DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web site, dizajn i multimedia (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Lansiran sajt Humanost.org (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=940)

Dejan Bizinger 07. 11. 2006. 12:18

Dragane, slazem se sa tobom oko stava sa doniranjem para nekoj organizaciji. Pravo da ti kazem, i ja delim tvoj stav. Dam novac u bankama u kutiji za Crveni krst ili nekoj drugoj velikoj organizaciji. Zbog mnogih stvari koje se rade po plastom "humanitarnih organizacija" mnogi ljudi i nemaju poverenja u te organizacije.

Bas iz tog razloga ja do nedavno nisam ni stavio mogucnost ovakve uplate na sajtu a i sada te pare se kod mene nece zadrzavati duze od 1 dan. Svaki put cu i staviti kopiju racuna gde su pare otisle.

Bice i ta mogucnost da se ljudi ukljuce u projekat kao sto ti kazes deljenjem necega. Za pocetak, planiram da to bude deljenje letaka na dobrovoljnoj osnovi.

bluesman 07. 11. 2006. 13:04

Ljudi su oprezni u vezi ovakvih stvari, i to sa pravom, ne poznaju posetioci sajta Dejana pa da kažu "on je ok momak, možemo da budemo sigurni da neće zloupotrebiti pare". Mislim da je jako dobra ideja da postoji neki brojač na sajtu, koliko ja para prikupljeno. Ili još bolje, što bi se uklapalo u ove druge ideje, napraviti neki ciljani brojač tipa "potrebno 10000, skupljeno 3782, potrebno još 6218" - nisu džabe ameri šampioni u tome :)

Opet, mislim da nije korektno da prozivaš nekoga u fazonu "ko da - hvala, ko ne da - sram ga bilo". To je stvar izbora, neki ljudi osećaju potrebu, drugi ne, to ima jako malo vez sa "hoće / neće". Eto vidim da neki vole da daju cigancicima koji prose na semaforima, ja im NIKADA ne dam! I to ih vrlo grubo oteram od prozora. Ali zato dajem onima koji peru stakla. I dajem invalidima. I dajem starima. Onima koji prose a fizički i mentalno su sposobni - nikada ne dajem.

chesare 07. 11. 2006. 13:16

Juce dodje zena na vrata, trazi kintu za nekog klinca iz kraja... ima hepatitis C (ako sam je dobro razumeo). Ne znam nju, niti mi je rekla njegovo ime. I ja dam pare. Verovatno sam budala, ali razmisljam, sta ako stvarno...

I posle mi pade na pamet... da sam imao neki flyer za humanost.org, da joj dam i da je uputim. Ako je "real thing", mogla bi bar da proba.

Pored toga, ako zazivi, humanost.org bi mogao da postane neka vrsta "reference" da li su takvi apeli za pomoc (makar i od ovakvi door-to-door) stvarni (za "donatore", tj. one kojima trenutno ne treba ova vrsta pomoci). Naravno, uz puno "filtriranja" i provera i neku vrstu upgrade-a.

mozda offtopic: Sinoc vidim jedan reality show na b92. Ljudi salju poruke 35din+PDV, samo da bi napisali "Ovaj baja je do jaja, a ona cupi je ljanka..." ili tako nesto.

Blood 07. 11. 2006. 13:27

Citat:

Originalno napisao bluesman
Eto vidim da neki vole da daju cigancicima koji prose na semaforima, ja im NIKADA ne dam! I to ih vrlo grubo oteram od prozora. Ali zato dajem onima koji peru stakla.

Same thing with me, kad vidim cigancice kad udju u bas i pevaju, uvek izvadim neke pare da im dam, jer se trude da zarade(citaj rade), a kad ih vidim kako prose, a savrseno su sposobni da rade nesto, vise se iznerviram nego kad mi u 8 sati ujutru stigne sms tipa izadjite na glasanje ili vas JukeBox...

Dejan Bizinger 07. 11. 2006. 13:39

Citat:

Originalno napisao bluesman
Mislim da je jako dobra ideja da postoji neki brojač na sajtu, koliko ja para prikupljeno. Ili još bolje, što bi se uklapalo u ove druge ideje, napraviti neki ciljani brojač tipa "potrebno 10000, skupljeno 3782, potrebno još 6218" - nisu džabe ameri šampioni u tome :)

To ce i biti, pricali smo o tome.

Citat:

Opet, mislim da nije korektno da prozivaš nekoga u fazonu "ko da - hvala, ko ne da - sram ga bilo". To je stvar izbora, neki ljudi osećaju potrebu, drugi ne, to ima jako malo vez sa "hoće / neće". Eto vidim da neki vole da daju cigancicima koji prose na semaforima, ja im NIKADA ne dam! I to ih vrlo grubo oteram od prozora. Ali zato dajem onima koji peru stakla. I dajem invalidima. I dajem starima. Onima koji prose a fizički i mentalno su sposobni - nikada ne dajem.
Nisam rekao da treba da bude sramota nekoga ko ne plati nego ko ne smatra za shodno da da doprinos u jednoj od cetiri stavke.
Mislim da apsolutno svako sa foruma moze da nadje mogucnost za doprinos u jednoj od tih stavci. Na kraju krajeva, svako ima prijatelje/kolege kome mogu preporuciti sajt, jer je to puno sto trazim!? Jel to zahteva puno vremena? Logicno je da onaj ko ima sajt moze i da postavi neki info o projektu ali ne trazim samo kazem da je logicno, s obzirom da projekat ovakve vrste ne postoji u Srbiji.

Pedja 07. 11. 2006. 13:45

Podrzavam Bluesmanov stav i mislim da bi trebao da nam se svima izvinis zbog izrecenog.

Lepo je sto si ti tako huan iimas potrebu da svoju humanost pokazujes javno ali batali to da nekome drugom spocitavas da je nehuman i da terba da ga bude sramota. Nemas ti pojma ko kome i kako pomaze.

Dragan Babić 07. 11. 2006. 13:45

Off Topic: Budite sigurni da sve pare koje cigančići zarade idu njihovom ćaletu, tj. on im zada koliko moraju na dan da isprose, zarade, kako god nabave, ali postoji cifra sa kojom oni moraju da se vrate kući i koju moraju da predaju matorcima. Ono sve preko što naprave ide njima.

Surova stvar - ali to je realnost, znam to veoma pouzdano. Dakle ponavljam - nikad ne dajem keš, jer znam gde će da završi u 99% slučajeva.

nixa 07. 11. 2006. 14:00

Off Topic:
^ to je samo vrh ledenog brega ... u sustini postoje i organizovane prosiocke grupe... mada je sve to druga tema

bluesman 07. 11. 2006. 14:00

Citat:

Originalno napisao chesare
mozda offtopic: Sinoc vidim jedan reality show na b92. Ljudi salju poruke 35din+PDV, samo da bi napisali "Ovaj baja je do jaja, a ona cupi je ljanka..." ili tako nesto.

Na žalost nije offtopic, ima jako puno veze sa ovim. Oni će rađe poslati 1 SMS za 4 sekunde "slave" pa čak i 10 SMS-ova ako se zakrve sa nekim, nego da učine nešto korisno sa tim parama. Ja imam situaciju gde ljudi šalju uvrede na support jer ih navodno derem i otimam pare za članarinu (70 dinara nedeljno) ali onda zato pošalju 120 SMS-ova da bi glasali za sebe kao muškarca meseca i tako potroše 120 x 20+PDV = 2832 dinara. Za te pare mogli su da plate skoro 14 meseci članarine, ali onda ne bi "visili" kao članovi meseca pa im se ne isplati.

Ja verujem da je Dejan hteo malo da isprovocira ljude onakvom izjavom, nije bilo neke zle namere pa ne mislim da je potrebno izvinjenje, ali mora ipak da pazi pre nego što napiše tako nešto.

nixa 07. 11. 2006. 14:30

Pazi kod takvih stvari je komunikologija neverovatno bitna ... Svi u sustini tezimo ka istom cilju, da ovaj svet bude bolje mesto....Ali mora da se igra i na kartu ljudskog mentaliteta ... on tim sms-om mora da shvati da je uradio dobro delo ..( to je dobro kod katolika ... good deed = mind relief ) i da se posle toga oseti dobro...

Sekundarna stvar su emocije .... ako sprzis po emocijama postoji velika sansa da urade sve sto im je u moci da pomognu ....

my 2c

MorenoArdohain 07. 11. 2006. 17:48

Off Topic: Tek sad procitah ostatak teme, izvinjavam se ako je moj post zvucao pregrubo, nije mi to bila namera.

zira 07. 11. 2006. 18:29

Dejane, ako nije tajna, koliko ljudi dnevno imas na Humanost.org? To je prilicno bitan parametar da bi se ocijenilo da li je 4 SMS-a nevjerovatno mali broj.

Druga stvar: Sam sajt nije dobro organizovan, blog forma nije za ovakav tip sajta. Ono sto tebi treba je korak 1-2-3 do uplate SMS-om ili na racun, znaci bukvalno da vodis posjetioce ka uplati. Naslovna strana treba da sadrzi najhitnije slucajeve (random se mogu mijenjati) sa slikama i veliku dugmad POMOZITE! na svkoj takvoj slici, gdje bi objasnili ukratko o kakvom problemu se radi i koliko je novca sakupljeno vec.
Znaci, da se od informativnog sajta kakav je sad prebacis u akcioni sajt, da ljudi koji tamo dodju budu vodjeni do te akcije.
Pojma nemam da li bi to pomoglo, cini mi se da bi, koliko - ne znam.

chesare 07. 11. 2006. 22:07

Sad ce ovo da zvuci glupo, ja nisam expert za to, ali... Mozda bi za pocetak, pogotovu pri ovako slabom odzivu, trebalo fokusirati pricu i akciju na neku mogucu i relativno lako ostvarivu pomoc (da ne licitiram... ali nesto sto mozda moze da se uradi i sa SMS porukama). Dakle, izbarati za pocetak nekoga kome nije potrebna velika donacija (novacana pomoc).

Mislim da bi eventualni pozitivni feedback jedne takve kompletno ostvarene akcije mogao da doprinese i ostalima, preko moguce medijske promocije jednog takvog dogadjaja.

Pri tome ne zelim ni na koji nacin da klasifikujem/arbitriram kome je pomoc "neophodnija".

Takodje, mozda u pocetku - a imajuci u vidu presek Srbija/internet - ne treba previse ocekivati od jednog sajta. Verovatno vise u sferi sirenja ideje i informacija, a manje u konkretnoj finan. pomoci. (Mozda parafraziram neki od ranijih postova, ali...)

Citat:

Na žalost nije offtopic, ima jako puno veze sa ovim. Oni će rađe poslati 1 SMS za 4 sekunde "slave" pa čak i 10 SMS-ova ako se zakrve sa nekim, nego da učine nešto korisno sa tim parama.
Slazem se da nije offtopic, u principu. Zato sam i dodao to. Ali nisam hteo da prica (mozda) ode u pogresnom smeru. A i bio mi je prvi post na dpt, pa da ne ispada da flame-ujem ili kakoseveckaze.

MorenoArdohain 07. 11. 2006. 22:57

Kompanija "Delta Holding" poklonila je 20 hiljada evra za akciju izgradnje sigurne kuće, koju je pokrenuo B92.

Izvor: http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=219024

Da li treba da objasnjavam?

bluesman 07. 11. 2006. 23:02

Cuo sam za ovo danas, sve pohvale za Deltu, bez obzira na razloge: iskrene ili makretinske. Stvarno, svaka cast.

Mada ima i ovoga: http://www.utp-code.com/users/bluesm.../59/more-srbi/

^ ovo je po meni najgore licemerje.

MA je u pravu, dzaba sajt bez promocije, dzaba promocija bez velikih igraca... moze da se skupi nesto, ali to je sve sića.

dinke 07. 11. 2006. 23:25

Pa normalno kad b92 u svakim vestima na sva zvona prica o toj "sigurnoj kuci". Delta je drugi veliki sponzor, pre neki dan je bila neka banka, a u svim vestima na tv b92 voditelji navode brojeve za pretplatnike telenora radi pomoci za izgradnju "sigurne kuce". Sve u svemu, da je medijska kuca b92 malo cvrsce stala iza sajta "humanost" bilo bi sigurno i vise sredstava.

ivanhoe 07. 11. 2006. 23:38

ajd samo par ideja, mozda su ocigledne, mozda i nisu (a kad moze Nielsen da smara sa ociglednim stvarima, mogu valjda i ja u jednom postu :D) :

- Treba da se ulije poverenje posetiocima. Mislim da bi bila odlicna ideja da se povezes sa nekom poznatom organizacijom tipa Crveni Krst, i da tako celoj akciji das prizvuk oficijelnosti. Ako na sajtu pise da je akcija organizovana u saradnji sa nekom poznatom organizacijom, i das neki telefon gde je moguce proveriti da je to sve istina, onda ce ljudi sa mnogo vise poverenja da uplacuju..

- Svi su ljudi tasti, svako voli da procita svoj ime na sajtu. Zasto ne bi zahvalnice stavio na prvu stranu sajta, u sidebar recimo, uz neku napomenu kako "I vase ime moze da bude ovde, pokazite svoju dobrotu, itd..."

- stavi sto vise slika ljudi, narocito dece na sajt. Jedna stvar je procitati kako su Peri Pericu potrebne pare za operaciju, a druga stvar je kad vidis sliku bolesnog deteta. Nateraj ljude da se projektuju u tu situaciju, da se emotivno upletu. Mi smo ogrezli u tome da se distanciramo od tudjih problema, i potrebno je da nateras ljude da spuste gard, a fotke su za to odlicne..

- Moras da napravis veci publicitet. Da si online prodavnica, od 1000 ljudi dvoje bi ti kupilo nesto(0.2% conversion). Ti ovde imas jos losiju situaciju, i mislim da je sasvim realno ocekivati losiju konverziju. Zato ti treba sto veci publicitet. Jel imas sanse za nekakvu offline promociju, tipa da se podele neki letci ili zalepe posteri po fakultetima, klubovima, mozda organizuje neka zurka ?

Dejan Bizinger 07. 11. 2006. 23:45

Hvala na iznetim predlozima, slazem se sa vama. Imam ideju da se povezem sa Crvenim krstom.

Sto se tice posete na Humanosti, ima oko 80 jedinstvenih dnevnih poseta, nekad je bilo vise. Znam da je to malo ali se nadam da ce predstojece marketinske aktivnosti da povecaju posetu. Danas sam se prijatno iznenadio kada sam video da ima 6 poslatih SMS-ova za danasnji dan a kao sto sam rekao do juce je bilo ukupno 4. Uskoro ce biti postavljen Humanost tracker na sajt o broju poslatih SMS-ova i skupljenog novca.

dee 07. 11. 2006. 23:51

[Edit: stvarno nisam mislio ovoliko, majke mi :D ]

doletio sam na topic jer vec par dana mi prodje kroz glavu da uzmem banner od humanosti i stavim na astro-art al od guzve nikako; sjetim se na putu u trgovinu a kad sam na forumu prozujim oko onog sta mi trenutno u guzvi treba i zaboravim. i sad doletim i vidim ovu forsu oko koga kolko i zasto treba bit sramota. i odustanem, jbg. mislim, da me se ne shvati krivo, ja lajem iz zagreba, banner na nasem sajtu je smijurija od konkretne pomoci, ali ipak, radi li se o humanosti ili normi?

svidjelo mi se strasno sto bluesman rece (parafraziram) -> mentalno i fizicki sposobnima ne dam nikad. slazem se do kosti, i sam sam takav. a ima nesto gdje sam jos gori, mozda i Šejtan himself, ali kad vidim npr. javne akcije za pristupne rampe za invalide koji ne mogu preko stepenica i od toga se radi velika fama, a sve se moze rijesit prostom sinergijom (treba vremena i pravog smjera jasno) da prva dva prolaznika uzmu i hopsnu covjeka u kolicima preko stepenica. da apsurd bude potpun -> i invalid ce se osjecat bolje kad mu zive ruke konkretnog covjeka posvete trenutak paznje umjesto da se organizira sva sila tehnologije i dogadjanja oko neceg sta u pozadini nema zapravo ni mrvu realne ljudskosti. kazem realne jer, u cemu je poanta?

nabacana lista ljudi potrebnih pomoci je vjecna stvar i apsolutno nista nece pokrenut jer da postoji puno ljudi potrebnih pomoci znamo svi u bilo kojoj sredini i bilo kojem vremenu. jos jedno ponavljanje takve informacije na internetu ne znaci nista. tako je bilo od kad je svijeta i vremena i bit ce dovijeka. time se stvarno od takvog mjesta radi stand/tezga sa nabacanom robom, gdje ima i armanija ali i reeebaaka i covjek se zapita cemu uopce sve skupa sluzi. i sve se svede eventualno na ono sto nixa kaze:

Citat:

on tim sms-om mora da shvati da je uradio dobro delo ..( to je dobro kod katolika ... good deed = mind relief ) i da se posle toga oseti dobro...
iako sam i sam katolik i iako nije bas korektno pisat u sadasnjem vremenu jer je indulgencija davna proslost, a simptom 'dobro se osjecam nakon dobrog djela' univerzalan, ali nixa je u pravu. prosta lista razvodnjava stvar i ne pokrece apsolutno nista. jedina asocijacija koja meni padne na pamet je: neko jos uvijek vjeruje u vilenjake. humanost sama po sebi jednostavno ne moze bit aktivnost, ona mora biti opis necega, nacin necega, metoda. ali sama po sebi, ona je najlon bez okusa i mirisa. cist larpurlartizam.

e sad, pokusaj konstruktivnijeg pristupa.

ono sta bi po meni moglo imat potencijala. uzmimo da je 'trziste' Srbija (bez obzira sto lajem iz zagreba, toliko sam u toku sa mentalitetom, zena mi iz bg :D )

Srbin covjek (a slobodno mozemo ovo prosirit i na Balkan) je covjek ponosan, covjek tvrdoglav, covjek koji kad se zainati vrlo lako kaze -> e sad necu ni kako ja ocu! kad mu pukne film i zena mu kaze krivu, prvoga ce bit Cezar i birtija ima pit dok on placa! bez obzira sto ce vec od sutra pa do slijedeceg prvog razbijat glavu kako i sta, i umjesto govedje jest jezikovu juhu.

dakle, kljucne rijeci: ponos, inat

daj mu osjecaj da je vazan, stavi ga u prednost ispred svih zivih i nezivih kredita bjelosvjetskih banaka i fondova, samo napravi okruzenje u kojem domaci ponos moze ismijat i u trenu pobijedit najlon zapada i jedna akcija ce za mjesec dana sagradit zgradu a ne kucu. bez sponzora bez velikih igraca. znaci, samo masovne emocije, ono sta je zajednicko najsiroj populaciji i kanalizirat u odredjeni cilj. euro po covjeku, nek ih se milijun ukljuci (koliko gleda big brother smece?) eto kuce i vola na postavljanju krova i televizije i slavlja i svega :D


s druge strane, ono sto je vec spomenuto -> konkretizacija. gore pokrenute emocije kanalizirat, ne razvodnjavat, jer to je prakticno gledano megalomanija. ko sto rekoh, bijede i tragedije ce uvijek bit i ne treba pokusavat izbrisat je, vec okrenut plocu na nacin -> sagradim li ijednu kucu i od beskucnika napravim domacina, napravio sam vise nego da sam svakom beskucniku dao po euro.

to je onaj dobar dio starih navika iz komunizma, npr. 'kasa uzajamne pomoci' u firmama, ne znam zove li se to isto tako kod vas. u najkrace: svi zaposlenici koji zele svaki mjesec daju u zajednicku skrabicu neke sitne pare i radi se lista: svaki mjesec neko dobiva beskamatni kredit. i milina svima.

ili dalje... sjecam se ko klinac kad je kod dede i bake na selu ne daj Boze nekome izgorilo imanje, po selu su se vozila kola od kuce do kuce i svak je davo kosaru kukuruza, vrecu psenice, sijeno, drva, ko sta hoce i moze jer taj covjek treba prezimit do slijedece godine. to je ta sinergija gdje je svaka karika bitna, ali to treba naglasit, osnovna ideja treba bit direktan osjecaj povezanosti onog koji daje i onog kojem se daje, a ne neka imaginarna ideja humanosti jer ona sa pomoci nema veze. na kraju krajeva, humanost na nacin kako je danasnji svijet shvaca (prvenstveno zapadni) je isprazna i nemoguca. a da ne pricam koliko je nemotivirajuce samo po sebi 'ispravljat krive magellanove maglice' tragedija koje su uvijek postojale i postojat ce zauvijek (cak nekad i zivcira jer je, opet kazem, larpurlartisticko). to je vec petljanje sa stvarima koje su iznad 5 minuta covjekove paznje, to ako neko i razmislja, ti su vrlo vrlo rijetki i efekti ce nuzno izostat.

zato, spustit sve u najprostiju mogucu sferu -> susjed, sutra postavljam crijep na kucu trebam 20 ljudi uzimaj slobodan dan kako znas i umijes! :D (poslije vrtimo janjca) :D bez toga ce tesko bit nekih efekata.

i naravno, u cijelu pricu se onda adekvatno uklapa ono sta ide u masovne osjecaje. Crkva, folklor, susjed, krava, inat, ponos, sta vec.

sorry svima, jbg, radim pauzu pa sam zasjeo i Tolstoj bi mi pozavidio :D

MorenoArdohain 07. 11. 2006. 23:51

Ja imam bolji i jednostavniji predlog: da bude samo jedna jedina akcija na sajtu, dok se ne ispuni cilj. Kad se ispuni, prelazi se na sledecu akciju. U kombinaciji sa predlozima koje je zira izneo u jednom od postova iznad, mislim da bi to bilo efektnije.

Ili varijacija, max tri akcije na sajtu, pa posetilac moze da bira. I naravno, akcije koje nisu toliko zahtevne po pitanju ispunjenja cilja, sto sam vec pomenuo.

dee 07. 11. 2006. 23:52

Citat:

Originalno napisao Dejan Bizinger
Hvala na iznetim predlozima, slazem se sa vama. Imam ideju da se povezem sa Crvenim krstom.

sto ne radije sa Crkvom?

(pustimo osobna uvjerenja, ovo je prakticno pitanje)

bluesman 07. 11. 2006. 23:56

Joj pusti crvku jer cu ja onda da napisem Rat i Mir :)

Da hoce oni bi to sami uradili ne treba im sajt humanost.org

Ali je bitnije da zidaju crvke na svakih 200 metara, u koje poneko udje jedino slučajno ili mu nekak "baba kurana" kaže da ode da zapali sveću u crkvi protiv uroka.

Pusti crkvu, dok oni to blagoslove i opevaju, pola para nestane ispod mantije.

Dejan Bizinger 07. 11. 2006. 23:58

Bice uskoro akcija koje su mnogo realnije da projekat kao sto je Humanost da neki znacajniji doprinos. Jos sam pre mislio da se povezem oko toga sa Blicem. Na primer, nekome trebaju okviri za naocare, to je realno da se skupi.

Imam nekoliko pitanja:

1) Da li ima neko na forumu neku stampariju ili zna nekog ko bi bio voljan da stampa promo materijale?

2) Da li ima neko ko bi hteo da uradi kreativno resenje za promo materijale?

3) Koliko imas vas koji bi te materijale podelili u svojoj okolini koliko imate vremena, na primer na fakultetima, nalepite nalepnice na ulaz zgrade (napravi se na primer nalepnice Guraj a ispod www.humanost.org

Gledacu da ukljucim i neke sponzore koje cu da nagovorim da pomognu nekom ko ima apel na pomoc na Humanosti. Tu je realnije uloga projekta kod apela gde se traze desetine hiljada eura pomoci.

Iskreno verujem da ce u nekoj buducnosti ovo biti projekat kakav treba da bude uz zajednicku pomoc svih ljudi dobre volje.

bluesman 08. 11. 2006. 00:07

Elem, Pekić je ponudio i alternativni način tumačenja biblije, naročito čuda koje je Isus činio. Nausprot biblije, on tvrdi kako je slepac kome je Mesija podario vid, pobesneo, jer je kao starac koji je celog života preživljavao od prošenja sada osuđen na smrt od gladi pošto nikada ništa nije ni mogao da nauči da radi niti bi ga ko primio da radi. A sada niko više neće da mu udeli jer mu više ništa ne fali fizički.

Mislite i o tome kada mislite da ste humani ili da činite dobro delo...

Rekoh ja da mi ne pominješ crkvu... samo me provociraš :)

zira 08. 11. 2006. 00:11

Blues, totalno je offtopic o Crkvi, ali ne mogu da ne kazem da se ne slazem sa ovim sto si rekao. Da li je neki pop ovakav ili onakav, iskreno - ne interesuje me, ali reci za cijelu Crkvu u Srbiji i uopste da ne pomaze ljudima kojima treba pomoc je ili neinformisanost ili ne znam sta... normalno, Crkva pomaze svojim vjernicima najvise jer je sa njima i u kontaktu najvise.

MorenoArdohain 08. 11. 2006. 00:17

Svaki pop na koga sam naleteo je trazio pare. Najgori je bio onaj koji je u svoju stampariju primio nekoliko zena na crno, uz mizernu platu, i zakljucavao ih za vreme radnog vremena, sa sve resetkama (navodno, zbog inspekcije).
Odosmo u offtopic ali nisam mogao da izdrzim.

zira 08. 11. 2006. 00:22

Rekoh gore, ima svakakvih ljudi, ali reci na osnovu nekih losih web dizajnera da su dizajneri lopovi i da bolje da me ne pitas o Internetu je... vrlo pogresno generalizovanje.

borstale 08. 11. 2006. 00:23

Off Topic:
Citat:

Originalno napisao zira
reci za cijelu Crkvu u Srbiji i uopste da ne pomaze ljudima kojima treba pomoc je ili neinformisanost ili ne znam sta... normalno, Crkva pomaze svojim vjernicima najvise jer je sa njima i u kontaktu najvise.

Nažalost nije. Popovi su više štete učinili Pravoslavlju u Srbiji nego svi Turci za 500 godina

@Dejan: Ja se javljam da delim materijal po Boru, ako misliš da će biti od koristi (Hm... ovih dana su davali socijalni program... daj te materijale dok narod ne potroši sve pare na televizore sa plazma ekranom... isprazniše sve prodavnice bele tehnike ovih dana :))

MorenoArdohain 08. 11. 2006. 00:24

^ Da li je 12 popova dovoljno? Total ucinak: 100%

dee 08. 11. 2006. 00:25

Citat:

Originalno napisao bluesman
Elem, Pekić je ponudio i alternativni način tumačenja biblije, naročito čuda koje je Isus činio. Nausprot biblije, on tvrdi kako je slepac kome je Mesija podario vid, pobesneo, jer je kao starac koji je celog života preživljavao od prošenja sada osuđen na smrt od gladi pošto nikada ništa nije ni mogao da nauči da radi niti bi ga ko primio da radi. A sada niko više neće da mu udeli jer mu više ništa ne fali fizički.

Mislite i o tome kada mislite da ste humani ili da činite dobro delo...

Rekoh ja da mi ne pominješ crkvu... samo me provociraš :)

znas ono:

Kada devojka izlazi sa jednim, misli na drugog, a živi sa trecim - možete da se opkladite da ce sa cetvrtim napraviti petog!

...ali koliki god koeficijenti bili, svijet ce se uvijek vrtit oko zena :D

al salu na stranu, van nasih osobnih uvjerenja/iskustava/pogleda, razmisljao sam cisto pragmaticno. mislim da je ljudima generalno uvijek blizi pobozan covjek nego aktivist crvenog kriza. kazem opet, nemojmo ulazit u pricu o Crkvi, ona je nebitna jer ne bi ona 'radila'. 'radili bi' obicni ljudi (ko i uvijek :D ), pitanje je samo u okviru kojeg svjetonazora. a Crkvu sam predlozio kao predstavnika ( po meni ) najrasprostranjenijeg na ovim prostorima, samim tim i najefektnijeg. prosto to...

zira 08. 11. 2006. 00:26

OK... vrlo je moguce da cu biti u velikoj manjini po ovome pitanju, ali stvarno ne podnosim generalizovanja, pogotovo napamet. Je li neko od vas nekada trazio pomoc od Crkve i bio odbijen? Ja nisam trazio, ali kada je mojoj porodici bila potrebna, dobio sam pomoc... dakle i ne trazeci. Vi ste trazili i bili odbijeni?

bluesman 08. 11. 2006. 00:28

Nije offtopic, tema je humanost, crva bi trebala da se uklapa tu.

I ja sam u kontaktu sa stolicom na kojoj sedim najvise ali to ne znači da joj pomažem već sam joj na grbači. Kapiraš? Ja i nisam pričao o popovima pojedinačno već o celoj crvki takvoj kakva jeste.

Da li su sagradili oni neko prihvatilište? Što oni nisu uzeli da prave neku "sigurnu kuću", i ne treba im Delta, mogu sami da finansiraju 20-ak takvih.

Da li su oni organizovali neke javne kuhinje i pomoć siromašnima?

Da li su oni izgradili neke kuće za beskućnike ili gde god se okreneš vidiš crvkene tornjeve kao što smo gledali petokrake do skoro?

Da li su oni dali neki prilog za izgradnju bilo čega?

Kreni recimo od Košutnjaka prema Vidikovcu, to je 8 autobuskih stanica. Ima 3 nove crvke. Za koga? Zbog čega?

Ako si vernik, kapiram da ti je teško da razmišljaš o crkvi na taj način, ali ja i ne govorim protiv vere, ni protiv Boga, već protiv onih koji su uzeli sebi za pravo da govore u ime Boga. Ja se naježim kada sveštenik koji čini jedan od najvažnijih hrišćanskih obreda - krštenje, traži pare za to. Naravno "koliko daš, ali nemoj ispod 50 evra". <- Ovo citiram. Zamisli da je Jovan Krstitelj tražio pare za svako krštenje.

Ja sam puno razmišljao na ovu temu, naročito u jednom kratkom periodu kada sam se i ja obratio Bogu koji je bio u tom trenutku jedini kome sam mogao da se obratim. Ali, opet kažem, ja ne pričam o Bogu nego o crvki.

Razmisli o ovoj pesmici:
Citat:

Stained glass windows keep the cold outside
While the hypocrites hide inside
With the lies of statues in their minds
Where the Christian religion made them blind
Where they hide
And prey to the God of a bitch spelled backwards is dog
Not for one race, one creed, one world
But for money
Effective
Absurd

This is religion
A liar on the altar
...
Religija je nešto što je najviše zla nanelo ovoj planeti, koji rat nije započet u ime Boga. U ime religije? Bilo koje religije. Ali ne od Boga, nego od "tumača Boga".

Ali hajde, da ne smaramo... stvarno nije trebalo niko da spominje crvku :)

dee 08. 11. 2006. 00:33

bluesman...

ne bih da sirim i stvarno mi je sad zao sto sam je i spomenuo... kontam potpuno tvoj stav, ali mislim da je ovdje bitno nesto drugo. to su tvoja iskustva, da si imao i 150% takvih iskustava, ostaje opet cinjenica da ogroman broj ljudi istu tu Crkvu dozivljava kao dio svojeg bica/identiteta. eto konkretno, moja mater je odrasla s petoro brace i bakom, otac joj umro dok je godinu dana imala i pri posveti kuce, koja je redovna godisnja prilika kad ljudi daju prilog Crkvi, baka je uredno spremala i davala, svecenik uredno uzimo (jer baka nije htjela cut kad bi reko da nece uzet posto je sama s 5oro djece) a kad je otiso, baka svake godine uredno nalazila pare vracene pod stoljnjak u trenu dok nije pazila :D i sad ga jebi, to je prica o iskustvima...

zato i rekoh, manimo ih se... nisu pouzdana :D

zira 08. 11. 2006. 00:37

IOCC Data:

BiH:
- To date, IOCC has reconstructed homes for 666 (?!?! :)) returning families. In
- IOCC's ongoing programs in Bosnia-Herzegovina, valued at an estimated $7.3 million.
- Repaired five schools;
- Repaired 105 miles of electric lines (low and high voltage) and 44 transformer stations;
- Re-connected more than 500 housing units to electrical utilities;
- Rehabilitated 54 miles of water pipelines and 11 reservoirs, basins or pump stations;
- Re-connected 220 housing units to water utilities

SCG:
- Since 1992, IOCC has implemented humanitarian programs in Serbia and Montenegro worth more than $54 million, providing assistance to more than 1.5 million people.
...

Ne govorimo o 20.000 evra koje jedna kompanija da u "humanitarne" svrhe, vec govorimo o milionima evra totalno nepoznatih vjernika koji su usli u Srbiju kao pomoc. Ovo su samo podaci Medjunarodne pravoslavne humanitarne organizacije, a pored njih u Srbiji radi Fond Covjekoljublje i drugih par Pravoslavnih fondova. A potom tu su i Karitas katolicke crkve, Merhamet islamske zajednice.
Off Topic:
Usput, u Hercegovini odakle sam ja, svestenici ne uzimaju pare ni za jedan obred. Ako im das, das. To je uveo Vladika Atanasije. Btw, ne zaboravi da svestenici SPC nemaju platu, zive od toga sto im narod da. Sto u drugim krajevima traze pare, kakav narod, takvi i popovi ;-)

bluesman 08. 11. 2006. 01:28

Spc?

zira 08. 11. 2006. 01:38

spc = srpska pravoslavna crkva, ako to pitas?

bluesman 08. 11. 2006. 01:58

Da, pitam šta je sa SPC?

Kada bi ti znao recimo da SPC ima najsavremeniju štampariju u zemlji, jedan su od najvećih izdavača u zemlji, dok, recimo pre neki dan gledam na TV-u reportažu o majci i sinu koji su umrli od gladi (u Srbiji u 21. veku)... to je ono o čemu ja pričam.

Osim toga, IOCC je takođe komercijalna priča, i kod njih nestane ispod mantije bar 50% :) Mada oni i ne nose mantije :) Ali, hajde, pokvarismo čoveku temu, za sve je kriv dee :)

zark0vac 08. 11. 2006. 02:22

Off Topic: Ajde, ajde, vratite se na temu :1064:


Dejane, gde planiras i kako marketinski propratiti sajt?
Da li si pokusavao da nadjes (nasao?) nekog jaceg medijskog sponzora za reklamnu kampanju?

Smatram da su to osnovna pitanja pri pocetku ovakvog humanitarnog poduhvata.
Ako narod ne zna, kako ce pomoci?
A pritom u odnosu na broj prevaranata na internetu opalo je poverenje ljudi cak i za ovakve humanitarne sajtove za pomoc onima kojima je pomoc preko potrebna.
Ako ne budes imao jacu marketinsku kampanju, nazalost, mislim da nece biti
previse odziva na ovaj poziv. Mozda da vidis sa nekom novinskom kucom?
Politika? Vecernje novosti? Propratni materijal (letak recimo) uz Vecernje novosti: 1.50din
sa pdv-om po komadu materijala. Sto znaci + stampa. Ako bi mogao da sa
njima recimo nadjes zajednicki jezik :) i ubedis ih, akcija ce sigurno biti propracena
onako kako dolikuje.

Edit: Takodje mozes videti i sa vecim domacim sajtovima da budu sponzor ove akcije
postavljajuci bannere na svoj sajt?

zira 08. 11. 2006. 02:41

Citat:

Originalno napisao bluesman
Kada bi ti znao recimo da SPC ima najsavremeniju štampariju u zemlji, jedan su od najvećih izdavača u zemlji, dok, recimo pre neki dan gledam na TV-u reportažu o majci i sinu koji su umrli od gladi (u Srbiji u 21. veku)... to je ono o čemu ja pričam.

Znam za stampariju i rade vrlo kvalitetno. Ali to nema ama bas nikakve veze sa tim sto u Srbiji umiru ljudi od gladi. To je stvarno strasno, i prije svega sramota drustva i drzave, pa onda i svih drugih. A slazem se, covjeku pokvarismo temu, ali dobro, nije nam prvi put :)

Usput i vezano, ime sajta Humanost.org, humanost cisto kao pojam dolazi od humanizma, a to je u nekoliko razlicito od religioznog shvatanja svijeta.

Nego, Dejane, sa 80 posjeta dnevno, imati 5-6 poslatih SMS-ova je 7% konverzija sto je izuzetno (pogotovo jer ne podrzavas 063 mrezu, ja sam npr. htio da posaljem SMS i nisam mogao - a znam razloge zasto ne podrzavas 063). Razumijem da si nezadovoljan pocetnim efektima, ali ce uz takvu konverziju rezultati biti mnogo bolji uz vecu posjetu. A vazno je da ocijenis sta mozes da ostvaris ovim projektom i da krenes od malih stvari, znam da bi htio svima da pomognes, ali gledaj da bar nekome pomognes i samo naprijed, ja cu ti pomoci koliko budem mogao.

I jos nesto, pa odoh na spavanje :) Prije par godina sam radio jedan sajt u USA, mislim da bi i kod tebe takvo nesto moglo da ima dobar rezultat: napravi "berzu", moze i u formi foruma, gdje ce ljudi ostaviti sta im treba, a drugi ljudi sta imaju da ponude. Stari racunar, odjeca, knjige... sta ko ima... i ljudi se javljaju i ostavljac posta ili ti u jednom trenutku kaze kome je odlucio da to pokloni. To su male stvari, ali nekome jako bitne i nedostizne.

ivanhoe 08. 11. 2006. 02:51

dve stvari:

1) nemam ni ja neko preterano pozitivno misljenje o crkvi kao instituciji (mada znam i da je mnogima pomagala, narocito na Kosovu i u manjim sredinama). Ali sta mi mislimo je potpuno nebitno, bitno je da je pravoslavlje sad u "modi" u sirokim narodnim masama (pa makar se ta religioznost uglavnom svodila samo na vesanje krsta o retrovizor i kupovinu posne pizze u pekarama) ali cinjenica je da bi SPC bila odlicna organizacija da se pomene na sajtu. To bi defintivno ulilo poverenje i potaklo vrovatno mnoge da ucestvuju.

2) Ja mogu da podelim flyere na tehnickim fakultetima u Beogradu (ETF-Gradjevinski-Arhitektura, Masinac, Tehnoloski), to mi je u komsiluku i nije problem da odvojim par sati na to...

eh, da, a jesi razmisljao o nasim ljudima u inostranstvu ? Oni bi verovatno mogli da izdvoje vise od nas ovde, a mozda bi bili i spremniji da pomognu...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:21.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.