DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Kindle book club (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9484)

jablan 29. 09. 2011. 20:59

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 101832)
meni iskreno na ovom jedino nedostaje okretanje strana prevlacenjem prsta preko ekrana (kao na iPad-u), za sve ostalo ona fizicka tastatura mi je sasvim prihvatljiva.

Meni je baš naprotiv super što mogu da zahvatim Kindle preko ekrana dok čitam bez da strahujem da će nešto početi da se pomera. Nadam se da su na ovom novom predvideli to i stavili neki lock swich da može da se disejbluje tačskrin dok čovek, hm, čita. :)

Kad kreneš da razmišljaš odakle smeš da uhvatiš knjigu koju čitaš, da je ne pipaš odozgo da se ne bi zamrljale strane onda je*eš to čitanje... ;)

degojs 29. 09. 2011. 21:27

^Ima novi model koji nije touch-screen. $79.

I uspeli su da ga naprave da bude manji i lakši.. jbt. Svaka im čast.

Gruja 29. 09. 2011. 21:35

@degojs - u pravu si, nisam aktivno koristio Kindle, samo sam se malo poigrao. Nego računam na svoju lenjost i znam da je mnogo manja verovatnoća da bi koristio rečnik ako treba nekoliko puta da kliknem i to traje par sekundi.

dinke 29. 09. 2011. 21:38

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 101835)
^Ima novi model koji nije touch-screen. $79.

I uspeli su da ga naprave da bude manji i lakši.. jbt. Svaka im čast.

Ne videh tastaturu na tom modelu, zivo me interesuje kako se unose beleske ili radi search ... nadam se ne skrolovanjem po alfabetu na ekranu :)

Dzordz 29. 09. 2011. 21:46

Trololololo, ima verzija sa tastaturom kome treba. Ovo je bas za citanje, samo sto se na slikama ne vidi ali kazu da ima iste dugmice sa strane kao i ovaj dosadasnji.

degojs 29. 09. 2011. 21:47

@dinke: Mislim da baš tako. Pazi, ja na svom Kindlu nisam napravio još niti jednu belešku, niti koristim search (knjige kupujem sa kompjutera, gde lepo pogledam kritike, itd), tako da siguran sam da ima još ljudi kao ja, kojima tastatura u stvari i nije bitna.

(A i da mi baš zatreba, možda bih pokrenuo Kindle app na kompjuteru ili telefonu i odradio?)

@Gruja: ma ok, slažem se da je lakše prstom samo ubosti reč, samo sam hteo da kažem da ni sa tim kursorom uopšte nije loše.

dinke 30. 09. 2011. 01:30

^Ja sam tu i tamo pretrazivao/kupovao knjige na store-u direkt sa kindle-a (bogami i skidao sample za nekoliko) tako da mi vise lezi verzija sa tastaturom. Poenta je da nemaju sve knjige i kindle verziju pa mi je onda smorno da citam review samo da bih skapirao da ne postoji verzija za kindle. Verovatno to moze i da se definise u pretrazi i na kompjuteru, ali ako store-u pristupis sa kindle-om definitivno lista samo kindle knjige sto je cool. :)

Inace nisam se ni ja nesto pretrgao sa pisanjem beleski, vise sam markirao za sta mi je dovoljan i onaj "5 way controler" :)

degojs 30. 09. 2011. 03:38

Ma da, Amazon.com ima sada da pretražuješ samo Kindle knjige, itd.

Mada, verovatno ne bih ni ja išao da tu uštedim $20.. nije vredno cimanja.

jablan 09. 12. 2011. 14:29

PPL, gde mi iz Srbije možemo da pazarimo knjige za Kindle sada? Sve što sam gledao na amazon.com nije dostupno za nas.

dinke 09. 12. 2011. 15:03

^Hmmm ja uopste nisam primetio taj problem (nije ni da sam se nesto pretrgao sa kupovinom knjiga ali opet ...) :)

Daj par knjiga pa da vidimo.

jablan 09. 12. 2011. 15:30

1 Prilog(a)
Ok, kad odete npr. na

http://www.amazon.com/Mythical-Man-M...3440681&sr=1-1

Da li tamo desno vidite ovo iz atačmenta


webarto 09. 12. 2011. 15:43



Unable to purchase, therefore http://bit.ly/sQbQs1 .

dinke 09. 12. 2011. 16:11

Kod mene je sve okay ali moj Kindle je prilikom kupovine isporucen na adresu u Austriji :)

http://grab.by/bnim

jablan 09. 12. 2011. 16:16

Moj je isporučen u USA, ali je moja trenutna adresa na amazonu stvarna, u Srbiji.

dinke 09. 12. 2011. 16:49

I meni u Country Settings pise Srbija.

ivanhoe 09. 12. 2011. 17:54

i meni se to prikazuje na .com, ali zato na co.uk sve radi normalno...

jablan 09. 12. 2011. 18:16

Blago tebi, meni istu poruku prikazuje svuda (.de, .co.uk itd)

ivanhoe 09. 12. 2011. 18:46

moj je kupljen u uk, moguce da to ima neke veze

jablan 09. 12. 2011. 19:04

A šta vam stoji u "manage your kindle", "country settings":

https://www.amazon.com/gp/digital/fi...ref_=ya_14#cor

Edit: Meni je stajalo "serbia and montenegro", kad sam promenio na "serbia", pojavila se mogućnost da kupujem. :) Samo da potraje... ;)

dinke 09. 12. 2011. 19:14

Meni stoji Serbia od dana kupovine i nikada nisam imao probleme :)

jablan 09. 12. 2011. 19:20

Ćuti, ja još imam neke adrese na Amazonu kojima stoji "Yugoslavia"... :)

ivanhoe 10. 12. 2011. 09:30

@jablan: bravo, imas pivo za ovo :)

Marko Medojevic 23. 12. 2011. 10:49

I meni je pre neki dan stigao naručeni Kindle. U pitanju je model Kindle 4 bez tastature.

Moji dosadašnji utisci:
- čitanje mobi formata - potpuno sam zadovoljan. ovde veličina ekrana uopšte ne smeta jer sadržaj po stranici nije fiksan.
- čitanje pdf formata - jedino je moguće u landscape modu. kvalitet čitanja zavisi od fonta u pdf dokumentu i može biti sasvim podnošljivo.
- konverzija pdf formata u mobi - za sada koristim program calibre i nisam još uvek uspeo da postignem zadovoljavajuću konverziju grafika i slika u okviru dokumenta. tekst se iskonvertuje super (osim ako nije skenirana knjiga), međutim postoji problem sa tabelama, graficima i slikama.
- konverzija chm formata u mobi - takođe preko programa calibre, međutim ovde su rezultati odlični. rezultirajući mobi fajl je 99% na nivou kupljenog mobi fajla sa amazona. isto važi i za konverziju običnog HTML-a u mobi

ivanhoe 23. 12. 2011. 11:30

ne moze pdf bolje, takav je format, svaki red texta je apsolutno pozicioniran u odnosu na stranu i tesko je uraditi reflow, a da se ne zezne formatiranje. Ima onih programa sto cropuju margine oko pdf-a, to moze da pomogne donekle

chux 23. 12. 2011. 16:55

Prijatelj mi je potvrdio da je najbolja praksa konverotvanje pdf-a u .doc ili .docx

dinke 23. 12. 2011. 18:19

Meni je najbolji nacin za konvertovanje slanje knjige na amazon email (tipa pera@kindle.com) sa convert u subjectu. Odrade konverziju i prebace knjigu na kindle-u u native formatu. Radi sasvim pristojno, samo pazite, ako ste na 3g-u to se placa (wifi tj. whispernet je free).

chux 04. 01. 2012. 16:17

Pošto ne vidim mogućnost da se naruči Kindle Touch direktno za Srbiju, da li mogu da izvedem varijantu da ga naručim kod prijatelja u US, a kasnije da mi on pošalje u Srbiju?

Da li ću imati neka ograničenja u korišćenju, da li ću ga moći aktivirati i sl ?

jablan 04. 01. 2012. 17:08

Možeš. Najbolje je da ga kupiš direktno ti (na prijateljev shipping address), tako sam ja uzeo svoj.

dinke 04. 01. 2012. 17:23

Vodite racuna da Kindle Fire ima ogranicenja u Srbiji (@kornrunner ga je uzeo u USA i osim knjiga mislim da apsolutno nista ne radi u Srbiji). Kindle Touch radi provereno ali ako se uzme van amazon store-a onda izbacuje neke reklame :)

chux 04. 01. 2012. 17:46

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 104023)
Možeš. Najbolje je da ga kupiš direktno ti (na prijateljev shipping address), tako sam ja uzeo svoj.

Da, baš tako sam planirao 106$ ispadne za Kaliforniju, za koji da ću saznati koliko je ptt od CA do Srbije.

Carina ?!

jablan 04. 01. 2012. 18:50

E to ne znam, meni je donet u ličnom prtljagu. :)

webarto 04. 01. 2012. 19:18

Mislim da ćeš zaplatiti ~1/3 dodatnih "troškova" + shipping.

ivanhoe 04. 01. 2012. 19:29

za Kindle Fire lek je rootovanje, npr: http://www.kindlefirewire.com/2011/1...ideo-tutorial/

jedino sto onda ne radi Amazon Prime, ali on ionako ne radi...

Vlamark 07. 03. 2012. 14:50

Pozdrav svima. Ja sam srećni korisnik amazonovog kindle touch uređaja. I osvrnuo bih se na prvi post na ovoj temi. Knjige retko kupujem, ali sam ih kupio nekoliko. Kada bih "udružio" uređaj sa drugim korisnikom, ostao bih bez knjiga koje sam kupio. Pored toga, postoji i pitanje poverenja. Naime, ako bi korisnik koji bi zvanično bio vlasnik svih kindle-ova, na neki način završio na crnoj listi, svi uređaji bi postali "blacklisted"...
Međutim, postoji način za deljenje knjiga, što sam i objasnio na Elite Security forumu, kad sam govorio o svom prvom kindle uređaju (u pitanju je bio kindle 2, pokoj mu duši).
Baš iz ovog razloga sam i napravio forum http://eknjige.forumer.com na kojem se okupljaju ljudi i diskutuju o knjigama, ebook čitačima, načinima konverzije i slično. Naravno, tamo nema linkova na piratske sadržaje (pa makar to bila i knjiga) ali korisnici svejedno nalaze načina da pozajme svoju knjigu drugim korisnicima foruma.
Knjige su na Srpskom (Hrvatskom, Bosanskom, Hercegovačkom, Crnskom, Gorskom...),
ne košta ništa,
Svi čitamo besplatno nove knjige,
Niko ne uzima ni dinara, a
Možemo da naučimo kako i neku svoju papirnu knjigu lako i brzo prebaciti u eFormu.

Vitkovic 07. 03. 2012. 17:04

Citat:

Originalno napisao Vlamark (Napišite 105635)
Knjige su na Srpskom (Hrvatskom, Bosanskom, Hercegovačkom, Crnskom, Gorskom...)

:1018:

bopuc 07. 03. 2012. 17:15

^ objasnjenje :)
http://www.youtube.com/watch?v=BHTu46TEM-c

chux 07. 03. 2012. 19:18

Stigao je i meni, drugarica mi je poslal iz CA za 11$ sa naznakom "Bike GIFT" za 8 dana.

U pitanju je Kindle Touch, za sada čitam PDF knjige koje sam sakupljao tokom godina tako što ih uplodujem na Google documents i onda odatle pošaljem na @kindle mail.

Sve pohvale za uređaj, utisak je "više nego što sam očekivao" web radi skroz ok, recimo probao sam gmail i google maps, sasvim prihvatljivo.

Napisaću koji dan detaljniji post na blogu.

Vlamark 07. 03. 2012. 23:29

Na temi E-Ink Readers sam napisao svoje iskustvo sa kindle uređajima. Preporučujem svima koji planiraju da ga kupe, da pročitaju. Da sam ja takav tekst pročitao, sada bih imao kindle keyboard a ne kindle touch.

Što se tiče većeg ekrana, kindle je pravio i Kindle DX ali je očigledno odustao od daljeg razvoja. Format džepne knjige je u većini slučajeva dovoljan.

Kupci knjiga koji imaju upisanu US adresu i imaju US kindle, imaju popust na knjige, a veliki broj naslova je besplatan (ako je autor mrtav duže od 70 godina).

Kad se pitate kako doći do prijatelja iz US, verujem da je najlakše Preko Fejsbuk stranice Srpske dijaspore. To su naši ljudi koji žele kontakt sa našim ljudima u matici, često su i rođeni tamo, i raduju se svakom načinu da ožive jezik kojim se kod nas govori.

Isplati se potruditi se. Dobar prijatelj vredi više nego sve pare ovog sveta, a i američka verzija kindle-a je povoljnija, dosta. Verzija sa reklamama, bez proxija i šta ti ja znam kupuje knjige sa amazona.

Pored toga, postoji mogućnost (tako sam je kupio svoj prvi k2) kupovine od preprodavca na ebay-u. Ljudi to rade profesionalno, i uz mali procenat ali vam je potreban paypal.

I za kraj. Ako neko želi, imam razbijen k2 za američko tržište. Vredi samo radi serijskog broja koji omogućava kupovinu knjiga za američko tržište. Prodaću ga jeftino, a dolazi u obzir da bude "zadružna kobila" po predlogu iz prvog posta.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:05.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.