DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Marketing i SEO (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Ubacivanje stranice u glavni google indeks (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8777)

ivanhoe 21. 05. 2010. 00:19

^^ i ja bih se slozio sa morenom, mada misteriozni su putevi googlovi :)

I moj savet, pomeri h1 sto blize vrhu. To jeste nijansa, ali kod tebe se ionako radi o nijansama...

webarto 21. 05. 2010. 03:11

Glupo ti je što googlaš "igrice", stigao na 50, ali ako 49 ima u domeni riječ igrice tu si gotov.
Moja preporuka je da pucaš na keywords, ben ten igrice ili šta ja znam...

Primjer, moj site je 4i, a veze nema sa ukucanim pojmom (u odnosu na druge stranice).


Dragan Varagić 21. 05. 2010. 10:50

Eto, nadam se da će posle ovog pominjanja i Miloš da krene u "ofanzivu" :)

Inače, tih dana sam držao obuke gde mi je primer za SEO i media priču baš pretraživanje ključne reči "vesti", pa sam uhvatio taj dan kada je vesti.rs otišao na drugu poziciju :)

mileusna 21. 05. 2010. 11:26

Citat:

Originalno napisao Dragan Varagić (Napišite 84470)
Eto, nadam se da će posle ovog pominjanja i Miloš da krene u "ofanzivu" :)

Ja da budem iskren nemam pojma što sam sad prvi za kw Vesti. :) Peca misli da je zato što je on nešto zeznuo, pa videćemo. Generalno je vrlo teško izboriti se za prvu poziciju protiv Vesti.rs za tu ključnu vest jer će Vesti.rs svi po defaultu linkovati sa:

Kôd:

<a href='http://www.vesti.rs/>Vesti.rs</a>
a naslove sa

Kôd:

<a href='http://www.naslovi.net/>Naslovi.net</a>
tako da link ka Vestima skoro uvek sadrži i kw Vesti kao "sidro" za razliku od linka ka Naslovima. Iz istog razloga tipujem da će se uskoro i vesti-online.com umešati u tu borbu za prvo mesto.

Inače, ta promena pozicije barem kod mene nije uticala na broj poseta. Jeste u apsolutnim brojkama porastao broj onih koji dolaze preko kw vesti, ali je i ukupna poseta ovih dana porasla zbog hladnog vremena, tako da je taj rast proporcionalan rastu i na svim ostalim ključnim rečima...

trazimcuruzabrak 21. 05. 2010. 12:18

Citat:

Originalno napisao Dragan Varagić (Napišite 84462)
Ako vas interesuje ova tematika - borba za veoma konkurentne ključne reči, bolji primer od ovog (igrice) u našim uslovima je "borba" (bolje da kažem "šah partija") između Pece i Miloša za ključnu reč "vesti".

Nebitno ali da ne mesamo zabe i babe jer je kljucna rec IGRICE jaca od VESTI. A evo i dokaza:

Grafikon popularnosti za IGRICE:



Grafikon popularnosti za VESTI:


mileusna 21. 05. 2010. 12:44

Jeste jača, ali ne znam kako si to zaključio prema ova dva odvojena grafika?! :) Bilo koju reč da gledaš odvojeno dobićeš isti grafik, jer to na grafiku nisu apsolutne brojke.

Sa druge strane, kad se gleda uporedo, onda se vidi da si u pravu:



Uploaded with ImageShack.us

Vladimir Rodic 21. 05. 2010. 12:45

covece !!! pa nije ti varagic rekao je rec vesti jaca ili trazenija, vec ti prica o SEO i da je borba oko te reci interesantna, ne sama rec.

inace stvarno ne znam sto ti pisem ovo uopste, kad je besmisleno... valjda nada uvek postoji da ces poceti da citas sta drugi pisu, a ne samo da teras svoje. objavi blog svoj i pisi tu svoja misljenja, nemoj ovde vise da "diskutujes" ovako molim te !

trazimcuruzabrak 21. 05. 2010. 13:03

Citat:

Originalno napisao Vladimir Rodic (Napišite 84476)
covece !!! pa nije ti varagic rekao je rec vesti jaca ili trazenija

Pa ja nisam ni reko da jeste nego samo kazem. Eto prokomenterisao sam koja je jaca rec nista vise.

Peca 21. 05. 2010. 14:39

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 84472)
Inače, ta promena pozicije barem kod mene nije uticala na broj poseta. Jeste u apsolutnim brojkama porastao broj onih koji dolaze preko kw vesti, ali je i ukupna poseta ovih dana porasla zbog hladnog vremena, tako da je taj rast proporcionalan rastu i na svim ostalim ključnim rečima...

ni kod mene nije bila neka vidljivija oscilacija cak ni za sam keyword 'vesti'... mozda nekih 20% manje, sto je svega 100-200 poseta manje... neprimetno cak i kad gledas grafikon za tu rec, jer se on ionako talasa tokom nedelje 20-30% [vikendom pada].
a na nivou celokupne posete se naravno nista nije ni primetilo... 200 ljudi manje-vise je 1% od celokupne dnevne posete, pa se prosto ne vidi...

a to sve govori da jedan keyword ne cini SEO...
neko iznad je napisao da treba da se gadja shiri spektar kljucnih reci [zapravo sve sto imas od sadrzaja na sajtu], i to je ono sto generise 99% posete sa googla...

ovo nadmetanje za keyword 'vesti' je cisto igranje, bar za mene, jer ni meni ni Milosu ne predstavlja mnogo bitan faktor... vise dozivljavam kao eksperimentisanje u kojem svako moze da nauci nesto :) [na primer ovo ukidanje H1 tag-a je izazvalo pad... eto to Dragane mozes napomenuti na svom sledecem predavanju :)]

Dragan Varagić 21. 05. 2010. 15:33

Miloše u pravu si da tu još ima kandidata "iz pozadine" za ključnu reč "vesti", i samo se ti Peco igraj, jer već u prvih 20 rezultata za tu reč ima tzv. "kvantitativnih" SEO rezultata (oni koji pokušavaju da podignu rejting veoma velikim brojem linkova ka svom sajtu).


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:56.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.