PDA

Pogčedajte punu verziju : Pitanje u vezi graficke i Turbo Cache memorije


trazimcuruzabrak
14. 01. 2011., 01:11
Imam jednu graficku i sad na nalepnici pise da je od 128 Mb. E sad ja kad sam je ubacio i pogledam u display properties -> settings -> advanced -> adapter i tu mi pise da ima memory size 512Mb. E sad ok reko verovatno je uzeo graficka uzela sistemsku memoriju medjutim pogledam ja start -> desni klik na my computer -> properties i tamo izmedju ostalog pise da je 2,00 Gb of RAM, a upravo toliko i imam fizicke RAM memorije. E sad neznam ali valjda ako je skinula graficka memoriju da bi dosla od 128Mb do 512Mb onda valjda treba da pise tamo umesto 2,00Gb of RAM na primer 1,625Gb ili tako nesto.

Znaci hocu da pitam da li je sve to tako ili mojagraficka nema 128Mb vec 512Mb??? Bitno mi je to mnogo jer razmisljam da pokusam da je prodam pa da znam sta da napisem koliko ima memorije.

3banchi
14. 01. 2011., 01:36
Napisi od 128 - 512mb.:D

ako je skinula graficka memoriju da bi dosla od 128Mb do 512Mb onda valjda treba da pise tamo umesto 2,00Gb of RAM na primer 1,625Gb ili tako nesto.Zasto mislis tako...to sto gledas i tamo gde gledas je staticki podatak instalirne RAM memorije.
Da bi video raspolozivu ili zauzetu ram memoriju u realnom vremenu pogledaj u Task Manageru.
Ili, jos bolje skini EVEREST Lavalys za analizu hardvera.