PDA

Pogčedajte punu verziju : Mono WebBrowser kontrola


vladapopster
23. 12. 2010., 17:04
Pozdrav,

Interesuje me da li je neko koristio/radio u Monodevelop okruzenju?
Imam jedan projekat na kome radim, u pitanju je desktop aplikacija koja treba da se radi u C#. Aplikacija je jednostavna, obicna Windows forma u koju treba da se ubaci browser koji porkece vec napravljenu aplikaciju u PHP/AJAX.
Problem mi je sto se to lako uradi u Visual Studiju i sve lepo radi na Windows-u, ali je potrebno da ista aplikacija radi i na Linux-u i Mac-u, pa je odluceno da se koristi Mono.

Mono nema u sebi WebBrowser kontrolu kao u Visual Studiju, pa sam po netu nasao da je potrebno imati Webkit, pa me interesuje da li je neko imao ranije imao iskustva sa Mono/Webkitom i WebBrowser kontrolom i na koji najlaksi nacin mogu da napravim desktop aplikaciju koja ce u sebi sadrzati browser?

Hvala svima unapred.

miks
23. 12. 2010., 17:56
Ja sam jednom prilikom koristio GeckoFX kontrolu, ali za Windows - http://geckofx.org/, koliko znam tada nije bila dostupna za Linux i Mono, ali mozes proveriti.

Sto se tice Mono WebBrowsera, (nisam radio sa njim) koliko znam on moze da radi kao Mozila Gecko ili WebKit, u svakom slucaju mislim da nemora da se ima, nego treba da se skine samo npr. XUL Runner (bar za Gecko) i da ga upakujes zajedno sa aplikacijom (barem sam ja tako radio sa ovom mojom aplikacijom).