DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Eksluzivno: Izabran Google konsultant u Srbiji! (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2852)

Dragan Varagić 08. 05. 2007. 08:02

Ovo je bio tekst originalnog oglasa za posao:
http://www.elitesecurity.org/t208051

oksite 08. 05. 2007. 10:03

Ne mogu da precutim:

Pomenuta osoba je dobila posao u jednoj firmi, nije izabrana za Bozjeg izaslanika, to je Google, firma ko svaka druga firma, to sto te sisaju na radnom mestu, mislim, to je i dalje samo firma. Da skratim, kakva je ovo vest za otvaranje novog topika? Nemojte se ljutiti, kritika je stvarno dobronamerna, stvarno ovom forumu ne trebaju ovakve vesti. Meni ona nista ne znaci, nista nisam pametniji ni kada sam saznao ovu informaciju, sto se mene tice mozete i da je brisete. "Eksluzivno!"? Ajde, bre.

Dejan Bizinger 08. 05. 2007. 10:13

Google jeste firma kao i svaka druga kao sto je i svaki auto isti sa drugim autom zato sto je auto. Ovo bih isto napisao i da je neko izabran i za Yahoo ili Ebay konsultanta, da firme kao npr. Sequoia Capital ili Index Ventures otvaraju svoje predstavnistva u BG ili imaju konsultanta ili da digitalne agencije poput Digitas-a planiraju da dodju u Srbiju. To cu isto napisati i uvek podrzati kada neka Internet kompanija ili kompanija koja puno pridaje paznju Internetu odluci da paznju posveti i nasoj zemlji, bilo kao otvaranje kancelarije, firme ili biranja konsultanta. To je dobro za nas Internet.

oksite 08. 05. 2007. 10:22

Necu da budem maliciozan i da sad govorim o gramatickim greskama. Necu da budem maliciozan i da kazem i da cu i ja imati 28 godina kada dobijem posao u nekoj velikoj firmi. Ali cu da budem precizan i da ti jos jednom naglasim, nije pomenuta osoba izabrana, ona je dobila posao. Kad si cuo da je neko rekao "mama, tata, brate, drugari, izabran sam od strane te i te firme". Ljudi kazu "dobio sam posao u toj i toj firmi". Znaci, govori srpski i nemoj davati necemu veci znacaj nego sto ga ima.

Ovo ti govorim najdobronamernije. Pa sto ne napises da ce, po svemu sudeci, vise nasih ljudi dobiti posao u Google, ali ne ovde, vec napolju. Pa zar nije vest da oni vise daju posao nasima napolju nego sto "izbiraju" ovde. "Budimo ljudi, iako..." (izabrani i nas Pavle).

Dejan Bizinger 08. 05. 2007. 10:34

Sve prihvatam najdobronamernije, ali i ja da odgovorim.

Mislim da je sa novinarske tacke gledista veca vest ako je nesto redje nego cesce. To sto ima npr. u Microsoftu npr. 400 programera iz Srbije nije tolika vest kolika bi bila vest da je Microsoft izabrao coveka iz Srbije da bude potpredsednik za Evropu. Znacajna je i jedna i druga vest ali zavisi iz koje perspektive posmatras. Ako kroz broj radnih mesta onda prva a ako kroz promociju necijeg rada, zemlje i slicno onda druga. Da banalizujem: Nije vest da je pas ujeo coveka nego da je covek ujeo psa :).

A to da li je neko izabran ili dobio posao, kakve veze ima!? Ali zar nije ispravnije za naslov, u ovoj formi, napisati "Izabran Google konsultant u Srbiji" nego "Google dao posao konsultantu u Srbiji" ili nesto slicno.

Veruj mi da je dobiti ovaj posao dosta tesko dobiti jer od rada konsultanta veoma zavisi i da li ce kompanija da napravi greske u strategiji na tom trzistu a te greske bi se skupo platile. Google, Yahoo i slicni vole da se predstavljaju kao cool kompanije ali to nije cool kao kod nas opusteno jer inace konkurs ne bi trajao ovoliko dugo koliko je trajao.

Miloje Sekulic 08. 05. 2007. 11:00

Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 34933)
Pa zar nije vest da oni vise daju posao nasima napolju nego sto "izbiraju" ovde.

Vest je da se Google interesuje za Srbiju:1094:

Miloje

oksite 08. 05. 2007. 13:28

Citat:

Originalno napisao Miloje Sekulic (Napišite 34940)
Vest je da se Google interesuje za Srbiju:1094:

Miloje


Ne znam da li se zezas ili mislis ozbiljno.

Ko hoce da bude advokat razvoja IT sektora u Srbiji, njegov je izbor. Kao neko ko je radio i sa IT firmama iz skoro celog sveta, ali bih u ovom kontekstu posebno istakao firme iz Ceske, Poljske, Danske, Austrije, Rumunije, mogu samo da dam jedan savet za dzabe - pokrijmo se usima, cutimo i radimo do besvesti naredne dve-tri godine i onda krenimo sa "eksluzivom". Malo je blam, ako me razumete.

Opet, ako cemo od svega da pravimo politiku, od svega da pravimo Skandal, Kurir i Press, opet je ok, ne moram ni ja da budem advokat DPT-a i slicnih mesta, gde ovakve najave samo mogu da vredjaju zdrav razum.

Miloje Sekulic 08. 05. 2007. 13:42

bitno i nebitno
 
Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 34947)
Ne znam da li se zezas ili mislis ozbiljno.

Mislis li da je ovo potpuno nebitno? Da je potpuno svejedno da li su se sada ili za 5 godina zainteresovali za ovo trziste (prostor)

Off Topic: ne bavim se politikom i ne radim za dnevne novine


Citat:

gde ovakve najave samo mogu da vredjaju zdrav razum
Ako ubuduce izbegnemo rec "Ekskluzivno" resicemo vecinu nesuglasica na forumu:1014:

oksite 08. 05. 2007. 13:57

Citat:

Originalno napisao Miloje Sekulic (Napišite 34949)
Mislis li da je ovo potpuno nebitno? Da je potpuno svejedno da li su se sada ili za 5 godina zainteresovali za ovo trziste (prostor)

Odgovori mi iskreno, moji kapaciteti mi ne dozvoljavaju da resim ovo:

Ako je pomenuta osoba dobila posao u Google-u, na osnovu kojih prethodnih iskustava, iz zemalja u okruzenju ili bilo gde u Evropi, dolazis do zakljucka da je zainteresovanost Google-a, kvantifikovana zaposlenjem jednog radnika, ustvari in-house konsultanta, ne prodavca, ne posrednika, vec klasicnog in-house konsultanta, dakle, kako ce ta zainteresovanost pospesiti razvoj Interneta i IT sektora u Srbiji do te mere da izazove odusevljenje za sada samo nekoliko ljudi na ovom forumu? Mene interesuje kada ce onaj ljubitelj bas mladih devojaka da zaposli jos 50 programera u onoj svojoj lepoj zgradi, kada ce svi oni sto vole da programiraju i da seku drva i da uvoze cokolade da sjasu i omoguce trzisnu utakmicu i jos milion stvari me interesuje, ali Google? Ne, jedan radnik u Google-u me stvarno ne interesuje. A mene bas svasta interesuje.

Da rezimiram, hocemo li mi da se ponasamo ko odrasli ljudi ili kao napaljeni klinci?

Miloje Sekulic 08. 05. 2007. 14:10

e da sam klinac...
 
Off Topic: Bez zelje da izazivam flame mislim da je ovde u pitanje da li smatras da je casa polu puna ili polu prazna


Svaki pozitivan pomak pozdravljam. Cinjenicu da su firme koje do sada nisu imale sajtove sada rade na tome, najave reklamnih kampanja na internetu, najave pokretanja novih veb projekata, Milenin novi posao itd...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:21.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.