DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Android telefoni (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8068)

dinke 26. 11. 2009. 15:50

Moj kolega ima VIP Magica koga je hakovao sa sense ROM-om (skinuto verovatno sa xda-developers ali mogu da ga uputim ovde da objasni koga interesuje) :)

pcigre 27. 11. 2009. 08:55

Mene zanima da li je moguća kombinacija cyanogenmod + sense?

crews_adder 12. 12. 2009. 18:12

Da li je neko imao priliku da isproba Motorola Milestone?

msav 13. 12. 2009. 19:23

Najavljeni novi Android telefoni
 
Možda nekog zanima :)

HTC Legend (mart 2010)
http://ai.rs/2009/12/htc-legend/

HTC Bravo (april 2010)
http://ai.rs/2009/12/htc-bravo/

I ostale android-related teme:
http://ai.rs/tag/android/

rangy 15. 12. 2009. 16:42

Citat:

Originalno napisao msav (Napišite 76121)
Probao sam ih sve, trenutno koristim jedan redak mat crni Hero. Mislim da je trenutno Hero (beli) u Vip-u najbolji izbor, a osim u okviru paketa može da se pazari i bez ikakvih obaveza za 51k dinara.

E sad ;) ko je pažljivo čitao informacije na sajtu http://android.vipmobile.rs možda je uočio sledeći BITAN pasus na strani http://android.vipmobile.rs/submission a tiče se popusta koji imaju developeri povodom Vip Android izazova. Dakle:

Prezentaciju aplikacije (ili više njih) treba dostaviti u PDF formatu. Svi prijavljeni programeri stiču pravo na specijalni popust za sve Android telefone u Vip ponudi. Uslov za sticanje popusta su popunjene sve kontakt informacije i poslata prezentacija aplikacije u PDF formatu. Moguće je ostvariti maksimalni popust od 10,000 dinara za kupovinu Android telefona u Vip prodajnim mestima (za Vip postpaid pakete koji sadrže Android telefone kao i za kupovinu Android telefona izvan postpaid paketa).

To ustvari znači da je dovoljno registrovati se kao developer, popuniti sve neophodne informacije o aplikaciji koja je u fazi izrade ili se planira. To uključuje i opis, prezentaciju ideje u PDF formatu. Tada se stiče pravo na 10.000 dinara popusta sa čim recimo onaj gorepomenuti Hero košta 41k a recimo uz paket Postpaid 900 košta 17k dinara. Isto vazi za Magic i Tattoo.

Dodatna stimulacija za razvoj aplikacija, naravno bez obaveza :)

Bio sam u nekoliko VIP radnji i zvao korisnicki servis i kazu da nemaju pojma za bilo kakav popust tako da sam morao da ih uputim na sajt i objasnjavam pola sata i nakon toga kazu da prijava nije jedini uslov za popust vec ce oni izabrati na osnovu prezentacije ko ce dobiti popust. Tako da su ocigledno ovo gore lose napisali. Da li je neko mozda dobio popust?

msav 15. 12. 2009. 19:17

Citat:

Originalno napisao rangy (Napišite 77556)
Bio sam u nekoliko VIP radnji i zvao korisnicki servis i kazu da nemaju pojma za bilo kakav popust tako da sam morao da ih uputim na sajt i objasnjavam pola sata i nakon toga kazu da prijava nije jedini uslov za popust vec ce oni izabrati na osnovu prezentacije ko ce dobiti popust. Tako da su ocigledno ovo gore lose napisali. Da li je neko mozda dobio popust?

Nakon što se registruješ na sajtu http://android.vimpobile.rs i uneseš sve podatke (to uključuje i PDF dokument sa prezentacijom aplikacije) pošalji e-mail na android@vipmobile.rs i kontaktiraće te neko u vezi ostvarivanja popusta.

vladv 22. 01. 2010. 00:52

Kako Android stoji trenutno sa upotrebljivim GPS aplikacijama, turn by turn naviagation i sl? Sta se koristi od softvera ?

dinke 22. 01. 2010. 03:13

^Google Map sada ima turn by turn koliko sam cuo (nisam probao jos uvek), a iGo za Android je u pripremi.

msav 22. 01. 2010. 09:31

Citat:

Originalno napisao vladv (Napišite 78767)
Kako Android stoji trenutno sa upotrebljivim GPS aplikacijama, turn by turn naviagation i sl? Sta se koristi od softvera ?

Kao što reče Dinke, Google Maps konačno radi, ali to ne znači da ćeš imati glasovnu navigaciju ili strelice na ekranu.

iGO Amigo za Android se pojavio i za sada se isključivo bundle-uje sa Motorolom Milestone i Samsung i5700 u nekim zemljama. Očekuje se da se pojavi i kao standalone proizvod.

Kako izgleda u našim uslovima možeš da pogledaš ovde.

jasmanac 22. 01. 2010. 10:13

A sta bi sa v2 za HTC Hero? Izasao je oficijalni ali samo za UK trziste..

DejanVesic 22. 04. 2010. 08:45

Da li je neko probao HTC Desire?

Izgleda mi užasno primamljivo, samo me (opet, sorry na smaranju) ubija ono "battery will last almost a day" :(

Možda i kod njega može da se izvuče dva dana "normalne" upotrebe ...

kalkulus 22. 04. 2010. 10:01

evo ja ga probam vec skoro nedelju dana :D

telefon je odlican. ovo mi je prvi smartphone tako da zaista ne mogu da ga uporedim sa bilo cime, ali ja sam super zadovoljan i ekranom i brzinom i mogucnostima.

shto se baterije tice, zavisi shta podrazumevash pod 'normalna' upotreba.

ponedeljak i utorak sam izgurao bez punjenja, uz par poziva, par SMSova, malo citanja knjige u busu i skidanja kojekakvih aplikacija preko WiFi i 3G mreze. juce uvece je baterija, uz telefoniranje par minuta, neke SMSove, citanje stripova i dosta cackanja sa aplikacijame, bila na 57-58%.

instalirash Advanced Task Killer aplikaciju, gasish 3G i WiFi kada ti ne trebaju, smanjih brightness i mislim da moze da se prilicno popravi trajanje baterije

msav 22. 04. 2010. 10:03

Citat:

Originalno napisao DejanVesic (Napišite 83582)
Da li je neko probao HTC Desire?

Izgleda mi užasno primamljivo, samo me (opet, sorry na smaranju) ubija ono "battery will last almost a day" :(

Možda i kod njega može da se izvuče dva dana "normalne" upotrebe ...

Desire je sjajan. Sve ono što na Nexus One nema smisla ispravljeno je kod Desire-a. Dakle, trackball koji se prlja zamenjen je optičkim trackpointom koji radi i kao dugme, a virtuelni tasteri ispod ekrana su pravi. Desire ima i malo više memorije, kao i HTC Sense, koji ima svojih prednosti (integracija celokupne komunikacije u okviru kontakata i lepa istorija komunikacije), FriendStream za live prikaz dešavanja na social mrežama...

E sad trackball kod NexusOne ima svojih prednosti, jer je LED u kuglici multicolor pa se može podesiti svetlosna notifikacija za razne događaje (crveno missed call, zeleno SMS, žuto email...).

Baterija kod ova dva modela u zavisnosti od upotrebe može da traje dva dana ali i pola dana (GPS bez car ****). Meni je telefon podešen na auto brightness, zakačen na 3G i prima mailove onako kako stižu, koristim ga dosta, WiFi konekcije retko jer imam data paket uz voice. Meni baterija uglavnom traje skoro dva dana, ali nikad puna dva dana. Bez obzira na bateriju obavezno ga probaj.

crews_adder 22. 04. 2010. 18:21

Imao sam priliku da se druzim sa Desire. Zbog svog sjajnog, velikog ekrana glomazan je za moj ukus (istina, ne bas toliko kao SE Xperia X10 ili HTC HD2), pa sve vise razmisljam o Legendu. Legend ima sve sto i Desire, samo malo manje (malo manji AMOLED displej, malo manje RAM-a i malo manje procesorskih MHz), ali zato je ostao u granicama telefona. Desire je ipak telefoncina.

dinke 22. 04. 2010. 19:32

Citat:

Originalno napisao kalkulus (Napišite 83585)
instalirash Advanced Task Killer aplikaciju, gasish 3G i WiFi kada ti ne trebaju, smanjih brightness i mislim da moze da se prilicno popravi trajanje baterije

Meni uz ovakav "setup" baterija na hero-u traje danima, skoro kao bivsa Nokia. Doduse, desi se da ostavis aplikacije u backgroundu koje "pojedu" bateriju brze, ali ako si disciplinovan baterija uopste nije problem. Na stranu sto se telefon puni usb kablom :)

MorenoArdohain 22. 04. 2010. 19:59

Meni baterija na Desire traje oko 2 dana (u totalu oko 3-4 sata upotrebe - sms, mail, wifi, igranje sa aplikacijama). Navodno bi baterija trebalo da izdrzi duze nakon nekoliko praznjenja i punjenja.

DejanVesic 23. 04. 2010. 10:46

Hvala puno svima na komentarima, mislim da sam se odlučio :-D

misk0 23. 04. 2010. 11:18

I ja sam :) samo trebam otici u shop i uzeti ga, a ne da mi se danas, sutra moz'bit:)

DejanVesic 23. 04. 2010. 15:58

Hm, VIP tvrdi da je HTC Desire lokovan za njihovu mrežu. Imate li više podataka?

Gde se isti može kupiti a da se dobije pristojna garancija? (malko je skup da se igram sa preprodavcima)

srdjan 23. 04. 2010. 16:31

Tvrdili su i za one Tattoo sa "VIP Izazova", pa su bili otkljucani. :)

DejanVesic 23. 04. 2010. 16:34

Jasno, hvala na informaciji :)

jasmanac 23. 04. 2010. 16:42

Ja imam njihov HERO i nije zakljucan,mogu staviti koju god hocu karticu.

MorenoArdohain 23. 04. 2010. 16:58

Slobodno zatrazi da ti ubace tvoju karticu da vidis je li zakljucan, tako sam ja uradio. Po logici stvari, ne bi trebalo da zakljucavaju telefon ako ga uzimas bez paketa.

I da, garancija je 2 godine kod VIP-a.

Off Topic: Prodavci cu me 3x pitali da li uzimam bez paketa, svaki put ponavljajuci cenu, nisu mogli da veruju da me zanima samo telefon. Ne znam sto :)

Milan S. aka Morlak 23. 04. 2010. 22:25

Kupio polovan Tattoo pre par dana za smesnu cifru. Bukvalno kao komp. Ubacujes programe, izbacujes programe, jos samo fali KDE na njemu :)

Mana: baterija brzo ode, mada je meni wifi stalno ukljucen. Obavezno ga nosi u futroli. Biti veoma pazljiv kada se skida maska, jer je tanak a prsti se lako zabodu u ekran. Pa ako ne zelis kratere...


Ja ga koristim za multimediju i sl , a za pozive je tu stari erikson od 500 din.

artur_dent 24. 04. 2010. 15:30

A ovaj android - http://www.youtube.com/watch?v=5yO2KQHkt4A ;)

misk0 24. 04. 2010. 17:13

Novi vlasnik Desire-a :) Jos je u kutiji, ceka da se malo odmorim pa da ga napadnem :)

vuknikolic 24. 04. 2010. 23:01

Samo da dodam, radio sam sa tattoom, herom i nexusom.

Ne znam hardverske razlike (ima na htc sajtu :)), ali neki subjektivni osećaj da tako idu i redom po kvalitetu izrade. Tattoo mi je prvo bio skroz super (inače ga sad koristim). Onda sam dobio hero, veći ekran, osetljiviji, mada meni ružniji. Plus fura android 1.5, a tattoo 1.6.
Na poslu je kolega dobio nexusa na par dana, šta da kažem, sve aplikacije su se skoro trenutno otvarale, ekran je stvarno ogroman. Bukvalno sam se zabo u fotelju i surfovao kao najlenji čovek na svetu. Za moj ukus je malo veliki za telefon, ali se naravno ne bi uopšte bunio da ga korisitm :)
Legend i desire sam video samo kod vipa u prodavnicama.

Takođe ako je neko zainteresovan imam neotpakovanog Hero-a što sam dobio na vip android izazovu :)

misk0 25. 04. 2010. 00:11

Prvi utisci nakon sat vremena igranja bez SIM kartice. Dobar dobar, samo sad sam doshao do jedne spoznaje koja me je raspizdila pa mozda nisam toliko pozitivan :) Koristi 5inski mikro USB konektor. ZASTOO za Boga miloga.. sta fali obicnom mini USBu...??? 2mm veci, nista vishe, bilo je prostora.
Sad moram uvijek vuci taj kabl a na prethodni sam mogao spojiti sve, od mp3 playera, fotoaparata pa dalje..

Inace, youtube video mi na PCu sjeckaju zadnjih 2-3godine (ne znam i dalje zbog cega, razliciti racunari, razliciti browseri) a na njemu (Desire) klize.. pravo uzivanje. Zvucnik je malen pa je zvuk 'malo udaljen' ali ipak je to telefon a ne home cinema.

artur_dent 25. 04. 2010. 11:41

Novi micro USB je proglasen za novi standard - tako da ga koriste svi - Nokia - HTC - Blackberry...
Mislim da je to bila inicijativa za jedan univerzalni punjac - iako moja nokia nece da se puni preko usb-a.

DejanVesic 25. 04. 2010. 20:52

Uzeo HTC Desire. Na prvi, drugi i treći pogled - savršen telefon (pogotovo što sam ja Google Apps for Domains based).

Alex_bg 25. 04. 2010. 21:33

Ja sam posle hero-a( osvojenog na VIP konkursu) presao na desire i mogu recu da je ultra brz.
Nego , primetio sam jedan cudan problem koji sam video da se desava i drugim ljudima na netu , ali ne svima.

Naime , FM Radio aplikacija kad se pusti zablokira se posle nekog vremena , stanica nastavi da svira, ali GUI FM radio aplikacije uopste ne reaguje sta god da se pritiska od dugmica , jedini lek za ovo je reset telefona. Pisao sam HTC Supportu, ali oni nemaju ideju shta je problem.
Da li se ovo jos nekom desava? (telefon je uzet u VIPu).

ivanhoe 25. 04. 2010. 22:15

a Legend vs. Desire, koje su bitne razlike, prednosti, mane?

crews_adder 25. 04. 2010. 23:40

Nekoliko najvaznijih razlika sam naveo u svom prethodnom postu. Nekih bitnih mana nema.

pcigre 26. 04. 2010. 14:30

Da li uz Desire u VIPu ide i futrolica?

DejanVesic 26. 04. 2010. 14:32

Ne ide, evo sada trčim okolo i tražim istu.

A mogli su da je daju ...

DejanVesic 26. 04. 2010. 15:31

Jedno (možda glupo) pitanje: kako unosite "đ" na tastaturi?

Naime, ostala naša slova (ćčšž) su pokrivena sa English (Czech Republic) ali tamo nema đ :(

MorenoArdohain 26. 04. 2010. 19:00

Pre par sati procitah post da HTC Desire od VIP Mobile ima 448 MB RAM umesto punih 576MB.
http://techblog.rs/2010/04/26/vip-srbija-neposlovanje/

Malo sam istrazivao i izgleda da se ista stvar desava kod evropskih HD2 modela, 128MB memorije je skriveno. Zna li neko vise o tome?

Btw, daleko od toga da se Desire vuce kao puz kad pokrenem vise aplikacija, ali bi ipak bilo lepo imati sto vise raspolozive memorije :)

mileusna 26. 04. 2010. 19:34

^ Pročitah ovo. Ne vidim krivicu VIP-a, sigurno u VIP-u ne otvaraju telefone i vade im 128MB memorije. :) Greška bi bila da je na sajtu navedeno da imaju 576MB a da uređaji zapravo imaju 448MB.

MorenoArdohain 26. 04. 2010. 19:39

@mileusna Sigurno nije VIP kriv, da se razumemo, samo me zanima zbog cega ta razlika u zavisnosti od trzista (EU/USA), i da li je moguce napraviti tih 128MB dostupnim.

dinke 26. 04. 2010. 21:20

@moreno

1) Ako nisi uradio do sada, upgraduj firmware.
2) Skini advanced task killer

Inace ja sam popizdeo zbog odlaganja Android 2.x update-a za Hero tako da moj sledeci telefon sigurno nece biti HTC. Naravno posto Legend i Hero imaju skoro pa isti hardware treba nekako naterati ljude da kupe isti :mad:


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:49.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.