DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Zapali (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9256)

mileusna 25. 10. 2010. 15:43

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 91082)
Pa dolaze kod nas iz Kine. A bluesman rece nedavno Kina je supersila. Znaci, mi smo onda mnogo jaki :D

I ne baš... :)


degojs 25. 10. 2010. 15:53

^I to taman kad je naučio srpski tako lepo...

E, ljudi moji.. ode tema u k..inu.

metaphysic 25. 10. 2010. 16:00

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 91079)
Slažem se sa tatom, to je totalno individualna stvar, anketa je besmislena IMHO.

A ovo za svinje je vrh :) 3banchi je jedini koji je danas uspeo da me natera da se glasno nasmejem, sledeći? :)

Ja kad te god vidim, ti se smejes

bluesman 25. 10. 2010. 16:39

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 91085)
I ne baš... :)


Kinezi, marš u Japan :)

Citat:

Originalno napisao metaphysic (Napišite 91088)
Off Topic:

Ja kad te god vidim, ti se smejes

Jeste, samo ne glasno :)

metaphysic 25. 10. 2010. 19:05

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 91079)
Slažem se sa tatom, to je totalno individualna stvar, anketa je besmislena IMHO.

A ovo za svinje je vrh :) 3banchi je jedini koji je danas uspeo da me natera da se glasno nasmejem, sledeći? :)

@bluesman, anketa je u oblasti teme, razumem neki drugi epitet
ali ne i besmislena. Tvoje iskaze uzimam sa uvazavanjem, ali ovaj ne :)

dosta individualanih misljenja na jednom mestu, moze da bude korisno

bluesman 25. 10. 2010. 20:15

Ako znaš šta znači IMHO onda kapiraš da to što sam rekao nije obavezujuće ... samo govorim šta mislim :)

misk0 25. 10. 2010. 22:05

Citat:

Originalno napisao srdjan (Napišite 90975)
Ne verujem da bi neko sa ovog foruma otisao zbog znacajno vece dolarske plate ili vise ccm automobila ili brzeg interneta, nego sto mu se smucilo da mu jebu kevu na svakom cosku: u saobracaju, u bolnici, u javnom prevozu, u komsiluku, na salteru, na stadionu, u skupstini. Na putu "kroz kraj" do smrdljive pijace da kupim taj famozni paradajz, ja vidim penzionere-zombije, fukse, likove koji su kao izasli sa robije i u veoma retkom slucaju neka lica koja deluju zadovoljno sobom. )

Meni je ovo bio razlog sto sam otishao i zasto se ne namjeravam vratiti.

bNasty 26. 10. 2010. 01:49

^ Elokventnije nego sto bih ga ja srocio, tako da se pridruzujem. *bo vas paradajz :)

metaphysic 26. 10. 2010. 09:13

Evo ovo oko nemacke ako jos nekoga interesuje

Гастарбајтери са државном потврдом

degojs 26. 10. 2010. 22:33

Citat:

*bo vas paradajz
Nemoj tako, ne znam naseg coveka da ne voli isti. Ali nije to samo sto je ukusno, nego prica ide dalje.

Ako paradajza nema ili, jos gore, ima ali ne valja, stvari se komplikuju, pocinju svadje u porodici (pa sto nisi stavila paradajz u salatu? Ili: a-joj, mici ovo, ovo nista ne valja, nema ukusa), a onda Sveti Sava postaje zabrinut. A ako je on zabrinut, ni deca ne mogu da pevaju vise sve one vesele pesmice. I sta onda? Onda bolje ni nas da nema.


:-) Salu na stranu, stvar se resava odlaskom na obliznju farmu.

nn.nn 26. 10. 2010. 23:07

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 91184)
:-) Salu na stranu, stvar se resava odlaskom na obliznju farmu.

Je l' ima u toj Kanadi paradajz tzv. sorte Volovsko srce? Ako ne, nemamo o čemu da pričamo. ;)

degojs 27. 10. 2010. 00:30

Po taj (i onaj sitni) ne moram ni na farmu neku, nego 15 minuta do brata - on je iza kuce u dvoristu zabio 5-6 stupcica i ostalo i eto ti baste.

bluesman 27. 10. 2010. 00:55

Ako ćemo o paradajzu i ovaj paradajz koji se prodaje u hipermarketima u Srbiji je đubre :) Zna se gde i kako se kupuje paradajz, u onim fensi radnjama povrće kupuju samo metroseksualci :D

oksite 27. 10. 2010. 01:35

Veceras se vracam u BG i guzva od Ade to Sajma, i negde vec kod Jugopetrola vidim iza kola hitne pomoci, ne mogu da se probiju od guzve. Posle 5 minuta, ali pravih 5 minuta, kola su i dalje iza mene, kada su vec samo 2-3 auta iza palim sva 4 i penjem se levo na onaj prostor izmedju dva smera i hitna pomoc konacno prolazi izmedju mene i druge trake. I onda ne mogu da se ponovo ukljucim, niko nece da me pusti. Nemam pojma sta su ti sabani i dziberi mislili, da sam se penjao na bankinu zato sto sam u kvaru. Jedva sam se ukljucio, a da nisam imao dete u kolima, bilo bi izlazenje iz "kolima", ne bi bilo prvi put da moram da "objasnjavam". Ovo mi se vise puta dogodilo, da nemam reci koliko su ljudi ovde nenormalni, a ovo je samo jedno obelezje tog prostakluka i bezocnosti. Od milion.

Hvala vozacu hitne pomoci sto mi je svirnuo kada je prosao, nadam se da je stigao na vreme. Koliko njemu znaci da od 100 vozaca 1 pokaze osnovnu ljudskost ali i obavezu po saobracajnim propisima, toliko i meni znaci da neko ceni nesto sto se u nekom drugom drustvu ne bi ni primetilo, tamo je to norma.

Elem, ovde ima puno stoke od ljudi, i jedini kriterijum svakog mladog i perspektivnog coveka treba da bude da li komfor ovde u odnosu na izazov napolju ponistava ova skoro pa bulumenta seljacina i prostaka. Ako ne, ok, ako da, pravac granicni prelaz.

Dragi Tata 27. 10. 2010. 04:58

Citat:

Originalno napisao oksite (Napišite 91205)
Veceras se vracam u BG i guzva od Ade to Sajma, i negde vec kod Jugopetrola vidim iza kola hitne pomoci, ne mogu da se probiju od guzve...

Да, управо због таквих ствари сам и отишао (плус дуван и народњаци). Мада, чини ми се да Србија по том питању није ништа различита од земаља у истом поднебљу (Италија, Грчка, Шпанија...), бар судећи по причама људи из тих земаља. Посебно сам се смејао слушајући приче једне Португалке удате за нашег земљака: човек би помислио да је одрасла у Баточини :D

mileusna 27. 10. 2010. 07:21

^ Za hitnu pomoć sigurno nije isto. Pre par godina u Italiji ja u busu ka aerodromu i desi se neki veliki zastoj na auto putu zbog sudara, sve tri trake pune, kolone kilometar, samo naravno zaustavna traka potpuno prazna za policiju i hitnu pomoć, nikom nije palo na pamet da se tu uključi. Osim naravno ovim našim Srbendama što su bili u busu sa mnom, svi su se čudili što "majstor" ne smota i lepo krene žutom trakom umesto što čekamo ko "budale". :)

Dragi Tata 27. 10. 2010. 14:55

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 91207)
^ Za hitnu pomoć sigurno nije isto.

Може бити да су их "васпитали" кад је то у питању.

Кад сам летео преко Рима, док смо чекали на авион пројурила је нека жена и гурала све око себе као помахнитала, не гледајући ни ко је стар ни болесан ни ко је пао на главу. Да се то десило у Бостону, у року од два минута би сазнала да "има право да ћути и да све што каже може бити употребљено против ње на суду", а у Риму су само слегли раменима.

jablan 27. 10. 2010. 17:50

^ Samo sam preleteo, ali mi se čini da imaš par ozbiljnih činjeničnih grešaka. Npr. Dragan nije nikakav rod Milovanu Đilasu. Toma nije radio kao grobar, već kao upravnik groblja. Velja Ilić 2005. nije diplomirao, već magistrirao... Verovatno ima još.

Daleko od toga da branim dotične persone, samo prvo ipak treba istražiti pa tek onda opljunuti. O većini njih uostalom mnogo više govore njihova (ne)dela, nego njihovo poreklo ili privatni životi.

BTW, ovaj tekst baš dosta miriše na Kurir & co, odakle si ga preneo?

ljtruba 27. 10. 2010. 18:47

Citat:

Originalno napisao Dragi Tata (Napišite 91206)
Да, управо због таквих ствари сам и отишао (плус дуван и народњаци). Мада, чини ми се да Србија по том питању није ништа различита од земаља у истом поднебљу (Италија, Грчка, Шпанија...), бар судећи по причама људи из тих земаља. Посебно сам се смејао слушајући приче једне Португалке удате за нашег земљака: човек би помислио да је одрасла у Баточини :D

Izvini, a cirilicom pises zbog nostalgije :)

degojs 27. 10. 2010. 19:11

^Ne, verovatno da bi ti imao sta da komentarises, a njega prisetis sto je gde jeste ;-)

metaphysic 27. 10. 2010. 19:48

Citat:

Originalno napisao ljtruba (Napišite 91226)
Izvini, a cirilicom pises zbog nostalgije :)



........... а у употреби су српски језик и ћирилично писмо, :)



а вероватно и зато што ћирилично не можеш да напишеш

decxo sa dwe cyre-BAJA dewojka s dwa decxa-FUXA..ee pa nece m0ci tako

Dragi Tata 27. 10. 2010. 20:27

Citat:

Originalno napisao ljtruba (Napišite 91226)
Izvini, a cirilicom pises zbog nostalgije :)

Ма цисто се дувам сто умем да набодем наса слова :)

dinke 27. 10. 2010. 21:04

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 91225)
^ Samo sam preleteo, ali mi se čini da imaš par ozbiljnih činjeničnih grešaka. Npr. Dragan nije nikakav rod Milovanu Đilasu. Toma nije radio kao grobar, već kao upravnik groblja. Velja Ilić 2005. nije diplomirao, već magistrirao... Verovatno ima još.

Daleko od toga da branim dotične persone, samo prvo ipak treba istražiti pa tek onda opljunuti. O većini njih uostalom mnogo više govore njihova (ne)dela, nego njihovo poreklo ili privatni životi.

BTW, ovaj tekst baš dosta miriše na Kurir & co, odakle si ga preneo?

Dobio email od koleginice, nepoznat izvor.

squirll 27. 10. 2010. 23:51

Citat:

Originalno napisao jablan (Napišite 91225)
^ Samo sam preleteo, ali mi se čini da imaš par ozbiljnih činjeničnih grešaka. Npr. Dragan nije nikakav rod Milovanu Đilasu. Toma nije radio kao grobar, već kao upravnik groblja. Velja Ilić 2005. nije diplomirao, već magistrirao... Verovatno ima još.

Daleko od toga da branim dotične persone, samo prvo ipak treba istražiti pa tek onda opljunuti. O većini njih uostalom mnogo više govore njihova (ne)dela, nego njihovo poreklo ili privatni životi.

BTW, ovaj tekst baš dosta miriše na Kurir & co, odakle si ga preneo?

da nastavim niz... Oliver dulic 0 dana radnog staza.... not so true...
Radi/o u subotickoj bolnici + je vlasnik prodavnica Dg Computers...
al da ga branim...ne branim ga :)

bluesman 28. 10. 2010. 00:13

For the record, i ja sam primetio dosta neistina tamo, za neke provereno znam da nije onako kako piše ... ali da ne kvarim zabavu.

ivanhoe 28. 10. 2010. 07:44

yup, text je prilicno sto bi se reklo zlonameran...

3banchi 28. 10. 2010. 09:17

nope, zlonamernost ipak ne pobija sustinu teksta.

ivanhoe 28. 10. 2010. 09:50

paaaa, ovako mozes da ispljujes apsolutno svaku osobu na planeti. Cileanski rudari, malo raduckali, onda bili zatrpani i ladili jaja 2 meseca pod zemljom, a sad su postali nacionalni heroji... cisto kao ekstremna ilustracija, naravno, ne da ja zaista mislim tako...

ja sam prvi za to da se ismejavaju i kritikuju nesposobni politicari, koji nam za to daju mnogo povoda. Ali za konkretnu nesposobnost, a ne pljuvanje ljudi uz izmisljotine, izvrtanje istine, bez ikakvih dokaza za tvrdnje koje se iznose, i jos se kao ne zna ko je autor teksta. Ali primeticete pojedini politicari i stranke fale na spisku, a o njihovoj "expertizi" bi moglo puno toga da se napise..

jablan 28. 10. 2010. 09:53

Koju suštinu? Uzmi vladu bilo koje zemlje na svetu i za svakog ministra ćeš moći da napakuješ neku ovakvu malicioznu pljuvačinu.

Ti ljudi ne rade svoj posao kako treba i to je sve. Misliš da su gazde lika koji je sastavio ovaj tekst drugačiji? Ovakvi tekstovi samo ostrašćuju javnost i prave alibi sledećoj garnituri za mandat ili dva vađenja na "one pre nas koji upropastiše zemlju".

//edit: hehe videh sad da je ivanhoe napisao skoro istu stvar

3banchi 28. 10. 2010. 10:55

Ne znam sta je po vama sustina teksta...ali po meni sustina je apsolutna nekompetentnost ljudi koji se bave nekim poslom (politikom u ovom slucaju) a da prethodno nemaju reference koje bi ih preporucile osim ako te reference nisu pozeljno poreklo, bukacenje i vikanje, uspesnost u prodavanju magle...upravo zbog ovoga oni i ne rade posao kako treba (problem uzroka i posledice)
Tacno je da je to manje vise tako u svim vladama na svetu, bilo i bice...
Tacno da je tako bilo i devedesetih i pre devedesetih
Tacno je da ima konkretno zapazenih netacnosti, bas koje su i nabrojane...
Tacno je da je par likova iz fabule imalo i znacajne privredne uspehe...
Ali je tacno i da su te uspehe postigli pretezno poslujuci sa drzavom ili firmama koje drzava kontrolise u isto vreme kada su bili funkcioneri te drzave.

A sve i da je to samo pljuvacina...ja se ne sekiram puno za opljunute, nece to njih dodirnuti niti im isprazniti dzepove. Ali osecam da je mnogima koji to citaju malo lakse jer nece da gutaju bas svaki brabonjak koji mu serviraju kroz "zvanicne" biografije...naprotiv kad im se skupi u grlu oni ga raknu i bar za trenutak lakse disu.

bluesman 28. 10. 2010. 11:02

Po meni taj tekst je namenjen za laku zabavu i "kupovanje" iste one ciljne grupe koja o nama koji se bavimo ovim poslovima često kaže: ma boli te ... samo sediš po ceo dan i ništa ne radiš a uzimaš pare.

3banchi 28. 10. 2010. 11:48

^verovatno je takvo misljenje profilisano na osnovu nekog iskustva...recimo, bas lik iz price uvek objasnjava kako je pocetni kapital zaradio u svojoj IT konzalting firmi koja je usluge podrske (otprilike na nivou MS Office paketa) fakturisala Naftagasu gde mu je tata slucajno bio "bog i batina" kako vele novosadjani.
Ili noviji primer...donacija Joomla sajta u vrednosti od 30.000 ojra. Ok, ovo je bila donacija, ali sta mislite po kojoj ceni su slicni sajtovi fakturisani kada su prodavani???
Svako zasto ima svoje zato :)

ivanhoe 28. 10. 2010. 13:27

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 91247)
po meni sustina je apsolutna nekompetentnost ljudi koji se bave nekim poslom (politikom u ovom slucaju)

gde ces bolju preporuku za kvalifikacije za profesionalnog politicara, nego da uspeva godinama i kroz razne rezime da lepo zivi, a da ne radi nista? :1046:

Po meni gresite u postavci, nije problem Srbije u nedostatku kvalifikacija politicara. Koje bi to kvalifikacije trebalo da imaju Tadic ili Canak ili Vucic, pa da bolje obavljaju posao? Sva trojica su vrhunski demagozi, i to pokazuju svakoga dana, a to je njihov posao, da pricaju price i ugrabe sto vise vlasti.

Ovde narodu fali skolska sprema, ili bar zdrav razum, to je nas problem. Pa zato politicari ne rade ono sto bi mi voleli, nego ono sto njima odgovara, jer znaju da ce na sledecim izborima opet da pricaju lepe price, podele sitne bonuse na plate i dobice glasove... sto bi menjali nesto kad im dobro ide?

3banchi 28. 10. 2010. 13:47

Ondak smo se razumeli.

metaphysic 28. 10. 2010. 15:22

Neko mi je rekao da je u udzbenike, cini mi se sociologije
u nekoj stranoj zemlji, uveden i termin
Srpsko meandriranje

(valjda od reci meandrus, sto znaci da neka reka ima krivudav tok)


a radi se o tome da su srbi skloniji od ostalih
da krenu da diskutuju o HTML codu, a nastave preko Kezmana i Pantelica,
malo Seselj i Sloba a vezano za Hag, zavrse o Svetom Savi, a kafane su najbolje u Nisu.. Mene po malo boli glava od Jelena, a Becks aa nije los :D

ne kazem da je to tacno
nego samo prenosim vest. :1091:

a ako je tacno, i sam to radim :o

ivanhoe 28. 10. 2010. 15:25

pa nisu lose kafane u Nisu, sto jest jest.. ;)

degojs 28. 10. 2010. 17:15

The Velika Morava represents a text book example of a meandering river. It used to be 245 km long, but from its origin, to the Danube, there is only 118 km in distance, so its meandering ratio is 118:245, one of the highest in Europe.

Znači postoji prirodna osnova.

metaphysic 11. 11. 2010. 08:42

E zbogo ovoga vredi otici

http://www.kurir-info.rs/stars/ekrem...zetu-59074.php

inace je ovo bilo na naslovnoj strani.

3banchi 11. 11. 2010. 08:48

^ gde...na farmu?

metaphysic 11. 11. 2010. 09:43

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 91764)
^ gde...na farmu?

E dobro si rek`o

Tema je otici ili ostati u Srbiju.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:47.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.