DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   najgluplja stvar tokom programiranja (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=5862)

ivanhoe 07. 08. 2008. 11:58

Off Topic: ajd da batalimo ove kome-je-veci price, odosmo mnogo u offtopic...

akubra 07. 08. 2008. 12:04

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 58418)
U Rubiju postoji operator dodele ||=, koji predstavlja uslovnu dodelu, tj. promenljivoj sa leve strane dodeljuje vrednost sa desne ako promenljiva nije definisana (za PHP programere: nešto za šta vama obično treba par linija koda i pozivanje funkcije (ustvari nije čak ni funkcija, nego "language construct", ma šta to značilo) isset ;)).


Programmer hierarchy

bluesman 07. 08. 2008. 12:32

Taj chart je gomila budalastina

jablan 07. 08. 2008. 14:26

Citat:

Originalno napisao robi-bobi (Napišite 58451)
ajd recimo da mislis da nasi (sto nasi, a ne svi, ili pak ...) php programeri nisu napredni korisnici istog

"Naši" jer učestvujem isključivo na našim forumima i teško da će neki islandski programer da proba rubi jer ga ja reklamiram na DPT. A napredni jer je, ruku na srce, većina PHP programera (uopšte, ne kod nas) u programiranje ušla iz veb dizajna i PHP im je prvi i jedini programski jezik (primetiti odsustvo navodnika) sa kojim su došli u susret. Iako među njima ima jako puno talentovanih programera, upravo taj stav "meni to radi posao" je ono što im stoji na razvojnom putu.

Citat:

dakle, priznajem, mrzi me da ucim ruby
Ok, opravdanje je valjano kao i svako drugo... Ali onda moje reči nisu ni upućene tebi. Siguran sam da ima jako puno drugih koje ne mrzi.

Citat:

bolje znati osrednji jezik odlicno, nego najkulmegasupercarskiji jezik onako povrsno
I sa tim se potpuno slažem.

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 58456)
Taj chart je gomila budalastina

Al je tebi lako dići pritisak... :) Čart je zezanje, malo geek humora i ništa više.

@ivanhoe: Nisam siguran, što se Perla tiče. Ima nešto što mnogo (po meni, lošeg) govori i o Perlu i o PHP-u, a to je da su oba jezika nastala tako što su momci hteli da automatizuju neke rutinske poslove pa su malo pomalo pravili neke skriptove koji su im u tome pomagali i od toga su lagano nastali programski jezici. A kad kažem dosledan jezik, mislim na jezik koji je osmišljen od nule, od ljudi koji su rekli: sad pravimo novi jezik, hoćemo da ima ovo i ono (da se razumemo, i kod jednih i kod drugih retko ko smišlja nove koncepte, uglavnom sve se pozajmljuje iz drugih jezika), seli za tablu i napravili ga.

bluesman 07. 08. 2008. 14:47

Ko kaze da mi je dignut pritisak? Samo sam rekao sta mislim... mozda sam trebao da stavim: :) Sorry, cesto imam problema da shvatim takav humor.

A ovo sto si na kraju napisao... bolje da nisi :) (evo sad ima smajli, da ne mislis da si mi digao pritisak)

cvele 07. 08. 2008. 15:55

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 58435)
Ali sta ja znam, ja sam samo php programer, zar nije vec malo degutatno to infantilno prozivanje php programera? Mislim, doci ce do toga da moramo da pokazujemo izvode sa deviznih racuna, valjda ce onda da prekine to? Osim ako to prozivanje nije u skladu sa naslovom ove teme?

ccc... zar nisi nesto naucio za zadnjih godinu dana...
nemoj cackati mecku... ovaj mislim jablana :D

znas kolko se ostrvi polakomi kad se u istoj temi pomene php i znas-vec-koji-jezik :)

jablan 07. 08. 2008. 16:11

Off Topic: Pravi glagol je ostrvi :)

ivanhoe 08. 08. 2008. 07:55

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 58459)

@ivanhoe: Nisam siguran, što se Perla tiče. Ima nešto što mnogo (po meni, lošeg) govori i o Perlu i o PHP-u, a to je da su oba jezika nastala tako što su momci hteli da automatizuju neke rutinske poslove pa su malo pomalo pravili neke skriptove koji su im u tome pomagali i od toga su lagano nastali programski jezici.

ovo je urbana legenda, bar za Perl. Perl je preuzeo dosta sintaxe od awk i shella, ali to je bilo namerno uradjeno da bi unix programeri i admini sto lakse usli u pricu, jer je jezik bio pre svega namenjen toj publici (kreiranje reporta, rad sa fajlovima i textom i sl.). Ali garantujem ti da Larry Wall nije pisao skriptice iz kojih je nastao jezik. Perl je izuzetno dosledno i pazljivo kreiran jezik, jedino sto je perl napravljen 1987, pre OOP buma, pa je objektni deo naknadno dodavan (isto kao u python uostalom).

E sad ako doslednost nekog jezika merimo prema tome da li je svaka stvar u njemu objekat, ok, super... ali van te price ne vidim sto bi perl ili php bili nedosledniji... mislim da se naprsoto radi o tome da ljudi koji ranije nisu videli Perl, sad u Rubiju mogu da pisu cool one-liners, pa su se svi primili na to..

filmil 08. 08. 2008. 15:12

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 58513)
mislim da se naprsoto radi o tome da ljudi koji ranije nisu videli Perl, sad u Rubiju mogu da pisu cool one-liners, pa su se svi primili na to..

... а у суштини сви ти „нови“ језици раји нуде препаковане фазоне из лиспа од пре 40 година.

ф

cvele 08. 08. 2008. 15:55

Pa sad... Ruby i nije nesto noviji od PHP ;)
Uz oba jezika vezuje se 1995 godina, stime sto se moze reci da je PHP mladji (Personal Home Page <3) jer je u danasnjoj formi poznat od... recimo '97.

Edit:
Jedino sto je "mlado" kod rubya je rails... koji je framework i ako se ne varam on je izasao sredinom 2004... a ceo ovaj hype (kojeg je nasa mecka deo:D) je zapoceo 2006 kada je Apple ukljucio rails u osx...

Sve u svemu, ako hoces da ti jezik(ili auto, dusek na naduvavanje, lizalica, toalet papir) bude popularan, obrati se Jobsu.

Note: ako je neko na osnovu proslih par recenica stekao utisak da tvrdim da ruby nije kvalitetan jezik, prevario se :) ruby je solidan jezik ja sam samo objasnio moje vidjenje celog hype koji se stvara samom pomenom ruby
Off Topic: krv ti *ebem al moras da budes pazljiv kada pises o ovoj temi, jedan agresivni fan boi na svakom cosku :D

dinke 08. 08. 2008. 16:34

Citat:

Originalno napisao filmil (Napišite 58528)
... а у суштини сви ти „нови“ језици раји нуде препаковане фазоне из лиспа од пре 40 година.

Jedino sto su zagrade zamenili tabovima ;)

filmil 08. 08. 2008. 19:36

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 58530)
Jedino sto su zagrade zamenili tabovima ;)

Суштински управо то. Oтворени/затворени тагови , табови, бегин/енд, како где.

Људи се плаше заграда, шта ћемо.

ф

bNasty 09. 08. 2008. 00:49

Brada mi nije seda, nije mi veme za Lisp josh uvek ;)

zidoo 09. 08. 2008. 19:22

Ovaj programmer_hierarchy je nesto najgluplje vidjeno u modernoj istoriji :)

Hahahahahah Ajax i javaScript hijerarhijski iznad Jave :D:D:D
Ruby u rangu sa Com, sitno ispod ASMa :D:D:D

Cudo da mIRC scripting nije na pocetku svega :)

bluesman 09. 08. 2008. 20:20

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 58459)
Al je tebi lako dići pritisak... :) Čart je zezanje, malo geek humora i ništa više.

Nemoj, bre tako covece, vidis da ne shvatamo zezanje pa ispadamo glupi u drustvu. :)

Dragi Tata 10. 08. 2008. 00:33

Citat:

Originalno napisao filmil (Napišite 58533)

Људи се плаше заграда, шта ћемо.

ф

А и јесу одвратне ако ћемо поштено. Али са Лиспом је главни проблем што у њему не можеш да урадиш ништа корисно (подешавање емакса не сматрам корисном делатношћу)

marinowski 10. 08. 2008. 05:08

A da li je rad u AutoCADu korisna delatnost? AutoLISP je varijanta LISPa koji je ugradjen u AutoCAD.

filmil 10. 08. 2008. 23:25

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 58554)
А и јесу одвратне ако ћемо поштено.

Одвратне, неодвратне: ствар укуса.

Шта је објективно тачно? Заграде су довољне за описивање свега дрвенастог. А то значи структура података (листи, дрвећа), али и програма (секвенци, петљи, селекција), затим датотека (ИксМЛ на пример), објеката и наслеђивања, и тако даље, и тако ближе.

Што би то требало да буде данас нама битно, кад су заграде тако одвратне? Зато што су људи користећи овај језик — који нема вештачких ограничења — смислили доста ствари које се реинкарнирају кроз модерне језике (што рекох изнад). Зато би рецепт за успех био:
  1. Прочитати нешто о лиспу;
  2. Пронаћи у старим књигама неки заборављени фазон;
  3. Рециклирати заборављени фазон у новом језику, новој библиотеци, фрејмворку, штагод;
  4. Профит!

Citat:

Али са Лиспом је главни проблем што у њему не можеш да урадиш ништа корисно
Нисам очекивао овако необавештену изјаву од тебе.

ф

Dragi Tata 10. 08. 2008. 23:45

================================================== =======
Why Lisp is not my favorite programming language.
================================================== =======
(In the following, "Lisp" refers to ANSI Common Lisp)


This article is a collection of facts anyone interested in
Lisp should know about.


---------------------------------------------------------


FACT 1: The fastest Lisp implementations are slow


(See any third-party benchmark: The Great Computer Language
Shootout comes to mind, but the Coyote Culch test is in my
optinion even better: it is a professional-quality
interlanguage benchmark)


As a rule of thumb, the most hand-optimized Lisp programs
will be longer than their C/C++ equivalents, and will run
2-20 times slower using the best compilers.


This alone is half the truth. To get such performance out
of Lisp, one has to add type declarations and shed all
safety checks, which is analogous to casting /everything/
to (void*) in C. This is needed to turn off type tag checks
at run time.


Sadly, Lisp code that was posted to USENET by Pascal
Bourguignon for the Coyote Gulch test did not measure up
even to these low expectations and was 31.6 times slower
than C++, using CMUCL 18d as a Lisp compiler and Intel C++
7.1 (with -O3 -xW optimization switches) as a C++ compiler
on Pentium IV.


---------------------------------------------------------


FACT 2: No one but a small clique of fanatics likes it


No matter how odd or perverted the cause, there will be
followers. In fact, the odder the cause, the fewer, but
more fervent its followers are. Look at any religious cult,
like Scientology, or take a peek in comp.lang.lisp and
listen to Lisp zealots talk about 'making sacrifices for
the cause' (in all seriousness!). Look up "a public
apology" thread started by Pascal Costanza as an excellent
example.


ZEALOTS STOP AT NOTHING TO ADVANCE THEIR CAUSE, AND
PERSONALLY ATTACKING ANYONE WITH A DISSENTING OPTINION IS
THE FIRST THING IN THEIR ARSENAL.


---------------------------------------------------------


FACT 3: The vast majority of people who study Lisp in
school, never want to use it again.


You should already know this if you studied or taught CS
where Lisp courses were offered. Even those students who
are fond of Scheme are usually disgusted by Lisp.


---------------------------------------------------------


FACT 4: Lisp is the most complicated language in the world


It has the biggest standard specification document, which
is also the most obfuscated one - something a lawyer
pretending to be a programmer could have written. C, C++
and Fortran 95 specs are much better written, by people who
can communicate directly and eloquently.


---------------------------------------------------------


FACT 5: Despite its size, Lisp does not define threads or
GUI.


Large libraries are very useful when programming, however
Lisp's many functions and macros hardly qualify.


---------------------------------------------------------


FACT 6: There is no open-source cross-platform native-code
compiler


It was suggested that GCL (GNU Common Lisp) is the only
exception. However, it needs to be noted, that despite its
name, GCL is a dialect of its own, is quite slow even by
Lisp standards, and most alarmingly, unlike with other
compilers, its license requires your, programmer, code to
be GPL if you distribute it with GCL. (Because you will
need to use GCL both as a compiler and a run time library)


---------------------------------------------------------


FACT 7: There is no standard C interface.


C has become a lingua franca for interlanguage APIs. It may
be unfair, but not having a standard C interface is a
serious problem for any language.



EPILOGUE:


I do not hate Lisp, and I think it was a fine tool decades
ago, and I am not going to say "Lisp sucks". However, now
that we have superior languages for coding close to the
iron, high-performance computing, number crunching,
algorithms, scripting and gluing components together, Lisp
should be finally retired.

filmil 11. 08. 2008. 00:38

Ах, блади хел, морам одма сутра у фирми да кажем да треба да повучемо све оне штампаче које смо продали, и да им фирмвер реимплементирамо у ПХП-у, јер је лисп демоде.

ф

robi-bobi 11. 08. 2008. 02:45

i LISP je jezik, malo drugaciji, ali opet jezik

e sad, za mene vazi ono da ga ne volim, kao i sto vazi to da sam zahvaljujuci njemu naterao sebe (tacnije naterali su me :D ) da drugacije gledam na 'mozgano kompiliranje'

dalje, postoje jezici koji su nesta kao LISP + C++, drugar je godinama radio u firmi koja koristi tu mesavinu funkcionalnog i OOP jezika i (nakon 2 godine) rece mi da je to odlicno

josh dalje: nikako se ne slazem da su ovi novi jezici samo promenili zagrade i eto sad su LISP sa begin i edn umesto zagrada, pa je kao sad mnogo bolje
imaju dodirne tacke i to je da su oba programerski jezici :D
drugaciji je nacin misljenja kod lispa i kod php-a (C++, java, you name it ...)

kod lispa je dobro to sto je mnogo lakse matematicki dokazati da ti je program UVEK tacan
te moze imati lepu primenu gde god je bitno da je algoritam ekstra ok
i slicno

ima prednosti i mane

ja ga ne volim, te ne programiram njime, ali daleko od toga da se ne moze nista koristo napisati u lispu

bNasty 11. 08. 2008. 03:00

Chuj, firmware u Lispu... svi znaju da se takve stvari pishu u Forth-u :)

bluesman 11. 08. 2008. 03:51

A ovde, kad god nekom "velikom programeru" zatreba u diskusiji, kao surogat za multiple ad hominem, umesto spominjanje majke - spomene php, u smislu najgroznije uvrede, ali uvijeno u šarenic celofan jer je tako arogantan da računa da ionako ostali glupsoni nieće shvatiti. Znam da sam dosadan sa ovim napomenama, ali vi ste dosadniji.

robi-bobi 11. 08. 2008. 07:08

sad ce opet opaska kako se lako palish :D

da parafraziram jedan tvoj post od iznad:
meni php placa racune, pa nek je najgori od svu decu :D

bluesman 11. 08. 2008. 10:32

Žao mi je ako tako zvučim, stvarno se ne uzbuđujem, jednostavno ne postoji lepši način da se to kaže.

dinke 11. 08. 2008. 11:32

Samo da vam dobacim, Lisp je za sekaperse. Pravi muskarci programiraju u prologu ;)

P.S. Nemoj da mi se neko javi sa brain****om
P.P.S. Jel to neko otvorio advocacy na DPT-u a da me nije obavestio?

Dušan Dželebdžić 11. 08. 2008. 13:01

Heh, Prolog! Real programmers code in binary! ;)

robi-bobi 11. 08. 2008. 13:35

btw postoji jedan strawberry prolog, predavo mi njegov autor - ima IDE, debugger, ovo ono :D
i sajt mu je pisan u tom prologu
i radi :)

advocacy - pa sta da radimo, svi na odmoru, a mi evo programiramo i advokasi-jemo :)

P.S. sad se setih tekstova sa sajta, pa odoh da citiram pravilno:
Citat:

The next speaker was Angel Genov. He spoke about e-mail facilities and OLE support of Strawberry Prolog. He said that this is the future for the programming and if you look at his face you will notice that he really is looking in the future.

Dimitar Gelev was the next speaker who spoke about Strawberry Prolog Tutorial. We can not show you his picture not because he is invisible but because for some reason his face is missing from all photos which we have from the presentation.

pa kaze:

Our audience attacked us with questions but we pushed this attack successfully.

On the next two pictures you can see that we managed to keep the audience awake till the end of the presentation.
:D itd

Dragi Tata 11. 08. 2008. 15:18

Citat:

Originalno napisao bNasty (Napišite 58585)
Chuj, firmware u Lispu... svi znaju da se takve stvari pishu u Forth-u :)

E, uze mi reč iz usta :)

Ozbiljno, nikad nisam čuo da se tako nešto piše u Lispu. Je li to onaj "pravi" Lisp -interpretiran i sa GC-om, ili neki Lisp-like preporcesor koji se kompajlira u npr C?

jablan 11. 08. 2008. 16:36

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 58587)
kad god nekom "velikom programeru" zatreba

Dobro sad, hajde da probamo da ne prelazimo liniju vređanja, ma koliko nam je skočio pritisak? Inače, koliki je to stepen identifikacije sa alatom kad pljuvanje po jeziku počneš da shvataš lično? Pa nisi ti napisao taj PHP (hm, da jesi, verovatno bi bolji bio ;))...

BTW, http://www.robsayers.com/2006/12/02/...hp-programmers

bluesman 11. 08. 2008. 17:54

Kada neko kaze "fudbal je zesce sranje" (pa usput provuces kako je to za lamere), pa to ponavlja kad god moze, tako da dosadi i Bogu i ljudima, ocekujes da neko ko voli fudbal (da ne pricamo o fudbaleru koji zivi od toga) to ne shvati licno? Gledaj ti vaterpolo, ali nemoj mene da ubedjujes kako je fudbal sranje. I ti mislis da time sto vredjas fudbal i sve sto on predstavlja ljudima koji vole fudbal, nije uvreda i za te ljude?

Na kraju, zasto uopste pljujes po tom php-u? Jesi cuo nekada da ja pljujem po ruby (a ima razloga). Jesi ti neki php expert pa da umes da uporedis ili si samo cuo od nekoga da to ne valja i da je za lamere? I ja ne mislim da si ti glup sto volis ruby, i necu da ti kazem da je to "zato-i-zato" ili si "takav-i-takav", i bas me briga sta ti radis i cime se bavis... i nema potrebe da ostavljas (za mene) linkove, jer ja znam dovoljno o tome da znam da mi ne odgovara, ne kao jezik (a i kao jezik je ruzan) nego kao platforma od koje treba da zaradjujem. Kako ne razumes?

Rekao si jednom, dva puta, 100 puta... aman vise, dosta svaki put, znamo sta mislite. Ne, nisam ja napravio php, niti se tako postavljam, nisi me nigde video da pricam kako je PHP jedini, najbolji, naj..., ali ti se ponasas kao da si ti napisao ruby ili jos gore, kao da ces da dobijes po 1$ za svaki put kada spomenes rec ruby a 2$ kada kazes da je php sranje.

Off Topic: I ne dizes mi pritisak, ne znam zasto imas takav utisak. Kada bih se nervirao zbog ovakvih stvari, bio bih potpuno sed (ili celav) jos pre 15 godina. Verovatno je do mene problem jer ja ne umem da kazem ovo na drugi nacin, a to ne znaci da me nerviras nego ne mogu da te razumem i smara me vise da citam same-all-same-all na svakoj temi. Shvati ovo kao molbu da prekinete da smarate sa tom pricom.

dinke 11. 08. 2008. 18:17

How about mi zatvoriti ova tema? :please:

Dragi Tata 11. 08. 2008. 19:15

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 58606)
How about mi zatvoriti ova tema? :please:

Ma otkad si ti toliko alergičan na advokatisanje? Nemoj da kažem sad ovde koji si forum uređivao na ES-u (i to dosta dobro) :D

Nego, ozbiljno, nemojte da zatvarate; Filip me je baš zaintrigirao sa onim firmwareom u Lispu, možda saznamo još ponešto interesantno o tome...

Dzordz 11. 08. 2008. 19:16

E ala me nervirate! Ja nisam programer... stoga moje misljenje se mozda i ne vazi...

1. Programeri = Umetnici
2. Dobar alat ne moze da stvori dobrog umetnika
3. Ljudi su razliciti

Zakljucak: Svaki programer/umetnik koristi razliciti alat iz odredjenog razloga i to ga ne cini ni manje ni vise programerom/umetnikom. Programerom/Umetnikom ga cini njegov dar da nam ulepsa dan! (dobrim web appom/pesmom/slikom/etc.)

Good day to you all!

filmil 11. 08. 2008. 19:18

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 58600)
Ozbiljno, nikad nisam čuo da se tako nešto piše u Lispu. Je li to onaj "pravi" Lisp -interpretiran i sa GC-om, ili neki Lisp-like preporcesor koji se kompajlira u npr C?

Прави је, утолико што је у питању стварно лисп код. Неправи, утолико што се не извршава на уобичајен начин помоћу интерпретера и компајлера. Може да се користи у симулатору (тада се „библиотечке функције“ тумаче као токови сигнала) или да се пребаци у опис електричне мреже (то ради софтвер, аутоматски), што се касније користи да направи хардвер (опет софтвером, аутоматски). Једном кад је хардвер направљен, више се не види чиме је направљен.

Лисп помињем јер се појављује на неочекиваним местима (пример изнад), за разлику од других специјализованих алата за једну и само једну намену. За мене је ПХП архетип алата за само једну намену, као они супер-ножеви на ТВ-шопу који могу да сецкају парадајз на троуглиће ал ћете грдно да се намучите да их употребите за ишта друго. Зато сам га поменуо у прошлој поруци, као архетип, ништа мање, ништа више.

Дисклејмер: да ме случајно неко не би стрељао што пишем ово што пишем, да нагласим да ништа нисам рекао о корисницима/програмерима/итд који рабе ПХП — свако треба да користи оно што му врши посао.

ф

dinke 11. 08. 2008. 19:36

@Dragi Tata
Ne samo moderisao nego i ucestvovao u (besmislenim) diskusijama :)


@Dzordz, Jablan
Umetnost je kad ja uzmem gitaru ili klavijature ili mikrofon. Kad sednem za tastaturu i krenem da programiram, to sada radim zbog para i tu je kraj. S tim u vezi je i moj izbor savrsenog jezika, a nekako je broj nistica na mom deviznom racunu bio mnogo veci sa PHP-om nego sto je to bilo sa Javom. Ruby nisam ucio, ali kad mi neko ponudi dovoljan broj nistica posle prve cifre, Ruby postaje moj omiljeni jezik. :)

P.S. Dobro, posto necete da zakljucavamo, onda zovem Majstora Advocacy-a (crni pojas - 10 dan) - Degojsa :)

Ivan 11. 08. 2008. 19:44

Ma pricajte sta hocete C je zakon ! A ono sto pravi lovu je sasvim ok ...

;)

jablan 11. 08. 2008. 20:28

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 58605)
Kada neko kaze "fudbal je zesce sranje" (pa usput provuces kako je to za lamere)

Poređenje ti nije na mestu, jer smo svi ovde na prvom mestu programeri, pa tek posle PHP programeri, Java programeri itd. Ako pravimo tvoju paralelu, bolja analogija je da sam rekao "fudbalska taktika 3-5-2 je žešće sranje", ali, opet, ni to nisam rekao.

Citat:

Na kraju, zasto uopste pljujes po tom php-u?
Ukratko - zato što želim da ljudi pređu na nešto drugo - konkretno rubi ili pajton. Širenje zajednice, ništa više, ništa manje.

Citat:

Jesi cuo nekada da ja pljujem po ruby (a ima razloga).
Izvoli, biće mi zadovoljstvo da poslušam savet i pređem na nešto još bolje i lakše za kodiranje nego što je rubi!

Citat:

Jesi ti neki php expert pa da umes da uporedis ili si samo cuo od nekoga da to ne valja i da je za lamere?
Nisam ekspert, ali sam sasvim dovoljno radio u jednom i u drugom. Trudim se da ne govorim o nečemu što ne poznajem.

Citat:

nema potrebe da ostavljas (za mene) linkove
Hm, gde da ostavim link ako ne na IT forumu? Da sam hteo da ga ostavim samo tebi, poslao bih ti PP.

Citat:

kao da ces da dobijes po 1$ za svaki put kada spomenes rec ruby
Pa kako ne shvataš da posredno i hoću? Jednostavno, želim da se rubi i pajton popularizuju, da lakše mogu da nađem kodere (kad zatrebaju) i firme (kad zatreba).

@dinke: Najveće pare svakako ne leže u PHP-u, nemoj da se lažemo. A i da leže, ne radimo svi na istom motivacionom principu. Ima nas i koji volimo da kodiramo. :)

bluesman 11. 08. 2008. 20:44

Whatever... iseckao si me, nemam bas zelju da i ja trebe tranziram, samo da ti kazem da ti metodi bas i nisu ok. Mozda motiv i jeste, ali nacin nije. Prvo, ako zelis nesto da promovises, trudi se da tom prilikom druge ne omalovazavas. Drugo, napravi sajt pa promovisi sta hoces, a na drugim mestima to radi bar u granicama dobrog ukusa. Napravi blog pa pisi o velikim prednostima, mozda nekoga i preobratis.

A ako je to sto ti koristis toliko dobro (i bolje od drugih), siguran sam da bi se community sam napravio u roku od odmah, ne bi bilo potrebe da (na neki nacin) spamujes po forumima.

jablan 11. 08. 2008. 21:16

Off Topic: Umoran sam a i dosadili smo. Samo par stvari:
1) Vređa me kad kažeš da omalovažavam druge. Ako kažem da je jugo sranje, da li omalovažavam vozače istog?
2) Imam utisak da me posredno teraš sa foruma zato što si se našao lično uvređen mojim pisanjem. Zna se kako se radi moderacija foruma - poruku po poruku i sledeći neka pravila. Zato mislim da nije fer ovakva generalizacija onog što ja pišem i ovo pokazivanje vrata.
3) Što se spamovanja tiče, zna se kako se ono tretira na forumima: brisanje, opomene i ban. Ne vidim zašto bih ja bio povlašćen u odnosu na druge korisnike, ista ta pravila nek važe i za mene.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:26.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.