PDA

Pogčedajte punu verziju : Pitanje/Pomoc: Problem oko phpbb-a


sirNemanjapro
28. 04. 2006., 18:26
Imao sam instaliran phpbb na jednom serveru sa dodatnim skriptama i nekoliko poruka u njemu. I sav je bio podesen.
Medjutim iako je bio sav "sredjen" pre nekoliko dana je promenjen server :mad: i sve je otislo u :1075: . Ja sam uradio potpuni bekap starog servera i prebacio SVE podatke na novi ali podvlacim samo podatke (stranice, slicice itd). Jer nisam mogao uploadovati 120MB u RESTORE odjednom jer bi sigurno pukla veza negde na 80% (baksuz). Ja sam uradio sledece.
Posto sam vratio podatke sve (i phpbb) sve na svoje mesto kao sto je bilo pre.
Onda sam skinuo posebno staru MySql bazu sa starog hostinga i restoreovao je na novi. Restore sam radio preko cPanela, dok upload fajlova preko FlashFXPa.

Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'cakucica_phpbb1'@'localhost' (using password: YES) in /home/cakucica/public_html/caforum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/cakucica/public_html/caforum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/cakucica/public_html/caforum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

MorenoArdohain
28. 04. 2006., 18:53
Pogresan username ili password za mysql bazu
:)

sirNemanjapro
28. 04. 2006., 19:06
Ne razumem te, tj., ne razumem kako je promenjen username ili password. Kada je samo downloadovan bekap od MySqla i samo uploadovan?? (sve iz cPanela)

Evo nekih detalja.
Na starom hostingu username za account je bio cakucica.
Kada smo presli na novi dobili smo kucica.
Danas je promenjen na cakucica.
Racunajuci da je to sto si ti rekao tacno.
Ja sam sada obrisao bazu sto sam restorovao, jer je uploadovana kada je account imao naziv kucica.
Ponovo sam uradio restore. Ali ista greska se ispisuje.

Da li postoji neko bolje resenje?

MorenoArdohain
28. 04. 2006., 19:17
Mislim da ti je username ustvari cakucica_phpbb1

Ajd preko PM da ti sredim to

sirNemanjapro
28. 04. 2006., 19:25
Way ahead off you. :)
Vec sam ti poslao pm. :)

sirNemanjapro
28. 04. 2006., 19:52
Zamislite ovo! Bekap mi skratio imena fajlova! :(
Katastrofa!
MorenoArdohain je nesto sredio. I sad sve radi. Magija! :D
Ja sada uploadujem preko FTPa sve fajlove sto fale. :)