DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Poslovne ponude i zapošljavanje (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Poziv za dostavu ponuda za izradu Web sajta – RTV (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=1425)

Goran Aničić 05. 09. 2006. 23:37

Citat:

Originalno napisao Dragan Varagić
Što se tiče samih rokova - priča je veoma jednostavna: Direktorica želi da startuje sa novom programskom šemom, a rok je početak novembra. Ovo če se najverovatnije produžiti do sredine novembra.

S obzirom na "renome" novopečene direktorke Dine Kurbatvinski-Vranešević izabrane pre nekih mesec dana, brojne pređašnje i sadašnje sukobe interesa("Direct Media" D. Đilasa je suosnivač firme njenog sina, ), sumnje i podozrenje u regularnost celokupne priče nisu suvisli.

Po svemu sudeći, sam sajt i kratki rokovi izrade, trebali bi da budu instrument koji bi javnosti trebao da pokaže "reformatorski pravac" novog direktora i prezentuje rekompilirani program kao "novu programsku šemu.


Citat:

Originalno napisao Dragan Varagić
Što se tiče malih nabavki, one su u javnim preduzećima ograničene po vrsti nabavke godišnje na 2 mil. din.

Od male nabevke i 350.000 din. stiglo se i do cifre od 1,5 do 2 miliona dinara ;)

Ilija Studen 06. 09. 2006. 04:19

Citat:

Originalno napisao Ilija Studen
Znam primer gde je bio jako kratak rok za novi sajt jer je došao novi direktor i hteo da pokaže kako je "on taj koji će sve vratiti na noge", a sajt mu se učinio kao jedan od najlakših poslova (platiš drugog i kasnije kupiš čestitke). U pitanju je jedno javno preduzeće u Novom Sadu. Sve se na kraju završilo samo na kojekakvim pregovorima i razgovorima. Koliko ozbiljan motiv toliko ozbiljna i realizacija.

Ouch ;)

bluesman 06. 09. 2006. 04:25

Nekako sam propustio da vidim Draganov post. Whatever... neće biti ni prva ni poslednja... bitno da su ona i Vučela kao "nokat i meso" a meni je to automatski signal ...

Nevezano više za ovo, da li neko može da proveri ove "male nabavke", da bar znamo o čemu se radi. Da li je 350 000 ili 2 miliona?

marinowski 06. 09. 2006. 08:04

Koliko znam, 350.000 za jedan posao, a 2 miliona godisnje. Prosle godine je limit bio 100.000 dinara.

Otud sam se iznenadio otkud ta cifra od 2 miliona.

Dragan Varagić 06. 09. 2006. 08:20

Citat:

Originalno napisao zigor
Koliko znam, 350.000 za jedan posao, a 2 miliona godisnje.

Ovo je tačno. Ni jedan dokument koji izlazi iz organizacija ka što je TVNS ne pojavljuje se u javnosti bez provere iz pravne službe.

Što se tiče političkih i sl. kvalifikacija, to je sasvim drugi domen priče u koji upšte ne želim da ulazim.

Hvala Bogu, doći će i novembar pa će se videti da li će i kakav će se sajt pojaviti.

modeus 06. 09. 2006. 08:55

Opklade, opklade... 'oce neko da se kladi da ce UI biti katastrofalan? :)

marinowski 06. 09. 2006. 09:09

Hm, izgleda da ne znam sasvim precizno. Sada sam se raspitao u opstini kod ljudi koji se bave ovim stvarima. Kazu:
Citat:

ako je iznos nabavke na godisnjem nivou izmedju 200.000 - 2 miliona onda ide mala nabavka (sa tri ponude) a iznad 2 miliona je velika nabavka sa tenderom
2 miliona je bez PDV-a, ali to je godisnji limit koji se ne sme prekoraciti.

Hm, i ja se secam informacije od 350.000 dinara, a jos ranije o 100.000 dinara, izgleda da se nesto promenilo (na bolje :) od onda.

Nadam se da je ovo sada tacna informacija.

mungos 06. 09. 2006. 10:54

Citat:

Opklade, opklade... 'oce neko da se kladi da ce UI biti katastrofalan?
Off Topic: hehe, čini mi se da ćemo uskoro dobiti prvu nominaciju za ovogodišnju nagradu E-obmana 2006 ;-)

bluesman 06. 09. 2006. 14:15

Pazi, glupo je tako da komentarisemo nesto sto lici na ozbiljan posao, medjutim stvarno, pouceni iskustvom u ovoj zemlji, najbolje sto mozemo da ocekujemo je da niko nikoga nece tu da zajebe. A kad ce i kako biti odradjeno... to je sekundarno.

Sve govori u prilog da ce za tu opkladu biti kvota 1.05 :)

Ovima koji su se javili zelim samo puno srece (i zivaca).

Ja sam skoro radio nesto (po pozivu) i posle 4 revizije i 6 meseci cimanja, zovem coveka "alo, sta se desava?", a on kaze "sorry, znam da je kretenski ali direktor je odustao od toga". A moje pare? Pa sorry, evo izvini, ali ja ne mogu tu nista.

ivanhoe 06. 09. 2006. 14:33

Citat:

Originalno napisao bluesman
ja sam skoro radio nesto (po pozivu) i posle 4 revizije i 6 meseci cimanja, zovem coveka "alo, sta se desava?", a on kaze "sorry, znam da je kretenski ali direktor je odustao od toga". A moje pare? Pa sorry, evo izvini, ali ja ne mogu tu nista.

huh, i meni se desilo nesto slicno... krenuli smo sa pricom o poslu od 1500 evra, a na kraju sam jedva izvukao 50 (posle visemesecnog zavlacenja "ajd ovo,a jel moze ono"), a naravno projekat nikad nije realizovan.. ja sa domacim klijentima bez potpisanog ugovora i predujama nemam nameru vise ni na kafu da idem..


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:58.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.