DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Sva početnička pitanja (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=40)
-   -   onclick donja crta na linku? (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8630)

HexTex 31. 03. 2010. 15:51

onclick donja crta na linku?
 
Pokusacu da ovo objasnim najbolje sto umem ako sam omasio neke pojmove ispravte me....

Imam search formu sa 3 razlicite opcije, web, slike, video i sad kad se klikne na odredjenu formu, automatski se kod prebacuje na zeljeni nacin pretrage e sad kako izvesti da kad se klikne na neki od ponudjenih nacina pretrage, da se ispod te opcije pojavi donja crta, a kad se prebaci na drugi nacin pretrage, da donja crta nestane sa prethodne opcije, a pojavi se na sledecoj izabranoj opciji?

+ bi bilo dobro da kad se ucita stranica donja crta po defaultu ne stoji nigde, sve dok se ne klikne na neku od opcija...

Umesto donje crte moze i bold text, ili slova u drugoj boji itd, kako god je lakse odraditi, samo nabacite ovde neke primere da vidim kako to ide....

Hvala unapred na odgovorima :)

cvele 31. 03. 2010. 16:00

ide tako sto se prebaci u pocetnicka pitanja :P

samo promeni css klasu nad linkovima

npr:
http://my.eunethosting.com/#

HexTex 31. 03. 2010. 18:23

Ne razumem ovo, jel mozes da pojednostavis.....?

probao sam i sa javaskriptama al ne vredi...

3banchi 31. 03. 2010. 18:39

ako sam dobro razumeo...
odrediti klasu za link visited, text-decoration;underline.

Zero-Cool 31. 03. 2010. 18:39

Ta donja crta se zove Hover efekat i ne mora da bude donja crta, mozes svasta da radis sa hover efektom...a tebi treba aktiv stanje linka...sva ova stanja podesavas preko CSS-a.....proguglaj malo pa ces naci gomilu primera, nije poenta da ti napisemo kod....

HexTex 31. 03. 2010. 18:58

Citat:

Originalno napisao Zero-Cool (Napišite 82678)
Ta donja crta se zove Hover efekat i ne mora da bude donja crta, mozes svasta da radis sa hover efektom...a tebi treba aktiv stanje linka...sva ova stanja podesavas preko CSS-a.....proguglaj malo pa ces naci gomilu primera, nije poenta da ti napisemo kod....

Ne treba mi hover efekat, active mi je delovao kao logicno resenje ali ne funkcionise, to sam probao vec odavno.....

Neko mi je rekao da probam sa onim html dom object al to nisam uspeo da napravim....

ivanhoe 31. 03. 2010. 19:19

ako klik na link ne ode na drugu stranu onda je :active resenje, ako ucitavas novu stranu onda moras u kodu da setujes klasu tom linku.

HexTex 31. 03. 2010. 19:31

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 82682)
ako klik na link ne ode na drugu stranu onda je :active resenje,

znam ovo ali kad podesim underline u active i kliknem na link on samo na momenat pokaze donju crtu i crta nestane..... Sto? Ne znam....
Zato i trazim neko drugo resenje

conica 31. 03. 2010. 21:18

a:visited {text-decoration:underline;}

EDIT: ah sad vidim da nije
da li strana odradi refresh ili se forma ucitava dinamicki?

HexTex 31. 03. 2010. 22:23

forma se ucitava dinamicki....

ivanhoe 31. 03. 2010. 22:24

probaj ovako sa jquery-jem:

Kôd:

$('#kontejner a').click(function (e) {
    e.preventDefault();
    $('#kontejner a').removeClass('activeLink');
    $(this).addClass('activeLink');
})

#kontejner je ID od nekog parent elementa u kome su linkovi (zameni po zelji), a activeLink je CSS klasa koja dodaje text-decoration

HexTex 31. 03. 2010. 22:41

Nece.... opet samo prikaze donju crtu u momentu kad se klikne i nestane......
Probao sam ovo i sa obicnim linkom koji je van search forme, cisto da bi video da mozda forma ne pravi neki problem al nece opet.....

:1066:

conica 31. 03. 2010. 23:08

cini mi se da ti se ponistavaju dva eventa
onclick i onmouseover - odnosno onmouseout. proveri to

HexTex 31. 03. 2010. 23:18

Citat:

Originalno napisao conica (Napišite 82696)
cini mi se da ti se ponistavaju dva eventa
onclick i onmouseover - odnosno onmouseout. proveri to

Ne ponistavaju se nigde....

evo pa pogledaj kod mozda i nadjes neku gresku koju ja ne vidim

http://www.pretraga.infomreza.com/

fala unapred

357_97 31. 03. 2010. 23:18

Daj link da vidmo kako to izgleda ili kod sto imas....

ivanhoe 01. 04. 2010. 01:21

Citat:

Originalno napisao HexTex (Napišite 82693)
Nece.... opet samo prikaze donju crtu u momentu kad se klikne i nestane......
Probao sam ovo i sa obicnim linkom koji je van search forme, cisto da bi video da mozda forma ne pravi neki problem al nece opet.....

:1066:

jesi dodao u svoj css definiciju za activeLink klasu, npr.:

.activeLink {
text-decoration: underline !important;
}

i ukljucio jquery biblioteku?

Morao bi ili da baci neku js gresku ili da izmenja izgled. Probaj da u Firebugu pogledas taj link da li mu je dodao klasu kako treba?

HexTex 01. 04. 2010. 02:06

css dodat, library dodat, nikakvu gresku ne izbacuje niti menja izgled........

Opet probano ovo sve van search forme samo sa cistim linkom i nista se ne desava, a sve sam odradio kao sto si rekao....

Zero-Cool 01. 04. 2010. 09:01

a {
text-decoration: none;
color: #0070bc;
}
a:visited {
text-decoration: none;
color: #0070bc;
}
a:active {
text-decoration: underline;
color: #0070bc;
}
a:hover {
text-decoration: none;
color: #0070bc;
}

Bas ovako napisi i probaj....Ako ne radi uvek mozes to da resis tako sto ces staviti border bottom ispod linka koji ti je active :), izgleda kao underline niko nece primetiti :D

HexTex 01. 04. 2010. 13:00

Znam i sam za ovo iznad al vec sam napisao da ne funkcionise.....
Sad bas gledam kod i mislim da link iz nekog razloga prestaje da bude active, znaci kad se klikne on samo prebaci na drugu search formu i to je to, izgleda da je tu problem.

cvele 01. 04. 2010. 13:34

Ljudi su ti vec trazili link, daj ga pa da prekratimo diskusiju :P

HexTex 01. 04. 2010. 13:41

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 82717)
Ljudi su ti vec trazili link, daj ga pa da prekratimo diskusiju :P



Citat:

Originalno napisao HexTex (Napišite 82697)
Ne ponistavaju se nigde....

evo pa pogledaj kod mozda i nadjes neku gresku koju ja ne vidim

http://www.pretraga.infomreza.com/

fala unapred


^
Stekao sam utisak da ovde niko ne cita poruke, mozda samo naslov :D

conica 01. 04. 2010. 13:46

iskreno..ja na linku nigde ne vidim underline..click ili ne click

HexTex 01. 04. 2010. 13:49

To sam sve probao offline, nije na sajtu online nista menjano....

3banchi 01. 04. 2010. 14:22

^ probaj ti da podvuces online...ko zna sta ti se sve desava na lokalu ;)

robi-bobi 01. 04. 2010. 14:36

samo da ti javim da FF na linuksu ne prikazuje dobro stranicu

imas i viska koda, ovaj bold unutar A taga mozes izbeci stilom u onom SPAN-u (ciji svrhu takodje ne vidim)


sto se tice problema, ucitujes vise puta stilovi.css, pa se to sve pomesa

sredi <HEAD> sekciju, samo na brzinu sam probao sa a:hover i kada sam ostavio samo 1 css radilo je

cvele 01. 04. 2010. 14:51

Kôd:

        var linkarr = [];
        $$('div[id="pretraga_odabir"] a').each(function(el){
                linkarr.push(el);
                el.observe('click', function(e){
                        linkarr.each(function(el){
                                el.setAttribute('style', 'text-decoration:none !important;');
                        });
                        if (e.target.tagName!='A') trgt = $(e.target).up('a');
                        else trgt = e.target;
                        trgt.setAttribute('style', 'text-decoration:underline !important;');
                });
        });

prototypejs verzija, testirano radi include ovaj js u header:
http://prototypejs.org/assets/2009/8/31/prototype.js

cvele 01. 04. 2010. 14:52

Citat:

Originalno napisao robi-bobi (Napišite 82725)
imas i viska koda, ovaj bold unutar A taga mozes izbeci stilom u onom SPAN-u (ciji svrhu takodje ne vidim)

i zbog tog viska koda imam viska if u fji :/

HexTex 02. 04. 2010. 00:56

Citat:

Originalno napisao cvele (Napišite 82726)
Kôd:

        var linkarr = [];
        $$('div[id="pretraga_odabir"] a').each(function(el){
                linkarr.push(el);
                el.observe('click', function(e){
                        linkarr.each(function(el){
                                el.setAttribute('style', 'text-decoration:none !important;');
                        });
                        if (e.target.tagName!='A') trgt = $(e.target).up('a');
                        else trgt = e.target;
                        trgt.setAttribute('style', 'text-decoration:underline !important;');
                });
        });

prototypejs verzija, testirano radi include ovaj js u header:
http://prototypejs.org/assets/2009/8/31/prototype.js

Ne znam kako tebi radi a meni ne? Pogledaj kod sve je tu i jquery.js i prototype.js.... al opet nece

http://www.pretraga.infomreza.com/

mesec dana jurim resenje za ovo i nikako da nadjem.....

3banchi 02. 04. 2010. 10:16

Citat:

Originalno napisao 3banchi (Napišite 82724)
^ probaj ti da podvuces online...ko zna sta ti se sve desava na lokalu ;)

Jos jednom...probaj "na zivo" a ne na lokalu.
Razlog vise ako kod drugih radi a kod tebe ne. Koja ti je verzija php-a?

HexTex 02. 04. 2010. 12:58

Nije php nego html

3banchi 02. 04. 2010. 13:21

^ups! Nisam obracao paznju na ceo kod.

cvele 06. 04. 2010. 09:14

Osnovni razlog zasto ne radi je to sto si samo paste taj kod, ocekivao sam da ces ga staviti u neki onload :P

tipa
Kôd:

Event.observe(window, 'load', function() {
  //jada jada
});

ovo je bitno da bi se kod izvrsio kada se ucitaju svi dom elementi, ako se izvrsi pre toga jednostavno nece naci element koji treba i "puci" ce.

Inace it's not a good idea da se ukljuce i jquery i prototype tako klot. Moj savet ti je da izbacis jquery ako ces da koristis moj kod. Ukoliko hoces da zadrzis jquery i prototype pogledaj: http://docs.jquery.com/Using_jQuery_...ther_Libraries

Jos, javascript nije tezak i veoma je zabavan. Ukoliko imas trunku zelje mozes nauciti osnove koje ce ti omoguciti pisanje ovakvog koda za dan, dva. Pogledaj neke od videa na: http://developer.yahoo.com/yui/theater/ (sa posebnim osvrtom na Douglas Crockforda). Btw. ignorisi yui framework za sada, samo ce te zbunjivati.


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:46.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.