mišljenje.

Kapiram da želiš kritike a ne hvalospeve, pa da krenem:

- Kad posetim neki sajt, želim odma da znam zašto sam tu, šta on nudi. Nekako hoću da mi bude jasno u prvih nekoliko sekundi zašto mi i u čemu on pomaže. E, tu je tvoj dizajn malo konfuzan (po mom mišljenju). Tipa ovaj samsung baner mi previše upada u oči, a kapiram da nije bitan. Onaj slogan "Cena.rs :: Uporedi cene i proizvode" bi trebalo da bude uočljiviji.

- Istakao si "Auto opremu (24)" i to baš bode oči, kad kliknem dobijem "Najpopularniji proizvodi Nema podataka" a očekivao sam nešto, pa plus to nešto da i uporedim.

- I kada konačno uđem u neku kategoriju, gde imam opciju da štikliram i kliknem na uporedi, opet mi treba "previše sekundi" da to odlučim, da to uočim - napravi ga uočljivijim (stičem utisak kao da se te boje utapaju)

Ideja je dobra, nadam se da će zaživeti. Želim uspeh ;)


Da znas da cemo sve kritike uzeti u obzir, ozbiljno razmotriti i videces i sam izmeniti ! :) HVALA !

stOrm
15. 09. 2010., 11:27
Uzmimo da je svrha tvog sajta to što tamo i piše - upoređivanje cena i proizvoda. Da bi sve to imalo smisla moraš da pokriješ dve stvari:

1) Da skupljaš podatke iz što više izvora
2) Da uspešno "čistiš" podatke koje dobiješ tako da tvoj sistem zna da je npr. proizvod koji se na jednom sajtu zove "Auto navigacija Garmin XYZ-200", a na drugom "GPS za kola Garmin xyz200-kp4" ustvari isti proizvod

Nema smisla da uopšte oglašavaš sajt dok navedene stvari barem donekle pokriješ, inače dolaziš u situaciju da ljudi dođu na sajt, vide da nema ništa, i čak i ako za 6 meseci ti i napraviš nešto kako treba, njima je ostalo u sećanju da "tamo nema ništa".

@jablan, trenutno imamo mnogo izvora koje treba obraditi, sistem ne moze da se u potpunosti automatizuje zbog kategorizacije i jos mnogo drugih aspekata, pa se dosta stvari radi rucno.

S' obzirom na to da smo da kazes napravili pametan sistem koji prepoznaje bilo koje karaktere unutar naziva koji se poklapaju i vrsi proveru + administratori koji unose proizvode rade isto nadamo se da nece biti velikih propusta, ali ko radi taj i gresi.

Marketing ovog sajta jos uvek nije zapocet, plan jeste uradjen ali sredstva nisu pustena. A pojavljivanje sajta na DPT-u je zbog profesionalnih sugestija i kritika.

:)

Mladjo
15. 09. 2010., 19:34
Ta ideja ovde davno vise nije ideja nego ogroman posao. Pogledaj ovo http://www.prisjakt.nu/ Konkurencija je velika a cak se i pricerunner ukljucio na trziste.

zverko
16. 09. 2010., 13:21
Konkurencija nije loša stvar, jer te tera da radiš bolje, kvalitetnije i efikasnije, što klijenti umeju da prepoznaju i cene. Stoga, nema veze taj sajt koji si naveo, pogotovo što je inostrani. Po meni, ovja sajt treba da se bazira da domaćem, ili užem regionalnom tržištu.

Takođe, imam par ideja ali to ću na pm...

poz

stOrm
16. 09. 2010., 13:24
Konkurencija nije loša stvar, jer te tera da radiš bolje, kvalitetnije i efikasnije, što klijenti umeju da prepoznaju i cene. Stoga, nema veze taj sajt koji si naveo, pogotovo što je inostrani. Po meni, ovja sajt treba da se bazira da domaćem, ili užem regionalnom tržištu.

Takođe, imam par ideja ali to ću na pm...

poz


@Zverko, hvala na podrsci. Konkurencije ima svuda sto je i normalno, sve je stvar navike kada su korisnici u pitanju. Mnogi sajtovi su pokusali sa velikim investicijama pa su pukli, a neki sa mnogo malo uspeli da naprave bum. Sve je stvar posvecenosti, srece i znanja.

Ocekujem pp sa novim idejama.

HVALA !

Ekvador
16. 09. 2010., 13:49
Ta ideja ovde davno vise nije ideja nego ogroman posao. Pogledaj ovo http://www.prisjakt.nu/ Konkurencija je velika a cak se i pricerunner ukljucio na trziste.

Jako sam alergican na ovakve izjave, tipa konkurencija je velika i to vec postoji...

Nemoj se ljutiti, ali ne vidim svrhu, da ne postoji konkurencija, bilo bi cudno zar ne?

stOrm
16. 09. 2010., 15:17
Jako sam alergican na ovakve izjave, tipa konkurencija je velika i to vec postoji...

Nemoj se ljutiti, ali ne vidim svrhu, da ne postoji konkurencija, bilo bi cudno zar ne?

Slazem se, ali ne zelim da kazem bilo sta lose pa da me ljudi pogresno razumeju. Najbitnije su mi kritike i sugestije kada je cena.rs u pitanju .

Mladjo
16. 09. 2010., 18:06
Poci cu od pretpostavke da ja nisam dovoljno objasnio ono sto sam hteo da kazem pa sam zato pogresno shvacen (mada sumnjam). Ja zivim u Svedskoj i ovde je to uporedjivanje cena ogroman posao. Znaci sajtovi koji se tim bave zaradjuju puno novca.
Sajt koji sam naveo moze da bude sigurno primer kako se takve stvari profesionalno rade.
Sa svojim postom sam mislio da dam podrsku ljudima iza cena.rs sajta ukazujuci na to da takve stvari imaju ogroman potencijal u belom svetu. Takodje sam hteo da izrazim nadu da ce se sajtova takvog tipa ceniti i u napacenoj matici jednog dana kad i ako ista uhvati prikljucak sa ostalim razvijenim informatickim drustvima.
Molim sve dobronamerne ljude da u mom prethodnom postu obrate paznju na rec ovde
Ta ideja ovde davno vise nije ideja nego ogroman posao. Pogledaj ovo http://www.prisjakt.nu/ Konkurencija je velika a cak se i pricerunner ukljucio na trziste.

stOrm
16. 09. 2010., 21:05
Poci cu od pretpostavke da ja nisam dovoljno objasnio ono sto sam hteo da kazem pa sam zato pogresno shvacen (mada sumnjam). Ja zivim u Svedskoj i ovde je to uporedjivanje cena ogroman posao. Znaci sajtovi koji se tim bave zaradjuju puno novca.
Sajt koji sam naveo moze da bude sigurno primer kako se takve stvari profesionalno rade.
Sa svojim postom sam mislio da dam podrsku ljudima iza cena.rs sajta ukazujuci na to da takve stvari imaju ogroman potencijal u belom svetu. Takodje sam hteo da izrazim nadu da ce se sajtova takvog tipa ceniti i u napacenoj matici jednog dana kad i ako ista uhvati prikljucak sa ostalim razvijenim informatickim drustvima.
Molim sve dobronamerne ljude da u mom prethodnom postu obrate paznju na rec ovde



Mladjo, izvini na pogresnom razumevanju tvog posta! Hvala na podrsci !

Ekvador
20. 09. 2010., 13:41
Posle detaljnog objasnjenja i meni sada sve ima drugaciji smisao

Tepif
25. 09. 2010., 15:28
Meni se takodje dopao sajt, a sto se tice "originalnosti" cak i ima vise takvih sajtova kod nas opet ne vidim razlog zasto ne poceti, da su ljudi koji su osnovali "Blic" razmisljali pa vec postoje "Politika" i "Novosti" mozda ne bi napravili novine (sto mozda i ne bi bila velika steta :1019: )

stOrm
05. 10. 2010., 16:35
Meni se takodje dopao sajt, a sto se tice "originalnosti" cak i ima vise takvih sajtova kod nas opet ne vidim razlog zasto ne poceti, da su ljudi koji su osnovali "Blic" razmisljali pa vec postoje "Politika" i "Novosti" mozda ne bi napravili novine (sto mozda i ne bi bila velika steta :1019: )

Slazem se. Konkurencija je zdrava u svakom slucaju, sto je vise ima to se vise trudimo !

Marshall83
28. 10. 2010., 20:31
Odlicna ideja. Samo naprijed

stOrm
28. 10. 2010., 21:25
Odlicna ideja. Samo naprijed

Hvala puno !