DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Uhapšeni zbog internet kladionice (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8476)

STELLANOVA 26. 02. 2010. 11:01

Naravno daj e kockanje izuzetak, zato i postoji poseban zakon i pravilnici.

To sto je bilo tolerisano takvo poslovanje do sada ne znaci da je legalno a to sto su samo njih uhapsili znaci da se sve odigrava u Srbiji... :(

dinke 26. 02. 2010. 14:12

Prociscena Tema
 
Samo da vas obavestim da je tema ponovo otvorena, obrisao sam offtopic poruke.

Molim vas drzite se teme. Hvala.

dacha 26. 02. 2010. 14:30

Ovo što STELLANOVA priča, ovo je suština priče i po meni najveća opasnost iz cele ove situacije. Ako napravimo takvu podelu, onda smo dozvolili klasičan marketing na internetu (koji je skoro pa nestao) i zabranili affiliate marketing u pravom smislu. A da li je kockanje izuzetak... Nije, samo je početak.

jasmanac 26. 02. 2010. 14:56

Ne mogu se stvari generalizovati. Ovde je u pitanju bio affiliate gambling sajteva a svaka drzava pa i nasa Sorabija je osetljiva cim se pomene rec kocka.

Zato postoji sud i ako nadju dobrog advokata uspece da otklone svaku sumnju oko toga da nisu prali novac vec da su posteno zaradili isti ali ukoliko zaista nisu placali porez onda tu nema spasa.

Mozemo izvesti sledeci zakljucak a to je da se porez uvek mora placati i da se drzavne ustanove kao i gradjani moraju malo bolje upoznati sa svim legalnim nacinima zarade na internetu a kroz edukativne seminare i slicne skupove.

Ovo je sama srz problema. Sve ostalo su nagadjanja.

I da, njihova ce uvek biti poslednja ;)

STELLANOVA 26. 02. 2010. 15:02

Srz problema je sto su zaradjivali pare procentom od kockanja (uplate svakog ko klikne sa njihovog sajta). To nije dozvoljeno. Partnerski program je takav da se pare dobijaju ne zbog reklamiranja sajta vec zbog kockanja (koliko znam pare nisu dobijali samo od kliktanja na banere vec vecinu para od procenta potrosenih para na kockarskim sajtovima). To je ucestvovanje u organizovanju igara na srecu, ne direktno, indirektno ali to nije bitno sa strane zakona.

dinke 26. 02. 2010. 15:03

Naravno da nam je drzava veoma osetljiva na kockanje, valjda zato ima tako puno kladionica i reklama za iste na svakom koraku.




mileusna 26. 02. 2010. 15:05

^ Ali na ovaj vaučer ne može da se klikne. ;)

STELLANOVA 26. 02. 2010. 15:08

Ljudi, to sto neko drugi krsi zakon uopste nije opravdanje. Mislim da se ne lazemo, zakon je napisan vrlo lose i postoji dosta rupa ali cinjenice kazu da je zakon prekrsen, to sto su samo ova dvojica nagrabusila jeste dokaz da je u Srbiji sprovodjenje zakona selektivno, ali...to je opste poznata stvar.

I da, affiliate gambling je u Srbiji zabranjen ako se pare dobijaju na osnovu procenta potrosenih para na kockanje. Affiliate kao affiliate naravno da nije ali kockanje je posebno definisano i to je ono sto je problem.

Gruja 26. 02. 2010. 15:09

Al' ako staviš jedan href na dinketove slike ode nam bluz u zatvor :)

STELLANOVA 26. 02. 2010. 15:10

Pametan covek takve pare prima na racun koji nema veze sa Srbijom i ciji vlasnik takodje nema veze sa istom banana drzavom.... ;)

jasmanac 26. 02. 2010. 15:20

Citat:

Originalno napisao dinke (Napišite 80469)
Naravno da nam je drzava veoma osetljiva na kockanje, valjda zato ima tako puno kladionica i reklama za iste na svakom koraku.

Da ali je razlika u tome stoje bet-at-home verovatno legalno registrovan za delatnost igara na srecu i sto placa mnogo veci porez nego sto to placaju obicne firme.

Pa imas na desetine kazina u svakom gradu ali se zna nacin na koji oni posluju i znaju se njihove obaveze u smislu placanja poreza i svega ostalog.

mileusna 26. 02. 2010. 15:31

Citat:

Originalno napisao jasmanac (Napišite 80475)
Da ali je razlika u tome stoje bet-at-home verovatno legalno registrovan za delatnost igara na srecu i sto placa mnogo veci porez nego sto to placaju obicne firme.

Da je tako onda bi i Blic mogao da doda link na onaj baner jer nema nekih ograničenja za reklamiranje kladionica registrovanih u Srbiji.

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 80423)
Osim toga, tu je očigledno više stvari umešano od tog SMS servisa, kako ovi navode oni su uslužno vršili uplate na teritoriji Srbije na račune (tikete) online betting kompanija, i ako dobiju tiket - uplate im na račun dobitak. Šta je to ako nije organizacija igre na sreću?

Bluesman, kad od nekog uzimaš pare za klađenje na ruke i daješ mu lovu od klađenja na ruke i sl. taj biznis podrazumeva naoružane telohranitelje i blindirane džipove i to tako funkcioniše i sa legalno registrovanim kladionicama i kazinima. Neretko se dešava da neki tinejdžer napravi negde veliki dug, bilo u kladionici ili kazinu, pa posle dođu čike u crnom mami i tati na vrata. Mislim dešava se i starijima, ne samo tinejdžerima naravno :)

A mislim da si iz konteksta saopštenja pogrešno razumeo na koje se "kladioničare" misli. Ne na ove što su uhapšeni nego na posetoce koji su odlazili na sajtove kladionica i tamo polagali uloge.

3banchi 26. 02. 2010. 15:44

Ja cu malo da budem baba Vanga...

iz nekog mog iskustva stvari ce da se odvijaju na sledeci nacin:
Po saopstenju Mupa, uhapseni su zbog "неовлашћено организовање игара на срећу и прање новца."
(Pranje novca i porezi me u ovom slucaju ne zanimaju...zanima me samo da li je affiliate marketing podvodiv pod "organizovanje i priredjivanje" - sto verujem sve nas iz esnafa zanima).
Dakle ovo je krivicno delo iz Krivicnog zakona:
Citat:

član 352.
(1) Ko bez odobrenja nadležnog organa priređuje igre na sreću,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do dve godine.
Sledece sto je bitno je iz Zakonao igrama na srecu, koji takodje propisuje krivicnu odgovornost za neovlasteno organizovanje igara na srecu ali sa zaprecenom vecom (?) kaznom nego Krivicni zakon i bez mogucnosti izricanja novcane kazne kao blazeg oblika kaznjavanja:
Citat:

X. KAZNENE ODREDBE
Krivično delo
Član 97.
Ko bez dozvole, odobrenja ili saglasnosti nadležnog organa
priređuje igre na sreću, kazniće se za krivično delo kaznom zatvora od najmanje šest meseci do tri godine.
Pored toga isti zakon regulise i prekrsajnu odgovornost izmedju ostalog i u ovim slucajevima:
Citat:

Član 10.
Zabranjeno je priređivanje i učestvovanje u igrama na sreću
suprotno odredbama zakona, kao i:
1) učestvovanje u igrama na sreću koje se priređuju u
inostranstvu, za koje se ulozi plaćaju na teritoriji Republike;
2) prikupljanje uloga u Republici za učestvovanje u igrama na
sreću koje se priređuju u inostranstvu;
3) prodaja, ustupanje, izdavanje, oglašavanje i svako drugo
predstavljanje
inostranih srećki i tiketa (listića) za igre na sreću na teritoriji Republike;
Ovde sam naznacio 'priredjivanje" jer ce se sud morati odrediti prema tome da li drzanje linkova podvodivo pod taj pojam ili ne, ali u svakom slucaju sankcija je prekrsaj odnosno novcana kazna.
Sto se tice oglasavanja...cini se da su stvari jasne - linkovi se mogu smatrati oglasavanjem, ali to isto bi se moralo primeniti na sve medije, stampane, elektronske, sportske manifestacije i sl. Puno je bilo iznesenih primera za oglasavanje, a ja bih samo podsetio na sinocnu maestralnu pobedu Partizna:1042: i na centralnu reklamu stampanu ispod oba kosa za stranu kladionicu cije ime ne bih da pominjem - da me drotovi ne bi optuzili za reklamiranje!
Prema tome svako ko drzi neki link na svom sajtu ili poseduje te specijalisticke sajtove za kladjenje i igre na srecu - nek se zamisli u svetlu poslednje recenice iz saopstenja Mup-a:
Citat:

Поред тога, наставиће се с акцијом откривања Интернет сајтова преко којих се врши оваква нелегална активност.
E sad...sta mi ovo govori u konkretnom slucaju nasih kolega:

Tesko mi je razumeti da bi tuzilastvo moglo podici optuznicu za ucinjeno krivicno delo "neovlastenog priredjivanja nagradne igre" ni po Krivicnom zakonu, ni po Zakonu o igrama na srecu. To je jednostavno van pameti da se linkovi, oglasavanje, marketing ka nekoj delatnosti mogu podvest pod organizovanje. Jer bez obzira koliko je predmetni sajt u funkciji kladjenja sa uputstvima, dojavama i sl...to je samo reklamni sajt koji ubire svoje prihode od reklame, odnosno linka...nebitno da li je reklama banner ili ppc link ili affiliate link. Banner se placa po ceni mesto/vreme prikazivanja, ppc po broju klikova a affiliate link po ugovorenoj proviziji za dovodjenje kupca, to je valjda jasno.
Dakle ostaje samo prekrsaj "oglasavanje" i to je po mom sudu jedino za sta kolege mogu odgovarati (uz ponovnu ogradu u vezi poreza, utaje, privatnih racuna).
I onda dolazim do kvake...zasto ovakva buka od strane policije, medija i sl. Odgovor smo uglavnom apsolvirali kroz mnoge postove - usudili su se da ugrabe nesto profita nekim jacim igracima.
Da li ce policija ubediti tuzilastvo da delo kvalifikuje kao krivicno delo? Verovatno nece, ali ako i tuzilastvo legne na te "dokaze" pa dodje do optuzenja i suda onda sam siguran da ce sud ipak doneti oslobadjajucu presudu.
Zasto onda to policija i specijalno odelenje rade? Zato sto su u funkciji "nekoga" i nebitno im je da li ce imati slucaj ili ne.
Bitno im je da su podigli veliku prasinu, priveli velike mafijase, slikali ih, pobrali simpatije neukih gradjana, ubrali lepe profesionalne ili politicke poene, poplasili stotine nas koji polako skidamo linkove koji bi nam mogli odrediti slicnu sudbinu - svoj cilj su postigli u prvom danu maestralne akcije.
Da li oni odgovaraju za svoje "propuste u sluzbi" i "krive procene slucaja"???
Ne odgovaraju, naprotiv bivaju nagradjeni.

STELLANOVA 26. 02. 2010. 15:50

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 80478)
Tesko mi je razumeti da bi tuzilastvo moglo podici optuznicu za ucinjeno krivicno delo "neovlastenog priredjivanja nagradne igre" ni po Krivicnom zakonu, ni po Zakonu o igrama na srecu. To je jednostavno van pameti da se linkovi, oglasavanje, marketing ka nekoj delatnosti mogu podvest pod organizovanje. Jer bez obzira koliko je predmetni sajt u funkciji kladjenja sa uputstvima, dojavama i sl...to je samo reklamni sajt koji ubire svoje prihode od reklame, odnosno linka...nebitno da li je reklama banner ili ppc link ili affiliate link. Banner se placa po ceni mesto/vreme prikazivanja, ppc po broju klikova a affiliate link po ugovorenoj proviziji za dovodjenje kupca, to je valjda jasno.


Tu je problem jer se pare dobijaju tako sto se uplacuje procenat od POTROSENE SUME NA KOCKANJE a ne kao suma za marketing, broj klikova ili slicno (i to se naplacuje ali izmedju ostalog i ono sto sam caps lockovao a sto nije dozvoljeno u Srbiji bez licence).

3banchi 26. 02. 2010. 16:01

@stellanova
Ti definitivno ne kapiras marketing i ne mozes da uocis razliku sta je reklama i naknada za reklamu (nebitno na koji nacin si placen za reklamu, da li od klika ili od provizije po pojedinacnom poslu) a sta je osnovna delatnost.

smarkovic 26. 02. 2010. 16:03

@3Banchi
Gledaš neku bajatu verziju Zakona o igrama na sreću. Odavno taj zakon ne propisuje krivična dela, već samo prekršaje (a krivično delo je premešteno u KZ).

STELLANOVA 26. 02. 2010. 16:03

A po kom cenovniku se naplacuje ta reklama? :) Da li ce svako dobiti isto za klik ili zavisi od para koje potrosi na kockanje? To se zove procenat u poslu (kockarskom) i zabranjeno je osim ako nemas licencu. Ti mozes to da zoves reklamom, marketingom i slicno ali to pravno nije marketing nego procenat od zarade ostvarene kockanjem.

3banchi 26. 02. 2010. 16:07

@smarkovic

Moze biti, ali ne menja sustinu...pravio sam razliku izmedju krivicne i prekrsajne odgovornosti.
(zato mi je i bila cudna razlika u propisivanju kazne)

jablan 26. 02. 2010. 16:09

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 80479)
Tu je problem jer se pare dobijaju tako sto se uplacuje procenat od POTROSENE SUME NA KOCKANJE a ne kao suma za marketing, broj klikova ili slicno (i to se naplacuje ali izmedju ostalog i ono sto sam caps lockovao a sto nije dozvoljeno u Srbiji bez licence).

Samo još da objasniš gde to piše da je kažnjivo uzimati procenat a nije kažnjivo uzimati neku fiksnu sumu (npr. za plaćeni oglas u novimana).

Ekvador 26. 02. 2010. 16:10

Ne moze se nazvati ni saucesnistvo, niti klasican partnerski odnos, a jos manje organizovanje igara na srecu.
Ovo je klasican marketing, sa tim sto webmaster ne dobija fiksno, vec po ucinjenim radnjama negovih korisnika, ali to je sve marketing, ustupanje reklamnog prostora, sa tim da se ceka akcija korisnika. Da je bilo placeno po kliku, to je onda ok ili sta je poenta ovih dole dezurnih policajaca?

STELLANOVA 26. 02. 2010. 16:11

Nije dozvoljeno uzimati procenat na pare potrosene za KOCKANJE. A to je vrlo lepo objasnjeno prilikom svakog takvog partnerskog programa (da se dobijaju pare na procenat potrosenih para u kockarnici ciji baner imas na sajtu).

Xpirit 26. 02. 2010. 16:18

Partnerski program
 
http://bet-at-home.com/partner.aspx

Partnerski program

Dopustite da priča o istoriji uspeha kompanije bet-at-home.com postane i deo Vašega uspeha. Partnerskim programom kompanije bet-at-home.com nudi Vam se mogućnost da na njenom uspehu ostvarite dobit.
Šta moram napraviti?

Jednostavno ispunite formular u partnerskom području i dobićete vlastiti partnerski račun. Nakon što se uspešno prijavite, dobićete e-poštu s ulaznim podatcima. Učitajte banner ili drugo reklamno sredstvo (Mogućnosti-linkovanja), plasirajte na Vašu web-stranicu, gde se s naše internet stranice sredstvom Vašeg osobnog tracking-link linkujete.
Kakvu korist imam od partnerskog programa?

Korisnike Vaše internet stranice, koji su direktno preko Vas povežu na stranicu bet-at-home.com, isto tako registriraju i klade su Vaša jedinstvena prilika za brzom i lakom zaradom.
Koliko mogu zaraditi?

Vaša zarada delom se zasniva na bruto zaradi od korisnika koji su dospeli direktnoo preko Vas (direktno ili indirektno), i koji uplate na kladiteljski račun i klade se.
Gde mogu videti svoju zaradu?

Vaša aktuelna zarada je prikazana unutar Statistike.


Hm, ovaj kladionicarski sajt je na srpskom jeziku i stranim serverima i ocigledno se obraca nasem trzistu i podstice na "organizovanje igara na srecu" i "pranje novca".... molim MUP da pohapsi maltezansku bagru

STELLANOVA 26. 02. 2010. 16:24

Upravo tako.

I nemojmo opravdavati necije krsenje zakona time sto to rade i drugi.

Zakon je los ali je jedini i on se primenjuje dok se ne donese novi.

3banchi 26. 02. 2010. 16:27

^ ma da...ne lipsi magarce do zelene trave!

dacha 26. 02. 2010. 16:47

Po tebi, mogao bih da budem i suvlasnik onlajn kockarnice samo ako sam ugovorom definisao da je moj deo neka fiksna naknada, recimo 1M€ godišnje, samo da nije procenat?

Od kakvog je značaja na koji način kladionica interno obračunava naknadu za reklamiranje, suština je da je to NAKNADA ZA REKLAMIRANJE a ne podela profita među suvlasnicima (koorganizatorima i sl.) Pa i da je fiksna naknada po kliku, ili za držanje banera, odakle bi ona poticala? Pa isto od novca od kockanja, iz profita ostvarenog kockanjem. Kakva je razlika?

Kod nas je zabranjeno prodavati nešto u evrima, pa ćeš svuda naći: cena proizvoda 100 € (u dinarskoj protivvrednosti). Isto imaš i za kredite, banka ne sme da ti da kredit u evrima, već ga "samo indeksira" u evrima, pretstavlja, proračunava i sve ostalo u evrima, a daje ga legalno u dinarima. Kladionice svoju naknadu za reklamiranje "indeksiraju procentom zarade", izračunavaju je i pretstavljaju procentom zarade, a isplaćuju je u fiksnom iznosu.

Po meni je to samo tehničko pitanje, nikako suštinsko - da li su oni organizovali to klađenje ili nisu? Naravno da nisu, reklamirali su ga.

STELLANOVA 26. 02. 2010. 16:55

Razlika je sto tako tumaci sud i tuzilastvo. Ti tumaci tako kako mislis pa mozes da zavrsis isto...

dinke 26. 02. 2010. 17:14

@STELLANOVA
ok skapirali smo sve, ajd sad please prestani da trolujes.

STELLANOVA 26. 02. 2010. 17:17

TROLUJEM?! Sta ti ocekujes da napisem? "Bravo, bravo, samo napred, pokusali ste da zajebete sistem, nije uspelo pa sad treba da pljujemo drzavu i organe"... Super....

Nema veze, nema vise "trolovanja" i postovanja, ne brini...

oksite 26. 02. 2010. 17:22

https://www.gamebookers.com/promotio...=gb_serb107441

"Otvorite račun na Gamebookersu i na vašu prvu uplatu Gamebookers i Kladioničar vam poklanjaju bonus u visino od 100% vaše uplate (do 30 Eur)."

tnosugar 26. 02. 2010. 17:28

a sta cemo sa ovim onda
 
Citat:

Originalno napisao _eW (Napišite 80119)
Situacija nije nimalo smešna... Momci mogu i verovatno će da robijaju, jer se bave affilate marketingom...

Ovo je wake-up call za ceo srpski Internet community i mislim da je najmanje što možemo da učinimo da dignemo frku oko ovoga.

Ovo je vrlo lako mogao da bude neko od nas...

a sta cemo sa ovim...
http://kosarka.rs/

SSpin 26. 02. 2010. 17:45

@STELLANOVA

A kad kažeš da je affiliate gambling zabranjen u Srbiji, svoje tvrdnje potkrepljuješ Zakonom o igrama na sreću, član 10, stav 2) ? Na to misliš, pa tako tvrdiš?

DusanTC 26. 02. 2010. 19:35

Ajmo ovako prvo nisu smeli ovo da rade sto su radili drugo, to jeste "affiliate marketing". to stoji. Ali cinjenica je da su oni zaradjivali od % a to je kaznjivo, za kockanje igre na srecu i ostalo. Druga stvar bet-at-home, na srpskom je. Ali vlasnici nisu drzavljani Srbije, niti imaju firmu u Srbiji, niti racune! (ako je imaju nije za sajt sigurno, posto n znam da li je imaju). I NAJBITNIJE Ignorantia iuris nocet

nixa 26. 02. 2010. 20:12

Svi koji se pojavljuju kao "padobranci" u temi i ostavljaju komentar bez da su procitali 24 strana pre toga bolje neka i ne ostavljaju komentar.

Markok 26. 02. 2010. 20:35

Citat:

Originalno napisao STELLANOVA (Napišite 80479)
Tu je problem jer se pare dobijaju tako sto se uplacuje procenat od POTROSENE SUME NA KOCKANJE a ne kao suma za marketing, broj klikova ili slicno (i to se naplacuje ali izmedju ostalog i ono sto sam caps lockovao a sto nije dozvoljeno u Srbiji bez licence).

Momci su optuženi da su ORGANIZATORI IGRE NA SREĆU po krivičnom zakonu.

Organizator igre na sreću - prima uplate posredno ili neposredno i isplaćuje dobitke u novcu, stvarima, uslugama ili pravima.

Da li ovi momci isplaćuju dobitke? Očigledno ne. Isplaćuje ih organizator.

Po tome se organizator i razlikuje od knjigovođe, čistačice ili promotera kladionice.

dacha 26. 02. 2010. 20:58

Citat:

Originalno napisao DusanTC (Napišite 80516)
Ajmo ovako prvo nisu smeli ovo da rade sto su radili drugo, to jeste "affiliate marketing". to stoji. Ali cinjenica je da su oni zaradjivali od % a to je kaznjivo, za kockanje igre na srecu i ostalo.

Odakle tebi ovo da je kažnjivo ako uzimaju procenat? Pročitah sada Krivični zakon i Zakon o igrama na sreću, NIGDE se ne pominje ništa slično! Ajde prosvetli nas molim te, reci u kom si ti to zakonu pročitao, da i mi pročitamo i priznamo da si u pravu.

Krivični zakon se ovim bavi vrlo kratko i precizno - ne sme se vršiti PRIREĐIVANJE igara na sreću bez dozvole. I to je to, nikakvi procenti, varijante i sl.

Zakon o igrama na sreću je detaljniji. U njemu su za pojam "PRIREĐIVANJE" ("priređivač") uvek nerazdvojno vezani pojmovi "ostvarena uplata", "isplata"... To jasno govori šta je priređivanje. Naknada za priređivanje državi se plaća kao procenat od ostvarene uplate, pa je taj pojam nerazdvojno povezan sa priređianjem. A oni UPLATE nisu primali, niti su vršili ISPLATE. Pa, ništa ni od priređivanja.

Jedino što sam u ovom zakonu video, a što bi moglo da se na njih primeni jeste član 98, koji se odnosi na oglašavanje:

Citat:

Члан 98.
Новчаном казном у износу од 10.000 динара до 1.000.000
динара казниће се за прекршај Државна лутрија Србије и правно лице
које:
48) врши рекламирање, оглашавање или на други начин
приређивање игре чини доступно јавности, или омогући приређивачу
коришћење телекомуникационих мрежа за учествовање у игри, правном
лицу које није добило.

За радње из става 1. овог члана тач. 47), 48), 49) и 50)
казниће се за прекршај предузетник новчаном казном од 5.000 до
500.000 динара
.
I to je sve, a novac će nadoknaditi tužbom protiv policije :)

Živi bili pa videli!

PS. Zanemarujem porez na dohodak, to nije u vezi affiliate marketinga.

STELLANOVA 26. 02. 2010. 21:20

Ovako, posto vidim da ovde dosta ljudi hoce da tumaci zakon tako da odbrani ovu dvojicu, samo da kazem da od toga nema nista jer je tumacenje zakona od strane tuzilastva jedino relevantno jer se po tom zakonu tj. njegovom tumacenju postupa. Sud ce odluciti da li je to tumacenje ok. Uvek moze da se nadje tumacenje prema kome se neko moze osloboditi optuzbe ali je pravna nauka upravo u tome specijalna jer se tumacenje mora vrsiti od strane ljudi koji su skolovani za to a ne od nekih napaljenih forumasa koji zele da opravdaju likove protiv kojih je u toku istraga i koji su uhapseni a sve zaradi neke solidarnosti i bliskosti sa profesijom.

Ono sto sam ja ovde pisao na forumu i ovoj temi jeste samo pokusaj da se vama koji branite momke koji su u zatvoru priblizi razlog i nacin na koji je tumacen zakon. Pronalazenje rupa u zakonu i rasprava o raznim tumacenjima i slicnim pravnim zavrzlamama je prikladna za kafanu i kafic a ne za neki ozbiljan forum kao sto je ovaj.

Ne zelim da sto bi Dinke rekao "trolujem" ili se raspravljam i svadjam sa nekima ovde ali ovo je ozbiljna stvar i treba tako i diskutovati. U zavisnosti od zavrsetka ovog slucaja moze se mnogo ozbiljnih stvari desiti, tako da je bolje pokusati smireno i stalozeno razmisljati na nacin na koji to radi tuzilastvo jer se mogu izvuci neki zakljucci za buducnost koji mogu svima koristiti.
Bolje je to nego glumiti po forumu advokate ove dvojice i traziti resenje za njihovo pustanje, oni ceverujem imati dovoljno dobre advokate da ako je ikako moguce sruse slucaj ili smanje mogucu kaznu, on line advokati im verujem sada nisu potrebni.

DusanTC 26. 02. 2010. 21:27

Citat:

Originalno napisao dacha (Napišite 80522)
Odakle tebi ovo da je kažnjivo ako uzimaju procenat? Pročitah sada Krivični zakon i Zakon o igrama na sreću, NIGDE se ne pominje ništa slično! Ajde prosvetli nas molim te, reci u kom si ti to zakonu pročitao, da i mi pročitamo i priznamo da si u pravu.

Krivični zakon se ovim bavi vrlo kratko i precizno - ne sme se vršiti PRIREĐIVANJE igara na sreću bez dozvole. I to je to, nikakvi procenti, varijante i sl.

Zakon o igrama na sreću je detaljniji. U njemu su za pojam "PRIREĐIVANJE" ("priređivač") uvek nerazdvojno vezani pojmovi "ostvarena uplata", "isplata"... To jasno govori šta je priređivanje. Naknada za priređivanje državi se plaća kao procenat od ostvarene uplate, pa je taj pojam nerazdvojno povezan sa priređianjem. A oni UPLATE nisu primali, niti su vršili ISPLATE. Pa, ništa ni od priređivanja.




Jedino što sam u ovom zakonu video, a što bi moglo da se na njih primeni jeste član 98, koji se odnosi na oglašavanje:



I to je sve, a novac će nadoknaditi tužbom protiv policije :)

Živi bili pa videli!

PS. Zanemarujem porez na dohodak, to nije u vezi affiliate marketinga.

Ako pratis temu od pocetka evo ti ga moj post.
Citat:

Originalno napisao DusanTC (Napišite 80169)
evo " zakon o igrama na srecu"
clan 10. Zabranjeno je priredjivanje i ucestvovanje igara na srecu suprotno odredbama zakona kao i:

stav 3)
Prodaja, ustupanje, izdavanje, oglasavanje, i svako drugo predstavljanje inostranih srecki i tiketa ( listica ) za igre na srecu na teritoriji Republike Srbije.


PRODAJA, OGLASAVNJE PREDSTAVLJANJE!oni su radili OGLASAVANJE.
A i ne razumem zasto svi stajete ako neko ne zna zakon to je skodljivo. Verovanto momci nisu znali zakone, a ovde je dosta njih koji zele da se bave tumacenjem zakona, posto znaju da nadju na "google" zakon:)

noviKorisnik 26. 02. 2010. 21:34

Pa dobro, od juče ništa novo od stvarnih podataka, a u međuvremenu opet fina gomilica strana sa postovima.

Evo, Stella, dodelio sam ti čvarak, na žalost nema ovde opcije za deljenje pola čvarka, jer toliko bi bolje odrazilo ocenu posta. Što bi reklo - pola si u pravu a pola baš i nisi.

Jer, nema šta ovde da se tumači, samo se nagađa, baš kao što čini gomila napaljenih forumaša koji bi da se solidarišu, tako i ti koji bi da ih trezniš, opet nagađanjem tumačenja 'onih drugih'.

Eto, samo da kažem da bih voleo da vidim da se tema smiri, makar do pojave nekih novih stvarnih saznanja.

Pozdrav

DusanTC 26. 02. 2010. 21:40

Citat:

Originalno napisao Markok (Napišite 80527)
Oni nisu optuženi za to (prekršaj) već za priređivanje igre na sreću bez licence (krivično delo).

a gde si to video? posto stvarno citam i pratim ali mozda sam propustio ?

Markok 26. 02. 2010. 21:42

U saopštenju mup-a

"Слободе су лишени ЂОРЂЕ ЂОКИЋ (1975) и ДУШАН ЈАГЛИЧИЋ (1975), обојица из Крагујевца, због постојања основа сумње да су у саизвршилаштву извршили кривична дела неовлашћено организовање игара на срећу и прање новца. "


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:09.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.