DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   WebGazda vasi utisci, da li nestaju klikovi? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=6989)

webgazda 27. 01. 2009. 19:55

uopste nije drsko, pravila igre su pravila igre, ako neces da igras po pravilima niko te ne tera, ne vidim sto se toliko bunis?

slicna pravila i uslove nudi i Google...

ne zelimo nikako da neko koristi nase u sluge a da nije zadovoljan istim...

a upravo gledam statistiku tvojih blogova...poseta ti jako varira kao i prikazi, a imao si dane kada si imao 2 klika a drugi dan 15 ili preko 20 za isti broj prikaza... i sta mi sada tu mozemo???
a povrsina 728x90 nije garancija da ces ti imati klikove kao ni bilo koja druga! garancija je tvoja publika koju moze da zanima ili ne zanima sadrzaj oglasa

Dzordz 27. 01. 2009. 19:59

@Gazda
Odustani ovde si definitivno izgubio kredibilitet, nisam koristio vase usluge a posle ovakvog ponasanja definitivno da ni ne bih.

Markok 27. 01. 2009. 20:11

Ovo bi bilo zgodno za neki case study o odnosima s javnocu

Ivan_Nis 27. 01. 2009. 20:18

Jos ovo i necu da pisem u ovoj temi vise.

@Webgazda
Da l' me stvarno nisi ukapirao ?

Ja ti zameram to sto menjas pravila kako ti se prohte, kako ja ili neko drugi moze da zna koji ce mimimum isplate za recimo 6 meseci? "Imas pravila, ako ti se ne svidja, idi na drugo mesto, to su ti pravila i to je boldirano". Blah...

Drugo, ako si vec na MSN-u kao podrska ne mozes da mi kazes "Mrzi me da ti objasnjavam, imas na sajtu"

Citat:

a povrsina 728x90 nije garancija da ces ti imati klikove kao ni bilo koja druga! garancija je tvoja publika koju moze da zanima ili ne zanima sadrzaj oglasa
Ja i nisam rekao da je drugacije. Samo mi je cudno to sto je poseta ista, pozicija oglasa ista , publika ista , oglasi takodje isti a CTR drugaciji.I za to sam ja kriv...


Citat:

ne zelimo nikako da neko koristi nase u sluge a da nije zadovoljan istim...
U pravu si. :)

Btw, ova tema te je vise kostala nego necije isplate. That's it.

webgazda 27. 01. 2009. 20:20

ljude ovde vise zanima sta pise u APRu i ko koliko udela i u cemu ima

sto se mene tice, kraj diskusije

strucna misljenja su svi dali a svako ima pravo na svlje misljenje, sada da li je objektivno ili subojektivno to je vec diskutabilno

zarade od ovog foruma nije bilo niti ce biti jer je ego ljudi ovdavde suvise veliki da bi priznali da li je nesto dobro ili ne, a iskreno i oglasavanje koje je do pre neko vreme islo ovde je bilo tek da bi se dokazalo da ne moze ovakvo mesto da sudi o necijem poslovanju i kredibilitetu ili bilo kojim drugim glupostima koje je ovde neko napisao... svi su ovde mudri i pametni i za par meseci postali lider menadzeri sa tu i tamo nekim skolama i kursevima...

webgazda 27. 01. 2009. 20:28

pravila se ne manjaju svaki dan, promena vlasnicke strukture je bila u avgustu, ako od tada do sada nisi nasao za shodno da prelistas sajt a aktivno ucestvujes u svemu, ja onda ne znam sta da ti kazem...

a support nije moj licni MSN!!! da li si nekada kontaktirao support googla? sta su ti rekli?
sajt postoji da bi olaksali posao, da hocu da komuniciram za svaku glupost sa svim korisnicima trebala bi nam cela vojska da odgovara na poruke!

sve, ali sve pise na sajtu, ako bas ne mozes da se snadjes onda imas sistem poruka u admin panelu na koje ce ti neko odgovoriti

a da, a ova tema sistemu je donela 2 nove porudzbine, zaboravih da dodam...

japan 27. 01. 2009. 20:34

:krst:

nixa 27. 01. 2009. 20:37

Jednu stvar moraš da znaš u vezi ovog foruma, a to da niko ko je išao sa stavom koji ti imaš na ovom forumu nije imao dobrobit od toga.

Ono što moraš da shvatiš ti nisi httpool, koji iskreno za volju kada god ga je neko "prozvao" se pojavio na forumu i objasnio kakvo je pravo stanje, a realno nije ni morao jer njih vuču za rukav da budu deo mreže.

Mišljenje ljudi koji su članovi ovog foruma je mišljenje koje znači na našem malom internetu, i ti mora da si vrlo hrabar ako misliš da to nije slučaj.

Eniac 27. 01. 2009. 20:41

uh bre Alex, malo je pretenciozno da se poredis sa Googlom kada je u pitanju support, ti si mnogo mali i u odnosu na google i tim povodom kljucna kompetencija treba da ti bude support. Odgovor na pitanje za veliki baner bi trebao da bude upucen vise ka pomoci ka baner placementu nego ka korisnicima, gledaj da ljudima izadjes u susret vise i time ces mnooogo vise klijenata dobiti nego cinjenicom da se prepires oko TOS-a na forumu...

znas me znam te, nije zlonamerno samo feedback koji ne bi bilo lose da ispostujes

webgazda 27. 01. 2009. 20:44

pa svi pametni koji gledaju svoja posla nije im relevantan ovaj forum... a ima ih
a verujem da im ovaj forum nije ni doveo niti "uzeo" posao! niti neko moze da sudi o necijem poslu na ovakav nacin!

ovde je mozda par znacajnijih ljudi, nista vise - a tih par ljudi ne cine srpski web :)
koliko god ti to hteo :)

novac moze da pokrene sve, cak i planinu, veruj mi

pusti me da radim svoj posao, kada budem imao nesto pametnije od tebe, javicu ti se, a mozda i veoma uskoro, ko zna kakve ljude ova kriza ovde privlaci ;)

mileusna 27. 01. 2009. 20:46

@webgazda Ja bih ti dobronamerno savetovao da ti prepustiš Bizingeru odnose sa javnošću u vašoj firmi, a da se ti posvetiš nekim drugim radnim zadacima. :)

flash_back 27. 01. 2009. 20:47

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 65374)
a da, a ova tema sistemu je donela 2 nove porudzbine, zaboravih da dodam...

^ i dve otpale..

i moj savet bi ti bio da se ne raspravljas vec da pokusas da izadjes potencionalnim klijentima u susret.. ova politika koju vodis nece ti nista doneti osim izgubljenih klijenata ;)

webgazda 27. 01. 2009. 20:52

Citat:

Originalno napisao flash_back (Napišite 65385)
^ i dve otpale..

npr?

flash_back 27. 01. 2009. 20:54

^ mikki i Ivan_Nis

edit: cist kontraproduktivan efekat :)

webgazda 27. 01. 2009. 21:02

Da li je ovde najveci problem sto je Bizinger suvlasnik u firmi?

I da se nadovezem da je on, izmedju ostalog, jedan od tih koji su "uspeli" sa i bez foruma

a to sto je suvlasnik u firmi i dalje ne znaci da je aktivno ukljucen u celom poslovanja (pogotovo ne u sektoru ADS sistema) sto mu i ne dozvoljava da se umesa u nekoj prici. Isto definisano ugovorom

bluesman 27. 01. 2009. 21:02

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 65382)
pa svi pametni koji gledaju svoja posla nije im relevantan ovaj forum...

Auuuuu... pa sad si zbog ovoga dobio žešćeg neprijatelja :) Ne znaš ni sam koliko grešiš, evo na google je ova tema već indeksirana po terminu "webgazda" a vidim nezadovoljne korisnike i na drugim forumima.

Iskreno mnogo mi licis na "one jedne" kojima nisam mogao da objasnim da uslovi koriscenja koje prihvatis na sajtu imaju snagu ugovora i ti ne mozes da ih promenis tek tako i da nikoga ne obavestis o tome. Na ozbiljnim sajtovima obaveste te mailom da je došlo do promene i kada se uloguješ prvi sledeći put, odmah izađe strana na kojoj stoje izmene u Terms of service i da bi nastavio dalje moraš da potvrdiš da prihvataš izmene.

Tako se to radi u ozbiljnom svetu, a ako planiraš da radiš kako god ti misliš da ti se može, štrpnućeš tu i tamo po nešto od ponekog sajta koji ima 100 poseta mesečno, ali to je šibicarenje - to nije posao. Ovo ti je moj prijateljski savet, a ti kako hoćeš, čudi me da Bizi ne reaguje bar da te posavetuje ponešto. Ili je to ona priča "bilo kakav marketing je dobar marketing"?

bluesman 27. 01. 2009. 21:06

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 65394)
a to sto je suvlasnik u firmi i dalje ne znaci da je aktivno ukljucen u celom poslovanja (pogotovo ne u sektoru ADS sistema) sto mu i ne dozvoljava da se umesa u nekoj prici.

Ja se iskreno nadam da je tako,... zbog njega samog a i mog mišljenja o njemu. Imam suviše dobro mišljenje o njemu da bih poverovao da je on definisao sve to.

webgazda 27. 01. 2009. 21:11

izivini, mozda se nisam dobro izrazio, nije im relevantan bilo koji forum, jedan forum nije celo trziste niti moze da bude, a ko tako smatra, moze samo da se nada

nemoj licno da me shvratis, da imam nesto licno protiv, ne bi sigurno koristili tvoje servise ;)

bluesman 27. 01. 2009. 21:13

Nemoj mene sada da mešaš, ja sam vam samo našao server, nemam veze sa vašim servisima :) Ništa lično, samo da se zna.

mileusna 27. 01. 2009. 21:14

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 65394)
Da li je ovde najveci problem sto je Bizinger suvlasnik u firmi?

Ako odgovaraš meni, nije problem, naprotiv, ja sam ti i dao dobronameran savet da njemu prepustiš neke poslove u kojima se očigledno on mnogo bolje snalazi od tebe. Pročitaj lepo šta sam napisao. :)

Tvoj problem i jeste u tome što ne čitaš šta ko piše već po defaultu smatraš da te neko napada i odmah krećeš da se braniš i ujedaš i celu diskusiju odvedeš u bestragiju umesto da razložno objasniš šta su te ljudi pitali. Padaš u vatru bez potrebe, a to sebi ne treba da dozvoli ni "običan" korisnik a kamoli neko ko predstavlja firmu koja pretenduje da se bavi ozbiljnim poslom.

Dakle, sve ovo krajnje dobronamerno i za tvoje dobro i dobro WebGazde. :)

webgazda 27. 01. 2009. 21:23

svaka nasa tema prelazi 6 stranica, interesovanje oko nas je bas veliko, sto mi je bas drago

kada nas svi budu zaboravili tada ceo se zapitati sta se desilo...

primetio sam jos neki pokusaju slicne stvari, ali ne uspevaju... ocito nisu toliko interesantni a smatraju da su ozbiljniji igraci

toliko za ovu temu...

MorenoArdohain 27. 01. 2009. 21:29

Samo zbog ovog zadnjeg posta bih te tako socno napushio da ne bi znao gde ti je dupe a gde glava.

webgazda 27. 01. 2009. 21:33

jel to javna pretnja?

LiquidBrain 27. 01. 2009. 21:34

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 65363)
a upravo gledam statistiku tvojih blogova...poseta ti jako varira kao i prikazi, a imao si dane kada si imao 2 klika a drugi dan 15 ili preko 20 za isti broj prikaza... i sta mi sada tu mozemo???
a povrsina 728x90 nije garancija da ces ti imati klikove kao ni bilo koja druga! garancija je tvoja publika koju moze da zanima ili ne zanima sadrzaj oglasa


Uf... jel ovde neko vidi osnovu za tuzbu? Mislim da je osnova objavljivanje poslovnih informacija ili tako nesto...

kodi 27. 01. 2009. 21:45

sami ste krivi.. na dptu ovakve lozacke teme se uvek oduze na 10 stranica (umesto da dobiju silent ignore) a one na kojima mozda i ima nesto pametno da se prodiskutuje niko ni ne otvara.

nixa 27. 01. 2009. 21:54

Jeste, i onda da bude "uprava napolje" a ne ne :)

kodi 27. 01. 2009. 22:10

pa jest, i onako je chovek rekao da tru3 ownzor5 ne borave ovde...

sve go wanna be developer i priuchen programer, cak se prica da ima i clanova koji ni fakultet nisu zavrsili.
Strahota...

bluesman 27. 01. 2009. 23:43

Update: Pošto gospodin webgazda sada preti policijom i krivičnom prijavom zbog toga što je MorenoArdohain rekao da bi ga najradje napušio a ja ne reagujem na tu "pretnju" (?!?!), mislim da svaka dalja diskusija sa tom osobom gubi bilo kakav smisao. Jedno vreme sam mislio da su njegovi postovi samo neke fensi marketinške fore koje moja inferiorna inteligencija ne može da dokuči, ali očigledno sam precenio čoveka.

Off Topic:
:1070:
Jedino mi je žao što neću biti prisutan dijalogu:
- da li je to policija?
- da
- vidi, ovde jedan na forumu kaže da bi me rado napušio, hoću da ga prijavim
- slušaj bre, ako si mislio nekoga da zajebavaš pozovi drugi broj, nemoj da ti pošaljem interventnu sada

nixa 27. 01. 2009. 23:45

i tako :D

ppavlovic 28. 01. 2009. 00:03

Dotični i u prethodnoj temi oko agregatora vesti beše spomenuo tim advokata. Pošto se ja ne snalazim najbolje sa pravnim mambo-jambo, ubuduće sigurno neću imati nikakve veze sa dotičnim. A javlja mi se da će tako biti i sa dosta članova ovog "nebitnog" foruma.

srdjan 28. 01. 2009. 00:04

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 65402)

kada nas svi budu zaboravili tada ceo se zapitati sta se desilo...

primetio sam jos neki pokusaju slicne stvari, ali ne uspevaju... ocito nisu toliko interesantni a smatraju da su ozbiljniji igraci

E jebote, dok ti ovde pises, upravo ti ide "Scarface" na Foksu :1039:

flash_back 28. 01. 2009. 00:24

policija.. hahaha.. mislim stvarno sta reci :D sve reci su suvisne.. pazite, mozda vam bane neki cybercop u inspekciju foruma :D :D :D

ivanhoe 28. 01. 2009. 00:25

Citat:

Originalno napisao webgazda (Napišite 65349)
hocu da mi se javi jedan covek koji cita ovaj forum a da je nas klijent, tj da ostavlja bilo koju sumu novaca za bilo koju nasu uslugu??

hehe, sa takvim stavom, definitivno nece naci nikoga ko cita ovaj ovaj forum, a da je njihov klijent, ili zeli da to bude... :1041:

nebitno ko je u pravu, klijent je uvek u pravu, a tek svadjanje sa ljudima po netu je big no-no... pa zar je to tako nesto nauciti?!

Milos Micic 28. 01. 2009. 00:38

Ajde sad svi lepo da priznate da je ovo neki srpski viral :1006:. Dobicu upalu trbusnjaka sutra.

torbica 28. 01. 2009. 17:51

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 65395)
Ili je to ona priča "bilo kakav marketing je dobar marketing"?

I negativan publicitet je publicitet - ne znam tacno ko je izjavio ali tako je u orginalu :)

Lalaland 28. 01. 2009. 18:42

E, davno se ovako nisam nasmejala! Kakav gazda ovaj webgazda!

Citat:

Originalno napisao torbica (Napišite 65486)
I negativan publicitet je publicitet - ne znam tacno ko je izjavio ali tako je u orginalu :)

To ako si holivudska starleta :) Ako trujes ljude salmonelom, not so much. A ovo mu dodje kao neka virtual salmonela (it's not viral, it's bacterial marketing!)

Markok 28. 01. 2009. 19:29

Citat:

Originalno napisao torbica (Napišite 65486)
I negativan publicitet je publicitet - ne znam tacno ko je izjavio ali tako je u orginalu :)

Pljuni me ali me stavi u novine
Goran BregoviĆ

Ivan Minic 31. 01. 2009. 18:22

Pa da se i ja registrujem... red je...
Pratim ovaj forum manje vise redovno, ali nemam potrebu da se javljam... uglavnom ni vremena ni potrebu, ali volim ispratiti... ima dobrih linkova, korisnih komentara, a i lepo je videti neke ljude online, ako nista drugo...

Ja sam Ivan Minic, aka Serbian Fighter, admin foruma www.burek.co.yu (soon www.burek.com). Dakle autor "projekta" koji takodje spada u "alternativne" i ne bas slavno prihvacene od "IT javnosti"
Potrudicu se da budem kratak, znam da niko ne voli da cita kilometre teksta, a ni ja ne volim da ih pisem...
Mozda ovaj moj komentar u nekim delovima bude malo stur, ali nadam se da ce ga svi kojima je upucen shvatiti na pravi nacin.

- Nisam korisnik usluga WebGazde, nikad to nisam bio, i ne planiram da to u skorije vreme postanem, osim ako se nesto krupno ne promeni.
- Posredno saradjujemo tako sto ja pomazem kolegi da dodje do novca zaradjenog preko njihovog programa, koristeci moju firmu, jer on jos uvek nema otvoreno pravno lice.
- Aleksandra sam imao priliku da upoznam i sretnem u nekoliko navrata i uzivo je ostavio pozitivan utisak. Narocito ako se uzme u obzir da je za poslednjih godinu i po napravio neke zanimljive stvari i da ima samo 19 godina.

Ipak...

Pre nekoliko dana dobio sam nekoliko upita sa razlicitih strana, uglavnom od ljudi koji koriste sistem, ali imaju manje sajtove.

Koliko sam mogao da vidim, ton ostalih ucesnika u temi je takav da ne zasluzuje onakve reakcije...

- WebGazda nije Google. Kad bude Google, mozemo o tome pricati na taj nacin. Pritom Google ne koristi Adsense za direktnu i perfidnu promociju svojih sistema. Google svoje partnere postuje, eventualne izmene TOS su uvek jasno naznacene i uvek (kada je nesto krupno u pitanju) korisnik kada se uloguje mora da procita konkretne izmene i saglasi se sa njima ukoliko zeli da nastavi da koristi sistem.

- Taj ceo dzukaci pristup gde se predstavnik firme odnosi prema klijentima na javnom forumu kao da su nizi oblici zivota a on bozanstvo je ispod svake kritike. To kako ce se neko ponasati prema klijentima, posebno na ovakvom mestu gde strasno mnogo ljudi koji su potencijalni korisnici servisa mogu procitati, u mnogome odredjuje buducnost cele price. Servis je poceo lepo, sada koliko vidim sluzi iskljucivo za promovisanje internih servisa, drugih reklama gotovo da i nema, a ovde se prikazuje ko da je najmanje Direct Media.

- Razlog zasto ne koristim WG sistem je zbog svega sto se izdesavalo u proslosti. Mislim na sve one stvari koje su se desile pod firmama SAI Logistic i Wii Marketing, konkretno, spam potencijalnih korisnika, rasprave na forumima koje sam imao prilike citati u kojima su ucestvovali izuzetno drski, nevaspitani, nepismeni ljudi koji pritom ne znaju posao i mnoge druge stvari.

- Konkretno sto se spama tice, iako od pocetka odgovaram da nisam zainteresovan, pratim pricu jer volim da budem u toku, i ako se stvari promene moze se stvoriti neka sansa za saradnju. Svako malo dobijao sam mailove sa ponudama, koje sam uredno odbijao, dok na neformalnom sastanku gde nas je bilo 10ak nisam rekao da se sa time prestane.

I zaista bi bilo lepo da se Dejan Bizinger oglasi...
Ne zbog toga sto imao udeo u firmi, vec iz prostog razloga sto je njegov kredibilitet bio u trenutku kada je u pricu usao, za mnoge ljude jedina stvar koja ih je privukla... Njegovo ime, rad i rezultati koje iza sebe ima su u mnogim situacijama bili razlog da se ispadi sa reklamiranjem istolerisu, i razne druge sitne stvari.
To je stvar poverenja i postovanja, a u njegovom slucaju to postovanje je potpuno zasluzeno (slagali se mi sa nekim postupcima ili ne).

I ta prica u stilu "... Necu ja propasti ako me vi ovde napljujete ... "

Covek vrlo cesto ne zna odakle mu klijenti dolaze, cija pohvala ili pokuda mogu za posledicu imati da se neko novi odluci da proba ili digne ruke iako je bio spreman da pokusa.
Ne postoji mesto koje predstavlja "ceo srpski internet", ali ovde jeste creme de la creme, sto u formi ucesnika sto u formi posmatraca, i ruzne stvari se jako brzo sire po messengerima, soc. mrezama i slicno i sve se sazna i isprati.

Ima ljudi koji su zaista institucije domace scene, koji imaju iza sebe velike stvari koje nisu samo balon od sapunice koji moze da lebdi a moze i da pukne u bilo kom trenutku...
Vredi ih cuti, i ako kucno vaspitanje nije regulisalo civilizovan i korektan poslovni odnos prema ljudima, onda se makar iz postovanja prema njima treba u kuci u kojoj ce oni vazda biti domacini, ponasati u skladu sa redom.

Imali smo primer i sa B. Cash ... ista prica je i tamo bila... Masa ljudi me pita, ja licnih iskustava nemam, ali imam ljude koji su saradjivali i nekoliko negativnih iskustava. Malo istrazim, vidim na kako se ruzan nacin diskutuje sa ljudima, pogledam kakav stav firma ima prema klijentu i tu oni za mene zavrse svaku pricu.

Ne planiram da ulazim u neku raspravu... Oni koji me znaju, imali su prilike videti da mogu da skrenem paznju na nesto, ali da mi ne pada na pamet da se ubedjujem sa onima do kojih ne moze da se dopre... narocito ako nemam nikakvu direktnu saradnju, kao sto je ovde slucaj.

Mozda sam malo udavio... ne sekirajte se, necu se ja nesto mnogo javljati... ali ovom prilikom sam mislio da mozda nije lose da kazem ponesto... iako, posto usluge ne koristim, moze da mi se prebaci da nemam prava.

Pozdrav svima...

nixa 31. 01. 2009. 19:15

Pa Ivane, dobrodošao

dacha 02. 02. 2009. 19:18

Ovakvo ponašanje je poslovna katastrofa (sve je rečeno i nema potrebe dalje komentarisati), ali za mene je to pre svega bilo neobjašnjivo sve ovo vreme. Čudno. Sada mi je ipak mnogo jasnije - dečko ima 19 godina! Ako to već nije "one man show" već priča sa više aktera, koliko god da je dečko kriv, krivi su i oni koji su mu dodelili ulogu, ili se složili sa tim da on predstavlja firmu u javnosti, posebno na ovakvim mestima. Teško je biti srednjoškolac i nositi se sa ovim, obuzdati emocije, treba malo iskustva za to...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:27.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.