DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Goran Aničić gl. i odg. urednik PC Magazina :) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=488)

Ilija Studen 02. 02. 2006. 19:16

Off Topic: Slična priča je ovde sa VIDIjem (po meni najjači računarski časopis uz PCChip na ovim prostorima). Početkom januara na kioscima oktobarski ili u najboljem slučaju novembarski broj.

bluesman 02. 02. 2006. 19:37

Kupih i ja, listam... iskreno, prvi utisak je da nisam ni malo oduševljen dizajnom. :( Nadam se da je sadržaj mnogo bolji.

[nq] 02. 02. 2006. 19:44

Heh, moram i ja da skoknem i uzmem, ipak je samo 120 dinzi :D

Off Topic: nego citam e magazin i veoma sam se razocarao kad sam video mapu evrope na strani 96..... :)

bokacbl 02. 02. 2006. 20:10

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen
Off Topic: Slična priča je ovde sa VIDIjem (po meni najjači računarski časopis uz PCChip na ovim prostorima). Početkom januara na kioscima oktobarski ili u najboljem slučaju novembarski broj.

Off Topic:
Pa da napravimo razmjenu ja cu vama slati nove VIDI-je a vi meni PC Magazin :)

Goran Aničić 02. 02. 2006. 21:30

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA
Ono sto bi ja zeleo da vidm u PC Magazinu je serija radikalnih tekstova o nerazvijenosti interneta i informatickog obrazovanja u Srbiji. Zaista bi osvezenje bilo da se neko pojavi i u seriji od nekoliko brojeva ostro napadne Vladu i ljude koji su odgovorni sto je internet u Srbiji na tako niskom stepenu razvoja.

Tema nije loša, te ako si zainteresovan napiši nešto na tu temu i prosledi mi na mail.

Citat:

Originalno napisao bokacbl
s obzirom da procitah o tome kako ima dosta kvalitetnih izdanja u novo borju PC Magazina... odlucio sam da ga kupim..
Medjutim odem do par trafika(radi se o Banja Luci) i na kraju dobijem informaciju da su tamo dobili prije 2-3 dana decembarski broj...
Kad se u ovim krajevima moze ocekivati januarski?

Situacija je slična onoj sa distribucijom hrvatskih časopisa kod nas, van SCG "PC magazin" se distribuira iz remitende koja preostane nakon "lokalne emisije". Povećanjem tiraža o ovo ćemo regulisati.

Citat:

Originalno napisao bluesman
Kupih i ja, listam... iskreno, prvi utisak je da nisam ni malo oduševljen dizajnom. Nadam se da je sadržaj mnogo bolji.

DIzajn je i dalje nedorečen, ni sam nisam zadovoljan, ali takvo stanje sam nasledio, te se nadam da ćemo ga doterati "kako valja".

bokacbl 02. 02. 2006. 22:58

Citat:

Originalno napisao Goran Aničić
Situacija je slična onoj sa distribucijom hrvatskih časopisa kod nas, van SCG "PC magazin" se distribuira iz remitende koja preostane nakon "lokalne emisije". Povećanjem tiraža o ovo ćemo regulisati.

Off Topic: Vazno je da nam dragi super popularni SVET stize na vrijeme za prvu jutarnju kafu i ogovaranje...;)


Dobro bar sad znam kako to ide. da ne moram ici kao danas od kioska do kioska..

Takodje, jedan prijedlog..
S obzirom da ce u toku marta izaci konkursi za upis na fakultet-e u Srbiji.. mislim da bi jedna od veoma interesantnih tema mogla biti neki usporedni pregled fakulteta na kojima postoje IT smjerovi..
Takodje to bi posluzilo mnogima da izaberu pravi fakultet za IT obrazovanje, a i bilo bi dobro da se u tome osvrnu na postojece stanje (i da se prikazu neki problemi - prvenstveno mislim na VETS jer sam upravo trebam da diplomiram , a sve sto je bilo obecano na poceku studija nije ispunjeno, na kraju studija totalno sam se razocarao..
Gosp. Dragan Varagic bi mogao da asistira pri tom clanku.. s obzirom na njegovo djelovanje na VETS-u, VES-u i FTN-u....

Dejan Bizinger 02. 02. 2006. 23:17

Danas sam putovao vozom do SU prolazim pored trafike pa kazem hajde da uzmem PC Magazin da citam u vozu. Casopis sam uzeo zbog pozitivnih pisanja na forumu, novog urednika a i cena je kakva treba da bude. Domace casopise ne kupujem nego ih dobijam kao saradnik i kada mi se objavi tekst. Do sada sam PC Magazin kupio samo jednom.

Ima zanimljivih stvari kao kolumna Varagica, posao preko mreze je uvek zanimljiva tema, Markov tekst je, takodje, zanimljiv iako sam slican procitao na BusinessWeek-u, a i XP besplatni programi su korisni.

Takodje, dizajn bi mogao da bude bolji, ali meni dizajn i nije toliko bitan nego sadrzaj.

Moje misljenje je da ce sve teze biti urednicima casopisa da svoje citaoce imaju medju tzv. Internet profesionalcima koji sve sto ih interesuje nalaze i citaju na stranim sajtovima. Meni, na primer, od domacih casopisa najvise odgovara eMagazin posto me hardver i ne-Internet aplikacije ne zanimaju previse, nego spoj biznisa i Interneta tj. Internet poslovanje.

Problem sa domacom IT stampom je sto je prisutno dosta tzv. PR tekstova. Drugim recima, nepotpisani tekstovi i pisani od strane vendora, distributera ili u njihovo ime, nakon kojeg obicno ide njihova reklama. Sve je to u redu ali onda se casopisi trebaju deliti besplatno a uzimati pare na taj nacin. To moze da prodje kod pocetnika ali ne kod iskusnijih korisnika.

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA
Ono sto bi ja zeleo da vidm u PC Magazinu je serija radikalnih tekstova o nerazvijenosti interneta i informatickog obrazovanja u Srbiji. Zaista bi osvezenje bilo da se neko pojavi i u seriji od nekoliko brojeva ostro napadne Vladu i ljude koji su odgovorni sto je internet u Srbiji na tako niskom stepenu razvoja.

Znas kako, ne kazem da se tako nesto nece pojaviti u nekom domacem casopisu mozda bas u PC Magazinu ali pitanje ko ce smeti da previse kritikuje kako se vodi IT u zemlji, direktno oznacivsi krivca i da kritikuju "velike" domace IT firme koji su obicno i sponzori, nego ce da se obicno pisu hvalospevi ili barem neutralni tekstovi. Niko nece da sece granu na kojoj sedi.

Stellanova, potpuno se slazem sa tvojom inicijativom o tekstovima tog tipa. Samo je pitanje da li uopste ovo pisanje na forumu, diskusionim listama i casopisima uopste ima nekog znacajnijeg efekta na one koji donose odluke. Zato ja na to vise ne planiram da trosim svoje slobodno vreme na Internetu. Takodje, ne svidja mi se kada god neko nesto inicira onda to neko moze da protumaci kao pametovanje. Svako treba da doprinosi necemu onoliko koliko je u mogucnosti da doprinosi ako smatra da to ima nekog smisla i da je svrsishodno.

bluesman 03. 02. 2006. 01:07

Ja mislim da bi trebalo i malo više hrabrosti (ili kako god hoćete to da nazovete) pa da se neke stvari nazovu pravim imenom. Znam da puno zavisite od oglašavača, ali ne morate da im objavljujete PR tekstove, ako ništa drugo bar navedite izvor ili dajte na kraju teksta svoj neki komentar. Toliki bar autoritet imate. U par tekstova mi je to zasmetalo, naročito kod onih vesti, noviteta...

Goran Aničić 03. 02. 2006. 09:34

Citat:

Originalno napisao bokacbl
Takodje, jedan prijedlog..
S obzirom da ce u toku marta izaci konkursi za upis na fakultet-e u Srbiji.. mislim da bi jedna od veoma interesantnih tema mogla biti neki usporedni pregled fakulteta na kojima postoje IT smjerovi..

Dobar predlog


Citat:

Originalno napisao Dejan
Moje misljenje je da ce sve teze biti urednicima casopisa da svoje citaoce imaju medju tzv. Internet profesionalcima koji sve sto ih interesuje nalaze i citaju na stranim sajtovima. Meni, na primer, od domacih casopisa najvise odgovara eMagazin posto me hardver i ne-Internet aplikacije ne zanimaju previse, nego spoj biznisa i Interneta tj. Internet poslovanje.

Moraš imati u vidu da je čitalačka baza šira od zajednice "Internet profesionalaca", te stoga i napisi moraju biti prilagođeni potrebama većine. Specijalizovani magazini na ovu ili bilo koju drugu temu podrazumevaju drastično uvećanje cene zbog smanjenja ciljanne populacije čitalaca i oglašivača, te mora da postoji dovoljno velika "kritična masa".

bluesman 28. 02. 2006. 21:56

Martovski broj kod mene u rukama. Interesantni tekstovi, i dalje je grafički dizajn najlošiji deo časopisa, pri tome naročito mislim na naslove. Loše izabran font, bez ikakvih tipografksih pravila sve po default kerningu, leading koji "leluja", a posebno ono bojenje reči u naslovu u druge boje.

Znači tekstovi su solidni, šteta što oprema ne prati taj kvalitet.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:32.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.