PDA

Pogčedajte punu verziju : GotSolution - moj prvi xHTML projekat


modeus
01. 05. 2006., 10:59
Dakle,

posto mislim da je ovaj period najbolji za prelazak za tableless, odluchio sam da krenem krupnim koracima i u startu odradim kompletan sajt, bez "minisajtova" itd.. Mogu vam reci da sam bio poprilicno zabrinut prva dva dana, medjutim, odmah posle kontanja nachina na koji se radi floatovanje i clear-ovanje, nista vise nije bilo problem.

Elem, rezultat je na www.gotsolution.com/demo

Primeticete da se sajt vidi pravilno u FF, medjutim, u IE je totalno ubistvo. Znam za problem sa ponavljanjem u CSS-u (nisam znao za default inherit) ali bih voleo da mi pomognete da "ispeglam" CSS kod za IE.

Hvala i cekam komentare :)

jasmanac
01. 05. 2006., 14:43
Bas dobro izgleda i u Exploreru :D

modeus
01. 05. 2006., 14:45
Pa zato i trazim pomoc :P

LyoShi
01. 05. 2006., 18:56
Prvo validuj html i css. Često to zna da bude uzrok pogrešnog prikazivanja stranice u nekim browserima.

Za izgled stranice u IE-u se često koriste css hakovi, koje ti ne preporučujem jer ćeš imati problema sa budućim verzijama IE-a, počev od verzije IE7.

Najveći problem (nikako jedini) kod IE-a je što IE drugačije tumači BOX MODEL (size, margin, padding). Pretraži malo google na tu temu.

Najbolje rešenje, po meni, je da koristiš uslovne komentare (http://www.quirksmode.org/css/condcom.html), iliti conditional comments. Jednostavno, napraviš CSS za stranicu koja će izgledati dobro u IE-u i smestiš u zaseban css fajl koji ćeš pozivati uslovnim komentarima. Kasnije iz tog ie.css fajla izbaci redove k0da koji su isti kao i u default.css fajlu.

jasmanac
01. 05. 2006., 20:51
Prvo validuj html i css. Često to zna da bude uzrok pogrešnog prikazivanja stranice u nekim browserima.

Gde su Ilija i dragi nam kolega Babic da prodiskutuju ovu konstataciju :D

nixa
01. 05. 2006., 21:16
^ LOL ... ne zezaj coveka :)

evo na brzinu videh css :) i ako imam vremena kad se probudim cu da ti prekodiram celu stranicu ... ovo ja da debugujem sorry ne mogu :)

jasmanac
01. 05. 2006., 22:07
Samo se ti osloni na Nixu i nema brige :D

nixa
01. 05. 2006., 22:58
samo ti prozivaj :) :p

jasmanac
01. 05. 2006., 23:41
:1074:_______

modeus
02. 05. 2006., 10:33
ala offtopikujete :) nista, sredicu ja sam, pa cete videti kako sam dobar ;)

[nq]
03. 05. 2006., 13:23
inace strana ti (dizajn) izgleda sasvim ok. :) Samo napred!

bojan_bozovic
03. 05. 2006., 13:48
Ono sto sam video jeste dobro (nisam uopste ni vido fles jer mi ne pada na pamet da se akam sa linux emulacijom na netbsd samo zbog tvog sajta).

jasmanac
03. 05. 2006., 13:56
(nisam uopste ni vido fles jer mi ne pada na pamet da se akam sa linux emulacijom na netbsd samo zbog tvog sajta).

Pa koga to zanima ;)

bojan_bozovic
03. 05. 2006., 13:59
Mozda njega, jer se moj komentar na fles ne moze odnositi. Ostalo jeste dobro.

jasmanac
03. 05. 2006., 14:42
Ma najbolji si ;)

modeus
03. 05. 2006., 15:12
i dalje bez hackova, uspeo sam da otkonim problem u headeru. medjutim, eto, dolazi do problema u desnom kontejneru. Izbegavam padding/margin kombinacije, tako da ne razumem zasto desni nece da ode na desnu stranu u IE nego klizi dole. U FF je savrseno. Takodje, i senka sa leve strane je pomerena 8px iako nigde nisam nesto kratio za tu velicinu.

Koji je to problem vezan za odstupanje?

www.gotsolution.com/demo/

modeus
05. 05. 2006., 11:40
Heh, pa zar niko ne zna??

Br@nkoR
05. 05. 2006., 17:14
Takodje, i senka sa leve strane je pomerena 8px iako nigde nisam nesto kratio za tu velicinu.

box-model
Smanji width klase formfield za padding-left, koji si joj dodelio od 15px, dakle nova vrednost treba da bude 194px.
Pokušaj da kucaš tekst u nekom od input polja i videćeš da tekst izlazi iz okvira, isti problem se javlja i u FF-u.

A što se tiče drugog problema ne vidim problem može li neki screenshot.

modeus
05. 05. 2006., 19:03
Samo da javim da je problem resen, bez ikakvih hackova i slicno. Zapravo, morao sam da kodujem od nule, ali sam neke cakice pohvatao..

Ono najbitnije jeste da mi je definicija tipa padding: 0px 20px 10px 30px; pravila probleme u IE6, shto se za definicju tipa padding-left i ostale ne moze reci. Tako da sam izbegavao skracenu verziju i stavljao padding samo tamo gde je bilo neophodno, bez potrebe da ga i definisem.

Problem se javlja kada se definise 0px a ne javlja se kada nije definisan (po logici, kada nije definisan, tada je opet 0px).

Takodje, problem sa senkom je resen (stavljene su obe kao background, jeste da se sporije ucitava ali je na svom mestu).

U svakom slucaju, sada radi, doduse imam problem vezan za footer, koji je isti kod kao i u staroj verziji, samo sto ovde nece da ga strecuje do kraja.