PDA

Pogčedajte punu verziju : Firefox bug - refresh after upload


bluesman
03. 05. 2006., 23:41
Ne znam da li ste primetili kada ste radili, ja upravo testiram nešto i postoji jedan bug u Firefox koji se vuče odavno.

Kada imate neki upload, i posle submit sve prođe (ili ne prođe), ako ponovo uradite refresh, posle standardnog upozorenja da se šalju ponovo POST data, Firefox puca totalno (svi otvoreni tabovi i svi otvoreni prozori).

Čisto da znate, da se ne zeznete, naročito ako imate otvoreno dvadesetak tabova ili prozora.

MorenoArdohain
03. 05. 2006., 23:47
Imao sam taj problem, ali ga je izazivao jedan plugin, sad ne mogu da se setim koji, HTTP header, cini mi se..
Imas li taj plugin instaliran?

Inace, ako mozes da reprodukujes bug, probaj sa svim iskljucenim pluginovima (ili u safe modu), pa ces znati na cemu si.

bluesman
03. 05. 2006., 23:51
Mogu da ga reprodukujem UVEK, pošto se to UVEK desi kada god uradim refresh posle upload (zaboravim se i mahinalno... ). Imam taj plugin, hajde probaću kasnije da vidim šta se dešava kada ih sve isključim.

MorenoArdohain
04. 05. 2006., 00:03
99% da je taj plugin u pitanju

dinke
04. 05. 2006., 00:52
Mrzi me da sada pokusavam da reprodukujem, ali mozes da probas da startujes FF u "safe" modu sto ce spustiti problematicne extenzije, i onda probas da reprodukujes bug. Ako se i tada bude manifestovao, onda je do FF-a, u protivnom (mnogo verovatnije) do neke od extenzija.

Ilija Studen
04. 05. 2006., 01:13
Što se pucanja FF u trenutku kad ima mnogo otovrenih tabova tiče: SessionSaver (https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=436&application=firefox) rešava problem. Jedna od must have ekstenzja... Šteta što nešto slično nije ugrađeno u FF po defaultu (Opera i IE7 imaju sličnu mogućnost po defaultu).

oliver
14. 05. 2006., 04:18
Ne znam da li ste primetili kada ste radili, ja upravo testiram nešto i postoji jedan bug u Firefox koji se vuče odavno.

Kada imate neki upload, i posle submit sve prođe (ili ne prođe), ako ponovo uradite refresh, posle standardnog upozorenja da se šalju ponovo POST data, Firefox puca totalno (svi otvoreni tabovi i svi otvoreni prozori).

Čisto da znate, da se ne zeznete, naročito ako imate otvoreno dvadesetak tabova ili prozora.
bezbroj puta sam to radio (testiram neko parce koda za upload, pa se zeznem, ispravim, i samo refresh), i nikad mi nije puk'o ff.

napomena: nemam tu ekstenziju ;)

sirNemanjapro
08. 06. 2006., 07:11
Hvala Iliji za Sesion Saver. Vrlo korisna ekstenzija. Ali moram da napomenem da su mi se sada javili problemi zbog ove ekstenzije.
Kada uploadujem nesto (sliku uglavnom) na neki sajt (imageshack.us) desi se da kada odradi upload i pocne da izbacuje linkove i thumb FF samo stane na pocetku (ne izrenda celu stranu vec samo 20%) i prikaze gresku za POST Data. I naravno nista od slike.

Problem sam resio tako sto Mozillu koristim za Imageshack (samo je zato i palim). :D