PDA

Pogčedajte punu verziju : posustajem sa idejama...


flash_back
23. 04. 2006., 23:18
Pozdrav pre svega,

radim za sebe jedan nov sajtic.. vec sam ga "predstavio" na jednom forumu (http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=13997), ali odgovori nisu bili u skladu sa ocekivanjima..

ukratko, u pitanju je koncept verzija sajta, ali recimo da sam posustao sa idejama, nema puno elemenata na sajtu pa ce svaki predlog/ideja vise nego dobro doci :)

ovako, neke zamerke vec postoje:

- mali width stranice od 450px // nazalost nemam dovoljno elemanata i textova za baratanje, iz cega logicno nastaje mali width na ustrb dizajna

- style sheet // mozda "malo" predefinisan :D s obzirom da je u pitanju koncept verzija nema logike dovodite nesto do "unutrasnje" perfekcija ako "sutra" nece biti tu ;)

---

ideja i realizacija je originalna, jedino sto sam "capio" je slika ribice na prvoj stranici i animaciju trafki za flash.. slicice naravno nisu moje, ali jbg, nemaju copyr na sebi :1074:
na "paketi" stranicama scritpa koja obavlja nazad funkciju je sa hosta011 i cimnuo sam autora cisto da vidim dali je ok // jbg, ipak se neko cimao

---

ukratko, zanemarite text i portfolio stranicu... te stvari ostavljam za kraj. Konktetno me interesuje sta bih mogao da dodam/izmenim na stranicama za web pakete a da sacuvam osnovne principe preglednog i jednostavnog sajta, laganog za ucitavanje...

mozda da se uradi neki graficki prikaz 2-3d paketa ili nesto slicno.. stvarno sam "ono" ostao bez ideje

pozdrav

---
edit: he, zaboravio sa da postujem link na sajt (http://www.radulovic-design.com/css_vision/rd.html).:1074:

bluesman
23. 04. 2006., 23:44
na "paketi" stranicama scritpa koja obavlja nazad funkciju je sa hosta011 i cimnuo sam autora cisto da vidim dali je ok // jbg, ipak se neko cimao

Znam čoveka, on kaže da se ne seća da ga je iko ikada kontaktirao zbog nekog scrtipta sa www.host011.com :) Mislim nije frka (nije ni neki poseban script), lepo od tebe što si se setio, samo si izgleda zaboravio da klikneš send kada si ga kontaktirao :)

flash_back
24. 04. 2006., 00:12
he, doslo je izgleda do "malog" nesporazuma...

daleko od toga da sam lazov ;), samo izgleda da sam vama pustio tri pp-a na zoni // e-mail nije bio "dostupan".. jedan [tj. prvi] za neka pitanja u vezi hosta, ostala dva za u vezi koriscenja dela funkcija general.js sa hosta011 sajta... evo bas sam pustio treci tj. zadnji pp pre jedno 30-45min :)

bluesman
24. 04. 2006., 01:27
Ups, sorry... ja više i ne idem na druge forume, na zonu odem jednom mesečno. BTW, to i nije tako dobra ideja da se ostavi poruka na forumu, naročito ako treba nešto hitno. Postoji mail, postoji kontakt formular, postoji order formular. Ali neću da budem :1059: a i da ne kvarim temu...

flash_back
24. 04. 2006., 05:34
ma bitno je da smo se mi "nasli" i da sada [valjda] mogu mirno da spavam :) :1014:

edit: dali moze da se sredi neki čin preko reda :1090:

nixa
24. 04. 2006., 06:16
naravno da ne :)

piši pametno - DevProTalk

ovo da se doda u slogane

S_Kid
24. 04. 2006., 18:05
Link za "Biznis" je plave boje dok je za "Extra" narandzaste.
Kada se ode na biznis paket, u zaglavlju se otvara flash sa narandzastim nebom, a kad odes na extra prikazuje se plavo nebo...

Mozda nema mnogo veze, ali kad su paketi vec podeljeni bojama na celine, meni je zasmetalo sto postoji ovakav kontrast...

EDIT: tek sada sam video da se zaglavlja randomly ucitavaju...

bluesman
24. 04. 2006., 18:18
Ili da pitamo Žiku Obretkovića da nam pozajmi nešto tipa "ponašaj se lepo u parkiću" :)

flash_back
24. 04. 2006., 20:42
^ :)

Kada se ode na biznis paket, u zaglavlju se otvara flash sa narandzastim nebom, a kad odes na extra prikazuje se plavo nebo...

inace, vidis, vec sam razmisljao o toj varijanti, naravno u ispravnom medjusobnom odnosu... samo onda bi sajt dobio na monotonosti, znas, isti backg za istu stranicu = klasika... // slobodno me demantujte :)

evo, upravo sada sam se dohvatio flasha, pisem neku scripticu za pahulje snega... lepo ce da ispadne :) imam vec od ranije i [flashiranu] kisu, ali neznam gde taj detalj da ukompunujen na sajtu... // da ne preceram pa da sajt ispadne preterano "sarenolik"

inace, sta mislite da ukompunujem audio/mp3 u flash deo? imam vec duze vreme neku ambientalnu muziku od mog komse dva sprata iznad, stvarno prelepi "zvukovi", steta da se ne iskoriste...

naravno, ne mislim da muzika krece samo po sebi [to bi ubilo osnovni princip "laganog" sajta za ucitavanje], vec "ono", neka opcijica sa funkcijom da na click se pokrece novi/java prozor... nesto kao mp3 dj? inace osnovu rada vec imam na live-art verziji r.d.-a.. poenta je iseci veoma mali zvuk do nekoh 5sec, ponoviti ga nekih 4-5 puta, i onda ubaciti prelaz i sve nanono... tako se dobije ne-monoton zvuk od nekih 30-40s za svega 40-50kb

// jednina mana je rad u sondforgu koji nikako da exportije "cist" zvuk, uvek ubaci prazne delove na pocetku i kraju zvuka, i onda muke nastaju da se sve to lepo uklopi u flashu, ali to sada vec izlazi iz okvira teme ;) //

inace, ako vam "padne" na pamet neka zanimljiva idaja, slobodno je bacite na razmatranje ;)

Pedja
25. 04. 2006., 00:07
Ne bi bilo lose da malo spustis loptu sa flashom i poradis na jusabilitiju.

flash_back
25. 04. 2006., 00:39
Ne bi bilo lose da malo spustis loptu sa flashom i poradis na jusabilitiju.
^ ok, samo mi reci nasta konkretno ciljas...

Pedja
25. 04. 2006., 02:06
Pa na jusabiliti :)

flash_back
25. 04. 2006., 03:17
he, liku :D

daj brate to malo preciznije da nam "ovi" sa foruma ne izvuku uši jer se bacamo sa postovima :1074:

pozz :)

[nq]
28. 04. 2006., 14:01
ili da makar flash prirodno loopuje. :)

flash_back
28. 04. 2006., 18:13
e danke za "savet" :)

snimio sam bagic pre izvesnog vremena, ali me mrzelo da ga menjam :1064: upravo sam uradio/zavrsio jedan script za galeriju za overheat-tuning flash verziju i sremam mali uprate za to...

znaci napravih funkciju za galeriju fotorfafija sa bukvalnim trackom inteligencije :1042:

pozdrav :) i izmenicu bag/ove <- dve slike baguju -> uskoro