DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Može li se zarađivati od stvaranja web sadržaja u Srbiji? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=6481)

GaVrA 14. 11. 2008. 18:29

Totalno... lol

Off Topic: Zar nemaju ovde neke automatske poruke kada se izvrši neka akcija nad porukom? Meni je stigla poruka od nixe kada mi je premeštena tema jedna u drugi forum, sad da li je on to kucao ili je automatski generisana poruka - ne znam... :)

nixa 14. 11. 2008. 18:31

to je automatska poruka, inace imaju automatske poruke osim kada ih uradimo ja ili bluesman, tj imamo mi uvid sta se desava po permisijama.

ovde poruka nema info da je obrisana, tako da je bio hard delete, sto je verovatno bluesman :)

bluesman 14. 11. 2008. 18:52

Ma nisam ja bre, nisam bio na forumu od jutos :) Nemoj bre da truješ :)

Dzordz 14. 11. 2008. 18:58

Ja sam neko vreme (3-4) meseca radio neki mini sajtic (Joomla) sa predlozima za kladionicu
bez reklame sa malo samo forum linkovanja prosek je posle mesec vec presao 100u/v/day.

Klikovi su bili oko $0.50 (godina 2003 recimo) i bio je ok CTR, e sad nije dovoljno dugo postojao da bih znao koliko bi opao CTR usled repeat poseta. Ako radis sajt o sportskom kladjenju tu ima poprilicno posla samo da znas, svaki vikend redovno moras da imas preglede.

GaVrA 14. 11. 2008. 19:05

Ja lično baš jedva čekam da vidim šta će biti od ovoga. Tj interesuje me da li je stvarno dovoljna samo ideja(koliko god ona bila dobra) da bi kroz neko vreme počeo da zarađuješ od tog sajta. Znači bez ikakvog predznanja o tehnologijama za izradu sajta, ciframa za server, marketing, održavanje sajta, itd... :)

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 63850)
imaju automatske poruke osim kada ih uradimo ja ili bluesman

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 63853)
Ma nisam ja bre, nisam bio na forumu od jutos :) Nemoj bre da truješ :)

Izgleda da si ti nixa obrisao... Muahaha... :1014:

nixa 14. 11. 2008. 19:20

nope :) javice se verovatno ko vec jeste ...

STELLANOVA 14. 11. 2008. 19:22

Evo javljam se, sam sam sebi obrisao poruku, bolje i to nego da se pravim blesav za neke druge, ozbiljnije, stvari kao sto se neki ovde prave...:1014:

Dragan Babić 14. 11. 2008. 19:42

Off Topic: Ja ne kapiram, ja vidim tu poruku o kojoj pricate da je obrisana


Edit:

Takodje...


bluesman 14. 11. 2008. 21:30

1 Prilog(a)
Sada ide ono čuveno "ja to ne vidim, kod mene je sve u redu" :)

Očigledno su neki duhovi na forumu, nestaju poruke, pojavljuju se misteriozni button-i... Misterija... promenićemo naslov teme u X-files :)


djoca 14. 11. 2008. 23:18

Sto se kocke tice jedva cekam da vidim tu revolucionarnu ideju koju imas...mislim, nemoj da me shvatis pogresno, volim da vidim da bilo ko od nasih ljudi uspe da napravi bilo sta respektabilno na bilo kom trzistu, ali mi je malo muka od tih revolucionarnih ideja u najavi. Secam se price o nekom sajtu za poslove koji je bio revolucionaran i imao je cudo stvari koje niko nikad nije imao.
Sto se same industrije tice, znam par stvari o tome, igrom slucaja, i mogu ti reci da ulazak tu nije vise tako jeftin. Pre 7 godina, kad sam ja poceo sa FreeBetting-om, bilo je lakse. Danas je potrebno prilicno para da bi se doslo do pozicije za koju mi deluje da mislis da je lako ostvarljiva. Sajtovi koje pominjes imaju otprilike izmedju 15 i 25 hiljada unikatnih dnevno i oko 150.000 mesecni reach. Ako dostignes 1000-2000 unikata dnevno, mozes u perspektivi da racunas uz dobre revenue share modele oko 500 evra mesecno u proseku. Naravno, odokativno krajnje jer mnogo zavisi od toga odakle je gro posete. UK poseta je odlicna ali za bilo kakav uticaj na tom trzistu pripremi se na sto bolji sadrzaj na engleskom, ali je poseta iz Zapadne Evrope prilicno sirok pojam. Ne zaboravi da u vecini Evropskih drzava imas drzavni monopol na igre na srecu i nije nimalo lako kockati se online te vecina ljudi zbog prepreka odustane. Takodje, u Evropi je prosecni bet prilicno mali. Najjace trziste je Amerika i Kanada, a tu malo jebucka Busov zakon o zabrani online kockanja. Dobro trziste, cesto mnogo bolje od 'Zapadne Evrope' je upravo Istocna Evropa, naravno bez Balkana za sad, pa razmisli i o tome.

Ne zelim da te obeshrabrim, taman posla, zivim od toga i ja i jos nekolicina ljudi koji rade sa mnom, ali cisto zelim da te obavestim da nije bas limunadica. A zbog krize se ne sekiraj, nema finansijske krize koja ne pogoduje kocki, cak stavise.

podgoričanin 15. 11. 2008. 00:49

Ponavljam, ideja nije revolucionarna, nego dobra. Dobra ideja.
Imam znanje i koncept kako da popunjavam sajt, kakvim sadrzajem. Vjerujem i u taj koncept i u pmje znanje u vezi toga.
S obzirom koliko stanovnika ima Evropa iskreno sam zacudjen koliko malo internet kockara ima, ali i sa stanjem kakvo je zadovoljan sam, sto da radim.
Ovi sajtovi nemaju 15 - 20 000 jedinstvenih posjeta dnevno, ili ja ne znam tacno sto je jedinstvena posjeta???
Po meni je jedinstvena posjeta, posjeta sa jednog kompjutera tokom 24 h.
Ovi sajtovi imaju najvise 2000 jedinstvenih posjeta dnevno.
Na primjer ovaj tekst http://www.bettingexpert.com/picks.php?sl=57 je postavljen prije skoro 4 dana i tekst je imao, fino pise, oko 4000 posjeta. Dakle za 4 dana. Kolko vidim na ovaj sajt ljudi iskljucivo dolaze da bi citali ovakve tekstove. Znaci 4 dana, 4000 posjeta ovom tekstu, to je, pretpostavimo posjeta sa 1000 kompjutera svaki dan, ili nekim ludim cudom imaju 2000 posjeta sa razlicitih kompjutera dnevno, sto bi znacilo, da 2 covjeka udju na sajt, a jedan cita ove prognoze.
E sad, ja mislim i vjerujem, da bi i na taj moj sajt svracale 2000 ljudi dnevno iz Evrope, da vide sto ima novo....
Za sajt mi treba 1000 eura da ga napravim, sajtovi kvaliteta kao ovi dolje na linkovima, ne mogu da kostaju vise od 1000 eura, zar ne?
Treba mi nesto para da zakupim domen, treba mi nekih jos da ulozim u promociju sajta. Treba mi i neka rezerva para da placam tehnicku podrsku..... To je sve koliko ja shvatam 3000-4000 eura. Ako puknem te pare.... zivot ide dalje .... sto da radim. :1074:

blogowski 15. 11. 2008. 01:37

Zasto podgoričanin kroz svaki drugi post provuce ova tri linka?? :1007:

podgoričanin 15. 11. 2008. 01:40

Pa tako bih htio da mi izgleda sajt. Svidja mi se kako su uradjeni a i dobri su pokazatelji koliko imaju posjeta i reklama.

A zašto si napisao ovaj post? Da bi reklamirao 5 sajtova u potpisu, zar ne? Da nijesi malo licemjeran, onako bar malo, osjećaš li to? Mali licemjer?

GaVrA 15. 11. 2008. 01:44

Ako imaš 3-4k evra da uložiš u nešto što realno ne znaš kako se radi, a da očekuješ mesečnu zaradu od mizernih 150€ posle tek nekoliko meseci(optimista), ne znam, bolje je možda da probaš negde drugde da uložiš te pare... :D

blogowski 15. 11. 2008. 01:50

Citat:

Originalno napisao podgoričanin (Napišite 63877)
Pa tako bih htio da mi izgleda sajt. Svidja mi se kako su uradjeni a i dobri su pokazatelji koliko imaju posjeta i reklama.

A zašto si napisao ovaj post? Da bi reklamirao 5 sajtova u potpisu, zar ne? Da nijesi malo licemjeran, onako bar malo, osjećaš li to? Mali licemjer?

Stavi ih onda u potpis bez prodavanja naivnosti ;)

podgoričanin 15. 11. 2008. 01:50

Čovjek mi je napisao da bih zarađivao od reklama na osovu 2000 jedinstvenih posjeta dnevno u toj branši, 1000-2000 eura mjesečno.
Ne znam jesi li pratio sve postove redom.

Citat:

Originalno napisao nixa (Napišite 63832)
Ja sam pričao mesečno.

Ali za takvu zaradu moraš da direktno komuniciraš sa kazinima, imaš mnogo middlemans u toj industriji i ako ideš preko njih zarada je jako manja.

Ako kockarske firme tipa GB, UNIBET, PINACLE.... na sajtovima koje sam linkovao, plaćaju tim sajtovima po 20 eura mjesečno, onda neka se te kockarske firme zapitaju je li sve u redu sa njima!

podgoričanin 15. 11. 2008. 01:50

Citat:

Originalno napisao Pedjaa (Napišite 63879)
Stavi ih onda u potpis bez prodavanja naivnosti ;)

Ne glupiraj se.

djoca 15. 11. 2008. 02:02

Uhhhh....ajd samo ovoliko....Ne placaju tim sajtovima ni dinar za te reklame, vec im daju 20-30% revenue share od igraca koje im referiraju ili 50-100 dolara po igracu. Vrlo retko se desava da kladionice zakupe kampanju na nekim od tih sajtova, vrlo vrlo retko.

podgoričanin 15. 11. 2008. 02:08

Što je revenue share?

Za ostalo smo se složili? Jedinstvene posjete, sajtovi koje sam linkovao nemaju više od 2000 jedinstvenih posjeta dnevno, onako kako ja vidim pojam jedinstvena posjeta?

Kome kladionice / kockarske kompanije klasično zakupljuju prostor?
Recimo ovome www.betexplorer.com Nekome ko ima strahovito puno posjeta?

Kalkulaciju oko otvaranja sajta, u vezi novca, sam dobro napravio?

Eniac 15. 11. 2008. 02:25

revenue share je podela dobiti sa firmom koju oglasavas, tipa ako igrac potrosi 20 dolara i ti imas 20% revenue share, tebi ide 4 dolara*.

Off Topic: *Ne znam da li ovo igde funkcionise ovako ali sam cisto hteo da ti objasnim kako izgleda

podgoričanin 15. 11. 2008. 02:35

To valjda znači da neko preko mog sajta treba da uđe na kockarske firme i odmah da izgubi pare, iako je tamo već registrovan? Ili da se registruje na neku kockarsku firmu ulazeći preko mog sajta?

I sad kobajagi su UNIBET, GB, PINACLE jako pošteni i časni. Upecaju nekoga preko mog sajta, i taj im izgubi 10 000 eura i oni mi daju 2000 eura? LOL

Mogu li ja njima jednostavno da kažem: Vidite da imam 2000 ljudi dnevno svaki dan na sajtu, baner vas košta 150 eura mjesečno.

Znači 6 banera 1000 eura.

ivanhoe 15. 11. 2008. 05:43

eh, a da naprosto procitas sta pise na tim sajtovima o tome sta nude, npr. https://affiliates.unibet.com/registration/

umesto da se ovde filozofira na 5 strana o tome sta bi bilo kad bi bilo.. ulozi pare, napravi sajt, pa onda pitaj konkretna pitanja, ovako samo gubimo vreme i mi i ti...

McKracken 15. 11. 2008. 10:57

Citat:

I sad kobajagi su UNIBET, GB, PINACLE jako pošteni i časni. Upecaju nekoga preko mog sajta, i taj im izgubi 10 000 eura i oni mi daju 2000 eura? LOL
Na kojoj planeti ti zivis?

aljosa 15. 11. 2008. 10:58

Citat:

Originalno napisao podgoričanin (Napišite 63886)
I sad kobajagi su UNIBET, GB, PINACLE jako pošteni i časni. Upecaju nekoga preko mog sajta, i taj im izgubi 10 000 eura i oni mi daju 2000 eura? LOL

Mogu li ja njima jednostavno da kažem: Vidite da imam 2000 ljudi dnevno svaki dan na sajtu, baner vas košta 150 eura mjesečno.

Znači 6 banera 1000 eura.

vjerujem da ti to što se vodiš za nekom vlastitom logikom u planiranju sajta i izvora zarade baš i neće puno pomoći.
Tržište i zakoni tržišta su takvi kakvi jesu, na betting sajtovima display adds kampanje baš i ne postoje, glavni izvor zarade je revenue share, a 1-2k posjeta dnevno ne jamči baš neku zaradu.
Toliko sam ja shvatio, kao potpuni n00b u betting svijetu na temelju postova onih koji se malo više razumiju u tematiku.

Što se tvojih nagađanja o tome koliko je koji sajt posjećen tiče, ovo će ti pomoći:
http://trends.google.com/websites?q=...ingexpert.com/
http://trends.google.com/websites?q=...nersguide.com/
http://trends.google.com/websites?q=....betshoot.com/

inače, jedinstvena posjeta, odnosno posjetitelj računa se kao jedan dolazak na sajt s jednog računala tijekom mjesec dana.

podgoričanin 15. 11. 2008. 13:49

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 63889)

umesto da se ovde filozofira na 5 strana o tome sta bi bilo kad bi bilo.. ulozi pare, napravi sajt, pa onda pitaj konkretna pitanja, ovako samo gubimo vreme i mi i ti...

Ti ne moras da gubis vrijeme, ne moras da svraces na ovu temu. Jednostavno ne dolazis na ovu temu i ustedis vrijeme.

Markok 15. 11. 2008. 13:54

Citat:

Originalno napisao Peca (Napišite 62232)
Cela bizbuzz sala se prosle godine smejala kada je Marko Bijelic rekao za govornicom da ljudi ne treba da gaje iluziju da ce uspeti, tj. da ce velika vecina pokusaja propasti.
Smeh je valjda trebao da znaci "konacno neko da stisne m**a i kaze istinu".
I sto sam duze u ovom poslu sve vise shvatam koliko je Marko u pravu.

Da bi sada uspeo [naglasavam SADA] trebas da imas iza sebe nekog jaceg ko ce da te pogura [recimo investitori], ili da imas mnogo znanja i vestine da bi bar neki pocetni zamajac napravio, a sve sam vise skeptik da ni to vise ne prolazi.

Najposeceniji sajtovi mogu da se podele u dve grupe:
- Oni koji su poceli ovim poslom da se bave jos devedesetih godina [mycity, burek, naslovi, ES...]
- Oni koji iza sebe imaju nekog jakog, investitor ili neka kompanija koja je vec jaka [Furka, Karike, B92, Blic]

Tu se krug zatvara, na zalost.

OK, postoje izuzeci, kao recimo PoslovniMagazin, ali i iza njega stoji firma koja je vec dobro poslovala... i stoje dobra poznanstva sa kljucnim ljudima.

Znam puno primera gde ljudi ulazu nadljudske napore, i na kraju svakog meseca brinu hoce li imati novca da bar server otplate.
Od adsense tesko moze server da se otplati [bar je tako na pocetku], hosting postaje premali za tvoj sajt [pa ti treba server], oglasivace je tesko naci, a marketing agencijama se ne isplati ni da odgovore na email ako imas mali sajt.
Pa ti sad uspi :)

Heroj magije i moći

Nazad na temu. Dakle pokrenuo sam novi sajt čija je (će biti) osnovna osobina upravo veliki sadržaj - www.netsrbija.net

Po mojoj proceni da bi ovo uspelo neko treba da uloži 100 000 evra (sadržaj, seo, advertising...), koje ja naravno nemam, zato i kažem Heroj. Naravno kao i svaki heroj na početku kampanje imam neke artifakte (dobre ideje) i ponešto skills (pomalo se razumem u marketing, takoreći to mi je struka) i nesto resursa.

Evo za razliku od Pece ja sam optimista i mislim da se može uspeti bez investitora ili medijske kuće iza sebe a vreme će pokazati da li sam bio u pravu i da li se od stvaranja web sadržaja u Srbiji može živeti.

Svaki komentar, savet, kritika ili podrška su dobrodošli.

(PS sajt je probno (rana beta) počeo da radi juče)

Vladimir Rodic 15. 11. 2008. 15:16

Citat:

Originalno napisao Markok (Napišite 63894)
Heroj magije i moći

Evo za razliku od Pece ja sam optimista

Nije Peca ovde dezurni pesimista vec smo se skoro svi slozili kroz diskusiju da ne moze. opet svaka cast tebi. Poterao si sajt pa vidi kako ide i javi.

Good luck

podgoričanin 15. 11. 2008. 15:55

Moze mi neko reci?

1. revenue share se daje ako se neko registruje npr na UNIBET preko mog sajta ?

Ili

2. revenue share se daje ako neko udje preko mog sajta npr na UNIBET i izgubi odmah poslije ulaska, recimo 100 $, iakoje vec registrovan tamo ?

Ako je prva opcija, onda je jako tesko zaraditi pare od revenue share, jer bi to znacilo da mogu da zaradim pare samo od NOVOREGISTROVANIH na kockarskim firmama, koji su na sajtove kockarskih firmi usli preko mog sajta.

McKracken 15. 11. 2008. 16:02

Jok, nego se ti davati deo profita od starih igraca koej je neko drugi registrovao. Da je lako svi bi bili milioneri.

Daj malo kontakta sa realnoscu ;)

Inace, ako si pametan i NISI prepotentan mozes lepo zaraditi od gaming saobracaja. Nazalost, iz prethosnih postova mi se cini da to nije slucaj :D

podgoričanin 15. 11. 2008. 18:14

Što je gaming saobraćaj?

podgoričanin 15. 11. 2008. 18:17

Citat:

Originalno napisao aljosa (Napišite 63892)

Što se tvojih nagađanja o tome koliko je koji sajt posjećen tiče, ovo će ti pomoći:

http://trends.google.com/websites?q=...nersguide.com/

http://trends.google.com/websites?q=....betshoot.com/

Ne mogu da razumijem, pored ove krivulje su kockice, jedna kockica je 1000 posjeta??? Što će reći da je prema ovom dijagramu, goonersguide.com imao negdje u junu 2000 posjeta dnevno? Jel tako?

Petar Marić 15. 11. 2008. 22:10

Mislim da Google Trends nije dobar pokazatelj posećenosti sajta jer daje veoma sumnjive rezultate za sajt mojih prijatelja iz kombinata:


ivanhoe 16. 11. 2008. 04:13

kockice ne predstavljaju hiljade... poredeci posetu sa nekim drugim sajtom kome znas posetu mozes da procenis koliko je to u hiljadama, npr. ovaj tvoj goonersguide sajt ima oko 7-8 hiljada dnevno

djoca 16. 11. 2008. 14:28

ima na gooneru dva linka ka otvorenoj statistici posete...ne treba mnogo truda naci te linkove i konkretne podatke...pri cemu poseta i zarada ne moraju biti direktno povezani...ali cemu sve to

podgoričanin 16. 11. 2008. 14:43

Inače revenue share je vrlo "pošten" način raspodjele novca. :confused: Neki strai a mrtvi sajtovi na koje više niko ne dolazi, upecali su svojeveremeno neke igrače i zarađuju velike pare.
A neki relativno novi sajtovi koji imaju velike posjete ne zarađuju praktično ništa, jer su im posjetioci sve igrači koji su se davno registrovali. :1002:

Takođe, ako neko ima 10 000 ili 20 000 eura sa kojima je spreman da kocka, postoji naravno mogućnost da ih sve izgubi. Zato mu je najbolje da prvo napravi sajt i plati domen - sve za 500 eura, rergistruje se preko svog sajta na kockarske firme, i ako izgubi sve pare kockarske kompanije mu vrate 30%.
revenue share i njegove čari!

McKracken 16. 11. 2008. 17:37

Izvini, o kakvoj "raspodeli" pricas???

Vise nije ni smesno citati sta pises :)

Off Topic:
Da se slucajno ne prezivas Supurovic? Samo on moze da pise ovakve gluposti.

Miloje Sekulic 16. 11. 2008. 17:59

Citat:

Originalno napisao Markok (Napišite 63894)
Naravno kao i svaki heroj na početku kampanje imam neke artifakte (dobre ideje)

Vrlo je loša ideja da na istom sajtu imaš materijale posvećene SPC i Druni.
"Don't mix grandmothers and frogs" - Vuk Drašković
Mislim da je vreme "Ponešto o ponečemu portala" prošlo sa velikim krahom prvobitnih dot com kompanija krajem devedesetih.

Ako nisi sposoban da u jednoj prostoproširenoj rečenici iskažeš kome se i sa čime tvoj sajt obraća u problemu si. Ako ta rečenica glasi "Moj sajte obraćaš svima koji znaju srpski i korist internet" - u teškom si problemu.

Što se tiče tvojih skills, ne sumljam da ih imaš ali uvek je lepo pročitati još po nešto, makar da čovek pogleda stvar iz drugog ugla. Pokojni Biznisblog -"Kralj niše"

Pošto sam veliki zagovornik "No Bull****" filozofije objasniću ti na primeru. Od sredine 2003. do februara 2007. uređivao sam e magazin koji je po istraživanjima Strategic marketinga u 2005. i 2006. bi najčitaniji poslovnim magazin u Srbiji. Ona rečenica koju sam ti pomenuo je glasila "Pravimo magazin namenjen preduzetnicima i onima koji bi to želeli da postanu čiji će glavni sadržaji biti iskustva ljudi koji su uspeli u poslu i koji stvari o kojima pišu svakodnevno rade". Kad se od toga odstupilo, godinu dana posle mog odlaska, magazin je propao i ugašen.

Respect za hrabrost i želju za ulazaku online biznis ali pamet u glavu!

Trifun 16. 11. 2008. 18:05

Učlanio sam se na forum zbog ove zanimljive teme i zato što sam se donekle pronašao u ovoj Istokovoj tezi. Dakle, ja nisam programer i o internetu znam prilično malo, ali znam po nešto o tehnologiji prerade hrane, pa sam odlučio da nešto piskaram o tome. Osnovna ideja mi je da kolege iz branše imaju mjesto gdje mogu pronaći neke aktuelne informacije o tehnologiji, podjsetiti se na neke činjenice i naći pomoć.

Za 10-ak mjeseci koliko postoji sajt došao sam do ovih cifara: prosječna posjeta u posljednjem mjesecu je bila 230 (ne unikatnih) posjeta i 1024 otvorenih stranica, 175 članova na forumu (od čega 54 inženjera tehnologije, na šta sam veoma ponosan).

Naravno, niti imam vremena, niti sam se bavio nekom promocijom sajta. Zarada me interesuje u smislu da sajt nakon druge godine isplaćuje svoje održavanje. Negdje sam pročitao da je za stručni sajt dobar uspjeh 500 posjeta dnevno i da se tada može nadati nekoj zaradi. Neka ovo bude pitanje i za vas.

Sajt je http://www.tehnologijahrane.com

Inače ne plašim se i da ne zaradim ništa. Ja ovo i onako radim iz nekog svog entuzijazma i zadovoljstva da činim dobro djelo. Svaki put kad pogledam na sajt ili uspijem da pomognem nekom kolegi tehnologu preko foruma pomislim VIDI ŠTA SAM JA URADIO ZA SVOJ ESNAF, to zadovoljstvo mi je sasvim dovoljno da nastavim da radim.

Ovo kažem jer se u temi govorilo kako pokrenuti ljude da pokažu svoje znanje i tako obogate naš web. Osnovni problem nije nepostojanje volje, čak ni novac, već ni minimalno poznavanje interneta. Ljudima bi trebalo sam pokazati da je sve što je potrebno da urade je da plate programeru da im instalira word press, zakupi hosting, i za 5 minuta pokaže kako da postavljaju tekstove, ostalo je automatika.

Svako dobro

podgoričanin 16. 11. 2008. 19:27

McKrackenče, koliko imaš godina? 14?
 
Citat:

Originalno napisao McKracken (Napišite 63936)
Izvini, o kakvoj "raspodeli" pricas???

Čitaš samo svoje postove, diviš se sebi kako si naučio da kuckaš? Temu ne pratiš, recimo na ovo dolje nijesi se ni osvrnuo?

Citat:

Originalno napisao Eniac (Napišite 63885)
revenue share je podela dobiti sa firmom koju oglasavas, tipa ako igrac potrosi 20 dolara i ti imas 20% revenue share, tebi ide 4 dolara*.

Off Topic: *Ne znam da li ovo igde funkcionise ovako ali sam cisto hteo da ti objasnim kako izgleda

Ovo dolje si ti napisao, zar ne? Koliko imaš godina? 13? 15?

Citat:

Originalno napisao McKracken (Napišite 63898)
Jok, nego se ti davati deo profita od starih igraca koej je neko drugi registrovao.

Mozak ti nije sazrio, ne možeš da pohvataš konce. Ništa strašno mlad si, glavno je da si naučio da kuckaš.

McKracken 16. 11. 2008. 19:34

Decko, malo sam stariji i uradio sam mnogo vise nego sto mislis, i nemam vremena da ti crtam jer si prepotentan u pm i mrzi te da citas.

Spusti malo loptu kad pricas sa ljudima koji su vec uradili ono sto ne mozes za sledecih 10 godina sa takvim stavom.

Procitaj i sitna slova. Revenue share je prost i svaka baba moze da ga razume. Dobijas procenat od akcije registrovanih igraca koji su se registrovali kao tvoj referal. NIsta tu neposteno i nakaradno nema.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:08.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.