PDA

Pogčedajte punu verziju : Organizacija vremena, posla i života (tips'n'tricks)


mungos
02. 05. 2006., 13:19
Ajde da povedemo jednu temu uopšteno o organizaciji, kako izgleda vaš radni, fakultetski, zabušantski, kombinovani, štagod dan? Šta vas je iskustvo naučilo o organizaciji vremena, kako organizujete stvari, da li ste konstatno u frci sa vremenom, posvećujete li dovoljno vremena sebi, porodici i voljenim osobama, itd. Šta je vaš najveći problem kada je u pitanju organizacija?

Ajmo međusobno da razmjenim savjeti i trikove, uopšte recepte za bolju organizaciju vremena, brže obavljanje posla i lagodniji život.

Denis_Radenkovic
02. 05. 2006., 13:39
http://www.guardian.co.uk/Columnists/Column/0,,1757985,00.html nije bas precizno na ovu temu, ali ima mnogo istine :)

This is what happens if you work from home: you get trapped within a fuzzy prison of your own construction. "Sorry, can't come out tonight. I'm supposed to be finishing this thing," you say, but then you stay in all evening, pottering about, channel surfing, standing in a corner repeatedly rubbing your head up and down the wall like a depressed polar bear; doing anything apart from "finishing this thing". And this cycle repeats for days on end, until finally the deadline lurches up, grabs you by the scruff of the neck, and forces you to knuckle down and complete it.

boccio
02. 05. 2006., 15:27
http://blog.krstovic.info/archives/2005/10/produktivnost.html

:D

Ilija Studen
02. 05. 2006., 15:28
@denis: Ima tu mnogo istine. Doduše, mene taj trip kad slabo radim i uglavnom surfam hvata u talasima. Drži me par dana pa pusti... A onda ide nadoknađivanje :D

nixa
02. 05. 2006., 16:09
na veliku nasu zalost ima tu mnogo istine ...ja sam recimo iz tog razloga stalno na Away-u na svojim mesandzerima .... forumi DPT ( oh well ) i DZ mi oduzmu relativno malo vremena posto mi je u zadnje vreme dosao period nepisanja na forumima .. blogove posecujem tako sto pregledan planetoid pa ako tu ima nesto interesantno -procitam ,ako ne ne gledam nesto posebno dalje

Sad sam recimo bas u procesu reorganizacije mog racunara i mene :) tako da ako uspem imacu slobodno makar 3-4 sati dnevno samo za mene :)

nema pravila ... svako od nas se ponasa na svoj nacin ... imam recimo drugara koji kad radi cak i telefon iskljuci ... ( ali on je od onih kome lako ode paznja) ... itd itd ..

Blood
02. 05. 2006., 16:17
@denis: Ima tu mnogo istine. Doduše, mene taj trip kad slabo radim i uglavnom surfam hvata u talasima. Drži me par dana pa pusti... A onda ide nadoknađivanje :D


hahah same thing with $me!

marinowski
02. 05. 2006., 16:48
Video sam par preporuka kako biti produktivniji, sve su mi bile odnekud poznate, kao da sam ih vec negde citao. boccio je u svom odlicnom postu na blogu ub'o poentu: kao radis, radis, bio je surov rad, proslo ti vreme ni sam ne znas kako.

Evo jednog motivacionog teksta koji ni manje ni vise preporucuje kako napraviti dan od 36 sati :)
http://jon.zaadz.com/blog/2006/3/how_to_have_a_36_hour_day

Pisao bih jos, ali zurim, odoh da kupim knjigu 'bicu uspesan menadzer' i ____________________ (upisati slican naslov)

jasmanac
02. 05. 2006., 17:25
Nesto se ne opterecujem posebno organizacijom. Posla uvek imo koliko god hoces i uvek je potrebno zavrsiti "za juce" pa se bas nesto i ne opterecujem preteranom organizacijom. Kada treba da se zapne onda se zapne kada ima lufta onda se lencari... Tako da uvek imam vremena za sebe, voljenu osobu, bioskop, pozoriste itd...

ivanhoe
02. 05. 2006., 18:41
@Denis: uf, pronasao sam sebe u ovom textu i previse... kad jednom krenem da radim onda nije strasno, ali dok nateram sebe na to izgubi se par sati svako jutro...

dkurel
02. 05. 2006., 20:33
...... Tako da uvek imam vremena za sebe, voljenu osobu, bioskop, pozoriste itd...

Srecni covece! Pa ti si stigao da imas voljenu osobu:1083:

jasmanac
02. 05. 2006., 23:56
Heh nemoj me samo pitati kako smo se upoznali :D

kodi
03. 05. 2006., 05:32
Heh nemoj me samo pitati kako smo se upoznali :D

yellow pages??? :1074: :seljak: ;)

jasmanac
03. 05. 2006., 11:40
Kako si pogodio? :D

jablan
03. 05. 2006., 11:49
Fire And Motion, By Joel Spolsky (http://www.joelonsoftware.com/articles/fog0000000339.html)

noviKorisnik
03. 05. 2006., 12:37
Aha, koliko vidim iz dosad iznešenog ... izgleda da ima dosta materijala na ovu temu, pa eto ... pravac na potragu za linkovima da se nabavi fina kolekcija :-) ... jes da verovatno nije nešto korisno, ali je makar dobar novi razlog da se ne radi ono što bi trebalo.

Ilija Studen
03. 05. 2006., 13:25
jes da verovatno nije nešto korisno, ali je makar dobar novi razlog da se ne radi ono što bi trebalo.

:1043: Koliko je produktivna potera za tekstovima o produktivnosti u radno vreme? :D

PS: Meni laknulo. Nisam sam kad su periodi apsolutne neproduktivnosti u pitanju.

[nq]
03. 05. 2006., 13:56
zvuci glupo ali necete verovati koliko sam produktivniji od kad sam spao na GPRS na telefonu i povremene posete drugaru ili klubu na sat dva neta :) i opet u ta dva sata, surfam :1074: