DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Šta voze srpski developeri (i ostali IT related) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=7982)

conica 27. 10. 2009. 00:47



na ravnom sam glavna...a onda naidje krivina ili ndb nizbrdica :1074:

kola ne hvala...ne umem da vozim

STELLANOVA 09. 11. 2009. 20:03

Jel ima neko ovde iskustva sa Citroen Xsara Picassom? Ukazala se neka povoljna kombinacija pa reko da pitam dal neko ima iskustva... 1.8 16V motor je u pitanju ...

mangia 09. 11. 2009. 21:05

Ja vozim klasičnu Xsaru i nisam nešto pretjerano zadovoljan. Auto je udobno i izuzetno pogodno za duža putovanja ali nije nešto pretjerano pouzdano...

Meni je za godinu dana crklo:
- akumulator (70 Evra)
- 2x prednji desni stabilizator (2 x 12Evra)
- semering desne poluosovine (30 Evra)
- mali hladnjak (150Evra)
- držač haube
- ručica žmigavaca
- 10 sijalica (10 x 3 evra)
- termostat (30Evra)
- izgubljen kod nakon izmjene baterije na ključu za daljinsko otklj. (4 evra)
- raskliman vozačev sic (sam popravio)
- crijevo za rashaldnu tečnost (60Evra)
- termo prekidač ventilatora (20Evra)
- nosač motora (30Evra)

Još imam problem sa nemirnim radom motora i gutanjem gasa kada je hladan motor ali ne mogu skontati šta je u pitanju...

Auto sam kupio sa 63000km a sada ima 96000km

Dakle za 33000 sve gore navedeno sam morao popravljati... Auto se naravno redovno održava...

Vozio sam Ford Oriona starog 22 godine i ništa za 2 godine nije crklo

bluesman 09. 11. 2009. 21:06

Ja sam jedne godine vozio Xsaru Picasso na more i nazad (ukrali su mi auto 2 dana pred more pa sam ovaj pozajmio). Bio je HDi 2,0 (ako se dobro sećam), odličan auto ali ima jedan problem: zbog pozicije levog stuba nema baš sjajnu preglednost, kada voziš putem gde ima dosta krivina i kada ulaziš u levu krivinu moraš da "izviruješ" jer se ne vidi dobro od stuba. Ovo je stvarno jedina ozbiljna zamerka, inače, imao je full opremu a što se tiče prostora unutra i osećaja u vožnji - sve je jako dobro. Još jedna subjektivna stvar: ja ne volim dizelaše, ali to nije zamerka nego moj trip.

Predlažem ti da sedneš i provozaš dobro u svim uslovima (grad, auto put i neki "krivudaviji") jer možda tebi neće smetati ovo što je meni smetalo. Meni je baš bio dobar i hteo sam da ga kupim, savršen je za porodicu, ali nisam samo zbog tog stuba jer je vrlo brzo počelo da me nervira.

To je ovaj "debeli" iznad prednjeg levog točka, najbliži tebi na ovoj slici:



U levoj krivini ne znaš da li da gledaš kroz šoferku ili ovaj mali prozor, pa izviruješ levo-desno :)

Leftfield 09. 11. 2009. 21:13

Ja nisam neki poznavaoc auta ali ovaj Scenic što ga vozim... ludilo. Brz iako dizel (3 puta su mi prošle godine uzeli vozačku :D), po kiši se ponaša extra, malo troši, pre pre prezadovoljan.

BTW: Taj stub i mene neki put zeza ali to je bolest skoro svih monovolumena.

3banchi 09. 11. 2009. 22:09

Najbolja preporuka za citroena...

dinke 09. 11. 2009. 22:19

Citat:

Originalno napisao Leftfield (Napišite 75623)
Ja nisam neki poznavaoc auta ali ovaj Scenic što ga vozim... ludilo. Brz iako dizel (3 puta su mi prošle godine uzeli vozačku :D), po kiši se ponaša extra, malo troši, pre pre prezadovoljan.

O scenicu je sve vec rekao Jeremy, bolje da se ne ponavljamo ;)

3banchi 09. 11. 2009. 22:25

Sa Punta cu verovatno da predjem na "njega"...a moze i "nju"!

Leftfield 09. 11. 2009. 23:20

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 75626)
O scenicu je sve vec rekao Jeremy, bolje da se ne ponavljamo ;)

Nisam vidio taj post, sorry.

mLAN 06. 02. 2010. 19:29

Dobra tema. Šteta što je otišla u off i zamrla. +1 za Nemce: BMW E30


mileusna 06. 02. 2010. 20:25

Evo i ja da se updejtujem, -1 za Francuze, +1 za Francuze.


Milos Vukotic 06. 02. 2010. 22:28

1 Prilog(a)
Sa srecom, Mileusna! Odlican je :) Makar sto se dizajna tice, jos me nije zapalo da provozam neki od ove nove serije.


BTW, mogu se i ja update-ovat, ako se ovo racuna, +1 za Italijane:

ivanhoe 06. 02. 2010. 22:59

^^ jel motor ili ono kamionce iza :P

Milos Vukotic 06. 02. 2010. 23:05

Najmilija situacija u mojoj šoferskoj karijeri je kad dođe ljeto, 15. juli, a ja dobijem turu da iskrcam u centru grada... :D

STELLANOVA 07. 02. 2010. 16:53

Lancia Lybra, od pre 3 nedelje.

+1 za italy :)


marinowski 08. 02. 2010. 11:24

Vozim Smarta ...



Dobro se ponaša, vozio sam ga zimi do nekih zaturenih vojvođanskih salaša bez problema.

A imamo i Corsu iz 2007. godine ...

bluesman 08. 02. 2010. 12:37

Super je smart, samo moraš da paziš da ga ne zagubiš negde ili da ti ne ispadne iz džepa - frka je da ga nađeš posle :)

Pre jedno 6 meseci pitala me žena, koju automobili ne interesuju baš ni malo, šta se ovo dešava, otkud toliko invalidskih automobila na ulici? Nisam znao na šta misli dok mi nije pokazala prstom na jednog :) NHF :)

Milos Vukotic 08. 02. 2010. 12:48

Kad je neki Cetinjanin dovezao prvog Smarta u grad i onako mangupski se parkirao ispred Gradske kafane, neko ga iz bašte upita: "Kralju, imaš li futrolu za to auto?" :D

marinowski 08. 02. 2010. 12:51

Navikao sam već na ovakve komentare. Interesantno je koliko njih je komentarisalo auto u početku, uglavnom stariji ljudi. Nešto tipa: izvini sine, ali ja to nikao poklon ne bih uzeo ...

Kada sam bio u Trebinju, pitaju me koji auto vozim, ja kažem nevoljko Smart, pošto sam očekivao komentare, a na to mi kažu wow, to je u kod njih statusni simbol. Pitam kako to? Kažu: kada vide smart, pomisle: taj ima toliko para na bacanje da može čak i Smart da kupi : ))

dinke 08. 02. 2010. 13:48

Likovi koji pljuju po smartu ocigledno nisu nikada ziveli na Vracaru ;)

mileusna 08. 02. 2010. 14:15

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 79494)
Likovi koji pljuju po smartu ocigledno nisu nikada ziveli na Vracaru ;)

Ili u Rimu :)



Tamo ih baš dosta ima... :)

STELLANOVA 08. 02. 2010. 14:47

Pogotovo kad polovan kosta u DE 2000e... Kao malo jaci komp ;)

bluesman 08. 02. 2010. 15:11




A ovako pod snegom, liči na sneška :) Samo mu nedostaje šargarepa i metla :)

Meni taj auto izgleda kao death-trap, ne smem ni da pomislim šta bi se desilo da te udari neko. Nisam video security testove za njega, ali ne vidim ni mesto gde bi mogao da se stavi neki air bag :)

A i definitivno je ružan ... pre bih uzeo onda novog "fiću" nego smart.

STELLANOVA 08. 02. 2010. 15:25

http://www.euroncap.com/tests/smart_..._2007/303.aspx

4 zvezde na testu, nije lose uopste ;)

Samo 5 poena manje od tvoje Lagune i 4 poena vise i jednu zvezdu vise od Sandera :)

http://www.euroncap.com/tests/dacia_..._2008/340.aspx

MorenoArdohain 08. 02. 2010. 15:39

@Stellanova, ti testovi nisu toliko realni. Primera radi, frontalni udar se radi pri brzini od 64 km/h, i to u barijeru, sto je ekvivalent sudara 2 vozila iste ili priblizne mase koji se krecu brzinom od oko 50-ak km/h.

Sasvim je druga pesma kad vozilo sa kojim se sudaras ima vecu masu od tebe. Ko ce bolje proci, vozilo od 700kg ili vozilo od 1250kg, uz pretpostavku da imaju isti sistem zastite?

Eh da, mislim da cak i sam EURONCAP kaze da se ne mogu porediti zvezdice za razlicite klase automobila.

ljtruba 08. 02. 2010. 16:06

E, ali stvarno sam prisustvovao kad je klinka pokazala babi Toyotu iQ, a baba rekla "ma pusti sine, to je auto od nekog invalida"

mada se i ja cesto parkiram na Vracaru :)

bOkIcA 08. 02. 2010. 16:33

Znam za anegdotu od pre vise godina kada su prvi Smart-ov poceli da pristizu na autoplaceve i gde je jedan od vlasnika-direktora takvog placa prokomentarisao da kad je seo u njega imao osecaj kao da ga je obukao. :D
Inace je covek krupniji-visi.

marinowski 08. 02. 2010. 17:06

Što se tiče mesta, ima stvarno dovoljno, ne znam da li ste imali prilike sedeti u njemu. Vozio sam i ljude više od 2 metra, iznenadili su se. Takođe, ima staklo i na stropu, tako da je pregledno.

Prilično je siguran, čitao sam dosta o tome, ima air bag, metalni kavez ili kako se već zove, probali su ga zakucati sa 160km/h u betonski stub, nakon toga su još mogli otvoriti vrata bez problema. Naravno, vozilo nije imalo vozača :)

Izgled je subjektivna kategorija, ni meni nije lep, ali već sam se navikao na njega :) Ja sam ranije vozio samo Vespu, a kada sam nabavljao kola, ovo mi je bio logičan izbor, nešto najbliže motoru. :)

Za duže relacije imamo Corsu, kao što rekoh. Proputovali smo sa njom i Francusku i Italiju, odlično se ponašala.

Sve u svemu, kao druga kola i za nešto što se može svugde parkirati, Smart mi je sasvim dovoljan.

bluesman 08. 02. 2010. 20:19

Ok, sve je subjektivno, ja samo kažem da ne bih smeo van grada u njemu (ne znam da li da kažem u njemu, sa njim ili na njemu :)), naročito ne na auto-put. Priznajem da bi me bio strah.

A što se tiče testa, Moreno je u pravu, velika je razlika kada se zakucaš u zid ili kada se zid zakuca u tebe. Ako se ja dobro sećam fizike, kinetička energija zavisi od mase i brzine, što je veća masa - veća je i kinetička energija, pa ako te udari neki auto od 1,5 tone pri brzini od 90kmh to je 6.075.000 J, dok smart pri toj brzini ima 3.321.000. Hajde da kažemo da zavisi i od materijala, ali opet - nije ni Smart blindiran :)

xippi 08. 02. 2010. 20:33

e bre blues, i ti si mi neki 5th gear fan :) oni su sudarali smart i zid



ova skoljka sasvim fino amortizuje frontalni udar, dok si sa strane vise nego nezasticen. u gradskoj kreni/stani voznji je zakon, moz da ga parkiras popreko + nemas osecaj da nemas dupe sve dok ne krenes u rikverc :)

kul auto

dinke 08. 02. 2010. 20:56

^Do not mix 5th gear i top gear :)

bluesman 08. 02. 2010. 20:56

Ja sam "neki Top Gear fan" a fifth gear ne gledam :D

Uglavnom snimak je jeziv :) Udari te auto spreda a tebi su ionako noge u motoru, na samo 15 cm od branika - jezivo :D

xippi 08. 02. 2010. 23:13

грендмадрс анд фрогс. мај фолт

iskreno i mene je uhvatila malo jeza kad sam video sudar tom brzinom, mada sanse za tako nesto u normalnoj gradskoj voznji male. meni je iskreno kada sam video ona smartova kartonska vrata prosla kroz glavu raskrnica i kako lik sa strane prolece kroz zuto/crveno. jeza.

overall fina zastita za ono sto je namenjen. nemam smart ali sam se vozikao u njemu i skroz je kul :)

marinowski 09. 02. 2010. 04:09

Kao što rekoh, Smart ima čeličnu ljusku, pa je sigurniji nego što se na prvi pogled čini:
http://auto.howstuffworks.com/smart-car1.htm

Motor je pozadi.

Svejedno, treba se kloniti sudara, bilo koji auto da je u pitanju : )

bokacbl 09. 02. 2010. 09:51

...
 
Ja sam imao blizak susret sa Smart-om odozada :)
Udario me je Smart u koloni - Smart je isao 40km/h a ja sam stajao u
Roveru 414.

Epilog - Rover je morao da ide na izvlacenje jer je kompletan zadnji dio bio uvucen - i nakon izvlacenja moglo se vidjeti posto je pomjerio dio gdje se pocinje izdvajati sasija za krov..

Sve u svemu - nije Smart uopste toliko naivan :)

bluesman 09. 02. 2010. 12:35

Kako da Smart bude uvučen kada i ovako izgleda kao da ga je neko još u fabrici udario spreda... i od nazad :D Ne znaš da li da ga voziš ili kotrljaš kao grudvu ili da šutiraš na koš sa njim :) [ neću više, obećavam ]

dinke 09. 02. 2010. 12:36

Ne znam cemu tolika frka sto se tice bezbednosti smarta, imho svako ko je smeo da sedne u Yugo (koji je imho kotrljajuci mrtvacki sanduk kad je bezbednost u pitanju) ne bi smeo da ima problem sa smart-om :)

marinowski 09. 02. 2010. 12:43

Ovo je samo dokaz da svaka tema može postati Advocacy, makar o čemu se radilo : )

bluesman 09. 02. 2010. 12:50

Ja se izvinjavam još jednom zbog mojih postupaka, nije advocacy samo sam hteo malo da se našalim :)

ivanhoe 09. 02. 2010. 13:01

ja bih rado imao smarta, kad zivis u mom kraju parkiranje je toliki problem da je malo veca ili manja bezbednost i izgled potpuno zanemarljiva u poredjenju sa cinjenicom da mozes da stanes i popreko, a da je dovoljno visok da se popne na svaki ivicnjak... a opet nije bas ni skuter, relativno je udoban, sedeo sam i za volanom, a ja imam 110kg, znaci nekom normalnije gradjenom je sasvim dovoljno mesta...

a i sto neko rece sigurno je bezbedniji i od yuga, a bogami i od onih kineskih terenaca kojih je pun beograd... gledao sam crash testove sa tim i pri 60 na sat motor ti zavrsava u krilu, ja u to ne bih seo nikad


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:59.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.