DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Generalno oko problema pri registraciji .RS domena (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8146)

AG.RS 02. 12. 2009. 15:14

A šta mislite da otvorimo forum za domejnere. Ima ih sve više i sve boljih priča o lovu na domene.

A mogli bi i nešto kao www.domejner.com da formiramo. Al ga otkrih slobodan iz prve.

stecko 03. 12. 2009. 07:52

Imas ovo mesto:

Prodaja Domena - Bilbord Oglasi

Mislim da je ovo mesto gde postoji NAJVECI broj TOP PREMIJUM domena za prodaju na jednom mestu.
Postoji i mogucnost mini-licitacije, gde sami mozete ostaviti svoju ponudu za odredjeni domen.

Izvinjavam se na mini-marketingu. Mislim da je pre svega => inf. korisna.

crews_adder 03. 12. 2009. 20:23

Citat:

Originalno napisao stecko (Napišite 76848)
Imas ovo mesto:

Prodaja Domena - Bilbord Oglasi

Mislim da je ovo mesto gde postoji NAJVECI broj TOP PREMIJUM domena za prodaju na jednom mestu.
Postoji i mogucnost mini-licitacije, gde sami mozete ostaviti svoju ponudu za odredjeni domen.

Izvinjavam se na mini-marketingu. Mislim da je pre svega => inf. korisna.

Mini marketing? MINI marketing?:D

Nego, ove "Cuprije"... jesi li to sve ti? Bolje da si se prijavio za rs.registra.

A da su i TOP i PREMIJUM, to .rs bas i nisu., mada to i nije tema.

stecko 03. 12. 2009. 20:33

Offtopic:
Citat:

Originalno napisao crews_adder
A da su i TOP i PREMIJUM, to .rs bas i nisu., mada to i nije tema.

:))xxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxa
Izvinjavam se, nisam mogao da se uzdrzim; necu vise.

....sta je premium naziv domena, sta ne, da li je .rs premujum - premijum u nasim okvirima ili ne, sta je domaining, da li domaining u nasim uslovima, isplati li se ili ne,..........
Ukoliko mislis da imas argumenata za ovo sto iznosis, izvoli otvori temu pa mozemo diskutovati.

AG.RS 03. 12. 2009. 21:09

naš glavni domejner je eutelnet.

www.bilbord.rs je ok, ali tu ne može da se diskutuje i priča o akcijama na domene, samo oglasi.

crews_adder 04. 12. 2009. 00:48

Citat:

Originalno napisao stecko (Napišite 76883)
Offtopic:


:))xxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxa
Izvinjavam se, nisam mogao da se uzdrzim; necu vise.

....sta je premium naziv domena, sta ne, da li je .rs premujum - premijum u nasim okvirima ili ne, sta je domaining, da li domaining u nasim uslovima, isplati li se ili ne,..........
Ukoliko mislis da imas argumenata za ovo sto iznosis, izvoli otvori temu pa mozemo diskutovati.

Zaista mislis da su potrebni argumenti za ili protiv pun ful turbo dizel NAJVECI broj TOP PREMIJUM macado domena? Ne znam o cemu bi smo diskutovali. Da si registrovao sex.rs, game.rs, business.rs, pa i, sto rece Velja.rs, "da te tolerisem", naravno, ako si prethodno uspeo da se uzdrzis.

However, puno srece sa prodajom. Treba imati i petlju i dokonih para za to. Zbog tog broja registrovanih rs domena sam mislio da je bilo bolje da si se prijavio za rs.registra, ali ti si na prvu to protumacio kao flame, pa si poceo da ismevas...

AG.RS 04. 12. 2009. 00:53

Kao registar bi imao povoljniju cenu domena, ali bi u startu morao ući lovu da bi postao OR.

crews_adder 04. 12. 2009. 01:09

Citat:

Originalno napisao AG.RS (Napišite 76924)
Kao registar bi imao povoljniju cenu domena, ali bi u startu morao ući lovu da bi postao OR.

Kao sto rekose, triput citaj, jednom seci:

Citat:

Организација заинтересована да постане овлашћени регистар мора да испуни следеће основне услове:

...
- да закључи са РНИДС Уговор о обављању послова регистрације .rs домена и уплати накнаду за проверу оспособљености за обављање послова регистрације домена, те аванс у висини накнаде за регистрацију најмање 200 домен-година у .rs адресном простору, у складу са ценовником РНИДС;
FYI, vec je "usao lovu".

Kao sto rekoh, zelim mu srecu u prodaji, ali, da ti prevedem: mislim da je vise mogao da zaradi kao O .rs R nego kao domaine.rs . Kapish?

metaphysic 15. 02. 2010. 10:15

Mozda ovom postu nije mesto ovde, ali obzirom da se na pocetku teme
pominje kaspersky.rs, htedoh da pitam, o cemu se radi, a vezano za ovaj link

http://milancvejic.blogspot.com/2009...s-defaced.html

ja koliko znam, domen kaspersky.rs redirektuje na kaspersky.co.rs
i niceg drugog nije bilo

Peca 15. 02. 2010. 14:22

mogu samo da kazem da je ovo izmisljotina :)
ili je ovom tipu neko opasno zeznuo DNS.

jeste da ja taj domen ne proveravam uopste [jer sam iole siguran da mi server nije kompromitovan], evo tek sam sada otisao da vidim www.kaspersky.rs - i ne vidim nikakav difejs, domen uredno redirektuje na co.rs.
a nesto sumnjam da bi haxor sam sklanjao svoj difejs :)
btw, ftp account za taj domen ne postoji, znaci mogao je ovo samo preko root naloga da uradi, a da ima root difejsnuo bi jos sto sta...

nemam objasnjenje za ovo :)

a nije u mom stilu da se pravim blesav... da smo difejsovani to ne bih krio...

btw, evo kad je poslednji put izmenjen .htaccess za taj domen, i folder:

to je datum kad smo i registrovali domen...
da je bilo sta uploadovano tu - taj .htaccess bi morao da se skloni da bi prestala redirekcija, a folder bi imao noviji datum modifikacije da je ista tu uploadovano...
DNS zone fajl takodje nije menjan... da ne kacim bespotrebno screenshot...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:30.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.