PDA

Pogčedajte punu verziju : phpWordPress


ppavlovic
11. 05. 2006., 17:01
Naisao sam na link http://www.prweb.com/releases/2006/5/prweb382318.htm. Sta reci, maximum respekt! Kako ide prodaja, ako nije poslovna tajna? Vredi li saopstenje za javnost preko PRWeb?

dinke
11. 05. 2006., 17:25
Nisam siguran kome je ovo upuceno. Vidim tamo "Bob Krstovic" u contact info-u. Boccio ?

Sad videh da Boccio ima ovo u potpisu. Svaka cast :)

ivanhoe
11. 05. 2006., 18:52
hehe, bas sam pre neki dan gledao nesto na hotscripts i naleteo na taj phpWordpress..:)

interesantna ideja da se ovakvim imenom dodje do publike koja u stvari trazi wordpress.. jel radi ?

nixa
11. 05. 2006., 19:30
mislim da mu je i to ideja :)

bluesman
11. 05. 2006., 21:18
Koliko ja znam iz priče sa čovekom, on je prvi dao ime WordPress, pre nego što se pojavio WordPress. Ili sam ga ja pogrešno razumeo.

nixa
11. 05. 2006., 21:58
ajd javice se i boccio da poobjasni plan :)

Dragan Babić
12. 05. 2006., 10:35
Koliko ja znam iz priče sa čovekom, on je prvi dao ime WordPress, pre nego što se pojavio WordPress. Ili sam ga ja pogrešno razumeo.
Meni je isto rekao da je u pitanju slučajna podudarnost kada je bio u NS posle Palića. Ali pitao sam ga namerno za to jer sam i ja pomislio da je marketinški trik.

Denis_Radenkovic
12. 05. 2006., 11:14
Uh, sto bi voleo da WordPress (WordPress.org /com) mora da promeni ime :1060: ...it would make my day :D

Dejan Bizinger
12. 05. 2006., 13:38
Naisao sam na link http://www.prweb.com/releases/2006/5/prweb382318.htm. Sta reci, maximum respekt! Kako ide prodaja, ako nije poslovna tajna? Vredi li saopstenje za javnost preko PRWeb?

Kako ne vredi, kao rezultat toga ja sam objavio ovo press saopstenje na mom inostranom blogu (http://www.emarketingblog.com) :).

boccio
12. 05. 2006., 14:46
Eh, evo i mene napokon :)

da, u pitanju je moj proizvod, a ovo sa Bob Krstovic je interna sala jednog naturalizovanog singapurca na moj racun :seljak:

interesantna ideja da se ovakvim imenom dodje do publike koja u stvari trazi wordpress.. jel radi ?
Koliko ja znam iz priče sa čovekom, on je prvi dao ime WordPress, pre nego što se pojavio WordPress. Ili sam ga ja pogrešno razumeo.
Meni je isto rekao da je u pitanju slučajna podudarnost kada je bio u NS posle Palića. Ali pitao sam ga namerno za to jer sam i ja pomislio da je marketinški trik.
Elem, ideja datira iz 2004.te, kada sam negde u leto registrovao domen word-press.net, iako sam znao za postojanje wordpress.org-a. Ime je bilo slobodno i svidelo mi se, nije me posebno brinula slicnost (mislim da je wordpress.org 'stariji' mozda pola godine), jer nisam u to vreme mislio da cu jace da zagrizem i pravim zabunu sa imenom, koja mi realno donosi vise stete nego koristi. Nije mi cilj da hvatam 'typos' i pravim zabunu ljudima koji hoce wordpress blog, cak sam i stavio disclaimer u footeru sajta. Sad me vec cela prica poprilicno nervira, i u planu je promena kompletnog branda za sledeci major release (negde oko septembra). To ce biti pipavo prilicno, ali mora... Sumnjam da ce Ryan Boren i Matt Mullenweg hteti da menjaju ime wordpressu :)

Kako ide prodaja, ako nije poslovna tajna? Vredi li saopstenje za javnost preko PRWeb?
Prodaja ide jako dobro, PRWeb radi fenomenalan posao. Za ovaj release sam dao contribution $80, i za te pare bolje promocije nema za ovakvu vrstu proizvoda. Probavao sam i PRLeap, i jos neke, ali ovo je definitivno najbolje. Evo statistika koga interesuje. Za 4 dana:
Reads 28,022
Estimated Pickup 618 (number of times your press release was picked up by a media outlet.)
Prints 5
Forwards 1
PDF Downloads 40

Sto je najlepse u prici, posete i pre-sales questions koje dobijam su izuzetno solidnog kvaliteta, a da ne spominjem back-linkove od medija (sajtovi, blogovi) koji preuzimaju sadrzaj (thx Dejane :))

Mogu samo da zamislim kako radi posao contribution od $200, uz koji moze da se da i podcast interview...

jasmanac
12. 05. 2006., 15:35
Moram pohvaliti aplikaciju da zaista izgleda odlicno. Svaka cast Borise!

boccio
12. 05. 2006., 15:37
Inace, ako nekog zanima evo jos par detalja vezanih za prodaju softvera i muke po bocciju :)

- oko 25% prodaja je phishing (bukvalno svaka treca-cetvrta), PayPal je nevidjeno kompromitovan i zato ne dajem automatski download link vise nego proveravam rucno IP adrese, eventualni proxy (ko ga koristi nema ciste namere), verified/unverified i ostalo... mucno, ali jbg
- deo kupaca ima ciganske navike da naruci softver i ako su holderi nekih od major kartica (Visa Gold, etc) mogu opusteno da reversuju transakciju 60 dana od kupovine i uzmu pare nazad. CC company ih stiti kod PayPala i merchant je tu sitting duck... Takvih na srecu nema puno, ali se desava.
- napadi h4k3r4 su realnost, bilo cisto da naprave stetu ili da probiju download... jednom su me cak ddos-ovali :)

sve u svemu, nikad nije dosadno :)

Dejan Bizinger
13. 05. 2006., 16:39
Hteo sam jos pre da te pitam kako si dosao na ideju da nazoves firmu Spoonlabs :)? Izgleda je trend da firma ima sto zanimljivije ime kao npr. 37 Signals pa da ljudi pitaju sta znaci ime.

phoenix
14. 05. 2006., 01:28
Hteo sam jos pre da te pitam kako si dosao na ideju da nazoves firmu Spoonlabs :)? Izgleda je trend da firma ima sto zanimljivije ime kao npr. 37 Signals pa da ljudi pitaju sta znaci ime.
Must resist to answer... must resist... :D

ppavlovic
15. 05. 2006., 01:27
E, sad se nesto setih... Vecina rezultata na guglu (jedno 95%) govori o SQL injection propustu. Ko je pronasao taj bug? Vidim da je Secunia zvanicno objavila informacije o tome. Jesi li im trazio proveru ili oni nemaju sta da rade u zivotu pa pronalaze bugove?

nixa
15. 05. 2006., 03:36
hahha :) boost up your pr :)

boccio
15. 05. 2006., 13:53
Hteo sam jos pre da te pitam kako si dosao na ideju da nazoves firmu Spoonlabs :)? Izgleda je trend da firma ima sto zanimljivije ime kao npr. 37 Signals pa da ljudi pitaju sta znaci ime.
Nazalost, na to pitanje nemam odgovor. Ja nisam "kum" imenu firme, to je Markovo delo (druga polovina firme, onaj naturalizovani singapurac ranije pomenut). Jos od ranije je imao to ime na shteku. Inace, u pravu si za "trend", apsolutno smo hteli da izbegnemo reci "soft", "web" i slicno u imenu firme. Prvobitna ideja (moja) je bila da se firma zove Clockwërks ili Clockwörks (da bi amerima "vuklo" na evropski fazon), medjutim sve .com varijante su vec bile zauzete pa smo odustali, insistirao sam na "cistom" .com domenu. Onda smo izvukli taj Spoon iz rukava...

Must resist to answer... must resist...
ha HA ha, Jeleno :1012:

E, sad se nesto setih... Vecina rezultata na guglu (jedno 95%) govori o SQL injection propustu. Ko je pronasao taj bug? Vidim da je Secunia zvanicno objavila informacije o tome. Jesi li im trazio proveru ili oni nemaju sta da rade u zivotu pa pronalaze bugove?
Njima submituju bagove treca lica... Taj bug je nasao neki klinac (izvesni r0t) i submitovao na Secuniu. Ja sam odmah nakon toga patch-ovao rupu i poslao, i za sada to je jedina koju su nasli. Inace, nixa je potpuno u pravu, to je odlican PR :)