PDA

Pogčedajte punu verziju : Zanimanje ? (za na vizitku) :)


[nq]
11. 05. 2006., 11:43
Ok,

Stvorila se potreba da odstampam vizitke, nikada mi se nije desilo da mi ih ovde (lokalno, npr. u NS) neko zatrazi.

Ciljna grupa vlasnici i direktori, firmi itd.Sta da stavim na vizitku ? ok, broj mobilnog, eventualno web adresu i mail. Ime i prezime naravno, a ispod koje zanimanje da bi ljudima bilo jasno ? "Web Developer/Designer" verovatno im nista ne bi znacilo. ?

A veoma mi je vazno da kad neko uzme u ruku vizitku, a nismo se upoznali pre toga i pricali, da tacno zna sta se tu desava.

Uzgred ako neko zna dobro mesto da se odstampaju vizitke (http://devprotalk.com/showthread.php?p=11754#post11754).

Hvala!

noviKorisnik
11. 05. 2006., 12:06
Najbolju vizitku koju sam dosad video ima moja supruga - samo e-mail adresa (oblika ime.prezime).

Dovoljno se razlikuje od poznatih šablona tako da se lakše pamti i bolje privlači pažnju.

Mislim da je dobro razmisliti o takvoj opciji, jer nudi puno - tu su ime i prezime za identifikaciju osobe i adresa za kontakt. Činjenica da je to baš e-mail adresa upućuje na vezu s internetom. Odsustvo ostalih kontaktnih podataka ističe bitnost te veze - realno mislim da pomaže mnogo više nego natpis zanimanja.

Realno ti treba još broj mobilnog telefona. Ovakvo rešenje ti ostavlja dovoljno prostora da to ručno dopišeš, a po potrebi i neki drugi podatak.

[nq]
11. 05. 2006., 12:22
Interesantno resenje.

Da jednim potezom ubijem ime, prezime i mail adresu, e sad samo sto bi u tom slucaju morao da stavim moju Gmail adresu koja je ok jer je
ime . prezime @ gmail . com

e sad koliko je profesionalno staviti web free adresu ?
Kontao sam da otvorim kontakt @ nemanja sreckovic . com, mislio sam da ce izgledati bolje.

ivanhoe
11. 05. 2006., 13:28
hehe, napravi email: broj_telefona@nemanja.sreckovic.com i stampaj to :D

Dragan Babić
11. 05. 2006., 13:33
hehe, napravi email: broj_telefona@nemanja.sreckovic.com i stampaj to :D
UUUUU, zakon!

adelante
11. 05. 2006., 13:38
Ma najbolje uzmi domen npr. sreckovic.name

1. imas mail nemanja@sreckovic.name
2. faca si jer imas cool domen :)
3. lako se pamti jer jei mail i web vezan za tvoje ime


itd.

Dzordz
11. 05. 2006., 14:32
To sve manje vise sa imenom odluceno.

A sto se tice "zanimanja" napises: "Za vase internet prisutstvo"
Ili nesto slicno

Evo pitao sam zenu koja je strucnjak i kaze da je "prisustvo" :)

adelante
11. 05. 2006., 14:55
Zanima me misljenje drugih koliko bi bilo smisleno imati dva tipa vizitki sa istom namenom, jednu za laike( da ih tako nazovem) osobe koje nemaju bas mnogo veze sa webom i drugu za osobe koje su malo upucenije.
ipak reci kao "Developer/Designer" nekome nebi ama bas nista znacile a nekome bi opisale bas sve cime se vlasnik vizitke bavi.

srdjevic
11. 05. 2006., 16:54
Stavis adresu svog sajta na kome pise sve o tebi, i ne moras da stavljas ni zanimanje ni nista drugo...

I samo pazi, nemoj da stavljas ime.prezime@gmail.com jer ce mail otici novomKorisniku... On nas je sve pretek'o... ;-)

mungos
11. 05. 2006., 17:55
Originalno napisao ivanhoe
hehe, napravi email: broj_telefona@nemanja.sreckovic.com i stampaj to


To je to, super ideja!

Mislim daj je broj telefona i dalje najvaznija stvar na vizit karti, vaznija i od maila, cak i u slucaju Web profesionalaca. Minimalno tri elementa:

Nemanja Sreckovic
kontakt @ nemanjasreckovic . com
mobile +381...

Kako imas dobar domen, zanimanje mozes da proguras umjesto kontakt na mailu, dakle nesto tipa: developer@nemanjasreckovic.com
dizajn@nemanjasreckovic.com

Evo kako izgleda Apple vizit karta: http://www.flickr.com/photos/sharl/56573066/

Obrati paznju na brend dozivljaj kod vizit karti, recimo 80% vizitik karti koje dobijem su sa bijelom podlogom, zato je moja plava, sasvim dovoljno da se istakne u moru drugih, bez bilo kakvih drugih vizuelnih zahvata.

od clanova dpt-a kad govorimo o brend dozivljaju, zigor ima najbolje dizajniranu vizitku :)

[nq]
11. 05. 2006., 18:58
Stavis adresu svog sajta na kome pise sve o tebi, i ne moras da stavljas ni zanimanje ni nista drugo...

Tesko da bi makar 30 % korisnika, uopste to i pogledalo, po mom iskustvu.

[nq]
11. 05. 2006., 19:01
To je to, super ideja!

Mislim daj je broj telefona i dalje najvaznija stvar na vizit karti, vaznija i od maila, cak i u slucaju Web profesionalaca. Minimalno tri elementa:

Nemanja Sreckovic
kontakt @ nemanjasreckovic . com
mobile +381...

Kako imas dobar domen, zanimanje mozes da proguras umjesto kontakt na mailu, dakle nesto tipa: developer@nemanjasreckovic.com
dizajn@nemanjasreckovic.com

Evo kako izgleda Apple vizit karta: http://www.flickr.com/photos/sharl/56573066/

Obrati paznju na brend dozivljaj kod vizit karti, recimo 80% vizitik karti koje dobijem su sa bijelom podlogom, zato je moja plava, sasvim dovoljno da se istakne u moru drugih, bez bilo kakvih drugih vizuelnih zahvata.

od clanova dpt-a kad govorimo o brend dozivljaju, zigor ima najbolje dizajniranu vizitku :)

Odlican post, hvala!

Svidaj mi se ideja sa proguravanjem zanimanja u adresi. Naravno apsolutno se slazem, posebno ovde kod nas da je tel. no1.

Voleo bih da vidim neke vizitke, a zigore ?

Edit: apsolutno si u pravu za pozadinu vizitke, ja licno trenutno razmislja a varijacijama zelene, kao i o detelini sa cetiri lista, (jer sam sreckovic) :)

Miloje Sekulic
11. 05. 2006., 20:03
logo firme
naziv firme
fizicka adresa
telefon
faks
emejl adresa
ime i prezime nosioca
titula ili radno mesto

eventualno web adresa
eventualno broj mobilnog

Miloje

[nq]
11. 05. 2006., 20:17
Ma kakva crna firma :1043: , freelancer vizitka. :) (za sada)

Bojan Zivanovic
11. 05. 2006., 20:19
Miloje predlaze ideju suprotnu od onoga sto je do sada predlagano..
Meni se svidja ta ideja sa email adresom,
zanimanje@ime.prezime.com
I broj mobilnog ispod
Eventualno i ime i prezime iznad emaila, da se mase ne zbunjuju.. mada mislim da bi to bilo pokriveno email adresom..

[nq]
11. 05. 2006., 20:32
Samo sto ja nemam tacku izmedju imena i prezimena :)

artur_dent
11. 05. 2006., 21:17
tacka moze da bude nacin kako bi proverio samu efikasnost vizitke, koliko te ljudi kontaktiralo preko maila sa tackom ...

[nq]
11. 05. 2006., 23:01
kako mislis ?

Dejan Bizinger
12. 05. 2006., 09:11
Za pracenje mu i ne treba tacka, dovoljno je username u email adresi gde ce se sve poruke poslate na taj mail forwardovati u folder Vizit karte :).

Inace, zanimljiva ideja za brojmobilnog@ime.prezime.gtld Ja imam dejan.bizinger.biz a imam i mobilni :), tako da su svi uslovi ispunjeni :).

Pedja
12. 05. 2006., 09:41
Vizitku ipak treba korsititi za to za sta je namenjena a slagalice i zagonetke staviti na sajt za dokone. Vizitku dajes nekome ko treba daodluci da te unajmi, a vrlo verovatno je to neko ko nece umeti da tumaci te zavrzlame sa adresama.

Napravi vizitku da izgleda fino i da sadrzi ono sto svaka vizitka sadrzi, bez mnogo mudrovanja.

Dragan Babić
12. 05. 2006., 10:31
Ne slažem se sa Peđom gore. Mislim da je zanimljiva vizit karta plus, pogotovo ako pokazuje personality, ona pokazuje kako si neobičan i drugačiji.
Ja bih definitivno išao sa nečim lukavim.

Moje su na primer odštampane na providnoj plastici (ona onako polumutna, kao peskirano staklo), crnom bojom, na situ, piše "Dragan Babić, interfejs dizajner, broj telefona, email adresa i web sajt".

bojan_bozovic
12. 05. 2006., 11:01
Pa sad. Ime i prezime, dizajn@ime.prezime.com, broj telefona, faxa, ev. i mobilnog, i zanimanje, sve bi trebalo da bude na vizitkarti. Vizitkarta bi trebalo da je zanimljiva kao sto Dragan rece, da vizuelno odskace, ali ne mislim da bi bilo dobro izostaviti podatke koji su na klasicnoj vizitkarti.

bluesman
12. 05. 2006., 11:03
Obrati paznju na brend dozivljaj kod vizit karti, recimo 80% vizitik karti koje dobijem su sa bijelom podlogom, zato je moja plava, sasvim dovoljno da se istakne u moru drugih, bez bilo kakvih drugih vizuelnih zahvata.


Da li misliš da će neko zbog toga pre da te kontaktira? Ako tražiš nečije kontakt podatke, onda sigurno nećeš da listaš "štos" vizitki i kao "e vidi ova plava, hajde da zovem ovoga... " :)

Vizitka je samo konakt informacija, u njoj treba navesti sve ove informacije koje je na primer Miloje naveo (odlican primer je ova Apple vizitka) i ne treba tu previše fantazirati.

Znaš kada dođu i traže neki dizajn vizitke, to smo nekada naplaćivali 300-500 DEM. Hoćeš vizitku? To je 20 DEM, ako hoćeš da ti je "dizajniram" onda je 300 DEM :) Posle sam totalno i prestao time da se smaram.

bojan_bozovic
12. 05. 2006., 11:07
@Bluesman

Pa niko te zvati nece zato sto ti je vizitka plava, ali to moze pomoci da je pogleda pre no sto je cusne negde i zapamti. ;) Bolje je to nego belo, hands down. Dalje, ako ko ima deset vizitkarti raznih web dizajnera sa kojima nije imao posao, i profesionalnost vizitkarte moze da ima uticaja ;)

Miloje Sekulic
12. 05. 2006., 21:29
Lik ih je stampao na onim malim nalepnicama 1.5cm x 5mm
ime, melj i telefon

Kad bi hteo da ostanes sa njim u kontaktu lepio bi tu nalepnicu negde kod tebe. Neki umetnik, jos imam zalepljenu tu nalepnicu na omotu licne karte. :)

Miloje

ivanhoe
12. 05. 2006., 22:03
Ja sam kod jednog rumuna video super foru sa "posetnicom" koja moze da se iscepka i savije u kockicu sa bitnim informacijama koju mozes da drzis na stolu (lepa je sharena), a imala je i deo da se otcepi koji je standardnih dimenzija...zanimljiva je fora, pa ga covek zapamti...

[nq]
12. 05. 2006., 23:01
Moje su na primer odštampane na providnoj plastici (ona onako polumutna, kao peskirano staklo), crnom bojom, na situ, piše "Dragan Babić, interfejs dizajner, broj telefona, email adresa i web sajt".

A gde si ih stampao? :)


Apsolutno se slazem da vizitka, mora da izgleda odlicno, da mora da te proda jos na samom pocetku.

Ok necu da zovem plavu, ali definitivno ne bi okrenuo neku jeftinu pre nego neku skupu. Ako neko ne moze da odvoji, par hiljada za solidne, zasto bih ja poslovao sa njim ? Uspesni vole da rade sa uspesnima. (ili makar da se oboje osecaju tako :) )

jasmanac
13. 05. 2006., 00:00
']Ok necu da zovem plavu, ali definitivno ne bi okrenuo neku jeftinu pre nego neku skupu. Ako neko ne moze da odvoji, par hiljada za solidne, zasto bih ja poslovao sa njim ? Uspesni vole da rade sa uspesnima. (ili makar da se oboje osecaju tako :) )

Mnogo si daleko otisao. Ako neki poslodavac hoce bas tebe da kontaktira jer ste se upoznali na nekom mestu i pricali o tome sta ti radis pa mu mozda zatrebas, 90% njih te nece licno zvati vec ce to obaviti sekretarica. A sekretaricu ne zanima koje je boje tvoja vizit karta i kakav font koristis vec je zanimaju samo brojevi kako bi sto pre zavrsila sa tim i skinula sefa sa grbace.

Mnogo komplikujete oko jednostavnih stvari.

bluesman
13. 05. 2006., 00:40
@Bluesman

Pa niko te zvati nece zato sto ti je vizitka plava, ali to moze pomoci da je pogleda pre no sto je cusne negde i zapamti. ;) Bolje je to nego belo, hands down. Dalje, ako ko ima deset vizitkarti raznih web dizajnera sa kojima nije imao posao, i profesionalnost vizitkarte moze da ima uticaja ;)

E ako vizit karta ne odluci, onda je propao pos'o :)

Kada ti biraš recimo molera, da li biraš po tome ko ima najlepšu viziku ili te interesuje preporuka nekoga kome je radio? Baš me interesuje kako to radiš? Imaš vizitke 10 ljudi i onda od tih 10 biraš onoga sa najlepšom vizit kartom?

Šta vam je ljudi bre? Kakva vizitka da te "proda"? Ako te to ne proda, onda si propao dizajner (whatever) :) Zar se uzdaš u vizitku da će te prodati? Uopšte ne razumem vašu logiku.

[nq]
13. 05. 2006., 00:41
Mnogo si daleko otisao.

A pazi ovako nesto, krajnje realna situacija.
Moj bivsi klijent da vizit kartu nekom covek-u uz preporuku, (ja sam mu naravno pre toga dao da ima koju viska, cisto ako mu zatreba ;) ), ali taj covek zna jos nekog lika, koji je takodje skoro radio sajt, i ovaj mu da neku vizitku (recimo da obojica imamo vizitku).

Koga bi ti kontaktirao ? (a da je jedini parametar vizitka, koja i jeste ono sto na samom pocetku gradi utisak o tebi. dalje ide razgovor, sajt, folio, case itd.)

[nq]
13. 05. 2006., 00:44
Zar se uzdaš u vizitku da će te prodati? Uopšte ne razumem vašu logiku.

Ne da me proda, ali da mi da makar 1 metar prednosti u odnosu na start. :)

oliver78
13. 05. 2006., 00:47
Slazem se sa bluesman-om.

Sama uloga (funkcija) vizit kartice je da ne moramo da pamtimo kontakt informacije doticne osobe, vec kada nam zatreba da jednostavno mozemo iste da jednostavno pronadjemo.

Minimalisticki. Max tri boje. Logo, bela pozadina, jasan tekst, jasne kontakt informacije...

Usmene preporuke su one koje nekog prodaju. Mozete da imate najbolje vizit kartice, ali ako vam posao ne ide od ruke (koja god da je sfera poslovanja u pitanju) dzaba vam vizitke.

bluesman
13. 05. 2006., 00:51
Upravo si rekao KEYWORD "uz preporuku" :) Mislio sam na post [nq]

Pri tome zaboravljaš jednu jako važnu činjenicu: ono što tebi može izgledati kao naj-cool-ija vizitka na svetu, nekoga može dovesti do povraćanja. Probaj da poređaš 10 vizitki i da 10 ljudi pokaže koja je najlepša a koja najružnija. Ako i jedna bude imala 3 glasa - to je skoro neverovatan rezultat. To nije ništa nenormalno.

Možda je tvoja cool vizitka (tebi "cool") baš tvom potencijalnom klijentu ružna. Šta ćemo onda? Šta ako si izgubio posao baš zbog te vizitke (to naravno ne može da se desi jer ti normalan čovek neće ni oduzeti ni dati posao na osnovu vizitke nego na osnovu preporuka)? Šta misliš zašto postoji neka "klasična" vizitka? Ona koja nije "najlepša" ali sigurno niko neće da glasa za nju da je najružnija.

Kada bih ja gledao vizitke, pa vidim neku super fensi, prvo što bih pomislio "ovaj nema šta da radi pa gubi sate praveći vizit karte". Možda sam i ja potencijalni klijent? :)

Ko još daje posao nekome na osnovu "jedinog parametra - vizit karte" ?

[nq]
13. 05. 2006., 01:00
Pri tome zaboravljaš jednu jako važnu činjenicu: ono što tebi može izgledati kao naj-cool-ija vizitka na svetu, nekoga može dovesti do povraćanja.

Ostavimo sad dizajn, ja nisam za kerefeke, nego sam kvalitet izrade. Ako to ne pravi razliku, .... i riba kad ga uzme u ruku zna odma sta je napipala, ne treba joj preporuka :1074:


Ko još daje posao nekome na osnovu "jedinog parametra - vizit karte" ?

Ne posao, ali startnu prednost.

bluesman
13. 05. 2006., 01:22
']Ne posao, ali startnu prednost.

To je samo jedna zabluda :)

jasmanac
13. 05. 2006., 01:28
A huge one.

[nq]
13. 05. 2006., 01:55
Kod tipicnog naseg poslodava ? Ok, nisam ih puno "koristio" ali ...
Moje misljenje je da vizit karta, predstavlja deo tvog brenda, i kao deo toga ipak daje neku (kakvu takvu) prednost. :1056:

bojan_bozovic
13. 05. 2006., 09:02
@bluesman

Nemanja ti je odgovorio. Daleko od toga da sam rekao da ce vizitka da odluci ali moze da ima uticaja. Ako na klijenta trebas ostaviti dobar utisak, kako losa vizitka pomaze?

nixa
13. 05. 2006., 09:13
posalji mu .vcf preko bluetotha :)

Blood
13. 05. 2006., 10:04
Daleko od toga da sam rekao da ce vizitka da odluci ali moze da ima uticaja. Ako na klijenta trebas ostaviti dobar utisak, kako losa vizitka pomaze?

Slazem se sa ovim, ista prica kao i za cv. Ako je cv lep i uredno sredjen, pre ces da zapadnes za oko, nego neko kome je cv razbacan i ne lici ni na sta!

POzdrav!

bluesman
13. 05. 2006., 15:18
U koju sada vi priču idete? Bolje je ako je CV lep nego "razbacan"? Pa naravno, ali niko ovde ne govori o "razbacanom" nego o klasičnom i ono što vi mislite da vam daje prednost, a ja zovem "višak emocija" ili "velika zabluda". :)

Opet ponavlja, to što mislite da vizitka kreira utisak o vama i daje vam neku prednost je samo zabluda. Možda i daje kod nekoga, ali vam je onda bolje da sa takvima i nemate posla. :)

mungos
13. 05. 2006., 16:34
Jasno je da ti niko neće dati posao samo na osnovu vizitke, bez obzira kakva je i koju je dizajnirao. Ne vjerujem niti da vizitka daje 1m prednosti u startu, ali sve to ne sprečava čovjeka, pogotovo dizajnera da ima drugačije i po nečemu prepoznatljive vizit karte.

Kada sam pričao o plavoj pozadini ili vizitkama koje su u nekom brendiranom fazonu, mislio sam na dvije stvari:

1. Čovjek kada primi prvi put vizitku, recimo nakon kraćeg razgovora sa vama, baci sigurno kratki pogled na istu i sam izgled iste mu se urezuje u experience, (iako ne igra bitnu, niti presudnu ulogu) zajedno sa svim ostalim faktorima u taj njegov doživljaj vas, počev od halo efekta pa nadalje. Kad uzme da razmišlja i kaže treba mi onaj mali od neki dan i po automatizmu mu ostaje u sjećanju ona plava vizitka i zna da treba u rolodexu da potraži plavu :)

2. Drugačija vizitka se u roledexu izdvaja mora klasičnih bijelih koje su zaista profesionalne, ali zaista imaju ih svi danas od uvoznika Mercedesa do IT kompanija. Lakše se nalazi. Poslovni ljudi danas sreću dnevno masu ljudi, mislim više nego ikad u istoriji. Jednostavno ponekad postoji potreba da se napravi razlika u odnosu na ostale.

Meni je uvijek zadovoljstvo vidjeti dobro dizajniranu vizitku, bez obzira da li je neki brendirani fenseraj ili bijela elegancija, dobar dizajn je dobar dizajn. Opet meni kao wannabe-kreativcu je zadovoljstvo kada dobijem profesionalno dizajniranu vizitku od kompanije sa kojom pregovaram o poslu, odmah mi ulije povjerenje da u toj kompaniji postoji neko ko razumije dizajn i mnogo lakše mi je da pričam, bolje se osjećam u startu.

Ono što je kod bijelih vizitki sigurno, jeste da su mnogo manje šanse da promašite dizajn. Nešto što je ql i fora za dizajnera, zna često da se ispostavi da većina prosječnih ljudi ne shvata na pravi način, što može da se iskaže negativno. Znači strogo izbjegavati sitna slova, nestandardne fontove, šarenilo boja, nepostojanje kontrasta između teksta i podloge, itd.

p.s. Bluesman takođe ima dobar fazon na svojoj vizitci, ne bih da otkrivam ;-)


Zaključak: vizit karta ne daje nikakvu konkretnu prednost, ali je svakako dio vašeg brenda i nekad ćete naići na ljude koji će znati da cijene to. Obično to neće biti poslodovaci, ali šta je tu je uvijek zna da iskrsne neka indirektna korist ;)

bluesman
13. 05. 2006., 17:27
Slažem se, ovako sročeno ima smisla. Ovde se povela rasprava da li treba da imaš lepu ili ružnu vizitku, što je totalno zastranilo. Niko ne kaže da treba imati ružnu, naprotiv, ali opet ... da ne ponavljam priču.

p.s. Što se tiče "mog fazona", nije ništa revolucionarno, eto to mi je prvo palo na pamet, šta bi jedan developer mogao da ponudi developerima (ili onima koji se razumeju u to) na vizit karti. Vizitka je pravljena konkretno za Palić, i jedina "fora" je što je sve u XML fazonu:

<name>Goran Pilipovic</name>
<business>web design & development</business>
<email> ... </email>
<phone id="office"> ... </phone>
<phone id="mobile"> ... </phone>

Samo nemoj sada da mi se javi Ilija da mi kaže da nije valid XML :)

Petar Marić
13. 05. 2006., 18:06
<programer_u_srcu_i_dusi>A gde ti je root element?</programer_u_srcu_i_dusi>
:D

Miloje Sekulic
13. 05. 2006., 21:38
p.s. Bluesman takođe ima dobar fazon na svojoj vizitci, ne bih da otkrivam ;-)



Kao i Vesna Pocuca Shana
www.vesnapocuca.co.yu

Na jednoj strani je ona slikana "spreda" a na drugoj "od pozadi"

Miloje

raindog
10. 11. 2007., 15:27
da se nadovezem za vizitke:

dal stavljati PIB i maticni broj firme na vizitku vlasnika Samostalne radnje za inf bla bla

nixa
10. 11. 2007., 15:28
ne :)

pcigre
10. 11. 2007., 15:55
ne :)

Ali ga svakako "turi" na sajt zajedno sa drugim podacima o firmi.

raindog
11. 11. 2007., 17:27
ne :)

mozes li obrazloziti zasto ne? jel moze neko zlouptrebiti?

MorenoArdohain
11. 11. 2007., 17:29
Beskorisna informacija - nije za vizitku.

pcigre
11. 11. 2007., 17:32
mozes li obrazloziti zasto ne? jel moze neko zlouptrebiti?

Ne moze zloupotrebiti a i ti podaci su javni. Medjutim ako bi to stavi onda dolaizmo do pitanja a zasto ne staviti broj racuna, sifru delatnosti, diplomu na takmicenju u osnovnoj...

Salu na stranu, slazem se sa time da nema potrebe stavljati takve informacije na vizitku.

raindog
11. 11. 2007., 17:34
oket :)

ondak cu na par komada na poledjini zalepiti pib cisto da imam za pokazivanje ovima sto pisu gotovinske racune jer mi stalno nesto zeznu.

mangia
12. 11. 2007., 20:13
sto rekao moj kolega, obavezno kartu pola grada sa zaokruzenom kucom tako da te i nepismeni mogu naci...

ja se najezim kad vidim pretrpane vizitke i geografske atlase umjesto jednostavnih i citljivih ...

raindog
12. 11. 2007., 20:15
primljeno k znanju :)

pcigre
13. 11. 2007., 13:23
Sad primetih na CRI.co.yu (pitam se pitam čij li je :P) jednu finu stvarčicu na O nama strani. Lepo linkovani PIB, matični broj, odobrenje RATELA i sl. tako da se odmah može dobiti potvrda podataka.

Nenad Vasić
13. 11. 2007., 16:16
Na mojoj vizit karti piše "Web programming" kao i u naslovu sajta.
Ako nekog zanima izgled: napred (http://www.irondev.net/front.jpg)/nazad (http://www.irondev.net/back.jpg) :)

p0z