PDA

Pogčedajte punu verziju : Domain Transfer Problem - Cheapies.com


tesla
20. 02. 2011., 19:26
Imam registrovan .org domen na Cheapies.com. Iako sam sa njihovog web interfejsa otključao domen (Regitrar Lock), i dalje stoji 'CLIENT DELETE PROHIBITED, CLIENT TRANSFER PROHIBITED, CLIENT UPDATE PROHIBITED' već dva dana. Otvorio ticket pre 5 dana na njihovom Supportu, poslao e-mail supportu, ostavio nekoliko poruka na njihov broj telefona (uključuje se sekretarica, nikad se niko ne javlja), i do sada NIKAKAV ODGOVOR.

Pokrenu sam domain transfer preko Netfirms-a ali oni ne mogu ništa dok ovi 'kraljevi' iz Cheapies ne otključaju ručno domen jer im očigledno web software ne radi. Sa Cheapies sam dobio i EPP kod, ali ne vredi kad je domen i dalje zaključan.

Šta mi je raditi, čekati, ICANN prijava, ... ???

Cheapies.com :1020:

webarto
20. 02. 2011., 20:52
Jeftino ne znači i povoljno :) A prijavi ih kome god možeš... 5 dana je previše i za domaće hostove... Na 50webs.com odgovore u roku od 5 do 20min...

valeksic
20. 02. 2011., 23:42
Da li su u whoisu-u nalaze tvoji podaci?

Ovde možeš da prijaviš:

http://reports.internic.net/cgi/registrars/problem-report.cgi

Please select your issue:

Registrar Customer Service

ili

Transfer Problems -
Auth Codes
Locked Domain
Fraudulent Transfer
Registrar Denied Transfer

tesla
21. 02. 2011., 00:13
Jeste, moji su podaci u Whois-u. A malopre sam i dobio mail od njihovog support-a:
Thank you for submitting a support ticket. Our priority is customer satisfaction.

This email is to confirm that we have received your support ticket. While most tickets are resolved within 1-2 hours of submission, we recommend that you allow at least 24 hours for a response to be posted by a support team member.
Ovo stiže 5 dana od mog postavljanja ticket-a.

Bilo mi je i čudno od samog početka jer nije radio 'Publish Whois Details', a naravno ne radi ni 'Registrar Lock'.
Hvala na linku za prijavu, čekam 24h i onda šaljem prijavu.

tesla
23. 02. 2011., 02:03
Probao sam da ih prijavim ali Complaint Form (http://reports.internic.net/cgi/registrars/problem-report.cgi) sa InterNic-a mi kaže da:

There has already been a complaint filed against this domain in the last week.

Izgleda da je NetFirms već pokrenuo to pitanje.