DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   SP 2010 - Južna Afrika (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8165)

kickloop 25. 06. 2010. 01:36

^ :) Društu si rekao da tipuješ na Argentinu a kad te neko pita telefonom onda Brazil. Inače navijaš za Ganu :) :) :)

srdjan 25. 06. 2010. 01:38

^ uvek navijam za slabije, ali stavljam pare na najjače :)

glaspodrinja.com 25. 06. 2010. 14:51

Srbija - Australija
naša statistika kaže:
23 šuta ukupno, 6 šuteva u okvir gola, ... 1 gol...
za onakvu igru (iz prvih 55. minuta) zaista malo ali šta da se radi, verujem da je igračima bilo najteže. Čuo sam (nije provereno) da je jedan mladić u mom kraju imao infarkt sa tragičnim posledicama na kraju naše utakmice...Mislim da smo svi bili uvereni (neki manje a neki i previše) da ćemo sigurno proći grupu i da ćemo napraviti veliko iznenađenje jer nam se tako namestilo. Ipak, ne mogu da se otmem utisku da su naši fudbaleri imali te oscilirajuće momente u igri, prvo fizičke prirode a potom i psihičke. Svako ih ima naravno ali mi smo zbog toga avionske karte za povratak kupili posle 13 dana boravka U JA a Gana, Slovačka, Paragvaj, Japan, USA, ..., postali su ekipe koje će Sunce još nekoliko dana/nedelja "grejati" na Afričkom kontinentu.
Fudbalerima i stručnom štabu svaka čast. (Antiću zameram što u odsudnim momentima nije poslao Mrđu na teren jer sam uveren da bi taj momak pružio više od Lazovića po prikazanom pre svega u Jelen Super Ligi a potom i na prijateljskim utakmicama pre nekoliko nedelja, šteta, taj lik je u sjajnoj formi ali Antiću nije (iz nekog razloga) bio dovoljno dobar da uđe na teren u momentu kada se radilo o daljem plasmanu.
Novinarima zameram što su u par navrata napravili nepotrebnu tenzuju.
Sreća? Naravno, sastavni deo igre. Jel smo je imali? Nismo...
Umesto sreće imali smo sudiju Urugvajca koji je pre nekoliko godina umešan u skandal zbog nameštanja utakmica...žuti karton kenguru zbog onakvog starta nad Ninkovićem?! Penal?!
Repka je stigla danas u Srbiju i ...to je to.
Gledamo ka septembru i startu kvalifikacija za EP 2012
Grupa C
Italija
Srbija
Severna Irska
Slovenija
Estonija
Farska Ostrva

Prva tekma je: 3/9/10 Farska Ostrva - Srbija

srdjan 25. 06. 2010. 15:13

^ u ovoj grupi otpadaka s prvenstva, mi smo još najbolji :)

Danko Lazović: "zar sa svojih 27 godina treba nekom da se pravdam da li pušim i zašto pušim?!". Pa mrš kući onda, ili se suzdrži 10 dana.

bluesman 25. 06. 2010. 16:44

Nisam mislio da komentarišem te stvari, ali vidim da se sve više vas hvata za to ... pa ne mogu da ćutim.

Pa šta ako je pušio? Puno sportista puši. On nije pušio na stadionu već u svojoj hotelskoj sobi, to što su ga špijunirali kroz prozor više govori o tim kretenima nego o čoveku koga su snimali. Zar je pušenje zabranjeno? Pa nije šmrkao crte pa da kažeš da je radio nešto nelegalno.

Stvarno vas ne razumem ... kakve veze ima što je pušio. Hvatate se za takve neke budalaštine samo da bi imali povod da im kenjate. Da smo prošli priča bi bila "a naši šmekeri puše i piju, boli ih pedu, i pobeđuju sve redom" a sada je priča "nismo prošli dalje jer su neki pušili u sobi dan pred utakmicu"... mislim stvarno, bre.

Šta više, ako ćemo baš da teramo mak na konac, taj snimak je noć pred utakmicu sa Nemcima koju smo pobedili. Šta je stvarno tu problem? Ja bih pristao da su izašli na teren sa tompusom u ustima samo da su pobedili Australijance.

xippi 25. 06. 2010. 16:50

paspalj je na vrhuncu karijere bio na 2 pakle dnevno :)

srdjan 25. 06. 2010. 17:05

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 85736)
Ja bih pristao da su izašli na teren sa tompusom u ustima samo da su pobedili Australijance.

Mišljenje sam ako želiš da imaš vrhunske rezultate u današnjem sportu kada su većina reprezentacija izjednačene, onda se ne možeš ponašati kao zvezda srpske lige.

Nisu mi jasni ovi što ih prvo slave ko heroje, a posle brane, prebacuju sve na sudiju, sreću, loptu, vuvizele... Čitam ove izveštaje, niko od njih nije rekao "jebiga, loše smo igrali".

Uvek su neka proseravanja "pobedio nas fudbal", "sagoreli smo"...

I ovo se ne odnosi samo na fudbal, to nam je nacionalni problem -- ne prihvatanje lične odgovornosti za bilo šta.

Brate, ne znaš da daš gol, i nisi za bolje od 4.mesta u grupi u uslovima svetskog kupa 2010.
Ima još gorih - nije strašno.
Plasirao si se, narod razveselio, loše si igrao, ispao si, to je to.

jablan 25. 06. 2010. 17:14

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 85736)
Pa šta ako je pušio? Puno sportista puši. On nije pušio na stadionu već u svojoj hotelskoj sobi, to što su ga špijunirali kroz prozor više govori o tim kretenima nego o čoveku koga su snimali. Zar je pušenje zabranjeno?

Ima dva razloga zašto ne bi trebalo da puši:

Prvi je taj što je njegova obaveza kao profesionalnog sportiste da se trudi da živi što zdravijim životom. Ako bi ostavljanje cigareta značilo (a značilo bi) da može da pretrči kilometar više tokom utakmice ili se umori 5 minuta kasnije nego inače, onda ima da ostavi cigarete. Pušenje jednostavno nije opcija za neke profesije.

Drugi razlog je moralna odgovornost javne ličnosti na koju se ugleda hiljade tinejdžera širom Srbije. Oni time daju loš primer i tačka.

degojs 25. 06. 2010. 17:15

@srdjan: Eh. Pa pogledaj ko je kod nas zavrsio 2. u grupi, pa mi reci da sreca nema veze sa tim?

oksite 25. 06. 2010. 17:15

Nisam psiholog, ali mislim da ovde ima mnogo latentnih homoseksualaca ;)

Sta ste se uhvatili da li su pusili i kako su pusili i zasto su pusili, njima niko nije rekao da li smeju da puse ili ne. Njima je receno da BUDU U SVOJIM SOBAMA DO 23. Nisu bili u svojim sobama do 23, povredili su radnu obavezu i dogovor. Sad kad se konacno okanete te fiksacije na cigaretu u ustima fudbalera :1065:, recite kakvi su to profesionalci kad ne mogu da ispune ni osnovni uslov kucnog reda u kampu jedne ozbiljene reprezentacije koja hoce nesto da napravi na SP?

srdjan 25. 06. 2010. 17:25

@degojs, slažem se da je nekada potrebno malo sreće, ali ne i da je uvek potreban neki oblik više sile.

@oksite: Lezi, ispruži se i počni priču od detinjstva...

3banchi 25. 06. 2010. 17:28

Citat:

Originalno napisao xippi (Napišite 85737)
paspalj je na vrhuncu karijere bio na 2 pakle dnevno :)

...ali je donosio medalje!

bluesman 25. 06. 2010. 18:18

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 85746)
...ali je donosio medalje!

I to nam govori šta? Da je donosio medalje jer je pušio? Ili mu to nije smetalo? Ili šta tačno hoćeš da kažeš?

Ja samo kažem da to što je neko pušio ne treba da bude baš nikakav kriterijum u ocenjivanju njegovog učinka. Za to se sada hvataju oni koji traže neki "očigledan" razlog da prigovore, a u stvari treba da odgovorite na pitanje: da li je bilo ko od njih folirao i nije dao sve od sebe?

Šta sada, da pričamo "eeee, ali da nije pušio možda bi dao još više" :) Nije nego ... i da je na teren stao prvo levom nogom - možda bi dao gol u onoj šansi. Ili da je prvo obuo levu pa desnu čarapu ? :)

Ja mislim da su svi dali koliko su mogli, treba da budemo svesni da nismo među najjačim timovima, ništa nismo bolji ni lošiji nego ranije - oduvek smo bili ekipa koja može da pobedi najjače ali može i da pukne od nekog Azerbejdžana. I tako će biti uvek, samo mislim da se vidi napredak u organizaciji tima (ne FS jer je FS trenutno nešto najlošije u našem fudbalu). Najveća greška koju bi mogli da uradimo je da oteramo Antića.

Vidim sada po novinama se javljaju razni Petkovići i ostali "epic fail" selektori ... jedva su dočekali neuspeh, šta više nadali su mu se. Sramota.

3banchi 25. 06. 2010. 18:35

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 85749)
I to nam govori šta? Da je donosio medalje jer je pušio? Ili mu to nije smetalo? Ili šta tačno hoćeš da kažeš?

Hocu da kazem...Quod licet Jovi non licet bovi - sto je dozvoljeno Jupiteru nije volu! ;)

Antica ni slucajno menjati!

degojs 25. 06. 2010. 18:48

@blues: Pa za pusenje je dokazano kako deluje na ljudski organizam i nije bas u rangu "ustao na levu pa ga ne ide".

Koliko citam, to je pola ekipe tamo tako malo piwo, duvan..

A citam onda Kapelo tamo kako je Englezima zabranio da jedu bilo sta osim sto on dozvoli. Ne znam kako bi reagovao na piwo i duvan, al nesto ne verujem da bi proslo.


Ma nije smak sveta, ali bolje bi bilo da se manu corava posla..

bluesman 25. 06. 2010. 19:15

Šta misliš da je veći šok za organizam: da jedeš ono što jedeš svaki dan već 25-30 godina (Pa makar ono bilo ... bogtepitašta ... masno, nezdravo) ili da ti neko naredi da jedeš nešto što ti se ne sviđa ili ti ne prija?

Nije Rooney postao to što jeste zato što mu je Kapelo pravio jelovnik :) To je foliranje, naravno da treba da postoji disciplina ali ovo je "control freak".

Što se cigara tiče, da pojasnim pa da završim sa tom temom: taj čovek nije propušio juče ujutro, verovatno već 15 godina trenira i puši ... njemu ta cigareta nije smetala da dođe do reprezentacije i SP, pa neće ni na jednoj utakmici na SP, a daleko od toga da je bila uzrok loše igre ili poraza.

dinke 25. 06. 2010. 19:28

Jedan od najvecih fudbalera svih vremena bio je notorni alkos i umro je kao alkos, ali mu to nije smetalo da bude fantastican na terenu.

Da, u pitanju je George Best http://en.wikipedia.org/wiki/George_Best

nn.nn 25. 06. 2010. 19:48

Ne samo da su pili i pušili, nego su još sutradan pobedili Nemce. Uostalom, bolje u sobi nego na terenu.

degojs 25. 06. 2010. 19:57

E ebi ga sad...

Jos samo neko da pomene svog dedu koji je pio i pusio svaki dan, a potegao 100 :D

Predlazem da im se na poluvremenu sluzi po ladno pivo i cigare, da ne nastupi kriza dok su na terenu.. :)

mileusna 25. 06. 2010. 20:12

Da, Džordž Best, Paspalj... Prosinečki je sećam se pušio kao smuk bar dok je bio u Zvezdi i sa njom osvojio KEŠ. Maradona se čak drogirao i to za vreme SP. ;)

Ne mogu da odobravam pušenje pošto sam protiv pušenja i za obične ljude, a kamoli za sportiste, ali je činjenica da puno njih puši. Jednostavno, kao što postoje i lekari koji puše, postoje i sportisti, to je porok i nije zabranjen a nije ni pivo, štaviše ovih dana se reklamira nikad više kao da je lek.

Cigareta na SP nije problem jer niko na tom prvenstvu nije propušio, ko god puši, puši godinama. Ukoliko im pušenje ne smeta da potpisuju velike ugovore u svojim klubovima, ne vidim ni kako bi to uticalo na njihovu igru na SP. Naravno, dugoročno gledano, svakom bi bilo pametnije da prekine da puši jer bi sigurno kasnije podigao svoje rezultate za 5-10%, ali zbog cigara nismo ispali sa SP...

Citat:

Originalno napisao bluesman
Šta sada, da pričamo "eeee, ali da nije pušio možda bi dao još više" Nije nego ... i da je na teren stao prvo levom nogom - možda bi dao gol u onoj šansi. Ili da je prvo obuo levu pa desnu čarapu ?

Pa vidiš, meni je bilo čudno što opet nisu u all-red dresovima koji su nam doneli sreću protiv Nemaca, i eto vidiš... :)

logoholik 25. 06. 2010. 21:58

^ pazi kad mi je to isto dmah palo napamet kad sam ih video u plavim gacama...

dinke 25. 06. 2010. 22:20

Citat:

Originalno napisao mileusna (Napišite 85761)
Pa vidiš, meni je bilo čudno što opet nisu u all-red dresovima koji su nam doneli sreću protiv Nemaca, i eto vidiš... :)

Nije Miskovic uplatio drugu ratu ;)

3banchi 25. 06. 2010. 22:36

Urugvaj, Koreja, USA i Gana...jedna od ovih ce igrati polufinale!:1071:

bluesman 26. 06. 2010. 01:41

Citat:

Originalno napisao degojs (Napišite 85760)
Predlazem da im se na poluvremenu sluzi po ladno pivo i cigare, da ne nastupi kriza dok su na terenu.. :)

Pa da je bilo na poluvremenu - i ja bih sada "siktao", ali ne razumem da ne shvatate da pričamo o hotelskoj sobi dan pred utakmicu. Što reče mileusna, hajde da oduzmemo diplomu svim lekarima koji puše ili su recimo debeli. Ili da streljamo policajca koji u slobodno vreme voli da popije rakijicu :)

kickloop 26. 06. 2010. 03:30

Ne znam ima li veze, ali ja svako poluvreme ovog svetskog prvenstva iskoristim da donesem novo pivo i zapalim. Možda zato nismo pobedili.

degojs 26. 06. 2010. 03:49

@blues: ma pa.. nije to bilo ozbiljno napisano, to za ladno pivo u poluvremenu, itd :-)

Vec sam rekao da bi bolje bilo da ne pijuckaju i duvane uvece, ali da nije smak sveta..

bluesman 26. 06. 2010. 14:58

Off Topic: jebi ga, više ne znam ni šta je ozbiljno a šta je zezanje... toliko sam gluposti pročitao ovih dana da svaki put pomislim "da li se ovaj šali ili je ozbiljan?"


Čitam danas u blicu kaže Karadžić kako će Antiću da smanji platu (ok, whatever...) i kako je mnogo besan jer ... ma bolje da pričitate sami:

Citat:

Ostvarili smo istorijski uspeh protiv Nemačke, a na kraju je možda bilo bolje da odigramo nerešeno, jer bismo hrabrije i ambicioznije igrali protiv Australije i možda pobedil
Ovo može da izjavi samo totalni retard koji nema veze sa fudbalom ili nije ni gledao ovu utakmicu. Hrabrije i ambicioznije? Pa imali smo 5 stopostotnih šansi u prvom poluvremenu, gde ćeš ambicioznije od toga? A to što nismo dali gol, to nema veze ni sa hrabrošću ni ambicioznošću.

Meni je uvek interesantno kada vidim da se neki čelnici frljaju ostavkama, kao daću ovome ostavku, neću dati onome ostavku ... druže komesaru, a tvoja ostavka? Zar ti vidiš sam otuđu odgovornost a ne vidiš svoju? A što nam je liga u raspadu pa su sve utakmice za ulazak u viši rang i ispadanje iz lige - nameštene.

Više ne znam ni da li je urbana legenda za one japance koji daju ostavke kada voz zakasni par minuta, ali ovi naši ni ne pomisle na ti čak i kada voz zakasni par godina.

Bitno je da su se ufoteljili pa se sada ne mešaju u svoj posao nego gledaju gde kog igrača da uvale pa da se utale za par desetina soma.

BluesRocker 26. 06. 2010. 15:17

Najgore je što obični ljudi u komentarima podržavaju jagnj... Toleta, a imaju negativno mišljenje o Antiću i fudbalerima. Gde je bio Antić kada su Poljaci ispred nas otišli na evropsko prvenstvo? Gde je bio kada smo izgubili 6:0 od Argentine? Od 2000. godine i poraza od Holandije od 6:1 na evropskom prvenstvu nas nema nigde izuzev Šestkove blamaže na svetskom prvenstvu 2006. I sad ne valja Antić?

bluesman 26. 06. 2010. 15:21

Da, a sada gledam tog istog Petkovića kako komentariše utakmice (i indirektno Antića) i broji kako ne valja ovo i ono. Pokrij se ušimu, u mišiju rupu ... i ćuti.

degojs 26. 06. 2010. 16:52

JOHANNESBURG — FIFA acknowledges there might be something wrong with the Jabulani World Cup ball, but won't act on any problems until after the tournament.

Many players have likened the Jabulani to a "supermarket ball," saying it is too unpredictable and flies through the air too easily.

"We're not deaf," FIFA secretary general Jerome Valcke said Saturday. "FIFA is not unreceptive about what has been said about the ball."

"There are rules for size and weight. ... But the ball has to be perfect," he added.

...

nenana 26. 06. 2010. 17:00

:)


Utakmica je Engleska-Slovenija.

3banchi 26. 06. 2010. 17:30

Jabulani?
Koliko se ja razumem u fiziku i aerodinamiku :), osnovni problem ove lopte je mekoca, odnosno izuzetna elasticnost. Na usporenom snimku testiranja mozete videti koliko se nenormalno(!!!) ugiba u kontaktu sa kopackom i kako posle toga u letu kroz vazduh proizvodi jo-jo efekat, odnosno pulsira.
To je, cini mi, se razlog zasto nepravilno leti i menja pravac.
Inace tezina i volumen nisu menjani u odnosu na prethodne lopte jer je to regulisano standardom.

I taman dok pisem...Koreja uvalila Jabulanija Urugvaju.

ivanhoe 26. 06. 2010. 18:05

Citat:

Originalno napisao bluesman (Napišite 85784)
Više ne znam ni da li je urbana legenda za one japance koji daju ostavke kada voz zakasni par minuta, ali ovi naši ni ne pomisle na ti čak i kada voz zakasni par godina.

To su japanci, a za slovene pale nazalost samo druge metode, kao sto je Staljin obesio po jednog zeleznicara na svakih 100 metara, pa su prestale kradje i vozovi nisu kasnili...

kickloop 26. 06. 2010. 20:37

Jabulani, vizuvuzivezele, cigareta pred utakmicu... WTF!

Safet Sušić je trenirao sa krpenjačom dok je čuvao krave po Bosni pa je davao golove ko' blesav. Krivom q i dlaka smeta.

Možda i ima veze ta lopta. U ostalom, videćemo veoma skoro na kvalifikacijama za EP. Šta li će onda da nam smeta?

degojs 26. 06. 2010. 21:09

^Ne kapiram zasto tako uzimas stvari.. Licno komentarisem loptu ili cigarete i pivo nevezano za to kako su nasi igrali.

kickloop 26. 06. 2010. 21:44

^ Pravo da ti kažem nisam mislio da komentarišem bilo koga sa ovog foruma već genralno.

Koliko sam samo gluposti pročitao i čuo ovih dana po medijima, muka me hvata. Da smo pobedili i prošli dalje svi bi ih slavili. Ovako, svako traži krivca i svi smo mi fudbalski stručnjaci.

Da izlazi časopis "Treće oko" (možda i izlazi, veze ne'am), možda bi i Marsovci bili krivi za poraz o kengura.

Sa predhodnim postom sam u stvari 'teo da kažem da smo postigli onoliko koliko smo mogli. Da smo imali više "sportske" sreće, mogli bi i više. Antić treba da ostane zato što je odličan a igračima treba samo malo i dobro je.

Lopta, pivo, cigarete i ostalo veze nemaju sa tim. Da se ja pitam Antari bi povećao platu a ne smanjio

bluesman 26. 06. 2010. 21:59

Sećam se kada smo igrali sa onim bubamarama, kada je vlažan teren, već posle 15 minuta se natopi vodom i teška je kao kamen. Normalni ljudi ne bi ni šutirali pa je sve nešto ćuškaju, a ako nekoga pogodi - ostaju mu "kockice" tetovirane jedno 3-4 sata posle utakmice :) Ali i takva je letela pravilno, mogao si da kontrolišeš udarac.

Što se tiče ovih testova, ne bih da komentarišem "naučni aspekt" toga, ali ovo sa "robotom u kopačkama koji maše i udara loptu" nema veze sa pravim šutevima :)

Najbolji test lopte je da daš igračima da treniraju pa ih pitaš posle "kakva je lopta, a?". Oni će ti reći 10 x bolje nego bili kakav robot. E sada, ako je 70% igrača reklo da je lopta sranje, golmani (i to oni najiskusniji) kukali, čak i treneri je pljuvali - to mora da znači više nego "robot test".

A ovo za Safeta Sušića ne bih ni da komentarišem ali me prosto vučeš za jezik :) Da njemu sada daš ovu loptu i on bi je pljuvao, a to što je on igrao nekada sa krpenjačama - to nema baš nikakve veze sa ovim o čemu pričamo.

3banchi 26. 06. 2010. 23:23

Bravo Gana, bravo Rajevac...odlican golman Kingston!

Kad zanemarimo lopte, pivo, cigarete i nase loosere, mene prijatno iznenadjuje kvalitet sudjenja na ovom kupu. Cini mi se da je to do sada najbolje sudjenje. Posebno sam fasciniran linijasima i njihovim procenama ofsajda...ni jedna jedina greska do sada i to u situacijama kada bukvalno pola stopala ili nekoliko centimetara odlucuje.

Gruja 26. 06. 2010. 23:39

Momenat kad Italijani posle postignutog gola atakuju na golmana Slovačke:



Posebno je zanimljiv trenutak kad italijan posle najblažeg mogućeg udarca pada i valja se u agoniji - neprocenjivo :1065:

degojs 27. 06. 2010. 05:03

@3banchi:
vala, meni se sudjenje nista nije svidjalo kad je pocelo i sve mi se cini da su sada, kada je zavrsilo to po grupama, usporili sa deljenjem kartona za svaku sitnicu. Izgleda mi kao da su dobili uputstvo da malo lakse idu sa tim kartonima i slicno, posto su mi nekako bas bili preterivali.

Usput, veceras sam cuo (neprovereno) da je onaj sudija sto je ponistio Amerima treci gol protiv Slovenije "udaljen" sa daljeg sudjenja na SP...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:48.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.