DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Far Cry 2 (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=6012)

Milija Veljovic 20. 08. 2008. 11:41

Cod2 mi je najvise prijao za opuštanje, 10 na 10, sa društvom (u skromnoj igraonici koju posedujem:))
Wow je najveca zaraza koja postoji medju igricama i igračima. Lako oduzme ceo život:)

kickloop 20. 08. 2008. 12:48

Igra li neko Ogame.org ili tako nesto. Ja sam se navukao. Inace, ne pamtim kada sam igrao neku drugu igricu.

jablan 20. 08. 2008. 13:35

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 58965)
Igra li neko Ogame.org ili tako nesto. Ja sam se navukao. Inace, ne pamtim kada sam igrao neku drugu igricu.

Ja sam igrao hattrick tri godine, prestao pre par nedelja.

cvele 20. 08. 2008. 14:14

@jablan
za tebe imam dve savrsene igre :D
http://www.gamespot.com/sinclair/adv...result;title;3
http://www.gamespot.com/pc/sim/rails...result;title;0
jos kad bi nastala neka fuzija te dve igrice...

Off Topic:
sorry :) morao sam

jablan 20. 08. 2008. 14:26

Off Topic: Gluposti... nama rubistima i ne trebaju igrice - sâmo kodiranje pruža ogromnu količinu zabave i opuštanja.

STELLANOVA 20. 08. 2008. 14:36

Citat:

Za one koji sporadicno uzmu i odigraju nesto, nije ni povoljnije ni isplativije
PS3 ~ 400e

Full HD plazma 32" ~ 900e

znaci imas full zabavu za 1500e na 32" + br player

Cisto sumnjam da moze da se napravi PC sa tolikim ekranom za 1500e a da mu performanse budu slicne PS3 :)

Blood 20. 08. 2008. 15:07

Ja jedno 7-8 meseci nisam upalio igricu da igram, pre toga sam ponekad igrao cs ili eventualno homeworld 1 i 2 (over and over again).

Ilija Studen 20. 08. 2008. 15:24

Citat:

Originalno napisao kickloop (Napišite 58965)
Igra li neko Ogame.org ili tako nesto. Ja sam se navukao. Inace, ne pamtim kada sam igrao neku drugu igricu.

Igrao OGame i Travian. Uzima previše vremena; posebno OGame jer moraš da paziš na flotu da te ne bi reciklirali.

Problem koji sam imao sa ovim igrama i zašto sam prestao da ih igram je što posle izvesnog vremena, kada početni "žar" nestane, izgubim interesovanje jer nemam ni jedan pravi cilj. Igra ne motiviše dovoljno da bi je igrao jako dugo, bar ne mene.

Vreme koje provedeš igrajući OGame možeš da provedeš praveći nešto što ima malo duže vreme trajanja i upotrebnu vrednost od wipea univerzuma. activeCollab je nastao kada sam prestao da igram OGame ;)

kickloop 20. 08. 2008. 15:47

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen (Napišite 58980)
Vreme koje provedeš igrajući OGame možeš da provedeš praveći nešto što ima malo duže vreme trajanja i upotrebnu vrednost od wipea univerzuma. activeCollab je nastao kada sam prestao da igram OGame ;)

U pravu si mada ne mislim da mi Ogame oduzima previse vremena. Igram, ako to moze tako da se nazove, samo iz dosade. Ionako sam bar 10 sati za racunarom i na netu, pa povremeno bacim pogled i tamo da snimim sta se desava.

bNasty 20. 08. 2008. 18:28

Wii izgleda nije popularan u Srba?

Ilija Studen 20. 08. 2008. 18:36

^ Imamo. Zabavna sprava, ali dosta brzo smori.

BrainDamage 21. 08. 2008. 01:21

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 58976)
PS3 ~ 400e

Full HD plazma 32" ~ 900e

znaci imas full zabavu za 1500e na 32" + br player

Cisto sumnjam da moze da se napravi PC sa tolikim ekranom za 1500e a da mu performanse budu slicne PS3 :)

Dobio bih upalu vratnih misica da imam PC sa tolikim ekranom :) Nisam mislio da sad treba da se takmicimo ko je u pravu ili da sklapamo konfiguracije "sto jace za sto manje para", ili da pokrenem advocacy konzole vs PC, ili, ili... To je bilo s moje tacke gledista.

Obrati paznju na rijec "sporadicno" u dijelu mog teksta koji si citirao i zamisli da je bold-ovana :)

kodi 21. 08. 2008. 06:00

kad ste kod ogamea, jel probao neko drogu zvanu EVE?

Dzordz 21. 08. 2008. 06:48

O da, dva puta sam igrao trial i odlucio da ne igram zato sto je strasno dobro a ja sam opsesivne prirode.

Buraz inacu to przi i igra je super za one koji vole malo ozbiljnije da se "igraju"

bluesman 22. 10. 2008. 23:25

Samo da javim svim zainteresovanim "stranama" da je izasao Far Cry 2 i može da se nađe na torrentima. Ja skidam, a vi kako hoćete :)

robi-bobi 23. 10. 2008. 02:35

ma, ua bre :p

(aj srecno sa video setting-ima :D )

bluesman 23. 10. 2008. 03:18

Sreća u nesreći (kada mi je riknula ploča letos) je što sam se upgrade-ovao pa sada imam ono što piše kao "recomended configuration". Čak i malo bolje od toga :)

Winner winner, chicken dinner :)

Dzordz 23. 10. 2008. 06:37

Ah sreca pa je Crysis poslednji bio tako kratak inace bih morao na godisnji :D

presretach 23. 10. 2008. 15:24

Bluesman da li su ocekivanja ispunjena, cujem da je malo mracnija i ima dosta pesacenja?

pkrstic 23. 10. 2008. 17:48

zar ima vise pesacenja od stalker-a (koji po mojim iskustvima sampion pesacenja u prazno)

bluesman 23. 10. 2008. 17:59

Jos se skida, sto mi je potpuno nejasno... ima preko 200 seedera, ja ima 3Mb/sec a skida 30k/sec... a nekada sa 5 seedera skidam max speed (recimo nove epizode Prison Break skinem za 12-13 minuta), ali to možda može da bude pitanje za neku drugu temu - kako uopšte fukcioniše torrent :)

bOkIcA 23. 10. 2008. 18:56

kod mene ide stalno 109-110kb/s (2.000/10.000 [seeds/peers])... doduse tracker je demonoid.com
:)

...i da, ja sam na 1mbit adsl-u sada

bluesman 23. 10. 2008. 19:11

Sto znaci? Local sucks?

presretach 23. 10. 2008. 19:51

Ja sam prestao da gubim zivce sa rapidshare, torrent...
koristim
http://www.news.astraweb.com/
platim 10 eura/mesec i ne razmisljam, nema upload, krece skidanje sa max brzinom.

Procitao sam da je na isti fazon stalkera samo sto nemas inventar.

misk0 23. 10. 2008. 20:51

RS kosta manje i skidas maximalnom brzinom :)

@blues: pa ima 2000 sedera ali dosta njih (skoro svi) imaju zauzete sve slotove ili mizerne brzine pa trebas cekati da se oslobodi slot. (vjerovatno zato sto dijele puno torrenta).

nixa 23. 10. 2008. 20:54

leecherslair ftw, eh :)

bOkIcA 23. 10. 2008. 21:38

Pre skidanja sam prvo pronasao "najbolji" torrent na http://www.mininova.org/search/far+cry+2/seeds
...a igrom slucaja imam neki stari nalog na demonoidu.

ps. i sto pokrenuh torente kad imam rapidshare nalog, pojma nemam

bluesman 23. 10. 2008. 21:42

Ja imam jako losa iskustva sa demonoidom, desavalo se da skinem full DVD (poslednji put: Letters From Iwo Jima) u kojem jeste ISO od 4.3 GB ali je u stvari u njemu samo jedan mali virus od 5 k. Nije problem virus, vec izgubljeno vreme na glupost.

bOkIcA 23. 10. 2008. 21:55

To se moze desiti preko bilo kog od tih "servisa", zato treba citati pratece komentare.

Treba da probas RS ako vec nisi. :)
Sa tvojom konekcijom bi 700MB skidao za oko 30 min., ako se ne varam.

presretach 23. 10. 2008. 22:07

Rs ima ocajan search, naravno puni su forumi i sajtovi rs stvari ali kada trazis nesto moze da potraje. Zato je za mene newz bolji.

bluesman 26. 10. 2008. 12:32

Samo da prijavim da je igra kick ass, i tehnički i konceptualno... do sada najbolje što sam odigrao. Nadam se da neće do kraja da se pojave čudovišta, čim mi je izleteo prvo čudovište u Crysis - izgubio sam želju da igram dalje.

Grafika, muzika, realizam - sve je vrhunsko, cela atmosfera je savršena. Ovo je idalno za nas koji odigramo jednu igru u godinu dana - kada igraš ovako nešto - svaka druga postaje smešna, nemaš želju ni da probaš.

Ideja je... pa ne smem da kažem revolucionarna jer nisam neki game expert - nisam probao baš toliko igara da mogu da kažem tako nešto, ali neka bude "drugačija". Postoji velika mapa ("world") veličine jedne afričke države, i možete da se krećete po mapi kako god želite (ogromna je pa se preporučuje neki transport). Birate misije koje ćete da odigrate, igrate ih kada želite i kako želite, postoji dan / noć (možete da prespavate i sačekate noć da odigrate neku tešku misiju kada lakše možete da se prikradete), a nije kao kod većine drugih igara sličnog tipa - ovde ne samo da možete da se krećete bilo kuda, već možete i da vozite bilo šta, totalno offroad. Vozila se inače kvare, ali možete da ih popravite (ako ne eksplodira u međuvremenu).

Oružje je jako realno, postoji čak i zaglavljivanje, a ako pokupite oružje od nekoga koga ubijete, kvalitet zavisi od toga u kakvom je stanju oružje, ako je neko zarđalo - češće će da se zaglavljuje. Takođe ne možete beskonačno da pucate iz mitraljeza, cev se pregreje pa čak može i da eksplodira - znači samo kraći rafali. :) Bombe su takođe realne, pa čak i smrt - čujete jadnika kojeg ste ranili kako kuka i zapomaže - onda priđete pa ga dokusurite mačetom. :)

Ima par sitnica koje mi se ne sviđaju, ali su beznačajne za celokupan gameplay.

Mislim, ako neko ne voli ubijanje afričkih warlordova, može samo da bleji po mapi i recimo sačeka izlazak sunca - spektakularno je.

Dzordz 26. 10. 2008. 12:56

Uuuuu ala si me sad nalozio gde je taj torrent :D

robi-bobi 27. 10. 2008. 02:43

^^ kupujem komp :D
doduse ne zbog igre, ali ce definitivno da se skine

BrainDamage 27. 10. 2008. 15:03

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 62637)
Samo da prijavim da je igra kick ass, i tehnički i konceptualno... do sada najbolje što sam odigrao. Nadam se da neće do kraja da se pojave čudovišta, čim mi je izleteo prvo čudovište u Crysis - izgubio sam želju da igram dalje.

Isti slucaj :(

Citat:

Originalno napisao bluesman
...

Sa' cu cimnem curu da pusti torrent od kuce :1094:

DejanVesic 27. 10. 2008. 19:54

Blues, nemoj da nas mučiš, okači negde file da skidamo :-D

(Taman dok smislim kako ću da opravdam upgrade mašine :-P )

bluesman 27. 10. 2008. 20:06

Hoćete stvarno? 4.3 GB?

Kako se pušta torrent od kuće? Neki "private ili nešto"? Molim uputstvo, nisam neki torrent master.

bluesman 27. 10. 2008. 20:08

E da, juče sam igrao jedno 3-4 sata i prekjuče jedno 2-3 sata... mogu reći da sam se naigrao za celu prethodnu godinu, i pogledam status ... kaže "completed 16%". Što znači, igraću se bar do kraja godine :)

BrainDamage 27. 10. 2008. 20:14

Ma, moras preko torrent trackera kaciti, ne moze direkt - tj. trebas kod sebe podici torrent tracker; bolje digni FTP (CerberusFTP je dzabe, a ima sve), omoguci resume i daj user/pass :)

@ progress: to nesto kao ja i GTR2 (simulacija voznje). Mislim da ima oko 2 godine (mozda i vise) kako igram pomalo, a jos nisam otkljucao polovinu custom championshipa, dok 2 oficijelna nisam nijednom presao (race length = 50% = ~45min po trci bez testova i kvalifikacija, mozda zato :D). Mnogo dobra stvar kad imas nesto sto uvijek moze da te kvalitetno opusti :)

DejanVesic 27. 10. 2008. 21:45

Naravno da hoćemo :)

Okači ga negde kao http / www ili preko ftp ili nekako, ne mora torrent :)

Nemanja Avramović 27. 10. 2008. 22:05

1 Prilog(a)
Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 62736)
Hoćete stvarno? 4.3 GB?

Kako se pušta torrent od kuće? Neki "private ili nešto"? Molim uputstvo, nisam neki torrent master.

Otvoriš uTorrent, pa kažeš File/Create new torrent, izabereš fajlove ili ceo folder i upišeš par trackera (URL-ovi mogu da se nađu po sajtovima koji prate torente - mininova i sl), čekiraš "Seed now", klikneš na "Create and save as.." i onda taj .torrent fajl deliš okolo :D

Za druge torrent klijente ne znam :S

edit: Na ovaj gore opisan način će torrent biti javno dostupan. Ako to ne želiš, onda verovatno moraš da dižeš svoj torrent tracker, a u tom slučaju je možda jednostavnije podići FTP ili web server i podeliti URL :) Mada ne vidim što bi javni torrent bio problem - jednostavno, kad par njih skine fajl(ove) ti možeš da prestaneš da seeduješ isti.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:42.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.