PDA

Pogčedajte punu verziju : HTML i GWT za one glupe kao ja ?


ivanhoe
10. 01. 2011., 22:06
Nisam nikad radio nista na webu sa javom, pa mi treba mala pomoc ako neko moze da mi ustedi vreme savetom kako pristupiti problemu i koje textove procitati..

Problem je sledeci: Neki hardcore Java developeri su unakazili dizajn koji je drugar radio i strpali ceo sajt pod GWT, jer im je tako bilo valjda najbrze, posto se oni inace u toj firmi bave drugim stvarima, pa im je izrada sajta bila "ajd ako bas mora". E sad em je sajt beskonacno ruzan, em google naravno nista od toga ne indexira jer na strani ima samo jedna javascript linija koja ucita gwt i body je potpuno prazan.

Sad mene su zamolili da pomognem da to nekako preradimo tako da se generisu html stranice da pocetnim podacima, a da se onda to preko ajaxa (i gwt-a pretpostavljam) osvezava. Znaci imam html i css sredjen, i imam java aplikaciju kojoj je biznis logika ok, ali front end treba pretumbati da ne generise cisti js, nego html, a js samo tamo gde ima smisla. Kako to najlakse uraditi uz najmanje izmene postojeceg koda? Ja sam planirao nesto tipa generisem html, gwt-u kazem da handluje klikove na odredjene linkove i onda pobrisem sav visak iz starog koda, ali ne znam jel to moguce izvesti?

Btw, jel ima neki tutorijal/knjiga kako nauciti web dev u javi i gwt u pola sata? :) Ajd moze i za 2 sata... :1073:

BTW, ako ima neki GWT samuraj raspolozen da to uradi umesto mene, nek mi se javi na PM, drage volje cu mu platiti...

LiquidBrain
11. 01. 2011., 12:14
Na zalost nema nikakav tutorijal da moze da se nauci to za dva sata :(

Fora sa GWT-om je ta sto nije isti princip kao sa jQuery-jem gde ti imash html i na osnovu nekih selektora ti "ulepsas" sajt i dodash mu funkcionalnost.

A sto se tice indeksiranja ajax aplikacija imas ovde dosta lepo objanjeno:

http://code.google.com/web/ajaxcrawling/

Pozz

vuknikolic
13. 01. 2011., 01:06
Nisam radio sa GWT-om, ali sam čuo da generalno ima problem sa pretraživačima.

Na jednoj konfereciji gde sam bio su se lik iz GWT tima i Wicket tima prepucavali oko toga koji je framework bolji, i wicket lik je na kraju rekao "Čekaj, Google Web Toolkit, nije optimizovan za Google?" na šta je GWT lik tužno spustio glavu :)

Jedan moj drugar radi sa GWTom, pitaću ga da li ima vremena, pa ti se javljam na PM.