DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Uhapšeni zbog internet kladionice (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8476)

jablan 05. 03. 2010. 20:38

Citat:

Originalno napisao miodragjokic (Napišite 81091)
Nadam se da će se uskoro razjasniti, zašto su njih dvojica zapravo uhapšeni. Iz saopštenja i informacija koje imamo možemo samo da nagađamo.

Mislim da bi njihovi advokati (nadam se da ih imaju) trebalo da istupe u javnost sa tačnim informacijama.

veljadin 05. 03. 2010. 21:13

Ljudi unose devize u zemlju - treba im dati orden. Istovremeno, treba biti mnogo glup pa iste uhapsiti.

BluesRocker 05. 03. 2010. 21:28

Slušao sam danas u taksiju neki radio. Postave pitanje kako se zove lik iz neke popularne domaće serije i onda se "slušaoci" javljaju i daju netačne odgovore, a prave slušaoce koji zovu i debelo plaćaju pozive nikad ne puste u program. Nagrada je plazma TV. Kad će takve prevarante neko da pohapsi? A pošten svet hapse zbog linka na sajtu.

centaur 06. 03. 2010. 11:16

Za ovakvu prevaru nema potrebe da se navode imena, a taman posla slike da se stavljaju.
Eto kako to radi Drzavna lutrija Srbije.

3banchi 06. 03. 2010. 12:31

Interesantno da se nigde explicitno ne navodi da je priredjivac ove sms igre Drzavna Lutrija Srbije!!!
Stite ime i ugled...zato i nema slika uhapsenih i sve su informacije sture.
A da su njihovi organizovali ovu prevaru - pogledajte ovde.
A ovo je njihov cuveni softver za otkrivanje prevara (pogledajte indikativne komentare)... i posebno ovaj za otkrivanje nelegalnih nagradnih igara.
A kad sklopim kockice...mozda je ceo kontekst ove price oko "kladionicara" upravo povika na vuka, odvracanja paznje od ove sramne prevare drzavne firme. Ko ce da se "igra sa njima" posle ovoga? Zato se skrivaju ko pi***ce.

nixa 06. 03. 2010. 13:36

Danas na blicsport.rs


crews_adder 06. 03. 2010. 13:41

Da je po svemu sudeci na sceni "organizovani kriminal na srecu", evo jos jedne zanimljive veze izmedju (vrha) MUP-a i kladionice:

Kladite se na dobitnu kombinaciju :1002:

Citat:

Чланак у “Правди”, потписан са “Е. П.”, отвара многа питања везана за Ивицу Тончева, посредно и за његовог имењака и шефа, Ивицу Дачића. “Правда” тврди да је у кабинет премијера Мирка Цветковића стигао захтев за проверу статуса и пословања Ивице Тончева, кога аутор назива “мистериозни саветник”. Такође, у чланку се тврди да се “тај податак дуго скрива у јавности”, у шта су “Врањске” имале прилике да се увере. Због чега, то је друго питање.

“Тончев је власник”, пише “Правда”, “грађевинског предузећа 'Тончев градња' и кладионица 'Пункт'; познат је као врстан кладионичар који поуздано зна које су намештене утакмице немачке и аустријске лиге. Кратко време био је и власник ФК 'Раднички' из Ниша, када је и оптужен за намештање утакмица”.
Off Topic: Tekst je dobio nagradu Pavle Cirovic za 2009. godinu


Hehe. 'El 'ocete jos il' da pustite Djocu?

dacha 06. 03. 2010. 14:22

@Nixa
Na to sam mislio kada su neki tvrdili da je onaj SMS servis na freebetting sa savetima za klađenje nelegalan. Kakva je razlika da li je to u sportskoj TV emisiji, u novinskom članku novina ili u sms poruci.

nixa 06. 03. 2010. 14:25

Pa to je pitanje koje trebamo da postavimo.Tacno je da bi to bio ekvivalent kada si u automobilu i ti i automobil ispred tebe pravi prekrsaj ali samo tebe policajac zaustavi.

Ono sto nas zanima je, koji je tu osnov.

mileusna 06. 03. 2010. 14:27

^ Pa obično zaustave onog prvog, a dok njega ne "obrade" može da se vozi i 150km/h pored njih. :)

Ima li neko neke nove informacije šta je sa istragom i da li će bar uskoro biti pušteni iz pritvora?

dacha 06. 03. 2010. 19:23

Ima veze sa ovom temom pa moram da prokomentarišem. Iako nemam nikakvih informacija u vezi ovog "nameštanja" licitacija, na osnovu svega što sam čuo od visokotehnoloških specijalaca u vezi "ilegalne organizacije klađenja", imam jak osećaj o čemu se ovde radi.

Nisam igrao ove licitacije, ali sam jednom (u gostima) prisustvovao i slušao priču o tome. Kako su pominjali za koliko je ko dobio auto, primetio sam da je većina suma u intervalu od 500 - 2000 din (tako nešto). Odmah mi je na pamet pala ideja da bi se, pokrivanjem tog intervala sa 1500 poruka, puta 60 din, potrošilo oko 1000 €, a verovatnoća dobitka bi bila veoma velika. U nekoliko takvih ponavljanja skoro stopostotna, a auto vredi 6000 € (mogle bi ovde da se urade razne modifikacije na ideji, nije bitno za ovu priču). Ostao je problem brzog automatskog slanja SMS poruka - a tu odmah pomisliš na neki programčić koji bi to radio. Još kada sam čuo da te oni povratnom porukom usmeravaju ka najbližoj jedinstvenoc ponudi, bilo mi je jasno da se ova igra može nadigrati (namerno kažen nadigrati, ne prevariti).

Po onom saopštenju o nameštanju igre uz pomoć specijalnog kompjuterskog programa, od strane ljudi spolja (koji nisu organizatori), imam snažan utisak da su ti ljudi to radili, nadigrali loše osmišljenu igru (sa nedovoljno dobrom mehanikom), i ništa više. To sigurno nije nameštanje igre, a da li je protivzakonito - meni se čini da nije, ili bar ne znam po kom zakonu jeste.

Još jednom, samo nagađam, ali metodom analogije mogu da zaklučim da je možda ovako nešto u pitanju.

Markok 06. 03. 2010. 19:41

Bio je članak u http://kragujevacke.rs/

neki delovi:

Ђокићу је легло на рачун 248.860 евра, око 25.000 фунти и око 77.000 америчких долара за протеклих пет година, док је Јагличић у истом периоду инкасирао око 262.000 евра, 45.000 долара и мало више од 6.500 фунти. Од тих пара адаптирали су породичне куће и купили аутомобиле. Али, имали су и велике расходе.
- Администраторима су морали да издвоје значајна средства за плаћање сервера у Америци, око 400 евра месечно. Ђокић је имао и шесторо запослених радника, да се не говори о трошковима друге врсте да би се уопште дошло до тог посла, и унапређивао сајт, објашњава наш саговорник (упућени познаник).

По његовој причи, уопште није било тешко да се открију Ђорђе Ђокић и Душан Јагличић. Открила их управа лутрије. На њиховом сајтовима постоје подаци који се путем ИП адреса дају проверити. ИП је практично лична карта сајта. Ти подаци су могли бити скривени, што они нису учинили. Напротив, на сајту стоји пуно име и презиме Ђокићево, као и пуна адреса.
Ђорђе Ђокић и Душан Јагличић никада раније нису осуђивани нити су дилазили у сукоб са законом и словили су за угледне комшије. Можда је трик и у самом имену донео толику посећеност њиховог сајта. Наиме, постоји чувени сајт www.greebetting.com који има много корисника и који се наметнуо као доминантан сајт у тој сфери, а Ђокић и Јагличић су регистровали врло сличан, само на крају уместо com. стоји net . и вероватно је добар део светских играча који су тражили претраживачем долазио на њихов сајт не проверавајући да ли је то баш онај доминантни.
- Афилајт програме поседује свака светска кладионица и њихова сврха је да се разграна мрежа сајтова широм света путем којих ће играчи полагати новац баш у ту конкретну кладионицу. Између те светске кладионице и чланова афилајт програма не закључује се формални уговор, него се на самом сајту те светске кладионице попуни електронски образац у који се унесу лични идентификациони подаци, број рачуна и други параметри, и све се заврши једним кликом
„мишем” на accepт – што у преводу значи прихвати. И то се налази на крају електронског обрасца, каже наш саговорник и додаје да измена тако направљеног условног договора није могућа, већ је могуће само да се откаже и то је разлог зашто је новац легао на приватне рачуне, а не на рачун Агенције за производњу софтвера, која је отворена у међувремену.
Прибављени новац од кладионичара широм света који је стигао на њихове рачуне као накнада за посредовање у клађењу Ђокић и Јагличић орочили су код више банака, а део су оставили за текуће пословање. Око 60.000 евра привремено је блокирано на банкарским рачунима. Поред тога заплењено је и 11 рачунара који су служили као средство за чињење кривичног дела, два путничка аутомобила, као и документација која се односила на уплате девизног новца из иностранства.
Иначе, они су већ саслушани пред истражним судијом Вишег суда у Београду и задржани су до даљњег у притвору.

mileusna 06. 03. 2010. 19:43

@dacha Čitajući današnji članak u Večernjim novostima i meni je delovalo da je o tome reč.

ivanhoe 06. 03. 2010. 19:50

opet ostaje nejasno kod krivicnog dela? Ovo o cemu oni pricaju je utaja poreza na dohodak fizickog lica, sto je valjda prekrsaj za koji je predvidjena novcana kazna (neko je citirao zakon ovde na forumu pre koji dan)

Definitivno ne valja biti zbunjen u zemlji ludaka... :)

mileusna 06. 03. 2010. 19:52

Citat:

Originalno napisao Markok (Napišite 81186)
Можда је трик и у самом имену донео толику посећеност њиховог сајта. Наиме, постоји чувени сајт www.greebetting.com који има много корисника и који се наметнуо као доминантан сајт у тој сфери, а Ђокић и Јагличић су регистровали врло сличан, само на крају уместо com. стоји net . и вероватно је добар део светских играча који су тражили претраживачем долазио на њихов сајт не проверавајући да ли је то баш онај доминантни.

Ovo je i u Blicu pisalo, rekli im ljudi "bliski istrazi", valjda da ova dvojica ispadnu još veći "prevaranti".

Taj "čuveni" freebetting.com je parkiran domen. Ne mogu da verujem da neko ko sebe zove novinarom ne može da odvoji ni 1 minut da proveri neke banalne stvari na Internetu.

SSpin 06. 03. 2010. 19:57

I meni sad sve mirise da nisu slucajno prvi "pali" oni pa ovi sto namestaju Punta za SMS. Znaci nema sanse da je to slucajno.

Cc sta rade mediji...

dacha 06. 03. 2010. 20:57

Ma kakav "upućeni poznanik"! A priča istu priču kao i sagovornik Blica "blizak istrazi", samo onaj kaže poznati sajt frebetting a ovaj kaže greebetting :) A ni jedan, ni drugi ne postoje, niti je tako moguće napraviti posetu (to bar vi ovde znate). Gluposti.

mileusna 06. 03. 2010. 21:02

Ma dobro za greebetting, to se vidi da je greška, ovi iz Kragujevačkih su čak i kladionicar.com napisali pogrešno (jedan backlink manje) :)

acca 06. 03. 2010. 22:23

Eto, ko planira sličan sajt može da uzme greebetting.com i unapred ima nekoliko beklinkova. :)

3banchi 07. 03. 2010. 00:25

U vezi sms koji se i ovde spominjao...novi detalji

ppavlovic 01. 04. 2010. 11:38

Ima li novih informacija?

dinke 01. 04. 2010. 14:12

Koliko vidim na njihovoj grupi na FB-u produzen im je pritvor.

Strasno, strpaju te u tamnicu i bez sudjenja bez icega i bace kljuc. :(

Ivan_Nis 01. 04. 2010. 15:25

A internet podrska kolega je izostala.

Captain 01. 04. 2010. 16:03

Citat:

Originalno napisao Ivan_Nis (Napišite 82730)
A internet podrska kolega je izostala.

Sto je meni iskreno najcudnije... Nemoguce da su sami radili sve, a sada sajt stoji bez azuriranja...

Mladjo 01. 04. 2010. 22:43

A koji je razlog njihovog zadrzavanja u pritvoru. Ovo je ekonomski kriminal. Ako su ih vec uhapsili to su uradili iz izvesnog razloga. Znaci imaju tehnicke podatke o kretanju novca, uzeli su hard diskove ne kontam sta jos imaju da istrazuju. U ovom slucaju ne verujem da postoje svedoci na koje uhapseni mogu da uticu jer su u ovakvim slucajevima glavni dokazi tehnicke prirode. Da ponovo pocine delo ne mogu ako su im vec provalili semu. Da sajt jos uvek radi za koji pretpostavljam da je mesto izvrsenja pretpostavljenog krivicnog dela je u najmanju ruku cudno.
Meni ovo lici na neplaceni reket od strane osumnjicenih lica. Bar se tako radilo u Srbiji dok sam ja ziveo u istoj.
I opet po ko zna koji put moram da pomenem Svedsku i slucaj "Pirate Bay" gde je mnogo (ali mnogo) veca lova u pitanju a neki od igraca su pored osumnjicenih predstavnici Hollywood industrije filmova. Pa sve bez dana pritvora.

cvele 06. 04. 2010. 09:17

Citat:

Originalno napisao Ivan_Nis (Napišite 82730)
A internet podrska kolega je izostala.

Da bi postojala bilo kakva podrska prvo moraju da se znaju cinjenice, najvaznije:
1. Da li su optuzeni?
2. Kako glasi optuznica?

Bez toga svaka podrska bi se obila o glavu onome ko je bude gurao.

Ivan_Nis 06. 04. 2010. 14:23

^ Nema nista od toga. Cim tada niko nije reagovao nece ni posle.

Markok 18. 04. 2010. 23:23

Naletih danas na ovo od pre par dana http://www.cins.org.rs/press/?p=1859

kickloop 19. 04. 2010. 01:34

^ Prvi kvalitetan tekst koji sam pročitao o ovoj temi. Mada mislim da ništa neće da promeni, podržavam trud.

Markok 11. 05. 2010. 21:15

www.freebeting.net sada daje 403 forbidden

I dalje u pritvoru
http://www.facebook.com/group.php?v=...d=330047656377

Captain 11. 05. 2010. 22:41

Ni kladionicar.com ne radi...

ppavlovic 12. 05. 2010. 12:45

Meni nije jasno gde su jebeni advokati i zasto se bar malo nesto ne zna o slucaju. Srbija je isuvise mala prcija da bi nesto promaklo.

Momke drze i svako normalna bi bio slomljen posle toliko vremena provedeih u zatvoru. Posle toga mu ne bi padalo na pamet da nastavi time da se bavi. A svetsko prvenstvo se blizi...

Sta bi sa onim likom koji je pokupio automobile i stanove na SMS licitaciji? Verovatno ga boli ****, uzeo dobrog advokata, zna svoja prava i *ebe sistem.

Moze li bar porodica ili prijatelji da kazu nesto vise o slucaju???

[mod, ako moze bez editovanja poruke]

nixa 12. 05. 2010. 13:37

Nema sta da menjamo poruku, ovo je prava enigma.

Interesantno je kako nam je industrija slaba, pravno gledano.

mangia 12. 05. 2010. 13:57

Ako nisu utajili porez kao što se kaže, mogu da im poflautaju... Kada izađu iz zatvora mogu sve to da im odbiju od glavu i tako i treba... Vjerujem da momci imaju i finansija da istraju do kraja...

Krajnje vrijeme je da država krene plaćati za svoju glupost...

nixa 12. 05. 2010. 14:38

Ne bih se slozio sa tobom, ne bi oni ubili svoj biznis da je tako jednostavno.

mileusna 12. 05. 2010. 17:08

Citat:

Originalno napisao ppavlovic (Napišite 84273)
Meni nije jasno gde su jebeni advokati i zasto se bar malo nesto ne zna o slucaju. Srbija je isuvise mala prcija da bi nesto promaklo.

Evo izjave advokata na ono što je pisao Centar za istraživačko novinarstvo http://www.cins.org.rs/press/?p=1919 Ukratko, ne želi da komentariše ništa i nada se da će se sve rešiti u pravnom okviru.

dinke 12. 05. 2010. 18:00

Ukratko hajde da svi cutimo i pustimo drugare da trunu u zatvoru, bez i da iko zna za sta se uopste i terete. :1092: Nek im je Bog u pomoci sa takvim advokatima.

Btw, ovo zaista traje predugo, znam da Djoca i Jaga ovo ne mogu procitati ali maksimalno saosecam sa njima i njihovim porodicama.

mileusna 12. 05. 2010. 18:21

Šta ga znaš, taj advokat ipak ima više informacija nego mi. Možda su blizu odbacivanja optužbe pa neće da talasa, boga pitaj... Opet mi baš ne znamo ništa kako se situacija odvija trenutno osim da su u pritvoru. :(

Ono što je sramotno to je da se nijedan medij sa svojim "novinarima" nije više pozabavio ovim slučajem od kako su slepo preneli saopštenje MUP-a i izvrgli ih medijskom linču...

kickloop 12. 05. 2010. 18:26

^Po meni to najveći problem. Kako izgleda, niko nema više informacija a po novinama su ih već osudili. U svakom slučaju imaju podršku zajednice ali baš i ne verujem da ih drže tamo za džabe. Mora da ima još nešto što mi ne znamo

LiquidBrain 12. 05. 2010. 18:58

Da, ima... Nisu kome treba stavili pare u dzep... Sve sto su zaradili su zadrzali za sebe... ccc.. sram ih bilo...

Zamislite, radite, i nikome ne dajete to sto ste zaradili...


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:05.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.