PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako obaviti prenos vlasnistva nad domenom?


Dejan Topalovic
03. 03. 2011., 05:11
Pozdrav svima,

planiram kupiti jedan domaci domen za par hiljada evra, pa me zanima kako bi bilo najbolje obaviti prenos vlasnistva nad domenom. Nisam to nikad radio, pa rekoh da pitam ima li neko drugi iskustva s tim?

Da li napraviti kupoprodajni ugovor i ovjeriti ga kod notara?
Kako sprovesti tehnicko preuzimanje vlasnistva? Kome javiti podatke o novom vlasniku?

Ako imate jos nekakav koristan savjet u vezi ovog procesa - samo dajte - vjerujte, da ce mi biti od koristi. :)

E da, preporucite mi i kvalitetan managed dedicated hosting ili VPS...

Hvala vam unaprijed!

Dejan

Dzordz
03. 03. 2011., 07:54
Edit: debil ne citam

Filip
03. 03. 2011., 08:17
sedo.com

nixa
03. 03. 2011., 14:15
Imas klasican escrow, ja mislim ako je domen .rs da rade escrow ekipa iz CRI domains, pitaj ovde @valex za detalje ....

Skyline
11. 03. 2011., 10:04
Za tako veliku sumu, dobro je obratiti se firmi za registraciju domena kod koje se zeli izvrsiti tranfer domena. Moze se desiti da ce oni preuzeti svu brigu oko transfera domena, podesavanja informacija o vlasniku domena, i drugo.

Tehnicki deo podrazumeva da prodavac posalje EPP kod (Authorization code) kupcu. Pomocu EPP koda se inicira transfer domena. Prodavac otkljuca domen, kupac koristi EPP kod da izvrsi transfer domena.

Ceo proces transfera domena sa jednog vlasnika na drugog vlasnika traje oko 3-7 dana.

stecko
11. 03. 2011., 14:24
Kod nas od skoro radi Limundo kes, koji je bas kopija Escrow servisa, tj. posreduje u kupoprodaji.

Sto se tice domacih transakcija/.rs domen, mislim da ce ti Limudno kes zavrsiti posao.
Lik koji prodaje domen se registruje na Limundo, na kupindo ponudi domen, ti ga kupis - tj uplatis limundo kes, i tek kada potvrdis da je domen "kod tebe", Limundo isplacuje sumu prodavcu.
Sigurnni ste i ti i prodavac domena. On pare dobija tek kad se sve obavi.
Ako nesto krene naopako, predpostavljam da ti Limudo vraca pare.