PDA

Pogčedajte punu verziju : Problem sa flash igricom


Aleksandar.Ilic
29. 04. 2011., 12:03
Poz
pravio sam backend za neku flash igricu, koja je tako uradjena da je ne moguce je zavrsiti za manje od 2min, medjutim stalno dobijam rezultate 1:50, 1:40.. pa mi nije jasno kako to rade :). Niti uspevam da nesto navatam u php :(.
Komunikacija se odvija putem amf-a, nije kriptovana. Ranije sam bio navatao neki nacin za zaustavljem igre kroz neki flash cheater koji menja direktno memorijske lokacije :), i onda tako rucno izmene rezultat, ali to lako sprecavam.

Da li neko ima neku ideju sta bi jos moglo da bude?

Hvala

ivanhoe
29. 04. 2011., 13:45
a jel mozete da ubacite u AMF neku foru da potvrdite autenticnost podataka? Tipa doda se jedno hash polje koje flash racuna u zavisnosti od ostalih vrednosti koje se salju, session_id-a i nekog tajnog kljuca...

Aleksandar.Ilic
29. 04. 2011., 14:20
hmm, meni je bilo palo na pamet da kriptujem podatke, ali mi flesher rekao da dosta komplikuje zivot.
Aj cu probam to sa hash-om :)
thnx

Mada me inace i zanimaju nacini kako uopste varaju :)

Milos Micic
30. 04. 2011., 10:27
hmm, meni je bilo palo na pamet da kriptujem podatke, ali mi flesher rekao da dosta komplikuje zivot.
Aj cu probam to sa hash-om :)
thnx

Mada me inace i zanimaju nacini kako uopste varaju :)
Cheating Engine -jako koristan alat za varanje. Zaustavi se vreme ili ( uspori) kao sto si sam rekao svrlja se po memorijskim lokacijama. Za mem lokacije je dovoljno da promenis nacin na koji cuvas rezultat :1091:. Za vreme bi trebalo da ubacis neki free timestamp servis ili da povuces timestamp preko php-a na pocetku i na kraju igre.Nadam se da nije Dr. Oetker igrica =D.

Aleksandar.Ilic
30. 04. 2011., 10:49
Nije Dr. Oetker :D. A Cheating Engine sam prejebao bas sa timestampovima :). Ali se pojavio neki novi nacin varanja. Videcu odmah posle praznika ovo sa hash-ovima da implementiram da cekam sledeceg manijaka koji vara za nagradu od 200din :D