DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   e-Business (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Green Design - regionalni sajt za dizajn (konkursi) (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=9103)

zverko 04. 09. 2010. 09:40

Green Design - regionalni sajt za dizajn (konkursi)
 
Poštovani,

ovom prilikom se obraćam ispred kompanije Green Design, i želim da Vam predstavim regionalni internet sajt koji se bavi spajanjem svih onih kojima je potreban dizajn za bilo kakvu potrebu (logo, vizit karte, internet sajtovi, flajeri, bilbordi, ideja za uređenje stana... bilo šta) sa onima koji tu potrebu mogu da ispune.

Ukratko, glavna karakteristika sajta je ta da je sve automatizovano, i da svako zainteresovano lice sa potrebom za dizajnom može kreirati konkurs, gde svoje radove i ideje prezentuju naši brojni članovi.

Takođe, svi dizajneri, arhitekte, umetnici... mogu kreirati svoj lični portfolio, i time prezentovati svoje radove javnosti.

Stoga, molimo Vas da posetite www.greendesign.rs i detaljno se upoznate sa našim uslugama.

Srdačan pozdrav,

nixa 04. 09. 2010. 12:20

Crowd sourcing sajt ala 99design :) bilo bi dobro da se razradi ta niša kod nas

Ivalex 04. 09. 2010. 13:00

Sta reci...
Videcemo, ako se ovo "primi" moze i onako jadnu dizajn scenu jos vise da zakopa.

3banchi 04. 09. 2010. 13:21

Stvarno, sto rece @nixa... i moja je preporuka da batalite taj retro dizajn sajta.

ivanhoe 04. 09. 2010. 13:50

@Ivalex: zasto bi to zakopalo? Ako to zazivi, formirace se scena koja ce da nametne odredjene cene, i onda ce se konacno razbiti mit o dizajnu za 50 evra..

Veliki problem sa tom pricom u Srbiji je sto je potrebno da se organizatoru konkursa blokiraju sredstva unapred, da bi se garantovalo placanje pobedniku. A to ovde ne mozes da uradis jer nemas dovoljno jeftin procesor kartica.

nixa 04. 09. 2010. 14:00

Mislim da Green Design ima taj garantovani konkurs gde organzator treba da uplati sredstva kod njih i onda oni posle uplaćuju dizajneru.

Bilo bi dobro da ima i CC, ali za sada je to u Srbiji problem.

zverko 04. 09. 2010. 15:04

Green Design ima opciju garantovanog konkursa gde, pre objavljivanja konkursa, kreator konkursa uplaćuje neto garantovanu nagradu, a po završetu Green Design je taj koji nagradu isplaćuje.

Takođe, uskoro, priprema se i opcija skrivenih konkursa (blind) koja će obogatiti ponudu.

Treba napomenuti da je Green Design mlada kompanija, a internet sajt postoji samo 3 meseca (1. jun 2010.) stoga odziv je više nego očekivan.

Jako cenim sve sugestije i kritike, jer je i nama želja da oživimo dizajnersko tržište u Srbiji, i da ga postavimo na nivo koji slažuje. Neko je lepo rekao: "dosta je firmi i pojedinaca koji očekuju dizajn za 50 eura". Ali, ipak treba vremena za tako nešto, treba promeniti svest ljudi. Veliki broj kompanija i fizičkih lica ne veruje u marketing i dizajn uopšteno, stoga ne shvataju značaj dobrog, kvalitetnog i efektivnog korporativnog imidža. A upravo to mi želimo da promenimo.

p.s. Jako smo zahvalni na svim sugestijama i kritikama

Pozdrav,

Ivalex 04. 09. 2010. 15:55

@ivanho losa predpostavka, scena vec postoji, samo sto ce DARK SIDE biti jos dostupniji, dostupniji nego ikada. Kiljetni vec sada predpostvaljaju da logo kosta 50 evra. A od sada imaju i dokaz za to.

U osnovi je lose sa dizajn strane. Kao i 99 i CrowdSpring i svi sajtovi tog tipa.
Moje skromo subjektivno strucno misljenje.

Biznis model je lep, i super. I vec vidim pregrst studenata, i likova koji poznaju PS kao priliku da uzmu koju kintu sa strane.

Mogu o ovmoe da napisem esej... ali nema smisla.

I za kraj citat iz dansnjeg skype chata. Mojeg prijatelja koji se bavi grafickim dizajnom i brendigom.

[12:42:25 PM] I*** D****: treba oboriti ovaj sajt
[12:42:31 PM] I*** D****: i treba ga obarati iz dana u dan

ivanhoe 04. 09. 2010. 16:13

zasto, losi dizajneri nisu konkurencija dobrim dizajnerima, nikada... ja znam neke dizajnere koji super zaradjuju od 99designs, sta vise razbili su se od para (za srpske pojmove)

ne kapiram sav taj rage dizajnera protiv ovakvih sajtova, zasto recimo programeri ne mrze elance i slicne sajtove? Isto tako su nam doneli jeftinu i nekvalitetnu konkurenciju, ali onima koji znaju da rade i da se prodaju su doneli i dosta posla...

Ivalex 04. 09. 2010. 17:45

he he, ajde sad preporuci tvoji drugarima kvalitetnim dizajnerima da rade i zive od ovog sajta.

Koji programeri? Programeri sa cijeg trzista odlaze klijenti i angazuju outsorce?

Elance je outsource. Srbija je oustsource zemlja. Zato funkcionise.
Ne moze jeftinije od toga.

Ja sam outsorcer! I srecan sam zbog toga! :)

Vladimir Rodic 04. 09. 2010. 19:13

Ivane ovde se ne outsourcuje nikome... dizajnerima iz Srbije, konkurisu drugi dizajneri iz Srbije...

jedino sto se sad nudi mogucnost klijentima da lakse nalete na nekog ko je tek poceo karijeru, pa bi manje naplatio, da napuni CV (iz tog ugla te razumem potpuno, sta pricas) ali realno ko je dobar, ne treba da strahuje, bice ko i dosad kad neko kaze da je video na banderi da sajt moze da se napravi za 50 evra, pa ga ti ljubazno posaljes kod doticnog, dok ti se ne vrati nezadovoljan. Plus je sto posle bar zna klijent sta nece :)

ivanhoe 04. 09. 2010. 20:10

@Ivalex: meni su posao sa spajderima sjebali Kinezi i Indusi koji su krenuli da nude besmisleno niske cene na eLance i sl. sajtovima... ovo je takodje outsource, jer ce glavni klijenti ovakvog sajta biti marketinske kuce i pojedinci koji mogu da nadju klijente, ali nemaju svoje dizajnere. Nece sigurno pekar Pera da trazi dizajn svog novog sajta ovako.

A inace ja to ocigledno drugacije vidim, ponudjac posla kaze koliko zeli da plati, slobodna je volja dizajnera da li zeli da ucestvuje ili ne. Ako je premala cena ponudjena, ucestvovace samo oni koji ili ne vrede vise, ili oni koji tek pocinju. Oni koji naplacuju vise ionako ne bi konkurisali za taj posao, znaci oni nista ne gube pri tome, a kvalitetni pocetnici dobiju priliku da brzo popune CV. S druge strane inteligentan klijent koji zeli da ima vise kvalitetnih ponuda, morace da ponudi vecu nagradu, pa ce samim tim to biti isplativo i za one koji sebe vrednuju vise. Cene ce se brzo formirati po trzisnim principima (na 99designs dobar dizajn je $1000 u proseku, sto uopste nije losa cifra). Ja uopste ne vidim problem, niti vidim da taj koncept nekako degradira dizajnerski posao (kao sto ameri uveliko kukaju). Da budem iskren jedini problem koji ja tu vidim je sto postoji taj pritisak da si radio dzabe ako klijent ne izabere tvoj rad, ali to je svakako mnogo bolje za klijenta. A i niko nikoga ne tera da ucestvuje, to je stvar slobodne volje.

A da budem iskren ja celu stvar gledam i kao potencijalni klijent, posto ce cene svakako biti povoljnije neko na slicnim stranim sajtovima...

Ivalex 04. 09. 2010. 20:52

Postujem vase misljenje, i iz vise uglova je ispravno.

Cene i ce diktirati ponuda i potraznja, kao i svuda. pre godinu ipo-dve, na 99 su bile barem 25% nize cene (u proseku).

Moja poenta price jeste da se toliko dugo razvijani principi i koncepti u grafickom i web dizajnu ruse u takvim okruzenjima, jer klijent diktira sta je "dobro", a ne strucnjak. I stavra se jedna totalno nova atmosfera... skoro pa ne predvidiva.

Prilagodi se ili umri.
Radio sam krajem prosle godine na 99, i daleko od toga da najbolji dizajn pobedjuje. Nije da nisam uzeo pare, ali sam radio ko crnac :D

A da ne spomijnem degradaciju dizajnereske struke, gde 50 ljudi i hiljade sati utrseno u razvoj kosta $400

PA GDE TO IMA!! :)

ivanhoe 04. 09. 2010. 21:27

Citat:

Originalno napisao Ivalex (Napišite 88775)
jer klijent diktira sta je "dobro", a ne strucnjak. I stavra se jedna totalno nova atmosfera... skoro pa ne predvidiva.

ovo totalno stoji...

ali opet, koliko sam ja video na slicnim sajtovima, klijenti su uglavnom isto tako web profesionalci, bilo programeri ili marketari, pa krajnji rezultati i nisu tako losi... ima naravno tu i tamo budala, ali njih imas i u 'old school' varijanti, a ovaj nacin rada ti pruza jednu ogromnu prednost, nema previse smaranja sa klijentima... nema: ajde dodaj jos ovo i ono, ili ja sam se predomislio (3 dana nakon sto je odobrio dizajn)... i narocito nema: platicu ti sledece nedelje, samo da meni plate...

mangia 04. 09. 2010. 23:34

Pohvale za projekat...

Nego ja se sjećam tamo neke 2004-2005 godine kada sam malo aktivnije počeo da škljocam foto aparatom... Pa uloviš neke super fotke pa naletim na netu oko mikrostok sajtova...

pfffff 25 "madafaka" CENTI za full rezoluciju... Pa koja će budala prodavati svoje slike za tako malo para....

A sada Yuri dnevno samo od Shutterstok-a uknjiži 350-400 USD... Namlatio dječak 30k stok fotografija, pokrenuo čitavu industriju pod svojim brendom... Kuda god kreneš neka njegova plavuša se krevelji na tebe...

A ja nalupao nekih 100-200 ispodprosječnih komada i poslao tamo 2006-2007 godine i odlučio da taj posao ipak prepustim ljudima koji ga rade bolje... No od tada svaki mjesec uknjižim 50-ak USD na ime tih fotografija... Đavolu malo bilo...

Da zaključim prije nego odem spavati, ...

Neće vama ništa biti bolje ako su potencijalni naručioci neupućeni pa ne znaju da se online može logo dobiti jeftinije. Iskoristite slične prilike i potucite rookie-je u toj branši... Sigurno da imate više iskustva od novajlija koji 20 sekundi vrti očima po ekranu dok nađe "pitu" u paleti alata...

ivanhoe 05. 09. 2010. 01:19

Yuri je jedan i neponovljiv, covek ima fabriku slika.. a ima i Hasselblada :)

mangia 05. 09. 2010. 12:02

^^^ Da ali samo zato što je zasukao rukave i nije se libio da prodaje svoje fotke za 0.25$ koje bi neko iskoristio za 300 bilborda i kompletnu reklamnu kampanju...

zverko 06. 09. 2010. 13:57

Upravo tako,

Poenta je da u zavisnosti od vrste konkursa nagrade zavisi i njegova privlačnosti, kvalitet... od zoga zavisi kakve će dizajnere privući. Što je manja nagrada, to je manji odziv. Takođe, ukoliko je konkurs garantovan, veći je odziv dizajnera, jer je nagrada sigurna, a u slučaju neizbora pobednika, Green Design formira komisiju za izbor pobedničkog rada, i novac se isplaćuje.

Drugo, nama je žao što neki poput Ivalex-a razmišljaju tako, ali vremenom ćemo dokazati da je ovakav vid organizovanja poslovnih aktivnost kvalitetan, efektivan, efikasan i pun prednosti. Jer, ovim modelom poslovne aktivnosti (u smislu dobijanja dizajna), kreator konkursa dobija ne jednu, ne dve, već preko 30 ideja po konkursu. To i jeste glavna zamisao.

Treće, @Ivalex postoji jedan poznati stav: "Ukusi se razlikuju". Stoga, ono što je nekome lepo, drugome nije. I obratno. I ne postoji neko ko će dokazati da upravo ono što on propagira kao najlepše, da je to zaista najlepše. I tu nema preteranog filozofiranja. Kreator konkursa je taj koji je kreirao konkurs, koji ima potrebu za bilo kakvim dizajnom, i jedini je on relevantan ocenjivač na tom konkursu. Ono što se njemu sviđa i što on izabere kao najbolji rad, to je zaista najbolji rad, jer je njegov konkurs.

Ako imate neka pitanja, slobodno pitajte...

p.s. @mangia hvala na pohvalama

mangia 06. 09. 2010. 15:40

Nema na čemu... Samo osigurajte isplate. Siguran sam da se dosta ljudi ovdje ispeklo sa novopečenim biznismenima koji bi "sve za juče i to za 0 evra ali tek kada razmisle"

vidak 06. 09. 2010. 16:09

Citat:

Originalno napisao zverko (Napišite 88828)
... postoji jedan poznati stav: "Ukusi se razlikuju". Stoga, ono što je nekome lepo, drugome nije. I obratno. I ne postoji neko ko će dokazati da upravo ono što on propagira kao najlepše, da je to zaista najlepše. I tu nema preteranog filozofiranja.

U celoj koncepciji ne samo da ima dosta filozofiranja nego postoje i naučno zasnovani metodi kako se odrežuje šta je najlepše, jer ono što je najlepše potpuno je nebitno za kompaniju koja daje konkurs (bar bi tako trebalo da bude).
Ukoliko kompanija bira po kriteriju "najlepše" to znači da kompanija nema marketinški kvalifikovano osoblje.

Da ne postoje statistički načini merenja šta je "najlepše", svetske kompanije bi znatno teže održavale svoju tržišnu poziciju i ne bi izdvajale velike svote novca za testiranje marketinških sredstava. :1081: :1081: :1081:

vidak 06. 09. 2010. 16:13

Osvrnuo bih se i na slogan "Zašto dobiti jednu ideju, kada možete mnogo više?"

Iz ličnog iskustva znam da kvantitet ideja ne doprinosi kvalitetu izabrane ideje.

ivanhoe 06. 09. 2010. 17:25

Ako je klijent pametan on sigurno bolje poznaje od dizajnera svoj biznis, musterije i sta zeli da postigne sa sajtom. Ako je glup onda ga ionako ne mozes ubediti ni u sta...

Ivalex 06. 09. 2010. 18:04

@zverko Sa srecom. Nisam ni ocekivao da razumes, samo kopiras model koji funkionise pokusavajuci da uzmes neku kintu. Samo napred.

zverko 06. 09. 2010. 19:53

Citat:

Originalno napisao Ivalex (Napišite 88841)
@zverko Sa srecom. Nisam ni ocekivao da razumes, samo kopiras model koji funkionise pokusavajuci da uzmes neku kintu. Samo napred.

Onda znači i Limundo, Telenor, Httpool, i razne druge velike kompanije su samo plagijatori i samo hoće kintu (da se tako izrazim) da uzmu?

Po meni malo čudan način razmišljanja, ali ok....

Citat:

Originalno napisao vidak (Napišite 88832)
Osvrnuo bih se i na slogan "Zašto dobiti jednu ideju, kada možete mnogo više?"

Iz ličnog iskustva znam da kvantitet ideja ne doprinosi kvalitetu izabrane ideje.

Donekle se slažem. Ali, koncept je taj da umesto jedne ili dve dobre ideje, možete dobiti više dobrih i kvalitetnih ideja.


Citat:

Originalno napisao vidak (Napišite 88831)
U celoj koncepciji ne samo da ima dosta filozofiranja nego postoje i naučno zasnovani metodi kako se odrežuje šta je najlepše, jer ono što je najlepše potpuno je nebitno za kompaniju koja daje konkurs (bar bi tako trebalo da bude).
Ukoliko kompanija bira po kriteriju "najlepše" to znači da kompanija nema marketinški kvalifikovano osoblje.

Da ne postoje statistički načini merenja šta je "najlepše", svetske kompanije bi znatno teže održavale svoju tržišnu poziciju i ne bi izdvajale velike svote novca za testiranje marketinških sredstava. :1081: :1081: :1081:

I ovde se donekle slažem, i naravno da postoje određene granice prihvatljivog dizajna, ali opet, stav da se "ukusi razlikuju" apsolutno stoji. Jer da nije tako, svi arhitektonski, dizajnerski, umetnički koncepti, ideje i radovi bi bili isti. A apsolutno si upravu da se izdvajaju pozamašna finasnijska sredstva za tržišna instraživanja i istraživanja ponašanja potrošača, ali to samo odslikava jedan trend, koji se posle godinu, dve menja, i dolaze neki novi trendovi. Dakle, ukusi se menjaju sa trendovima.

Citat:

Originalno napisao ivanhoe (Napišite 88838)
Ako je klijent pametan on sigurno bolje poznaje od dizajnera svoj biznis, musterije i sta zeli da postigne sa sajtom. Ako je glup onda ga ionako ne mozes ubediti ni u sta...

Mislim da ova rečenica objašnjava mnogo toga...

Vladimir Nikolic 06. 09. 2010. 20:12

Naše iskustvo
 
Vezano za kvantitet protiv kvaliteta,
uveren sam da kvantitetom možeš da dobiješ kvalitet.

Evo i interesantnog istraživanja na tu temu (nemam link ka prethodnom izvoru).

Koristili smo Greendesign za izradu Limundo Cash logotipa i nama je bilo
od velike koristi.
Koristili smo ga za dobijanje najbolje ideje, a zahvaljujući preko 800 radova
uspeli smo u tome.

vidak 06. 09. 2010. 21:52

:)) Napokon jedna diskusija gde se razumemo i ako se ne slažemo potpuno.
Eeeee... da se u Srbiji više ovakih situacija, bolje bi nam bilo!

logoholik 07. 09. 2010. 09:09

S obzirom da imam prilicno iskustvo sa pomenutim biznis modelom, posle x godina i isto toliko konkursa, moram jos jednom da ponovim (iz ugla dizajnera): zali boze bacenog vremena, zivaca, kredibiliteta, energije... Potpuno razumem mladunce dizajnere (mada je ispravnije "dizajnere") koji se prze na ovo... Ako hocete da ucite na tudjim, a ne na svojim greskama, bolje sibajte svoj blog (portfolio i objasnjen proces stvaranja dizajna donose dosta popularnosti na netu, zauzvrat donose nove klijente), pravite sopstveni buzz-akciju (srdjan je tu objasnio kroz sopstveni projekat: http://365logoproject.posterous.com/ ), kacite radove na sajtove/portfolio-e (logopond.com, behance.net) koji nisu izrabljivackog karaktera i voila! Mnogo bolji efekat... iz iskustva... Manite se robovlasnickog izrabljivanja, pa makar i iz udobnosti svog doma ;)

Blood 07. 09. 2010. 10:19

^ Slazem se donekle sa tobom, ali ima pregrst novopecenih dizajnera koji uopste nisu losi u svom poslu (imaju smisla za dizajn), ali jednostavno nisu imali prilike da se pokazu. Mnogo je lakse krenuti na sajtovima kao sto su 99design i green design nego iz glave izmisljati projekte i to onda predstavljati klijentima. Sa druge strane, zasto ne bi konkurisali na nekom takvom sajtu i mozda zaradili?

Opet, svaka predstava ima svoju publiku, pa tako i ovde, ako neko ponudi 50e za dizajn sajta, ja ne vidim zasto bi se bilo koji kvalitetniji i vec oformisani dizajner javio na taj konkurs, a sa druge strane, ako ponudi 500e, ne vidim zasto se ne bi javio. Naravno, javice se i oni manje kvalitetni, ali to ce samo pomoci klijentu da pre odluci ;)

U svakom slucaju, @zverko zelim vam uspeh i da postanete srpski 99design i jos bolji od toga, a pocnite tako sto cete na dizajnu sajta malo poraditi. :p ;)


Boban.

zverko 07. 09. 2010. 11:25

@Logoholik

Slažemo se da se ne slažemo :) Sve je to lepo što si rekao, ali treba mnogo truda, vremena i volje da bi se išlo po milion sajtova, ulagalo u sopstvenu promociju sa ciljem prezentovanja javnosti, a to je mukotrpan posao. I nije uvek delotvoran. I jedna bitna stavka je zaboravljena, a to je da se na ovakvim internet sajtovima poput Green Design-a može dobiti više ideja, a ne samo jedna ili dve od jednog unajmljenog dizajnera. Zato će neki poslodavci, kompanije, fizička lica (zainteresovano lice) pre kreirati konkurs nego unajmiti jednog dizajnera ili dizajnersku kompaniju.

EVo ga prvi primer: Banka Intesa je objavila konkurs za dizajn platne kartice. Zašto? Zato što nisu želeli da dobiju jednu ili dve ideje. Oni svakako imaju odlične kontakte, sigurno imaju jednog dizajnera u svom marketing sektoru, ali su zato dobili nenormalan broj ideja za izgled svoje platne kartice. A pored toga, napravili su odličnu promociju. Dakle, dve muve jednim udarcem

Stoga, kao što rekoh gore, slažemo se da se ne slažemo :)

@Blood

Zahvaljujem se u ime celog Green Design-a na pohvalama, ali i kritikama. Stoga, molim te reci šta najviše zameraš dizajnu? :)

Ivalex 07. 09. 2010. 16:00

Mnogo ne znas o dizajnu i marketingu, ne zakovaj se vise.

Citat:

Zašto? Zato što nisu želeli da dobiju jednu ili dve ideje. Oni svakako imaju odlične kontakte, sigurno imaju jednog dizajnera u svom marketing sektoru, ali su zato dobili nenormalan broj ideja za izgled svoje platne kartice. A pored toga, napravili su odličnu promociju. Dakle, dve muve jednim udarce
Promocija je bila prvi i jedni razlog. Ostalo su sitnice.
Jaka agencija koja ih "odrzava" je mogla da odradi interni konkurs sa proverenim top dizjanerima, i dobili bi odlicna resenja verovatno bolja nego sto su dobili preko konkursa i manje bi ih kostalo.

Firma te velicine te velicine ceo advertising i pola-marketing deo prepustaju agencijama, sto znaci da nemaju dizajnera koji bi projekat te tezine zavrsio interno...


A onaj prvi deo odgovora logoholiku... don't let me started...


ako si dizjaner...
Citat:

Ako hocete da ucite na tudjim, a ne na svojim greskama, bolje sibajte svoj blog (portfolio i objasnjen proces stvaranja dizajna donose dosta popularnosti na netu, zauzvrat donose nove klijente), pravite sopstveni buzz-akciju (srdjan je tu objasnio kroz sopstveni projekat: http://365logoproject.posterous.com/ ), kacite radove na sajtove/portfolio-e (logopond.com, behance.net) koji nisu izrabljivackog karaktera i voila! Mnogo bolji efekat... iz iskustva... Manite se robovlasnickog izrabljivanja, pa makar i iz udobnosti svog doma
-logoholik

Pechat, Potpis.

mileusna 07. 09. 2010. 19:18

Još jedan glas u prilog tome da se takvi konkursi tipa dizajn kartice prave samo u svrhu marketinga. Kompanija želi da se predstavi kao socijalno odgovorna, da podstiče mlade dizajnere, studente, bla, bla, truć... Mislim sve je to OK, i možda dobiju i lepu karticu na kraju, ali koga to još zanima. Moja kartica je skoro jednobojna plava pa opet sve plaća. ;)

zverko 13. 09. 2010. 10:51

Što se tiče dizajn scene, mislim da je problem kod onih koji traže logo za 500 dinara po svim mogućim forumima u Srbiji, i što je najgore dobiju ga... Tako da ne treba kriviti Green Design koji ima minimalnu nagradu, te se ne može dobiti dizajn za manje od 5.000,00 rsd (što uglavnom važi za flajere i vizit karate, dok za logo se "treba" izdvojiti više, u suprotnom odziv neće biti veći)...

Evo, pre par dana neko je na jednom forumu (neću imenovati) tražio logo za 500 din. i dobio ga u rekordnom roku.

Dont hate the game, hate the player...

stOrm 13. 09. 2010. 10:59

Citat:

Originalno napisao zverko (Napišite 88743)
Poštovani,

ovom prilikom se obraćam ispred kompanije Green Design, i želim da Vam predstavim regionalni internet sajt koji se bavi spajanjem svih onih kojima je potreban dizajn za bilo kakvu potrebu (logo, vizit karte, internet sajtovi, flajeri, bilbordi, ideja za uređenje stana... bilo šta) sa onima koji tu potrebu mogu da ispune.

Ukratko, glavna karakteristika sajta je ta da je sve automatizovano, i da svako zainteresovano lice sa potrebom za dizajnom može kreirati konkurs, gde svoje radove i ideje prezentuju naši brojni članovi.

Takođe, svi dizajneri, arhitekte, umetnici... mogu kreirati svoj lični portfolio, i time prezentovati svoje radove javnosti.

Stoga, molimo Vas da posetite www.greendesign.rs i detaljno se upoznate sa našim uslugama.

Srdačan pozdrav,


Fenomenalna ideja...Dobro dosla na nase trziste...

P.S Srbi, podrzimo se nekad, breee :)

Dragan Varagić 13. 09. 2010. 19:27

Eto, lepa ideja, napravljen projekat u kojem se "automatizovano" dodaju ponuda potražnja...

Pitanje je kako ste "automatizovali" promociju?

Ako vi ne promovišete ovaj vaš projekat na adekvatan način, onda su u pravu oni koji kažu da sa jednim blogom koji radi slično kao vi - ali besplatno, ili sa masom pojedinačnih blogova dizajnera, biće mnogo više vidljivi na Webu nego ovaj sajt.

Krenuli ste od prvog juna ove godine, i za sada se vidi da imate 4(!) različita Web sajta koji vas linkuju, od kojih najvise linkova imate sa sajta pod nazivom SvetNameštaja!

Da li imate osobe koje će kao komercijalisti da nude varijante kompanijama za predstavljanje svojih dizajn konkursa na ovom sajtu? Ili ste mislili da kompletna promocija ide preko Weba?

Ili je ovo tipičan primer ovdašnjeg projekta gde se misli da kada se izradi Web sajt - to je to: korisnici će pohitati da ga samostalno koriste?

zverko 13. 09. 2010. 19:36

@Dragan

Apsolutno ste u pravu, ali morate da shvatite da je 3 meseca jako mali period. Mi se naravno trudimo da dopremo do svih zainteresovanih i potencijalnih ljudi, ali za to je sve potrebno vremena...

Samo strpljenja, i sve će doći na svoje mesto

stOrm 14. 09. 2010. 10:30

Citat:

Originalno napisao zverko (Napišite 89284)
@Dragan

Apsolutno ste u pravu, ali morate da shvatite da je 3 meseca jako mali period. Mi se naravno trudimo da dopremo do svih zainteresovanih i potencijalnih ljudi, ali za to je sve potrebno vremena...

Samo strpljenja, i sve će doći na svoje mesto

3 Meseca je nista... Slazem se. Zverko ako ce da ti bude lakse ja se sa Svetom Namestaja mucim 3 godine :) i tek sada vidim rezultate ! :D

zverko 14. 09. 2010. 11:27

@storm

Da lakše mi je :) zaista :)

stOrm 16. 09. 2010. 15:19

Citat:

Originalno napisao zverko (Napišite 89302)
@storm

Da lakše mi je :) zaista :)

@zverko

Konkurs koji ste napravili za bilbord je prava stvar ! SVAKA CAST !

zverko 20. 09. 2010. 01:25

@Storm

Hvala. Time želimo da pokažemo svima da zaista verujemo u naše članove... verujemo da će prikazati svoje znanje i veštine i obezbediti nam odličan dizajn.

zverko 25. 10. 2010. 23:42

Zbog određenog broja (opravdanih) kritika na naslovnu stranu, ali i zbog povećanja same funkcionalnosti i efektivnosti sajta promenili smo naslovnu stranu i ubacili nove mogućnosti i opcije.

Stoga, cenio bih Vaše mišljenje.

Hvala unapred,

Pozz


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:58.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.