PDA

Pogčedajte punu verziju : Stari racunari - kako ih se resavate?


3banchi
12. 11. 2010., 17:34
Sta radite sa starim racunaruma, laptopovima, koliko cesto ih menjate?
Ako ih prodajete - da li ih prodajete dok jos nesto vrede ili cekate da postanu krs bez cene?

kickloop
12. 11. 2010., 17:38
Ja se sentimentalno vežem za računar pa imam gomilu starih krševa na sve strane. Čak i nekoliko monitora. Ako me pitaš gde su i jel rade - veze ne'am :)

DejanVesic
12. 11. 2010., 17:40
Poklanjam prijateljima, rođacima, perspektivnim đacima ...

Ono što ostane obično oglasim :) za neke male pare, čisto da što pre ode.

mangia
12. 11. 2010., 19:46
Uglavnom podijelim... Ili prodam za tipa 5 evra monitor...

[nq]
12. 11. 2010., 20:40
prodam, daj sta das varijanta, ako imam nesto bolje i stoji bzv, uglavnom gledam da prodam dok makar malo nesto vredi, zao mi baciti i cimati se sa reciklazom bolje prodati pa cak i pokloniti potpunom strancu.

mileusna
12. 11. 2010., 23:31
Jedan pokvareni notebook sam prodao na Limundu. Jedan matori desktop koji je godinama skupljao prašinu sam nedavno dao ortaku jer mu je crkao komp u radnji na kome se vrti samo jedan program i to mu je jedina funkcija, i tako...

Uvek će nešto da iskrsne, no za što brže čišćenje hardverskog krša mislim da su Limundo (http://www.limundo.com) ili Pik (http://www.pik.rs) najbolje rešenje, ima ljudi koji kupuju to pa posle prepakuju, popravljaju, preprodaju i sl...

jablan
13. 11. 2010., 15:54
Limundo je dušu dao za "čišćenje tavana". Ja bih rado poklanjao rodbini i prijateljima kad bih znao da posle neće da me mrze što sam im uvalio neku starudiju. :)

misk0
13. 11. 2010., 16:44
Limundo je dušu dao za "čišćenje tavana". Ja bih rado poklanjao rodbini i prijateljima kad bih znao da posle neće da me mrze što sam im uvalio neku starudiju. :)

Ili da te smaraju kad ne radi :))

kickloop
13. 11. 2010., 18:01
^ A to se uvek desi. Čak i ako im ne pokloniš ništa nego sami nabave neke kršine

bluesman
13. 11. 2010., 18:23
Što vi lepo ne odete do prve škole i poklonite im računar? Može i vrtić ili tako nešto? Ja bar tako radim, sigurno neću da propadnem ako ne "zaradim" 20 eur za stariji računar koji više i ne koristim.

degojs
13. 11. 2010., 18:26
@Misko & kickloop:

Nagovoriš ih da kupe Mac:

1. Možeš da im kažeš da ne umeš da radiš sa istim

2. Oni će da ćute kad budu imali problem, da ne ispadnu glupi (..jer samo glup čovek može imati problem na Macu :-)

I svi zadovoljni.