PDA

Pogčedajte punu verziju : www.mojnoviauto.com


ppavlovic
18. 01. 2011., 01:29
Poštovane kolege,

Posle dužeg vremena, pre par nedelja stidljivo je pokrenut moj novi projekat, sajt zamišljen kao pomoć prilikom kupovine novih automobila: www.mojnoviauto.com (http://www.mojnoviauto.com).
Još uvek ima dosta da se radi na sajtu s toga bih želeo da čujem kritike, predloge, pohvale i sve ostalo što vam padne na pamet.

Hvala.

dinke
18. 01. 2011., 03:13
Ja sam vec poceo da ga koristim, opcija poredjenja automobila je super :)

Sta je lose ... trenutno cene nisu nimalo azurne, deo sa akcijama je potpuno prazan, naravno da trebas raditi na tome. Takodje dodao bih i neke vesti, mozda cak i tekstove o testovima automobila (naravno to kasnije kad sajt "proradi") :)

uros
18. 01. 2011., 05:19
mozda da dodas opciju "slicni modeli"... tipa za astru da izbaci focusa golfa megana etc...
ne bi trebalo da bude komplikovano, posto su sve novi automobili, pa ne moras da razmisljas o godistu, generaciji...

u pretrazi nema nista od opreme... znam da je komplikovano zbog doplata, paketa itd, al mozda da smislis bar za bitne stvari tipa klima nesto kao standard - doplata - n/a

vecini verovatno nije bitno, a oni kojima jeste ionako vec znaju napamet za sve modele, al mozda da dodas pogon (fwd, rwd) u pretragu?

Gruja
18. 01. 2011., 09:21
Au, svaka čast. Za Hondu imaš bolje i tačnije podatke od Delte (npr. performanse sa automatskim menjačem). Onako na prvu loptu vidim da nema klirensa, što je dosta bitno kod SUV-ova i terenaca, ali zato stvarno ima pregršt drugih podataka.
Od predloga za poboljšanje, malo mi fali da dodajem u poređenje prilikom pretrage ili npr. kad gledam sva vozila jedne marke. Takođe kad poredim kola obično me zanima samo 5-6 parametara - dužina, prtljažnik, ubrzanje, itd, a ne da tražim ono što mi je bitno među svim podacima.
Pošto sam aktivan na par domaćih auto foruma (cars.rs, vrelegume, hondaclub) mogu da okačim link prema tvom sajtu, ili ako hoćeš malo kasnije ako ćeš još da ga sređuješ.

metaphysic
18. 01. 2011., 15:56
Obavezno, (posle npr gde kupiti) kreditni kalkulator
(možda i ima ali ja nisam naišao)

izabereš, na koliko meseci
i odma` vidiš da li možeš da se toliko opružiš :1016:
--
odličan sajt

dinke
18. 01. 2011., 17:55
Au, svaka čast. Za Hondu imaš bolje i tačnije podatke od Delte (npr. performanse sa automatskim menjačem).
Pitam se kako li si za ovo saznao ;)

Kako god, bezobrazluku delte nema kraja, prijavio sam im da su im podaci netacni ali naravno da ih nece ispraviti. Inace na hrvatskom sajtu (http://www.honda.hr/) su ispravni, mozda ih ppavlovic odatle i skida ;)

ppavlovic
18. 01. 2011., 18:07
Ne znaš da Honda ima special build za naše tržište? :)

Elem, podataka ima puno, greške sigurno postoje i biće ispravljene kad budu otkrivene. A kome ne verovati ako ne karakteristikama zvaničnih uvoznika. :( Što se tiče ubrzanja, debelo lažu, celih 2.5 sekundi. Moj podatak je 10.9 sekundi za automatik, na hrvatskom sajtu je 11 sekundi. Kome verovati?!

ppavlovic
18. 01. 2011., 18:15
Ono što sam zaboravo da pitam kakve je vaše mišljenje o slajderima za izbor vrednosti na adresi http://www.mojnoviauto.com/cenovnik/filter ?

robi-bobi
18. 01. 2011., 19:00
^ ja sam prvi put video takve slajdere ovde:
http://laptop.bg/laptops
rekoh bljak

posle se naviknuh i cak mi odgovaraju :)

dosta ljudi mi kaze da im je zgodno koristiti slicne slajdere tako da su i tvoji OK
rekao bih da mogu pretrpeti malo bolji dizajn (pogledaj gorenavedeni link)

Goran Aničić
18. 01. 2011., 19:00
Sve ok samo uvrsti i ponude konkretnih dilera jer imaju različite cene, a velik posao je zapravo ažuriranje cena.

Goran Aničić
18. 01. 2011., 19:03
;) i da u prvi plan izbaci akcije

metaphysic
18. 01. 2011., 19:36
Oces da mi stavis kalkulator :)


Mozda ne u prvi plan, ali neki link do, nazovi diskusije
tj. utisci, cini mi se da ljudi veruju tome

ili bi taj deo bio suvisan ?

Markok
18. 01. 2011., 19:39
Dobra je opcija sa slajderima.
Sajt nema favicon

ljtruba
19. 01. 2011., 00:34
Sajt je super...

Hyundai akcija... na slici je 7.790, a u tekstu 7.990, i kod vas i kod Hyundaija :)

webarto
19. 01. 2011., 00:54
Uveži se sa nekime, za testove, nešto tipa http://automotosvijet.com/test, pa pored auta stavi ono kompletan test :)

stecko
19. 01. 2011., 01:42
Bravo.
JA ti vec cestitah pre neki dan na ideji.
I realzacija je na dobrom putu da sajt postane "savrsen" (ruzno sroceno, ali u ovo doba mi nista pametnije ne "pada").

Ponovicu, sto neko vec rece, imas vise info za pojedine automobile, nego zvanicni sajtovi pojedinih zastupnika.

Mislimi da je vreme "lansiranja" OK. Nece kriza vecno trajati.
"Polovnjaci" kao izbor 95% gradjana Srbije ce dolaskom vise para (a doci ce i taj dan) se lagano pretopiti u sve manji i manji procenat.

Dakle: odlicna ideja (ovako nesto kod nas jos uvek ne postoji), pravi tajming lansiranja.

metaphysic
19. 01. 2011., 10:43
Slajder za pretragu je odličan,
mada korisnici često propoznaju svoj/željeni auto vizuelno, po logotipu - znaku
kao ovaj npr http://www.autoportal.rs/str/novi-automobili-cene-novih-automobila/

na prvoj stranici google za upiti
novi automobili srbija, imaš ovog konkurenta (kod mene)
http://www.novi-automobili.com/

mangia
19. 01. 2011., 11:32
Ideja je fantastična samo možda da iskoristiš same dilere pa da oni ažuriraju sadržaj za svoje brendove...

Sveti Petar ne bi pohvatao sve šeme-cijene-pakete

Inače odlična ideja...

zidoo
19. 01. 2011., 13:06
Kad dilerima das tu opciju zaposli jedno 20-30 ljudi u podrsci...

ljtruba
19. 01. 2011., 13:35
Nece dileri to nikada raditi, znam iz iskustva... boli ih uvo... oni su svi mnogo zauzeti.

yrch
19. 01. 2011., 13:46
ljtruba je potpuno u pravu, pre će biti da će ppavlovic morati da juri dilere da bi postavljao podatke o njihovim promocijama

ppavlovic
19. 01. 2011., 14:31
Kao prvo, hvala svima na podršsci, lepim i korisnim komentarima. Slobodno nastavite. :)

Za početak rada sajta borba je da se uspostavi cenovnik svih modela. Možda ste primetili (a možda i ne), nedostaje Lada, Saab i još par modela unutar već postojećih proizvođača.

Uh, cene... Jaako teška priča. Trenutni problem neažurnosti je promena carine na uvoz, neki cenovnici su jako davno ubačeni. Svaki od ovlašćenih distributera ima svoju cenovnu politiku: jedni menjaju cene na godišnjem nivou, neki menjaju na 3 meseca, Honda menja svakog meseca (valjda zbog kursa JPY, a samo su joj 2 modela iz Japana), a kad daje promocije za 2000 evra, prvo podigne cenu za 1500 (Dinke to zna najbolje), Mazda daje uvek cene sa uračunatim popustom, Fiat Punto više nema subvenciju od 1000 već 600 evra (take that!). Čudo jedno.
No, ni to ne bi bio toliki problem ažurirati da su cenovnici u nekom pismenom obliku, uglavnom su to PDF dokumenti dobijeni iz Excela, print screen iz Excela pa konvertovano u PDF, PDF izašao iz pripreme za štampu, PDF skenirane mesarske 'artije. Tuga.

@gruja: hvala na konstruktivnim predlozima. Što se tiče klirensa, osim za terence bitan parametar je i kad neko ženi kupuje auto. :) Ubaciću to. Generalno, parametrima je potrebno sređivanje i nekako vizuelno isticanje za brzo poređenje: npr. za prtljažnik ameri uzimaju koliko standardnih kofera može stati (standardni kofer je 55x25x45cm). Linkove na forumima možeš slobodno da postaviš kad god poželiš, sajt će polagano da se dopunjuje, kojim tempom, ne mogu da predvidim.

@metaphysic: kreditni kalkulator biće uskoro u još finijem obliku nego što misliš. I još neke lepe stvari...
novi-automobili.com jeste prvi zbog jako fino izabranog domena. Na žalost, čovek koji je zakupio domen izgleda da je zaokupljen drugim poslovima pa ne može da razvija svoj sajt. Privlačnost logo-ima i brendom? Šta misliš o ovome: http://www.facebook.com/album.php?aid=55513&id=162956637052948

@robi-bobi: Hvala za feedback u vezi slajdera.

@Goran Aničić: Cene za svakog dilera zasebno ... joj. Ako oni hoće da ažuriraju, slobodno. Mada za sad ne verujem da će iko želeti. Gledaću da se (ako bude bilo želje) sve to učini preko promocija, al' da se ne dođe u situaciju da su kod svih promocije tipa "dobijaš mirisnu jelkicu ako kupiš nov luksuzni ..." Opet, preostaje mi dosta field work da pohvatam ko kako radi.

Akcije... Da, za sada skupljam podatke sa blogova, zvaničnih sajtova i sl. Teško je sve pohvatati.

@markok: sajt nema favicon jerbo nema ni logo. :) Biće uskoro. Radi se na vizuelnom identitetu. :)

@webarto: biće testova, samo da vidimo da li se može napraviti neki dogovor sa novinama/blogovima/portalima/tv emisijama o razmeni sadržaja ili će se ići na neki mashup raznih linkova sa testovima i Youtube klipovima.

@stecko: hvala, hvala. Ti si prvi evanđelista. May the torque be with you.

mileusna
19. 01. 2011., 15:11
@markok: sajt nema favicon jerbo nema ni logo. :) Biće uskoro. Radi se na vizuelnom identitetu. :)

Drago mi je da to čujem. :) Ja sam već hteo da napišem kako je logo malo previše običan al ko velim aj sad, funkcionalnost je primarna, da ne sitničarim oko dizajna. :)

Što se cena tiče mislim da ćeš to teško automatizovati s obzirom kako dileri trenutno ažuriraju cenovnike na sajtovima i sl. Možda da se prijaviš pa da ti šalju cenovnike na mail, ali mislim da će krajnji rad na ažurnim cenovnicima morati da bude "powered by human". Ima u SAT reviji u svakom broju dosta veliki cenovnik vozila. Ne znam koliko je ažuran i kako ga oni prave.

Postavi neku napomenu tipa "cene su informativnog karaktera, za ažurne cene kontaktirajte dilera" i sve to sa linkom na stranicu sa dilerima za tu marku.

EDIT: Ali u svakom slučaju mislim da su koliko-toliko ažurne cene na sajtu ipak ključ uspeha. Jer ako ima sve na sajtu korisnik će ga i koristiti. Ako mora da se šeta sa sajta na sajt i traži ažurne cene, to mu umanjuje upotrebljivost i popularnost sajta.

EDIT: Neki hintovi za naredni period. "Prati vozilo" ili nešto slično. Tipa neko se prijavi da prati Hondu Civic i na mail mu stižu sve promene cene Civica, akcije i sl. Dosta ljudi tako kupuje nov auto, zapikiraš nešto pa čekaš novogodišnji popust, pražnjenje lagera, sajamski popust... Ne znam koliko bi se stvarno koristilo ali recimo meni deluje zanimljivo. Ja sam se čak prijavio i na Renault mailing listu kad sam kupovao Megana. :)