PDA

Pogčedajte punu verziju : Не успева ми претрага са речју (речима) од 3 с


biske
10. 11. 2010., 00:14
Из пристојности увек покушавам да прво претражим форум па тек онда да поставим питање. Међутим овде сам већ пар пута наишао на проблем да не могу да претражим оно што ми треба зато што ми се појављује следеће обавештење:

The search term you specified (php) is under the minimum word length (4) and therefore will not be found. Please make this term longer.

If this term contains a wildcard, please make this term more specific.

Рецимо нов сам у php програмирању па сам хтео да сазнам које је најбоље развојно окружење и укуцао сам у поље претраге PHP IDE али ми се појавило поменуто обавештење. И раније ми се дешавало да покушам да претражим нешто и да се деси иста ситуација (рецимо укуцам cms tutorijal).

Капирам да можда треба да променим начин писања критеријума претраге али ме и интересује да ли је ово увођење оправдано (причам са корисничке стране а не из угла перформанси базе података).

McKracken
10. 11. 2010., 00:28
Stavi pod navodnike.

Mene ova tvoja cirilica ubija u mozak. Narocito kad pokusam da skapiram sta je to RNR programiranje

biske
10. 11. 2010., 00:42
Mene ova tvoja cirilica ubija u mozak. Narocito kad pokusam da skapiram sta je to RNR programiranje

Шта да радим навикао сам да пишем ћирилицом, мени је то нормално.
Што се тиче мешања ћирилице и латинице то је прилично нормална појава као кад видиш формуле исписане грчким алфабетом а остали текст је ћирилични.

Опет кажем мени је то нормална појава.


На крају хвала ти на одговору.

nn.nn
10. 11. 2010., 07:12
The search term you specified (php) is under the minimum word length (4) and therefore will not be found. Please make this term longer.

If this term contains a wildcard, please make this term more specific.

U međuvremenu, možeš da pretražuješ koristeći Google i sledeći izraz:

"PHP IDE site:.devprotalk.com" (bez navodnika)

kolenoblata
10. 11. 2010., 07:39
Forum je podesen da pretrazuje minimum cetiri karaktera iz razloga sto tri ili manje zahteva previse resursa od servera sto bi pravilo probleme celom sajtu.
Jedino resenje je da uradis sto nn.nn kaze

jablan
10. 11. 2010., 09:21
Forum je podesen da pretrazuje minimum cetiri karaktera iz razloga sto tri ili manje zahteva previse resursa od servera sto bi pravilo probleme celom sajtu.
Možeš li malo da pojasniš ovo?

3banchi
10. 11. 2010., 09:35
U međuvremenu, možeš da pretražuješ koristeći Google i sledeći izraz:

"PHP IDE site:.devprotalk.com" (bez navodnika)Ovo samo treba dodati generisanoj poruci foruma...or try Google search - "search term" site:devprotalk.com

kolenoblata
10. 11. 2010., 09:49
Možeš li malo da pojasniš ovo?

Ne znam sta bi mogao da objasnim. To je jednostavno podesavanje u admin panelu kod vbulletin foruma:

http://img825.imageshack.us/img825/7434/searche.jpg

Ovo samo treba dodati generisanoj poruci foruma...or try Google search - "search term" site:devprotalk.com

Moze da se doda cak i google search forma.

jablan
10. 11. 2010., 11:58
Mislio sam na "zahteva previše resursa" i "pravilo bi probleme". Niko ne spori da bi indeks bio veći, samo me interesuje na osnovu čega tvrdiš da bi to pravilo probleme.

ivanhoe
10. 11. 2010., 12:09
to je problem ako u upitu postoji ORDER BY, onda se baza zakuca zbog prevelikog broja rezultata (pretpostavka je da je posecen forum sa puno textova), inace bez orderovanja su pretrage po manje slova zapravo cak i malkice brze (manje koraka u pretrazi indexa)

nixa
10. 11. 2010., 14:11
Cim pronadjem gde je to u lang fajlu dodacemo za site: .devprotalk.com

jablan
10. 11. 2010., 14:55
to je problem ako u upitu postoji ORDER BY, onda se baza zakuca zbog prevelikog broja rezultata
Ok, ovde ima dve stvari:

1) Da li smo sigurni da bi se baza zakucala sa količinom postova na DPT-u i
2) ako "da", da li je moguće izbeći ORDER ako je broj rezultata preveliki?

Možda zvuči kao da isterujem mak na konac, ali mislim da je pretraga jedna od osnovnih funkcionalnosti forumskog softvera i mislim da mora da bude dobra (a posebno ako je komercijalni softver). A i meni se desilo par puta da mi DPT iznapušava search.

bluesman
10. 11. 2010., 14:59
^ sve prema zaslugama :D

Kada pričate o funkcionalnosti foruma, trebalo bi da koristite reč vbulletin umesto DPT :) Nisam ga ja pis'o :)

kickloop
10. 11. 2010., 15:04
^ Pa niko tebe ne krivi. Da si ti pis'o sigurni smo da bi sve ferceralo :D

Šalim se ali i mene smara ova pretraga i ako može nešto da se uradi po tom pitanju bilo bi lepo

biske
10. 11. 2010., 16:26
Можда би проблем могао да се реши додатним подешавањима. Рецимо стави се у бази лимит на крају упита на одређени број. И онда рецимо појави ми се првих 5 страница са темама, а кад дођем до 5 странице стави се линк до потпуне претраге (ако неко међу тих 5 страница са темама није нашао оно што га занима, што је мало вероватно).

ivanhoe
10. 11. 2010., 16:59
nece to da radi, order by se radi pre limita...

a i besmislica je da blues i nixa sednu da prepravljaju upite po vbulletinu, sve i da su toliko zaludni, sta da rade kad izadje update?

ja kad mi nesto treba odem na google, lepo site:devprotalk.com i sve se nadje (ionako google mnogo bolje nadje stvari nego ugradjeni search u vB)

jablan
10. 11. 2010., 18:39
^ Ne treba da sednu da prepravljaju upite po VB-u, već npr samo da probaju kako bi se ponašao kad se limit promeni sa 4 na 3, na primer. Ja lično ne volim da koristim Google za takve pretrage jer mislim da ugrađeni search mora bolje da funkcioniše nego Google-ov (banalan primer bilo bi rankiranje poruka u rezultatima po "zahvalnicama"), a drugo, ko mi garantuje da Guglov indeks sadrži svaku poruku sa DPT-a?

ivanhoe
10. 11. 2010., 22:50
dzaba sto bi trebalo, slazem se da bi, ali google ima mnogo pametniji algoritam rangiranja i nije mi se do sad desilo nikad da mi neki forum vrati bolju pretragu od googla.. a i svi znamo da su forumi uglavnom krsh kodirani...