DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Web aplikacije, web servisi i software (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Android Aplikacije (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8067)

srdjan 04. 03. 2010. 09:43

Citat:

Originalno napisao dootzky (Napišite 80938)
(anyway, jel' neko zna kada i gde se preuzimaju telefoni? :) any info?)

Ja treba da podignem 2 telefona... prvo ti idi vidi, pa nam javi kad se vratiš kući šta si uradio :D

Malo ON-topic... nisam baš siguran ova pobednička app da je baš i najbolja, ali dobro... svi što gube imaju pravo da se ljute.

Koliko sam gledao po forumima bile su bar 2 aplikacije koje su extra: jedna 3D igrica i ona srpska tastatura, ali ne vidim je u listi - možda nije proradila. Mislim da je moja app više nego extra :) ali je verovatno promašena tema.

A parkiranje je izgleda najveći problem u Srbalja... čak 7 aplikacija se bavi ovom problematikom :)

ivanhoe 04. 03. 2010. 11:56

Off Topic: hmm, jel ce neko do vas dobitnika mozda prodavati te telefone?

srdjan 04. 03. 2010. 12:08

Off Topic: ja necu, meni je extra tajming 8.mart i 11.mart rodjendan, samo da ne dobijem oba zenska modela :1002:

dootzky 04. 03. 2010. 16:59

off topic: ja vec imam HTC Magic, tako da cu svakako prodadi svoj novodobijeni HTC Tattoo :) jedino je pitanje KOLIKI POREZ trebam da platim narodnoj lutriji srbije i MUPu za tu transakciju.. :P

srdjan 09. 03. 2010. 11:51

http://www.benchmark.rs/forum/showth...=225279&page=7

Evo interesantne analize pobednicke VIP aplikacije :)

dootzky 10. 03. 2010. 00:11

au, quote:

--------------
Da saberemo utiske... prvo mesto je osvojila aplikacija:

1. koja ima 3 dizajnirana view-a
2. koja ima ukradenu ikonicu
3. koja ima ukradenu pozadinu
4. koja preuzima podatke sa krstarice
5. koja ne radi cim sajt posrednik promeni nesto u strukturi ispisa (kao npr sada)

Programer sam za Android platformu od kako je izasao prvi SDK (pre pojave samih uredjaja) i niko me ne moze ubediti da je u ovu aplikaciju ulozeno vise od 10 dana rada.
--------------

necu da komentarisem, app radi (ili je barem RADIO :P), a za sve ostalo.. jebiga.. pljuca je bas ostra, ali stoji.. ako puca app .. to je ono.. malo blam. :|

posebno sto su osvojili "omg prvo mesto" ;p

in the mean time - jel' neko ima info za Tattoo utesne nagrade? :)
rekli su ove nedelje da ce da nas obaveste sve?
any hints?
thx

dinke 10. 03. 2010. 13:37

Ček, znači prvo mesto osvojila je aplikacija koja vuče sadržaj sa 3rd party sajta?!!

Damn, sad mi žao što nisam malo pogledao taj SDK, mogao sam za 3 dana posla da uzmem 10 somića (lepo me Marko terao da se malo potrudim a ja lenština) :)

mileusna 10. 03. 2010. 14:45

^ Pa mogao si... ali je preduslov izgleda bio da istovremeno budeš i član žirija. :)

jasmanac 10. 03. 2010. 15:12

^ Pa zar to nije po default-u kod nas? :D

ivanhoe 11. 03. 2010. 17:52

pa ajd sad, preterujete, gomila aplikacija vuce sadrzaje sa 3rd party sajtova, konverteri kursa, mape, pretrage, recnici, nije to nista lose samo po sebi. Ono sto je ovde glupo je da je od svih mega fancy ideja, accelerometara, augmented reality ovo-ono fora, nagradu dobila aplikacija koja spajderuje listu filmova sa sajta, i pri tome krsi autorska prava tog sajta..

misk0 26. 04. 2010. 02:00

Postoji li app za android koja dozvoljava sortiranje poruka po folderima? Koliko vidim, ovde sve jedan folder - primljeno / poslato. Htio bih da imam kao na svim telefonima do sad, Inbox, Outbox, Sent, Saved..

DejanVesic 29. 04. 2010. 13:37

Posle 7 dana (i dalje oduševljen telefonom :) evo šta sam instalirao:
  • aCurrency
  • Advanced Task Killer
  • Astrid - Task manager - sinhronizujem ga sa RTM
  • Barcode Scanner
  • Google Sky Map - ubija bateriju, ali je fenomenalna aplikacija za demonstraciju lokacije i astronomije :-)
  • KeePassDroid - za čuvanje passworda
  • Twidroid
  • UpVise - notes i shopping list - sinhronizuje se sa http://www.upvise.com/

kalkulus 29. 04. 2010. 14:04

Citat:

Originalno napisao misk0 (Napišite 83712)
Postoji li app za android koja dozvoljava sortiranje poruka po folderima? Koliko vidim, ovde sve jedan folder - primljeno / poslato. Htio bih da imam kao na svim telefonima do sad, Inbox, Outbox, Sent, Saved..

K-9 mail

misk0 30. 04. 2010. 09:36

Citat:

Originalno napisao kalkulus (Napišite 83860)
K-9 mail

Zaboravih gore napisati - SMS poruka a ne e-mail.

kalkulus 30. 04. 2010. 10:16

e onda ne znam :)

McKracken 30. 04. 2010. 13:49

@misko:

Probaj da se naviknes na androidovo sortiranje SMS-ova. Beskonacno je logicnije i upotrebljivije. Vredi :D

misk0 30. 04. 2010. 23:38

Foldere za poruke koristili su svi telefoni i e-mail klijenti do sad i stvarno ne vidim nista nelogicno u tome. Nervira me izmisljanje tople vode. Na kraju krajeva i WM ima slican fazon, ali ga mozes iskljuciti.

McKracken 01. 05. 2010. 01:07

Ne kazem da je nelogicno, samo da je prirodnije kada su poruke u threadovima. I meni je bio cudno prvih dan-dva, posle je nezamenljivo i nije mi jasno kako je nekome palo na pamet da to bude drugacije :)

(Hocu reci: vredi potrositi malo vremena i privici se, iako na prvi pogled deluje debilno nekome ko se navikao na drugaciji nacin rada. Nothing more) :D

drdrksa 01. 05. 2010. 16:24

Potpisujem ovo sto je rekao McKracken. Ja vise ne umem da se snadjem ako nije po threadovima :)

misk0 02. 05. 2010. 11:22

Ne sumnjam uopste da nije korisno, ali zelim da 'arhiviram' odredjene poruke a da nisu u listi primjljenih poruka vec na nekom drugom mjestu (folderu)

msav 05. 05. 2010. 15:19

Vip Android izazov 2.0
 
Danas je pokrenut Vip Android izazov 2.0

Pogledajte http://android.vipmobile.rs/ za sve detalje.

Ukratko
- nagradni fond 22.000€
- četiri kategorije, četiri prve, druge i treće nagrade
- nagrada programera (developers choice)
- nagrada korisnika (users choice)

Prijava ideja traje do 31. jula, deadline za slanje aplikacija 1.9.2010. More info to follow :)

pcigre 05. 05. 2010. 15:21

Još jednom u nizu, respect za VIP i kapiranje sa ima potencijala u smartphone tržištu.

Čim mi istekne ugovor... (taman i da MPN proradi) i eto mene.

msav 05. 05. 2010. 15:34

Nova aplikacija na Android Marketu - Android Vip Meni
 
Kako bi korisnici lakše pronašli zanimljive i korisne aplikacije u moru od 50.000 aplikacija na Android Marketu, Vip je razvio "Android Vip Meni".

Aplikacije su grupisane u kategorije, moguće je aplikaciju dodati u omiljene ili je poslati prijatelju. Očekujte redovna ažuriranja.

Potražite je ili po imenu na A.M. ili preko imena paketa: rs.vip.avm

srdjan 05. 05. 2010. 21:48

Prelepo :1039:

U isto vreme budjavi Blackberry ne dozvoljava download IP-ima iz Srbije.

dootzky 06. 05. 2010. 09:34

VIP momci su kraljevi! :D

btw, ja sam presao pre pola godine kod njih, i ne samo da su jeftiniji, pouzdaniji, i kvalitetniji servis od 063/064, nego imaju i besno velike free 3G pakete, koji su za android presudni.

npr, konkretno sam zvao telekom (064), da pitam koliko je 3G, i zena mi kaze shatro "30mb je 300 din, 90mb je 900 din", ja kao mmmmm.... ok.. weird? skupo?

odem kod vipa, i oni u mom postpaid mesecnom paketu od 1000 dinara daju 300 MB BESPLATNO!!!!!! (?!?!?!) :O

sto znaci, da bi me konkretno 300MB kod telekoma kostalo oko 2700 (+mesecni racun), a kod vipa za 1000 din dobijam i mesecni racun i divljacki net, a jedva iskoristim i 80MB... ??

naravno posle samo zakacis USBom svoj VIP android telefon na svoj lap, i imas 3G net svuda kada god ti zatreba, bio u kaficu ili u vozu, gde nema ili ima wifi-ja, nebitno - 3G je 3G ;)) haha :D

anyway, mad props VIPu za novi izazov, bice sjajno, hope to see you all there! ;)

mileusna 06. 05. 2010. 09:37

Citat:

Originalno napisao dootzky (Napišite 84041)
i imas 3G net svuda kada god ti zatreba, bio u kaficu ili u vozu, gde nema ili ima wifi-ja, nebitno - 3G je 3G ;)) haha :D

Svuda ili samo u Beogradu?! :)

kalkulus 06. 05. 2010. 09:51

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 84042)
Svuda ili samo u Beogradu?! :)

da, to je ocigledno problem, 3G ima po gradovima(mozda ne svim) a cim se maknesh dalje osudjen si na EDGE koji se vuce kao dial-up net

ja sam za vikend u Borci, koja je ~10km od Beograda, primetio da 3G ne radi :(

[nq] 06. 05. 2010. 11:17

upravo, i u Novom Sadu, na retkim mestima hvata 3G, cak i u centru se gubi. ali svaka cast za vip izazov!

nixa 06. 05. 2010. 11:51

Vip koristi Telenor sada za nacionalni roaming tako da koristi i njihovu 3G mrezu kada je potrebno.

[nq] 06. 05. 2010. 16:04

Off Topic: ^ ja kad odem u "nacionalni roming" ja uopste nemam data konekciju, tj. interneta :(

dootzky 07. 05. 2010. 00:15

hm, vidis, interesantno.. meni u 95% slucajeva radi super 3G u Beogradu, a kada sam bio u Novom Sadu, nisam obratio paznju, ali radio mi je net najnormalnije.. doduse nisam gledao da li mi pise "3G" ili "E", ali kapiram da je bitnije da mi radi kada zatreba nesto hitno, pa makar bilo i sporije, nego da nemam net uopste :)

i?

ko ce sve od vas da se oproba u VIP Izazovu 2 ? :)

srdjan 07. 05. 2010. 11:53

^ Ja ću poslati aplikaciju iz potpisa u kategoriju "unapredjenje".

To je ionako rad bez kraja, pa bar da spojim lepo i korisno. :)

mangia 11. 05. 2010. 16:53

Upravo stigao samsung i5700... bt transfer imenika prošao bez problema, wifi super radi, ...

dolazi sa andr 1.5 ali večeras će da padne 2.1

misk0 21. 05. 2010. 09:50

Treba mi app za upravljanje startup-om, tj omogucavanjem i onemogucavanjem app koji se pokrecu sa telefonom. Trazio sam na marketu, sve free su popljuvane kako ne rade ili kako su adware i slicno. Nije mi problem kupiti ali bih htio biti siguran da radi.

jablan 24. 05. 2010. 21:56

@vi koji ste pravili Android aplikacije: kako ste pravili ikonice za menije i tabove, dajte neki savet/tutorijal itd.

sasas 24. 05. 2010. 22:41

Imaš ovde objašnjenje šta i kako:

http://developer.android.com/guide/p...on_design.html

Ako hoćeš da ti meni i tab ikonice prate look&fell platforme u suštini nacrtaš crno-belu siluetu ikonice i onda primeniš filtere koje su ljudi napisali na ovom linku gore. Ako imaš fotošop još bolje, jer možeš skinuti gotov templejt (opet sa linka odozgo) sa već pripremljenim filterima.

jablan 24. 05. 2010. 23:11

Čitao sam te guideline-ove al' sam priličan duduk za grafički dizajn, pokušavao sam da ispratim korake u Gimpu i Inkscape-u ali bez uspeha. Videću da nađem negde PS pa da vidim u njemu to što su kačili. Čudno mi je što nigde na netu nisam uspeo da nađem neki tutorijal ili gotove fajlove za Gimp ili Inkscape (ima nešto ali nije kako treba). :(

jablan 25. 05. 2010. 16:27

Snašao sam se. Jbg, ja i Photoshop, kao veb dizajner kad pejstuje PHP skriptu s neta u svoj kod, ne razume ništa, ne zna kako radi, al' radi! ;)

ogy100 28. 05. 2010. 06:40

Pozdrav decki! susreo sam se sa jednim programom konkretno za iphone,ne znam kako se zove pa cu pokusati objasnit.radi se o tome da program sluzi za to da mob uopce ne reagira kada ti dodje poruka od neke osobe iz imenika koju naravno sam izaberes,isto je i kod poziva.dakle neko ti posalje poruku ili te zove a mob uopce ne reagira nego kad ga otkljucas u kutu stoji mala tockica po kojoj znas da imas sms ili propusten poziv.vrlo zgodna aplikacija za izbjegavanje odredjenih problema ;-)..e sad me zanima da li ste se susreli s tim i da li je tako sta moguce staviti na android..hvala..poz

msav 22. 06. 2010. 15:15

Vip Android Developer’s Night powered by HTC - prijavite se
 
Prvi "Vip Android Developer’s Night powered by HTC" događaj održaće se 1. jula
2010. godine u Beogradu, na splavu Goga Yachting club (šetalište kod hotela
Jugoslavija, 300 m od hotela ka Zemunu), sa početkom u 20 časova.

Razmenite iskustva i ideje sa Vipovim i HTC stručnjacima i drugim programerima.
Budite prvi koji će saznati novosti iz uzbudljivog sveta novih Android
tehnologija, a pripremili smo i neka iznenađenja!

Rezervišite ovaj datum! Više informacija sledi naknadno.

Ukoliko se već niste prijavili trk na:
http://android.vipmobile.rs/event


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:07.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.