DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Prodaja domena.... (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2032)

Eniac 03. 10. 2007. 19:31

hehe pa nisu to moji domeni, mozda sam se pogresno izrazio :) dosta ovih domena su konkurentni sajtovima koji oni vec drze i moguce da zbog toga drze ovu cenu. pozega.info bi bio pretnja pozega.net sajtu i sl. Ovo je ipak strategija ubadanja, sumnjam da i oni imaju nameru da ovo prodaju za ovolike pare, ali ako neko uleti uleti. Da li je to dobro ili nije ostavljam vama da procenite :D

Off Topic: valjda sam se izvukao :D

Dragan Varagić 03. 10. 2007. 19:39

Citat:

Originalno napisao Eniac (Napišite 43667)
ljudi su moji prijatelji i saradnici i mislim da je glupo sto tako komentarisete.

Mislim da je to isti sajt koji je svojevremeno izgradio posećenost na osnovu Alexa liste "Top sto i stolice". To su kasnije uradili još po koji vlasnici sajtova koji su kreirali te liste da bi imali veću posećenost sajta. Vidim sada da nema više te liste, ili je ne mogu pronaći, a imali su je godinama. Zato i imaju PR 5.

Svojevremeno sam napisao u svojoj knjizi da je dobra strategija kreiranje različitih top lista, ali eto primera (nisu jedini, ima ih još) kako pravi posećene sajtove na osnovu sporednih servisa koji baš nisu u direktnoj vezi sa delatnošću firme.

Bez obzira li su oni nekom ovde prijatelji ili ne, svakako se postavlja pitanje etičnosti njihovog poslovanja (nismo više u tzv. burazer ekonomiji).

kai 03. 10. 2007. 19:45

Ne znam cemu ovolika polemika, na njima je da postave cenu, na nama da se smejemo jer je nerealna, i tu je priči kraj. :)

ivanhoe 03. 10. 2007. 20:10

na nama je da ih pljujemo dok je ne spuste, pa da onda uletimo i kupimo nesto od toga :D

Eniac 03. 10. 2007. 20:47

Citat:

Originalno napisao Dragan Varagić (Napišite 43721)
Mislim da je to isti sajt koji je svojevremeno izgradio posećenost na osnovu Alexa liste "Top sto i stolice".

da to su radili u saradnji sa cepelin.netom koji jos postoji... a te liste vise nema na njihovom sajtu

Miloje Sekulic 04. 10. 2007. 00:30

kakav zajeb
 
Pre par godina sam "pregovarao" o kupovini domena www.serbiaandmontenegro.com sa likom ciji je mejl bio "Huck Finn" <comiqs@yahoo.com> , domen je hostovao negde u Juznoj Koreji a ovo je deo njegovog zadnjeg mejla

> > Don't you think US$ 2,500 is very cheap for the
> > domain name of your homeland?

Samo sto te domovine vise nema a taj domen i gomila slicnih koje su nakupovali su jos na prodaju :1094:

Eniac 04. 10. 2007. 01:00

meni su se nasmejali za 500$ za puskice.com, ne shvatajuci da ja pola imovine prodajem za to :D

Goran Cirkovic 04. 10. 2007. 19:47

Meni je lik za berzanekretnina.net (to je moj prvi sajt...) nudio 50 eur u kesu :)

...to sa skriptama (jest da nisu neke, ali mogu da se dorade)

artur_dent 05. 10. 2007. 18:27

1 Prilog(a)
Ovo me sada asociralo na:

Na ovom http://www.younggogetter.com/

Tane 10. 10. 2007. 00:44

Ok, posto je ovo najaktivnija tema o domenima postavicu ovde pitanje tj me interesuje vase misljenje ?!?!

Pre nekoliko dana sam dobio mail u vezi domena hushush.net

Citat:

Hello,

We are interested in hushush.net

Your name was listed in online auction. What is your price for the name?

Our company is involved in software development/support business.

Now domain invetsing/reselling is just an additional direction of our investment strategy.

Looking forward to do business with you.

Regards,
Blanche McGovern
President
TNG Software
================================================== ==========================
NOTICE - This communication may contain confidential and privileged
information that is for the sole use of the intended recipient. Any
viewing, copying or distribution of, or reliance on this message by
unintended recipients is strictly prohibited. If you have received this
message in error, please notify us immediately by replying to the message
and deleting it from your computer.

================================================== =========================

Ja sam G-dinu odgovorio na sledeci nacin...

Citat:

Dear sir,
We have obtained this domain with an intent to realize a certain business
idea. However, due to some other engagements, we've postponed this
realization, so that we're willing to hear you out. How much are you willing
to pay for the domain?

Sincearly,
Ivan
Nasta sam sutradan dobio odgovor...

Citat:

I need to know the lowest price you can accept.

What is your price range: $10,000 or $15,000 or even higher?

I'm sure it will take a lot of time and efforts to find someone who will
offer you more.

Please send your answer to me as soon as possible.
I ja odgovorio...

Citat:

Dear Sir,
here's the deal; my prices vary from ''I'll do it as a favor'' to as much as
Bill Gates would pay:) So, I will respectfully accept your offer and agree
to 15k.
Thanks.

Sincerely,
Ivan
Na moje VELIKO iznenadjene, lik se javio... Jer mi je cela prica jako sumljiva :1075:

Citat:

Sorry for the delay. Members of family was celebrating newborn child of my
sister.

Now let's talk about the deal.

15,000 USD. Ok.


Do you sell domain with a web site or just name?

If just name it's ok. Web site is not necessary.

Have you had your domains appraised already? Can you show me your valuation
certificates? As fas I know it's a common practice to show appraisal of
domain name (even without traffic and web site) before doing business.

Without appraisal I risk to overpay. In other words I won't be able to make
a profit on reselling this name. It's very important for you and me to know
the current market value of your domains.

Of course, we must be sure that you are engaging an appraisal company with
REAL manual service. I heard many appraisal companies often made inaccurate
auto-generated appraisals. I will only accept appraisals from independent
sources I trust. To avoid mistakes I asked domain experts about reputable
appraisal companies in a forum

http://domaintalk.ourplace.com/Archive/951637.htm

Just check this posting.

If the appraisal comes higher you can adjust your asking price accordingly.
I also hope you can give me 10% - 15% discount of the appraised value.

After I get an appraisal from you we'll continue our negotiations.

How do you prefer to get paid: www.escrow.com, www.PayPal.com check or
wire?

Hope we can come to an agreement fast.

Looking forward to your reply.
:1092: ili :1039:

Molim vas da mi kazete, pogotovu oni sa iskustvom, sta mislite o ovome??!


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:16.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.